Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja i problemi, pravna pomoć, javne rasprave o budućim zakonima. Živjela pravna država!
Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo , Radno, socijalno i obiteljsko pravo , Nekretnine

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2015., 12:52   #221
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
ne smiješ.
A što smijem ? ili što napraviti ?
MMP is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 19:31   #222
Smiješ popraviti ogradu.
Zek0slav is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 21:00   #223
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Smiješ popraviti ogradu.
Koji koristan odgovor.
Ograda je sva čitava , jedino da dignem 2 metra zida.
MMP is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 15:17   #224
Šetanje psa bez povodca

Smije li se u nekim situacijama šetati psa bez povodca? Na primjer u selu ili mjestima koji su izvan grada.
Što u slučaju kada se cestom pređe samo desetak metara u oba smjera, znači par minuta ne šetnje nego da se samo psa pusti da me prati dok prođem tih par metara po cesti da obavim nešto na polju? Mislim glupo je za tih par metara stavljat psa na lanac, zatvorit ga se ne može pošto dvorište nije ograđeno, a pas je mali, ne laje čak i dok drugi prsi u selu laju na njega i ide skoro pa uz nogu samnom.
sellen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 22:30   #225
Ako ne ugrize nikoga nema ni zabrane tj.kazne što se tiče policije a ostalo kako piše u gradskoj odluci o komunalnom redu.
Old 11.10.2015., 13:27   #226
Situacija je sljedeća. Naime, jedan stanar zgrade (8 stanova) ima 3-4 psa i par mačaka u stanu. Hodnik zgrade smrdi svakodnevno i pun je dlaka.

Što da radim? Mogu li kome to prijaviti? Koje su moguće solucije? Postoje li kakvi zakoni?

Razgovor ne dolazi u obzir.
scooby10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 00:46   #227
Svjedok sam jedna meni smiješne situacije : Jedna mlada gospođa je volonterka za mačke. Njih nekolicina su se same organizirale te skupljaju mačke lutalice, pogotovo male mačiće i daju in na udomljavanje. Nešto love im daje neka njemačka udruga. Između ostalog se bave i kastracijom mačaka. Pogotovo one koje nemaju vlasnika. I tako ti je ona kastrirale u mome dvorištu neke mačke. Ali je kastrirala i nekoliko mačora.
I jednog je dana zove policija na obavijesni razgovor da ju je tužila neka gospođa jer je njoj mačka kastrirala bez njezinog znanja. A mačor je u veljači išao slobodno po cijelom kvartu.
I stvarno je morala doći na policiju, a policija je bila i kod veterinara. A ja sam saznao da se radi o jednoj malo šašavoj ženi koja je poznata da tužaka sve i svašta.
Mene samo zanima da li je gospođa uopće i prekršila neki zakon. Ako jeste koji !???
A čudim se i našoj policiji što je nisu ignorirali i uputili na privatnu tužbu !??

Quote:
scooby10 kaže: Pogledaj post
Situacija je sljedeća. Naime, jedan stanar zgrade (8 stanova) ima 3-4 psa i par mačaka u stanu. Hodnik zgrade smrdi svakodnevno i pun je dlaka.

Što da radim? Mogu li kome to prijaviti? Koje su moguće solucije? Postoje li kakvi zakoni?

Razgovor ne dolazi u obzir.
Pozovi sanitarnu inspekciju , a možda i policiju !

Ĉlanak 10.
Zabranjeno je voditi pse na javna mjesta kao što su uredi, ljekarne, dućani,
ugostiteljske i sliĉne radnje, tržnica, kina, groblja te javne skupove, sveĉanosti i priredbe i na
djeĉja igrališta.
Odredbe ovog ĉlanka ne odnose se na pse vodiĉe slijepih osoba.
Ĉlanak 11.
Vlasnik psa dužan je osigurati da pas ne ometa utvrđeni kućni red i mir građana.
Ĉlanak 12.
Pas se mora držati tako da ne ugrožava osobnu sigurnost građana.

Ako pas ozljedi neku osobu, vlasnik psa dužan je o tome obavijestiti veterinarsku
inspekciju i odvesti psa na pregled u ovlaštenu veterinarsku organizaciju.
Ĉlanak 13.
Vlasnik psa dužan je odmah oĉistiti površine koje služe kao zajedniĉki dijelovi zgrada,
stubište, ulazi u dvorišta i javne površine (djeĉja igrališta i sl.), ako ih je njegov pas zagadio.
Ĉlanak 14.
U neograĊenom dvorištu ili vrtu te u zajedniĉkom dvorištu ili vrtu pas mora biti vezan.
Pas se ne smije držati niti ostavljati u zajedniĉkim prostorijama koje služe zgradi kao
cjelina (stubište, ulazi, prostorije za smeće i sliĉno).
Ĉlanak 15.
Vlasnik psa koji drži psa u ograĊenom dvorištu ili ograĊenom prostoru
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.