Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Pogledaj rezultate ankete: Dati drugu šansu?
da 57 33.93%
možda 63 37.50%
ne 48 28.57%
Glasovatelji: 168. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2010., 23:35   #1
Prokletstvo druge šanse

gledajući svoj život unazad, a i uspoređujući ga sa nekim drugim životima, ima ta druga šansakoja je uvijek nekakav misterija
davno mi se desila prva veza, ono prava, i bila je lijepa i sad je se rado sjetim..... znam da je poslije nekog vremena nakon prekida, bila obostrano željena, na kraju i data druga šansa, koja je bila nekako mlaka i nije uspjela......ali i nakon podosta godina, nakon nekih drugih veza, ona me htjela ponovo, ali ja to nijesam shvatio.........sad kad sam shvatio, ona se udala, dakle kasno je.........
neke druge veze, kod mene su sve nekako bile duge (bar se meni i njima tako činilo), opet su tražile i drugu šansu, ali ona nije svaki put davana.......
nakon svega mi se čini (ili ja samo ponekad buncam) da nakon nekog vremena, kad im, ili nam (dakle curama ili nama dečkima) dođe "iz guzice u glavu" (kako bi to rekli naši stari) se uvijek traži ta druga šansa, ali je najčešće kasno da se ona i dobije.........
zašto odmah ne dajemo i drugu šansu, zašto ne dajemo ni prvu šansu ako se kemija stvori, ili stvara (naravno i sve ostalo kaj je potrebno za početak veze), zašto čekamo da bude kasno......
 
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 23:44   #2
[QUOTE=tojeh;
zašto odmah ne dajemo i drugu šansu, zašto ne dajemo ni prvu šansu ako se kemija stvori, ili stvara (naravno i sve ostalo kaj je potrebno za početak veze), zašto čekamo da bude kasno......[/QUOTE]

Zato sto smo nesigurni u sebe i ne radimo ono sto nam dode da napravimo u tom trenutku. Nakon svega sto sam prosla mislim da bi trebalo uvijek napraviti ono sta ti prvo padne na pamet, i da ne slusamo nikog drugog osim sebe, da sam ja tako postupala prosla bih puno puno bolje u svim situacijama u zivotu..
melit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 23:54   #3
Quote:
tojeh kaže: Pogledaj post
gledajući svoj život unazad, a i uspoređujući ga sa nekim drugim životima, ima ta druga šansakoja je uvijek nekakav misterija
davno mi se desila prva veza, ono prava, i bila je lijepa i sad je se rado sjetim..... znam da je poslije nekog vremena nakon prekida, bila obostrano željena, na kraju i data druga šansa, koja je bila nekako mlaka i nije uspjela......ali i nakon podosta godina, nakon nekih drugih veza, ona me htjela ponovo, ali ja to nijesam shvatio.........sad kad sam shvatio, ona se udala, dakle kasno je.........
neke druge veze, kod mene su sve nekako bile duge (bar se meni i njima tako činilo), opet su tražile i drugu šansu, ali ona nije svaki put davana.......
nakon svega mi se čini (ili ja samo ponekad buncam) da nakon nekog vremena, kad im, ili nam (dakle curama ili nama dečkima) dođe "iz guzice u glavu" (kako bi to rekli naši stari) se uvijek traži ta druga šansa, ali je najčešće kasno da se ona i dobije.........
zašto odmah ne dajemo i drugu šansu, zašto ne dajemo ni prvu šansu ako se kemija stvori, ili stvara (naravno i sve ostalo kaj je potrebno za početak veze), zašto čekamo da bude kasno......
zato sto druga sansa znaci povratak na staro... da je bilo dobro i vrijedno ne bi doslo do toga da treba druga sansa...
to je kao da ponovno citas knjigu kojoj vec znas kraj...
__________________
I'm strong, But I break, I'm stubborn, And I make plenty of mistakes, Yeah I'm hard, And life with me is never easy....:)
hisgirl07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 00:39   #4
zato što to nekad jednostavno nema smisla.. ili bi to bio već poznat scenarij ili su ostale neke povrede iz prošlog kruga zbog kojih bi bilo još gore.

nekad se desi i da ljudi odrastu, shvate neke stvari.. onda druga šansa ima smisla.

ali po meni, to se rijetko dešava..
Effiecass is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 00:50   #5
Quote:
tojeh kaže: Pogledaj post
ima ta druga šansakoja je uvijek nekakav misterija...
Nekad sam mislio da znam nešto o ovome

Za mene je druga šansa značila liniju manjeg otpora, u smislu, znamo se, znamo si i mane, prošli smo ovo i ono pa nam je nekako lako - možda i prirodno - ponovo se naći

Pa mi je zato bilo bezveze vidjet kako neki prekidaju pa se spajaju

Ili pak ono, pa ako smo bili zajedno znači da si prava osoba, pa nemoguće da sam izabrala krivu osobu - tebi samo malo treba da shvatiš pa evo, druga šansa......ok, jedno za drugo ste

No, pravzaprav, nemam pojma...pa sad mi više nimalo ne smeta ako se tepu pa mire, onak, ne doživljavam više to baš
Interpol is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 09:51   #6
Interpol baš me zanima za koju si onda opciju glasao


Tojeh Ok je dati drugu šansu ako se vezica brzo prekinula, pa niste se ni stigli upoznati, ali kao što je Interpol rekao ako se raspalo nešto što je dugo trajalo tada bi druga šansa bila više vračanje na nešto staro i poznato, možda iz navike pa i iz nesposobnosti da si priznamo neuspjeh.
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 09:55   #7
kad te neko povrijedi i slomi da nemozes se dici, i kada se dignes pa onda da krenes ponovo postoji sansa da te opet to slomi, zasto opet dozivjeti to isto. Ja sam bio krivac svega loseg i fala Bogu ja to izmjenio kod sebe, druga ce biti sretna, uostalom ona je mene ostavila zbog glupih stvari, ne bi ja sad njoj dao drugu sansu, sta da dodje brak pa da mi to isto radi, mozda sa djetetom
mrzuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 10:02   #8
Druga šansa je, po mom mišljenju, zamka. Naime, onaj koji traži drugu šansu je onaj koji je spreman sam sebe zanijekati i očito prilagoditi onome koji mu je dao šansu. I biti će stalno pod pritiskom i povećalom. A onaj koji daje šansu će to ili iskorištavati ili prepoznati da se druga strana pilagođava i ustvari pretvara i opet će veza puknuti.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 10:11   #9
Quote:
sigurnost kaže: Pogledaj post
Druga šansa je, po mom mišljenju, zamka. Naime, onaj koji traži drugu šansu je onaj koji je spreman sam sebe zanijekati i očito prilagoditi onome koji mu je dao šansu. I biti će stalno pod pritiskom i povećalom. A onaj koji daje šansu će to ili iskorištavati ili prepoznati da se druga strana pilagođava i ustvari pretvara i opet će veza puknuti.
potpisujem, zasto traziti drugu sansu ako te je neko otpilio, da mu skines zvijezde a da te zaje*aje, bolje krenuti u novi zivot
mrzuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 10:44   #10
Nikad u zivotu nisam slusao nikog osim sebe, uvjek sam se oslanjao samo na sebe, a rijetko bih od drugih trazio misljenje iako bi vec znao sto cu uciniti, i tako je i sada, nikad nisam curi pruzio drugu sansu jer milsim da su to gluposti, ako je nesto sitno po srijedi onda cu oprostiti bez puno razmisljanja, a ako je recimo prevara u igri e onda ne razmisljam puno, tu curu jednostavno izbrisem iz memorije, jest da je tesko, ali dosad sam uvijek imao snage za to. Prekinuo sam trogodisnju vezu jer me ona prevarila, jednostavno joj nisam više odgovarao na pozive, ona je kao poludila i jednog dana me zaustavila na cesti kao što je meni zašto se tako ponašam, kao glumi da je sve ok, pa joj ljepo recem da se ne pravi glupa, da znam sto je napravila i da ne zelim nikakve komplikacije samo da me se ostavi na miru, cura se tu rasplakala, pala na koljena i pocela me moliti za oprost, mislim tu nasred ceste, barem je 50 ljudi to gledalo, dakle ne samo da me prevarila vec mi je napravila totalnu scenu, bilo mi je stvarno tesko ostaviti je nakon toga, ali morao sam, jer znam da sam joj pruzio drugu sansu da bi me opet zajebala ili bi uvijek zivio u strahu da ce to ponoviti. Cura je mjesecima nakon toga molila da joj oprostim, ali nisam htio, ne dajem nikom drugu sansu nakon prevare, to bi za mene znacilo totalno ponizavanje samog sebe.
dite is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 11:47   #11
Treba dati drugu šansu. Uvijek, jer ako nekog voliš, spreman si priječi preko svega.
No, kad ljudi počnu razmišljati o "drugoj šansi" ustvari shvate da je to već 100 i druga šansa, i da je već sve izgubilo smisao.
Ne davati ni prvu šansu? Hm obično je to utemeljeno nekim dejavuom od traume iz neke od prethodnih veza. Ono, kad tijek krene na način kako smo doživjeli krah prije, više uopće ne ostavljamo opciju druge šanse nego presejčemo sve u korijenu.

Druge šanse nakon dugih perioda i određenih stvari u međuvremenu je samo trenutak vlastitog osjećaja i pad vlastitih kriterija, odnosno pristajanje na manje. Koja mrtva druga šansa, ako je prošlo dugo vremena i koja veza u međuvremenu i to obostrano. Čovjek ustvari samo zaboravi sve što je bilo ružno i počne se sjećati samo lijepoga pa mu dođe opet.

No, postoji i težina traženja druge šanse. Konkretno, znam primjer gdje je puklo nakon prve ljubavi, cura se u međuvremenu u te 3 godine udala i bila trudna, no onda kad joj se bivši javio, pala je u totalnu komu, depru, skoro se ubila, no srećom nije, no onda je odlučila odraditi brak i kad djeca odrastu ... se nada da opet E, koji mazohizam Jel to trebalo i njoj i njemu? A to je i tako česta priča, no ovo je malo drastičnija. No, primjetio sam da ljudi često imaju taj efekt žaljenja u braku za prethodnom vezom i imaju osjećaj besmislenosti života i romantiku nesretne ljubavi
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 11:59   #12
ajde ti otvaraču topica ne mozgaj toliko nego nazovi tu svoju UDANU ženu, pa odite na kavu i pričajte o svemu umjesto da pričaš s nepoznatim ljudima na forumu.

tko zna, možda još nije kasno.
twinkly doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 12:09   #13
ako mislis da ima smisla, ako vjerujes da se stvari mogu popraviti, onda da, ali ako vec sad sumnjas da nebude islo dalje, onda mislim da nema smisla... barem prema onome kaj sam ja prozivjela... ako ima vjere moze se popraviti naruseno, ali ako nema vjere, onda nejde, samo je jos gore...
__________________
"...so when you hear this autumn song remember, the best times are yet to come..."
tockicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 12:21   #14
Quote:
tockicha kaže: Pogledaj post
...ali ako vec sad sumnjas da nebude islo dalje, onda mislim da nema smisla...
to je to kad čovjek sam sebi ne može neke stvari priznati u lice, odnosno ne može podnijeti neuspjeh ili gubitak.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 12:47   #15
Bila sam u dugoj vezi u kojoj duže vrijeme ja nisam bila zadovoljna. Nisam je prekinula na prvu spoznaju o svom nezadovoljstvu. Razgovarala sam o tome i ukazivala na stvari zbog kojih je i nastalo to nezadovoljstvo. I nije to bila jedna stvar, bilo ih je više. Nisam odmah digla ruke i zaključila kako od svega nema ništa, pokušavala sam inicirati promjene, željela sam spasiti vezu. I svaki put sam zapravo na taj način drugoj strani davala drugu šansu i treću i još mnogo njih da se stvari poprave i isprave. Ali ne, nije išlo. I to davanje novih šansi nije trajalo kratko, trajalo je čak nekoliko godina i nije donijelo ništa bolje.Neću sad ulaziti u razloge zašto je bilo tako, ali tako je bilo. Kad sam konačno ispucala svo strpljenje i kad je moj prag tolerancije bio već toliko visoko podignut da više od toga nije išlo, pukla sam i digla ruke od svega. Dogodila se situacija koje sam se najviše bojala, a to je da više nije bilo prostora za nove šanse i pokušaje jer svi su ispucani. Kad je stvarno puklo i kad je druga strana shvatila što se dogodilo, krenula su moljakanja za novim pokušajem, i što je najgore, shvatila sam da me se u svim tim ranijim pokušajima da vezu spasim, da pružim novu šansu da se stvari poprave, nije shvaćalo ozbiljno. I to je ono što me danas najviše ljuti. Ne, novu šansu nisam dala jer mi je jednostavo bilo besmisleno nakon tolikih pokušaja pokušati nešto što se pokazalo kao nemoguće. Sad mi se čini da sam cijelo vrijeme radila Sizifov posao, ali ipak, nije mi žao i valjda sam zbog toga mirnija.
panonskimornar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 14:57   #16
Quote:
panonskimornar kaže: Pogledaj post
...željela sam spasiti vezu. I svaki put sam zapravo na taj način drugoj strani davala drugu šansu i treću i još mnogo njih da se stvari poprave i isprave. Ali ne, nije išlo. I to davanje novih šansi nije trajalo kratko, trajalo je čak nekoliko godina i nije donijelo ništa bolje....
...Kad je stvarno puklo i kad je druga strana shvatila što se dogodilo, krenula su moljakanja za novim pokušajem, i što je najgore, shvatila sam da me se u svim tim ranijim pokušajima da vezu spasim, da pružim novu šansu da se stvari poprave, nije shvaćalo ozbiljno...
Upravo tako.
Samo, sad ostaje pitanje da li je ta "druga šansa" tek onda kad se na taj način formulira rečenica, no na kraju se svede na isto jer i opet se ne shvati ozbiljno jednako kao ni prije kad nije ni prijmećeno da je to nova šansa.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:15   #17
I sama sam u sličnoj situaciji kao Tojeh
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:30   #18
Quote:
ema007 kaže: Pogledaj post
I sama sam u sličnoj situaciji kao Tojeh
aaawwww

dok sam si bila super, nisam davala druge šanse. s godinama se čovjek otrombolji, smežura...poglupi, pa je skloniji popuštanju, preispitivanju i ovladavanju lucidnim. htjedoh reć....kad nadiđemo neopravdanu samodovoljnost, dosadnjikavu autonomnost i neodlučnost ...a ponos i povrijeđenost stavimo sa strane....jedino što preostaje je dat drugu šansu osobama koje to zaista i zaslužuju
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:34   #19
A kako znati dal zaslužuju drugu šansu?
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:39   #20
Quote:
ema007 kaže: Pogledaj post
A kako znati dal zaslužuju drugu šansu?
ovisi o tome koliko si u dosluhu sa svojim najvitalnijim ljubavnim organima....npr. ak mozak misli na njega, srce kuca za njim...a ne ide ti na jetra.....onda zavređuje 2. šansu
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:41.