Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2010., 21:08   #1
Kunići koji traže dom -UDOMLJENI


Kika - traži dom od 25.svibnja 2010




Kontakt: mob: 0994805689
Mjesto: Zagreb
Prijevoz do: -
Spol: Ženka
Starost: Oko 2 godine
Veličina kunića: srednji (3-5.5 kg)
Uz njega se poklanja: -
Ime kunića: Kika
Bolesti: rane na šapicama (žuljevi)
Zadnji kontakt sa kunićima: ne sjećam se
Prehrambene navike: jede kupovnu hranu, sijeno, peršin, jabuku, mrkvicu, banane
Urednost: zna na WC ali mu se i omakne
Boja kunića: -
Pitomost pitoma


Za udomljavanje ovog kunića potrebno je potpisati Ugovor o udomljavanju kunića. U međusobnom dogovoru između posjednika i udomitelja, Ugovor može biti prilagođen/izmjenjen.



Pegi - udomljuje se od 21.6.2010





Kontakt: mob: 0998047017, email: sanja.lukic[at]encian.hr
Mjesto: Zagreb
Prijevoz do: 50km
Spol: mužjak
Starost: 4 godine
Veličina kunića: malen (do 2.5 kg)
Uz njega se poklanja: kavez, hrana i piljevina za mjesec dana
Ime kunića: Pegi
Bolesti: problemi sa zubićima, potrebno kraćenje svakih mjesec dana
Zadnji kontakt sa kunićima: Nije bio u kontaktu s drugim kunićima
Zadnji kontakt sa dr.životinjama: Svakodnevno je u kontaktu sa psom.
Prehrambene navike: Sijeno uglavnom ne jede, bez obzira što mu je uvijek na raspolaganju, jede banane, jabuke,
mrkvu, a suhu hranu jede svakodnevno ( Prestige ili Witte molen ).
Urednost: obavlja nuždu na 1 mjestu
Boja kunića: sivo-smeđa
Pitomost ?
Što očekujete od novog vlasnika svojeg ljubimca? " Da omogući kuniću slobodno kretanje na otvorenom prostoru
što sada nije u mogućnosti i stalno je zatvoren u kavezu. Zato bih željela da Pegi nađe dom tamo gdje bi mogao imati takve uvjete."



Zeko Mrkva -udomljuje se od 5.8.2010.




Kontakt: mob: 098 431 395, email: paveliboris[at]gmail.com
Mjesto: Zagreb
Prijevoz do: nije problem, prema dogovoru.
Spol: Ženka
Starost: oko pola godine
Veličina kunića: malen (do 2.5 kg)
Uz njega se poklanja: veliki i mali kavez, pojilica, hranilice, kutija za nošenje.
Ime kunića: zeko mrkva.
Bolesti: nije bila bolesna.
Zadnji kontakt sa kunićima: nikad nijedan.
Zadnji kontakt sa drugim životinjama: prijateljica kujica.
Prehrambene navike: sijeno, hrana za zečeve, salata, jabuke, mrkva, list peršina, nekad čak kora lubenice.
Urednost: obavlja nuždu na 1 mjestu
Boja kunića: crno-bijela.
Pitomost polupitoma, nismo inzistirali.
Što očekujete od novog vlasnika? nježnost, redovitu brigu, pažnju, ljubav za životinju.
Ostale napomene i navike: bismo voljeli ostati u vezi s novim vlasnikom, da možemo katkad vidjeti zeku.



Za udomljavanje ovog kunića potrebno je potpisati Ugovor o udomljavanju kunića. U međusobnom dogovoru između posjednika i udomitelja, Ugovor može biti prilagođen/izmjenjen.



Đurđa - udomljuje se od 3.8.2010.




Kontakt:

mob: 0919001572, email: milka.horvat[at]gmail.com
Mjesto: Zagreb
Prijevoz do: -
Spol: Ženka
Starost: godina dana
Veličina kunića: malen (do 2.5 kg)
Uz njega se poklanja: -
Ime kunića: Đurđa
Bolesti: nema
Zadnji kontakt sa kunićima: okružena sa još tri kunića
Zadnji kontakt sa drugim životinjama: bila je u kontaktu sa psom,mačkom ali ih i ne voli
Prehrambene navike: uvijek jede kupovnu hranu,raznorazne poslastice za kuniće,sijena ima uvijek na raspolaganju!od voća i povrća voli jabuke i mrkvice
Urednost: obavlja nuždu na standardna 2-3 mjesta
Boja kunića: smeđe-sivo-bijela
Pitomost pitoma
Što očekujete od novog vlasnika? da mu posveti puno vremena i ljubavi,jer stvarno osjete kad ih se pazi


Bebe kunića - udomljuju se od 10.8.2010.




Kontakt:

mob: 0958811140, email: [email protected]
Mjesto: nepoznato
Prijevoz do: Zagreb
Spol: Neznam
Starost: 2 mj
Veličina kunića: malen (do 2.5 kg)
Uz njega se poklanja: -
Ime kunića: bebe
Bolesti: zdravi
Zadnji kontakt sa kunićima: ?
Zadnji kontakt sa drugim životinjama: nema kontakta
Prehrambene navike: Sijeno im je na raspolaganju 24 h, svježa voda također. Pored dojenja sam im počela nadodavati pelete za mlade kuniće kao i HIP kašicu od banane i marelice.
Urednost: zna na WC ali mu se i omakne
Boja kunića: bijeli, smeđi i smeđi s crtom na čelu
Pitomost pitomi i umiljati
Da li poklanjate par kunića? odvojeno ili sve zajedno
Što očekujete od novog vlasnika? Tri mlada od 2 mj starosti kunića bih poklonila isključivo ljudima koji će voditi brigu o njima i pružati im puno ljubavi i nježnosti. Svijetlost dana ugledali 28.06.2010. Doje se još 2 tjedna do 28.08.2010. Poklanjam u dobre ruke, brižnoj osobi.
Ostale napomene i navike Radi nedostatka prostora poklanjam kuniće. Imam mužjaka i ženku koje nisam htjela kastrirati i tako su se dogodili preslatki mališani. Samo u dobre i nježne ruke!!


Za udomljavanje ovog kunića potrebno je potpisati Ugovor o udomljavanju kunića. U međusobnom dogovoru između posjednika i udomitelja, Ugovor može biti prilagođen/izmjenjen.



.
__________________
Udruga Utočišta kunića i divljih zečeva "Mrkvica" - Utočište TarraLand Divlji zečevi su vlasništvo prirode, a kunići su kućni ljubimci.
WebShop Udruge - pomozite kupnjom! --- Aukcije Udruge Mrkvica za pomoć štićenicima --- LISTA ŽELJA Udruge Mrkvica
Facebook fan page & newsletter -- Proljetna poruka: ne dirajte bebe divljih zekana u prirodi, jer ih majka nije napustila! Ako ih dirate, na njima ostavljate miris i tek tada ih majka više ne prihvaća!
TarraLand is offline  
Old 11.08.2010., 00:43   #2
,

Ajme majko moja koje ljepote od kunića

Jedan je isti naš Fleki,drugi ista Mrkva..

...kad prevoz ne bi bio problem,..za kuniće imam dovoljno mjesta.
__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Old 13.08.2010., 10:10   #3
Slobodno kontaktiraj na brojeve mobitela vlasnika (bolje nego na email jer neki ne odgovaraju na mail) i vjerujem da će većina njih htjeti donijeti kunića do Čakovca.
__________________
Udruga Utočišta kunića i divljih zečeva "Mrkvica" - Utočište TarraLand Divlji zečevi su vlasništvo prirode, a kunići su kućni ljubimci.
WebShop Udruge - pomozite kupnjom! --- Aukcije Udruge Mrkvica za pomoć štićenicima --- LISTA ŽELJA Udruge Mrkvica
Facebook fan page & newsletter -- Proljetna poruka: ne dirajte bebe divljih zekana u prirodi, jer ih majka nije napustila! Ako ih dirate, na njima ostavljate miris i tek tada ih majka više ne prihvaća!
TarraLand is offline  
Old 13.08.2010., 11:19   #4
Prekrasni su malci..

Držim im fige!

Kako je maleni Timi?

Sretno ovim divnim životinjama
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Old 13.08.2010., 12:01   #5
Maji zečeki.. kak su lijepi..
kolko inače oni dugo žive? ne razumijem se u kuniće.. ali oni su meni divni.. a jednog dana bi htjela kunića..
moj mačak ne voli kuniće?!
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Old 13.08.2010., 12:55   #6
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post
Maji zečeki.. kak su lijepi..
kolko inače oni dugo žive? ne razumijem se u kuniće.. ali oni su meni divni.. a jednog dana bi htjela kunića..
moj mačak ne voli kuniće?!
nekastrirani zive prosjecno oko 5 godina, kastrirani mogu i do 13 godina....al eto ja imam jednu od 8 godina koja nije kastriran...
msimba is offline  
Old 13.08.2010., 13:16   #7
Quote:
magdalenasimba kaže: Pogledaj post
nekastrirani zive prosjecno oko 5 godina, kastrirani mogu i do 13 godina....al eto ja imam jednu od 8 godina koja nije kastriran...
8 godina je moguće ali vrlo rijetko ako je neterilizirana, kako je napomenula Megy.
Naime, nesterilizirane ženke kunića između 4. i 6. godine poboljevaju od upalnih procesa i tumora maternice, i to je najčešći uzrok uginuća.
Predlaže se stoga sterilizacija ženki čak i iako je mužjak (ukoliko netko ima 2 kunića) kastriran.
Vlasnici kunićice ZekoMrkve iz prvog posta imaju u vidu jednu udomiteljicu, i razmišljaju o sterilizaciji prije nego je pošalju u novi dom.

Nora Medica, mačke mogu živjeti sa kunićima, no ovisi od mačke do mačke - treba biti oprezan posebice ako je kunić mlad, a mačak lovac.
__________________
Udruga Utočišta kunića i divljih zečeva "Mrkvica" - Utočište TarraLand Divlji zečevi su vlasništvo prirode, a kunići su kućni ljubimci.
WebShop Udruge - pomozite kupnjom! --- Aukcije Udruge Mrkvica za pomoć štićenicima --- LISTA ŽELJA Udruge Mrkvica
Facebook fan page & newsletter -- Proljetna poruka: ne dirajte bebe divljih zekana u prirodi, jer ih majka nije napustila! Ako ih dirate, na njima ostavljate miris i tek tada ih majka više ne prihvaća!
TarraLand is offline  
Old 13.08.2010., 15:05   #8
Nisam znala a sad znam.
dosta dugo mogu živjeti ako se steriliziraju. mislila sam da im je "vijek" do nekih 3 godine. nisam imala kuniće.
moj zločesti mačor (neznam koji mu je vrag), je donio malog zečeka od susjeda mom psu. ali sam ga vidla i spasila.. očito je mislio da je pas gladan
e sad, susjedi zatvaraju prostoriju zbog mog Robina Hooda, ali ima pik i na male piceke.. a brat (mačak) nije takav.. u ovom je sva zločestoća svijeta.. he he
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Old 14.08.2010., 11:58   #9
Da, dobro je to znati

Dakle, sterilizirajte ženke kunića, biti će zdravije i dulje živjeti

Inače na našim web stranicama na oglasima piše i tko su zainteresirani potencijalni udomitelji i njihovi podaci, da dodatno olakšamo udomljavanje kunića. Tako poneki vlasnik odabere nekoga od zainteresiranih za pružanje doma njegovom kuniću. No te oglase ne ću prenositi na forum.hr jer je teže izvedivo ( i manje smisleno )
__________________
Udruga Utočišta kunića i divljih zečeva "Mrkvica" - Utočište TarraLand Divlji zečevi su vlasništvo prirode, a kunići su kućni ljubimci.
WebShop Udruge - pomozite kupnjom! --- Aukcije Udruge Mrkvica za pomoć štićenicima --- LISTA ŽELJA Udruge Mrkvica
Facebook fan page & newsletter -- Proljetna poruka: ne dirajte bebe divljih zekana u prirodi, jer ih majka nije napustila! Ako ih dirate, na njima ostavljate miris i tek tada ih majka više ne prihvaća!
TarraLand is offline  
Old 17.08.2010., 15:52   #10
ja bi udomila dva,al sam iz Vž-a
Honey_Bunny is offline  
Old 17.08.2010., 23:53   #11
Nazovi brojeve telefona i saznaj jel bi ti ih donjeli
__________________
Udruga Utočišta kunića i divljih zečeva "Mrkvica" - Utočište TarraLand Divlji zečevi su vlasništvo prirode, a kunići su kućni ljubimci.
WebShop Udruge - pomozite kupnjom! --- Aukcije Udruge Mrkvica za pomoć štićenicima --- LISTA ŽELJA Udruge Mrkvica
Facebook fan page & newsletter -- Proljetna poruka: ne dirajte bebe divljih zekana u prirodi, jer ih majka nije napustila! Ako ih dirate, na njima ostavljate miris i tek tada ih majka više ne prihvaća!
TarraLand is offline  
Old 27.08.2010., 17:16   #12
Zeko Mrkva je udomljena
__________________
Udruga Utočišta kunića i divljih zečeva "Mrkvica" - Utočište TarraLand Divlji zečevi su vlasništvo prirode, a kunići su kućni ljubimci.
WebShop Udruge - pomozite kupnjom! --- Aukcije Udruge Mrkvica za pomoć štićenicima --- LISTA ŽELJA Udruge Mrkvica
Facebook fan page & newsletter -- Proljetna poruka: ne dirajte bebe divljih zekana u prirodi, jer ih majka nije napustila! Ako ih dirate, na njima ostavljate miris i tek tada ih majka više ne prihvaća!
TarraLand is offline  
Old 27.08.2010., 22:56   #13
Quote:
TarraLand kaže: Pogledaj post
Zeko Mrkva je udomljena
Odlična vijest!

Sretno u novome domu! Bilo bi super da dobijemo koji slikicu

Nadam se da će i ostatak ekipe u svoje nove zaslužene domove..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Old 28.08.2010., 10:37   #14
Kunićica je udomljena, ko većina, izravno od starog k novom vlasniku, a ak pošalju sliku, pokušam se sjetiti da stavim na forum.
Iako,veće su šanse da novi vlasnik šalje starom vlasniku fotke; nama već teže jer smo samo posrednici u ovakvim slučajevima saznamo jel udomitelj adekvatan, ponudimo starom vlasniku primjer ugovora za udomljavanje na korištenje, upozorimo na pažnju pri udomljavanju, itd itd da se nađe dobar i siguran dom za kunića, i to relativno brzo
__________________
Udruga Utočišta kunića i divljih zečeva "Mrkvica" - Utočište TarraLand Divlji zečevi su vlasništvo prirode, a kunići su kućni ljubimci.
WebShop Udruge - pomozite kupnjom! --- Aukcije Udruge Mrkvica za pomoć štićenicima --- LISTA ŽELJA Udruge Mrkvica
Facebook fan page & newsletter -- Proljetna poruka: ne dirajte bebe divljih zekana u prirodi, jer ih majka nije napustila! Ako ih dirate, na njima ostavljate miris i tek tada ih majka više ne prihvaća!
TarraLand is offline  
Old 28.08.2010., 17:23   #15
Quote:
TarraLand kaže: Pogledaj post
Slobodno kontaktiraj na brojeve mobitela vlasnika (bolje nego na email jer neki ne odgovaraju na mail) i vjerujem da će većina njih htjeti donijeti kunića do Čakovca.
,

..vidim da ne ide baš,samo je jedan udomljen koliko sam skužila ili..?

Zvaću ih u ponedeljak za Kiku,Pegi i Đurđu pa budemo videli kaj bude!
Ali nemam dovoljno kaveza...Jedan najveći je rezerviran za galeba Johny Deepa, u njemu boravi noću,he,he..
__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Old 28.08.2010., 17:42   #16
Jedan nam je javljen da je udomljen. Za ostale vrijedi informacija da 10.8. nisu imali dom.Tad sam zadnji put provjerila. Više puta zamolimo ljude da nam jave ako bude promjena, no najčešće ne naprave to a nemogu baš zvat svaki dan ljude, pa provjeravam svakih mjesec-dva (zato me začudio ovaj prvi kunić od 25.svibnja da još nema dom i zato jest na vrhu teme).

A udomljavanja ovise i o angažmanu vlasnika oko udomljenja; jer uz sve što imamo na brizi, ovakva oglašavanja tuđih ljubimaca preko foruma nam je samo jedna u nizu od par stotina stvari na koje moramo misliti i nać vremena.
U svakom slučaju odmah ili unutar max par dana objavim oglas na web siteu TarraLanda, forumi su tek verzija B.

Vlasnik kunićice koja je sad udomljena izuzetno se angažirao, bio i sa nama u kontaktu, pa je i udomljena u dobar dom u 20 dana (u biti već nakon 10tak dana se to znalo).

Wlnerasi, uz većinu se obično poklanja kavez; a ako ne, nakon par kontakata i ako su ljudi susretljivi i dragi; ne ustručavaj se pitati jel mogu kupiti onaj najjeftiniji a 1 metar širok, za 270 kn prije nego ti ju/ga donesu
__________________
Udruga Utočišta kunića i divljih zečeva "Mrkvica" - Utočište TarraLand Divlji zečevi su vlasništvo prirode, a kunići su kućni ljubimci.
WebShop Udruge - pomozite kupnjom! --- Aukcije Udruge Mrkvica za pomoć štićenicima --- LISTA ŽELJA Udruge Mrkvica
Facebook fan page & newsletter -- Proljetna poruka: ne dirajte bebe divljih zekana u prirodi, jer ih majka nije napustila! Ako ih dirate, na njima ostavljate miris i tek tada ih majka više ne prihvaća!

Zadnje uređivanje TarraLand : 28.08.2010. at 17:50.
TarraLand is offline  
Old 28.08.2010., 17:50   #17
,

..ma imaš praf..

..pitaću i za kavez jer imam samo dva slobodna, a uvjek mora biti koji u rezervi ako zatreba...


Javiću kaj bude ako išta i bude!



p.s...znam da imaš posla i posla..ohohoo...
__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Old 14.09.2010., 20:00   #18
Kika, Pegi i Đurđa koliko mi je poznato još nemaju još dom.

Ako netko zna drulčiju informaciju, neka javi

Bebe iz prvog posta su očekivano udomljene odmah, no evo i novih,



Kontakt:

mob: 0958811140, email: aktualno777[at]net.hr
Također potrebno potpisati ugovor o udomljavanju.

Dakle ista obitelj iz koje su došle bebe iz prvog posta. Nadamo se da su im to zadnje.

Ostali detalji dostupni na http://tarraland.com/oglasi.html
.
__________________
Udruga Utočišta kunića i divljih zečeva "Mrkvica" - Utočište TarraLand Divlji zečevi su vlasništvo prirode, a kunići su kućni ljubimci.
WebShop Udruge - pomozite kupnjom! --- Aukcije Udruge Mrkvica za pomoć štićenicima --- LISTA ŽELJA Udruge Mrkvica
Facebook fan page & newsletter -- Proljetna poruka: ne dirajte bebe divljih zekana u prirodi, jer ih majka nije napustila! Ako ih dirate, na njima ostavljate miris i tek tada ih majka više ne prihvaća!
TarraLand is offline  
Old 15.09.2010., 21:36   #19
,

samo da javim...Đurđa,Đurđa ..






:klap:
__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Old 18.09.2010., 16:26   #20
Ide vama ili?
__________________
Udruga Utočišta kunića i divljih zečeva "Mrkvica" - Utočište TarraLand Divlji zečevi su vlasništvo prirode, a kunići su kućni ljubimci.
WebShop Udruge - pomozite kupnjom! --- Aukcije Udruge Mrkvica za pomoć štićenicima --- LISTA ŽELJA Udruge Mrkvica
Facebook fan page & newsletter -- Proljetna poruka: ne dirajte bebe divljih zekana u prirodi, jer ih majka nije napustila! Ako ih dirate, na njima ostavljate miris i tek tada ih majka više ne prihvaća!
TarraLand is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.