Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service
Korisničko ime
Lozinka

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2010., 22:46   #1
neodoljivi1
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2010.
Ne vide se wireless mreže

Koristip HP Compaq 6730s laptop.
Do danas je wireless radio koliko toliko (malo usporeno) jer je laptop očito imao virus (koji sam rješio antivirusnim programom), a i pobrisao sam dosta instaliranih programa s C diska jer sam čuo da bi ga to moglo ubrzati. Očito sam pobrisao i neki koji ima veze s wirelessom. Preko mrežnog kabela se mogu spojiti na internet dok mi se neće spojiti preko wirelessa i uopćene vidim niti moju niti ostale wireless mreže (njih 10-tak) nestale. Driver je tu, nije izbrisan. Kaže mi da je wireless uključen, ali ja u donjem desnom kutu na maloj ikonici za wirelees idem na View Avaliable Wirless Networks ne mogu naći ni jednu mrežu i piše mi da nije spojen i da Windows cannot configurate this wireless connection. I kada iden na Refresh network connections, ništa se ne događa. Zna li netko šta bi moglo biti?
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:54   #2
neodoljivi1
Registrirani korisnik

Da, i koristim Intel(R) WiFi Link 5100 AGN za wireless ali ne znam da li je on bio prije nemogučnosti spajanja jer sam ga instalirao danas.

Unaprijed hvala.
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 04:07   #3
R1982
ciklotron

R1982 Avatar

Registracija: May 2009.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku R1982
Control Panel - Network Connections - desni klik na Wireless Network Connection - prebaci se na tab Wireless Networks - stavi kvačicu na Use Windows to configure bla bla. Trebalo bi raditi.

Ako ne, Start - Run - services.msc - Wireless Zero Configuration - 2x klik - klikni Start i stavi startup type na automatic.
Old 03.09.2010., 17:07   #4
neodoljivi1
Registrirani korisnik

Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Control Panel - Network Connections - desni klik na Wireless Network Connection - prebaci se na tab Wireless Networks - stavi kvačicu na Use Windows to configure bla bla. Trebalo bi raditi.

Ako ne, Start - Run - services.msc - Wireless Zero Configuration - 2x klik - klikni Start i stavi startup type na automatic.
Ništa od predloženog ne mogu napraviti. Kod prvog tvog predloška kada napravim desni klik daje mi mogučnosti samo: open i create sohrtcut. Kada odem na Wireless Zero Configuration i kliknem ništa se ne događa. Kao da uopće ne reagira. Sada sam skenirao internet postavke i kaže da mi uopće nije konfiguiran Internet Explorer Web Proxy i Outlook. Dali možda ima veze s time i kako to da konfiguiram?
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom

Old 03.09.2010., 22:50   #5
Cilim
Moderator - Righteous

Cilim Avatar

Registracija: Jul 2007.
Reinstaliraj wireless driver za tvoj lap, skini onaj koji je za OS koji koristis:

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...778&taskId=135
Old 03.09.2010., 23:16   #6
R1982
ciklotron

R1982 Avatar

Registracija: May 2009.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku R1982
I usput javi imaš li admin ovlasti na računalu
Old 04.09.2010., 19:03   #7
neodoljivi1
Registrirani korisnik

Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
I usput javi imaš li admin ovlasti na računalu
Instalirao sam novi driver. Opet ništa. Da li bih trebao upisati IP adresu i gdje se to upisuje. Može u detalje ako nije problem!? Mislim da imam administratorske ovlasti. Kako bi one trebale glasiti?
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 20:01   #8
neodoljivi1
Registrirani korisnik

Mislim da je sve u redu s driverima jedino sada ne mogu pokrenuti WLAN i Bluetooth. Na gumbu na laptopu gdje se fizički pale jednostavno mi je cijelo vrijeme Disabled ili Off mogučnost. Kada ga pokušam upaliti mišem otvara HP Wireless assistant ali tu je sve sivo (blijedo) i neda mi ništa od postavki promjeniti. Šta da radim kako da ih uključim?
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 20:05   #9
neodoljivi1
Registrirani korisnik

Također mi u Manual diagnostics tools kaže da je Hardware radio is OFF na radio testu?
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 20:12   #10
H4ni8aLL
6th division Captain

H4ni8aLL Avatar

Registracija: Oct 2005.
Pošalji poruku preko MSN korisniku H4ni8aLL
jel se pali na fizicki na kompjuteru? Odi u BIOS i pogledaj ako ima gdje On board LAN/WLAN i slicne stvari. Pripazi da nije nesto Disabled od slicnoga.
Old 05.09.2010., 20:12   #11
neodoljivi1
Registrirani korisnik

Quote:
H4ni8aLL kaže: Pogledaj post
jel se pali na fizicki na kompjuteru? Odi u BIOS i pogledaj ako ima gdje On board LAN/WLAN i slicne stvari. Pripazi da nije nesto Disabled od slicnoga.
U tome i je problem što se fizički na laptopu ne želi upaliti. Cijelo vrijeme lampica svijetli naranđasto, a trebala bi plavo. Drugdje mi neda upaliti kao što sam naveo u prethodnom postu!? U BIOS-u je sve enabled. Šta bi trebao napraviti?
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:09   #12
H4ni8aLL
6th division Captain

H4ni8aLL Avatar

Registracija: Oct 2005.
Pošalji poruku preko MSN korisniku H4ni8aLL
Quote:
neodoljivi1 kaže: Pogledaj post
U tome i je problem što se fizički na laptopu ne želi upaliti. Cijelo vrijeme lampica svijetli naranđasto, a trebala bi plavo. Drugdje mi neda upaliti kao što sam naveo u prethodnom postu!? U BIOS-u je sve enabled. Šta bi trebao napraviti?
znaci imas vjerojatno nekakav touch button na lap topu, i dok svjetli narandjasto ti to stisnes i trebalo bi u plavo se prebaciti ali se ne prebaci? ako je ovakva situacija, onda se bojim da ces morati ili otvoriti sam lap top i pogledati sta je , ili ga na servis odnijeti.
Old 05.09.2010., 22:22   #13
neodoljivi1
Registrirani korisnik

Sve je OK. Hvala svima na pomoći!!!
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 17:02   #14
vopi
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2007.
dizem temu iz arhive jer imam isti problem...
dakle nakon reinstalacije windowsa (xp SP3) ne radi mi wireless... ne može pronaći niti jednu mrežu, a kada upalim laptop iskoči prozorčić - "Wireless Configuration - Notification dll has not been registered, program will not work correctly".
isti slučaj kao kod neodljivog1 - na net se mogu spojiti preko kabla, dole u kutu imam onu ikonicu za wireless i kada stišćem gumb na laptopu za upaliti wireless ništa se ne događa tj ne pali se lampica da je uključeno.

probao sam ovo što je napisanu u topicu ali nije pomoglo...

pa bi molio neodoljivog da javi kako je riješio problem ili ako netko drugi može pomoći...
hvala
vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 15:02   #15
neodoljivi1
Registrirani korisnik

Quote:
vopi kaže: Pogledaj post
dizem temu iz arhive jer imam isti problem...
dakle nakon reinstalacije windowsa (xp SP3) ne radi mi wireless... ne može pronaći niti jednu mrežu, a kada upalim laptop iskoči prozorčić - "Wireless Configuration - Notification dll has not been registered, program will not work correctly".
isti slučaj kao kod neodljivog1 - na net se mogu spojiti preko kabla, dole u kutu imam onu ikonicu za wireless i kada stišćem gumb na laptopu za upaliti wireless ništa se ne događa tj ne pali se lampica da je uključeno.

probao sam ovo što je napisanu u topicu ali nije pomoglo...

pa bi molio neodoljivog da javi kako je riješio problem ili ako netko drugi može pomoći...
hvala

Da li ti je Wireless prozorčiću kada ga otvoriš preko ikonice sve zasivljeno? Ukoliko je, moraš prvo na laptopu fizički isključiti Wireless jer si ga sigurno puno puta stiskao i više ne znaš da li je on ili off. Zatim uđi u ikonicu Wireless i on bi ti trebao dati stisnuti on. Meni je bila ta igra fizičkog uključenja i ikonice budući kada ti je sve zasivljeno na ikonici on ne da ništa uključiti niti isključiti nego ga moraš fizički preko gumba isključiti, pa onda preko ikonice uključiti. Ako ne trebaš ponovno instalirati Wireless preko interneta!
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 18:33   #16
neodoljivi1
Registrirani korisnik

Quote:
neodoljivi1 kaže: Pogledaj post
Da li ti je Wireless prozorčiću kada ga otvoriš preko ikonice sve zasivljeno? Ukoliko je, moraš prvo na laptopu fizički isključiti Wireless jer si ga sigurno puno puta stiskao i više ne znaš da li je on ili off. Zatim uđi u ikonicu Wireless i on bi ti trebao dati stisnuti on. Meni je bila ta igra fizičkog uključenja i ikonice budući kada ti je sve zasivljeno na ikonici on ne da ništa uključiti niti isključiti nego ga moraš fizički preko gumba isključiti, pa onda preko ikonice uključiti. Ako ne trebaš ponovno instalirati Wireless preko interneta!
Evo sad sam pri laptopu pa ću ti točno reći.
Uđi u Control panel, pa u HP Wireless Assistant. Tu su ti vjerovatno Wireless i Bluetooth piše status Disabled i sve ti je zasivljeno pa ti laptop neda da ništa stisneš. Moraš fizički preko gumba za paljenje Wireless na laptopu upaliti Wireless jer si ga stiskao više puta pa sad ne znaš da li je upaljen ili nije. Sad ti je HP Wireless Assistant vjerovatno status off. Stisni na on i trebao bi ti raditi Wireless. Ako ne radi trebaš vjerovatno ponovno instalirati HP Wireless Assistant sa neta ili drivere. Nadam se da sam pomogao!
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 14:51   #17
vopi
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2007.
nažalost nije pomoglo...
ali hvala ti na trudu... budem nešto iskemijao
vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 14:58   #18
Tactum
More than words...

Tactum Avatar

Registracija: Mar 2009.
Mozda je wireless ugasen u BIOS-u...
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 10:41   #19
neodoljivi1
Registrirani korisnik

Ponovno aktualiziram temu. Znači opet mi se na XP laptom je i dalje isti HP 6730s uopće ne vidi ni jedna dostupna mreža. Samo što je ovog puta u igri B.net i Thompson ruter. Driveri su instalirani, uključen je wireless. Ne kužim zašto ne želi naći ni jednu mrežu? Preko moba ih nalazi bez problema!
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 13:10   #20
neodoljivi1
Registrirani korisnik

Da li može netko nabrojiti koji se sve problemi mogu naći kod nemogućnosti spajanja i nalaženja bilo koje dostupne mreže na laptopu preko wireless-a?
1. Da nema instaliran driver,
2. da nema instaliran dobar driver,
3. da nije uključen wireless fizički na gumbu na laptopu,
4. da nije uključen wireless u Biosu,
5. da nije dobro postavljena Zero configuration,

Što bi još bilo?
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja