Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2010., 10:12   #1
'Ne želimo crnce u hrvatskoj reprezentaciji!'



Naslov u jutarnjem listu... pa ajmo malo o rasizmu.
Generalno možemo reći da ljudi ne vole različitosti, možda ih se i boje, i da vjerovatno u tome trebamo tražiti korjen rasizma ali jednu stvar ne mogu shvatiti...

OK, donekle mogu razumjeti (ali nikako ne i opravdati ) da osobe npr. u Americi koje živo okružene pripadnicima drugih rasa (mada ne smijemo zaboraviti da je rasizam prisutan kod svih rasa a ne samo kod "nas" bijelaca...) da poradi ovoga ili onoga mogu biti rasisti. Mogu nešto imati protiv osobe samo temeljem njene boje kože (koliko got mi to bila zatucano i jadno ajde takve još i mogu nekako shvatiti) ali u potpunosti su mi nejasni ljudi koji npr. crnca vide jednom mjesečno na cesti, u prolazu... pa da ti i takvi mogu biti rasisti
Čemu, zašto... i konkretan primjer zašto Sammir, ili bilo koji nogometaš druge "boje kože" nebi mogao igrati za hrvatsku? Jel bi nam to nešto loše donjelo? Bi ako bi igrao loše ali što bi boja njegove kože promijenila?

Mjesto da smo sretni što možemo imati još jednog kvalitetnog igrača "mi" (doduše nadam se samo manjina) bi rađe na njegovom mjestu nekog Hrvoja Horvata koji možda nijie ni upola toliko kvalitetan i talentiran...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Old 28.09.2010., 19:27   #2
na spomen rasizma se grozim i užasno je to što se u povijesti dogodilo zahvaljujući ljudskoj gluposti i neukosti, ali isto tako smatram da sammir nebi trebao igrati u našoj reprezentaciji.

Baš zato što je poanta da u reprezentaciju šalješ najbolje dečke iz SVOJE države, jer oni tamo idu pretstavljat HRVATSKU i ne kužim po kojoj logici onda jedan stranac igra pretstavljajući Hrvatsku...
Jer poanta toga je da se naši igrači predstave i ne kužim zašto bi netko od naših dečkiju gubio priliku zato što mi jedino želimo pobjediti? Nije mi jasna ta logika...
I zar zaista misliš da Sammir dobije prilku igrati za reprezentaciju Brazila da bi on rekao ma neeee...ja ću ipah igrati za Hrvatsku!
__________________
I don't ever wanna feel like I did that day, take me to the place I love, take me all the way....
ljubavica is offline  
Old 28.09.2010., 20:51   #3
Quote:
ljubavica kaže: Pogledaj post
Baš zato što je poanta da u reprezentaciju šalješ najbolje dečke iz SVOJE države, jer oni tamo idu pretstavljat HRVATSKU i ne kužim po kojoj logici onda jedan stranac igra pretstavljajući Hrvatsku...
Sammir je Hrvat, ima hrvatsko državljanstvo i nema se tu više šta raspravljat. U pitanju je rasizam a ne nacionalnost.
Iksbrown is offline  
Old 28.09.2010., 21:37   #4
Quote:
Iksbrown kaže: Pogledaj post
Sammir je Hrvat, ima hrvatsko državljanstvo i nema se tu više šta raspravljat. U pitanju je rasizam a ne nacionalnost.
Reprezentacija nije klub. Nije problem u tome koje je on boje kože, nego u činjenici da je za novce (ugovor) došao u Hrvatsku.
- Sizif - is offline  
Old 28.09.2010., 21:44   #5
Da, mi nismo zemlja u kojoj su druge rase nešto mega zastupljene.
Nema crnaca iz geta koji nas pljačkaju, dilaju drogu, siluju, etc (kako nas to uče razne serije na raznim programima), kod nas je sve skoro pa totalno bijelo.
Dakle, svo smeće koje dolazi, dolazi od te uzvišene bijele rase.

Ne kontam baš taj naslov u Jutarnjem, nisi stavio neki link pa da znam o čemu se radi.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 28.09.2010., 22:06   #6
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Ne kontam baš taj naslov u Jutarnjem, nisi stavio neki link pa da znam o čemu se radi.
Ma, sve je počelo izjavom ovog tipa koji je inače strašno zabrinut za Bilićev rasizam i za Sammirovu dobrobit. Sve što ga zanima je da dečka izloži u izlogu i da napuni torbu šuškavim novčanicama nakon što nekome upadne u oko.(pri tom ne birajući sredstva)
Naravno, nije trebalo čekati reakciju njemu sličnih likova
http://www.net.hr/sport/page/2010/09/27/0702006.html

Iako sam daleko od rasizma, nimalo mi se ne sviđa činjenica što se državljanstva sportaša kupuju, jer ako to postane pravilo (a vidim da je zov novca već i neke naše ponukao "na prodaju" državljanstva) smisao reprezentativnog natjecanja pada u vodu.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Old 28.09.2010., 22:12   #7
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post

Iako sam daleko od rasizma, nimalo mi se ne sviđa činjenica što se državljanstva sportaša kupuju, jer ako to postane pravilo (a vidim da je zov novca već i neke naše ponukao "na prodaju" državljanstva) smisao reprezentativnog natjecanja pada u vodu.
Blah, ovo je nešto što me jako zanima
In another life.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 28.09.2010., 22:15   #8
Ma ovo je sve napuhano i s rasizmom veze nema.

Oko Sammirovog igranja ili neigranja u reprezentaciji postoji jaaaako puno raznih interesa i svi oni pokusavaju medijskim pritiskom progurati svoju verziju.
Nex is offline  
Old 28.09.2010., 22:23   #9
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
Ma, sve je počelo izjavom ovog tipa koji je inače strašno zabrinut za Bilićev rasizam i za Sammirovu dobrobit. Sve što ga zanima je da dečka izloži u izlogu i da napuni torbu šuškavim novčanicama nakon što nekome upadne u oko.(pri tom ne birajući sredstva)
Naravno, nije trebalo čekati reakciju njemu sličnih likova
http://www.net.hr/sport/page/2010/09/27/0702006.html

Iako sam daleko od rasizma, nimalo mi se ne sviđa činjenica što se državljanstva sportaša kupuju, jer ako to postane pravilo (a vidim da je zov novca već i neke naše ponukao "na prodaju" državljanstva) smisao reprezentativnog natjecanja pada u vodu.
Naprimjer; stolnoteniske 'reprezentacije' su prepune Kineza... Što reprezentira takva 'reprezentacija'? Činjenicu da neke države imaju puno novaca?

Nogometne 'reprezentacije' će za desetak godina biti prepune Brazilaca?
Švicarci bi si ih mogli kupiti svih 11, za kompletnu prvu postavu...

No, kakvog to smisla ima?

Zadnje uređivanje - Sizif - : 28.09.2010. at 22:45.
- Sizif - is offline  
Old 28.09.2010., 23:12   #10
nema govora o rasizmu. Ista situacija bi bila da je Sammir bijelac. Možda ima hrvatsko državljanstvo, ali je za igranje u reprezentaciji ipak presudna narodnost.
Crag Hack is offline  
Old 29.09.2010., 10:53   #11
Quote:
ljubavica kaže: Pogledaj post
na spomen rasizma se grozim i užasno je to što se u povijesti dogodilo zahvaljujući ljudskoj gluposti i neukosti, ali isto tako smatram da sammir nebi trebao igrati u našoj reprezentaciji.

Baš zato što je poanta da u reprezentaciju šalješ najbolje dečke iz SVOJE države, jer oni tamo idu pretstavljat HRVATSKU i ne kužim po kojoj logici onda jedan stranac igra pretstavljajući Hrvatsku...
Jer poanta toga je da se naši igrači predstave i ne kužim zašto bi netko od naših dečkiju gubio priliku zato što mi jedino želimo pobjediti? Nije mi jasna ta logika...
I zar zaista misliš da Sammir dobije prilku igrati za reprezentaciju Brazila da bi on rekao ma neeee...ja ću ipah igrati za Hrvatsku!
On je naš državljanin i samim tim ima jednako pravo igrati u reprezentaciji kao ti, ja, Hrvoje Horvat, Jovica Milošević, Salih Hađiabdić...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Old 29.09.2010., 10:55   #12
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
Ma, sve je počelo izjavom ovog tipa koji je inače strašno zabrinut za Bilićev rasizam i za Sammirovu dobrobit. Sve što ga zanima je da dečka izloži u izlogu i da napuni torbu šuškavim novčanicama nakon što nekome upadne u oko.(pri tom ne birajući sredstva)
Naravno, nije trebalo čekati reakciju njemu sličnih likova
http://www.net.hr/sport/page/2010/09/27/0702006.html

Iako sam daleko od rasizma, nimalo mi se ne sviđa činjenica što se državljanstva sportaša kupuju, jer ako to postane pravilo (a vidim da je zov novca već i neke naše ponukao "na prodaju" državljanstva) smisao reprezentativnog natjecanja pada u vodu.
Čovjek je tu već godinama, radi , živi, vjerovatno je i u vezi s nekom našom djevojkom i kaj je onda tu čudno?
A da netko ode živjeti i raditi u njemačku, ima curu njemicu pa uzme njemačko državljanstvo to vam nebi bilo čudno... a rezlika je u čemu?
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Old 29.09.2010., 10:57   #13
Quote:
Nex kaže: Pogledaj post
Ma ovo je sve napuhano i s rasizmom veze nema.

Oko Sammirovog igranja ili neigranja u reprezentaciji postoji jaaaako puno raznih interesa i svi oni pokusavaju medijskim pritiskom progurati svoju verziju.
Dobro, to stoji. Apsolutno, ali uvijek se čudim budalama koji su u stanju na fecebooku otvoriti grupu protiv njega samo zato što nije bijelac...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Old 29.09.2010., 12:04   #14
Quote:
Iksbrown kaže: Pogledaj post
Sammir je Hrvat, ima hrvatsko državljanstvo i nema se tu više šta raspravljat. U pitanju je rasizam a ne nacionalnost.
Sammir nije Hrvat, on je Brazilac sa hrvatskim državljanstvom. Po tvojoj logici svi koji imaju hrvatsko državljanstvo su Hrvati. To znači da u hrvatskoj ne postoje nacionalne manjine?

Primjetio sam da puno ljudi kod nas miješa narodnost i državljanstvo, a pogotovo se to može pročitati kod svakakvih kvazi novinara.

Ja nisam za to da Sammir igra za reprezentaciju, ne zato što je crnac (nemam ništa protiv crnaca) nego zato što je stranac pa makar on ima naše državljanstvo. Da je on tako dobar igrač već bi ga Brazilci zvali u svoju reprezentaciju. Ali "nekome" je sad u interesu da ga se nakon par dobrih utakmica gura u repku pa je odmah to postala glavna tema po raznoraznim medijima. Naravno, glavna stvar u svemu je novac.

Kao što je netko rekao, reprezentacija nije klub i ako će tako igrači početi nastupati za svakakve reprezentacije koji je onda uopće smisao reprezentacija?
__________________
Charly says: Always tell your mummy
before you go off somewhere
periodičar is offline  
Old 29.09.2010., 12:24   #15
Legion,nasjeo si na Mamićevo preseravanje...

Eduardo je mulat pa nikome ne smeta...

Ako je neki crnac rođen u Hrvatskoj,dođe iz Dinamove,Hajdukove ili Osijekove omladinske škole,nek igra zašto ne...

Ali ako neki stranac tri godine provede u Hrvatskoj,pa dobije državljanstvo, može imati plavu kosu i plave oči,ja ga ne želim u repki
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 29.09.2010., 12:32   #16
cek, onda nisi ni za to da eduardo igra u reprezentaciji?
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Old 29.09.2010., 13:40   #17
Quote:
PrittPen kaže: Pogledaj post
cek, onda nisi ni za to da eduardo igra u reprezentaciji?
I da i ne.
S jedne strane došao je kao klinjo od 15 godina, oženio Hrvaticu i što je najvažnije, prije nego ga je ona životnja Taylor unakazila,bio je na putu da bude jedan od najboljih napadača Europe.

Sammir je u 5 godina u Dinamu odigrao svega 5 odličnih tekmi, i još 10 dobrih
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 29.09.2010., 14:11   #18
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
On je naš državljanin i samim tim ima jednako pravo igrati u reprezentaciji kao ti, ja, Hrvoje Horvat, Jovica Milošević, Salih Hađiabdić...
zasto se onda ne bunis kaj tebi ne daju igrati? ili meni?

ovdje je na djelu obrnuta psihologija: ako sammir ne igra - to je zato jer je crnac
koliko jos ima igraca koji nisu primljeni u reprezentaciju, a ne pise se o njima - jer nisu crni??
ZgSash is offline  
Old 29.09.2010., 14:50   #19
Quote:
Nex kaže: Pogledaj post
Ma ovo je sve napuhano i s rasizmom veze nema.

Oko Sammirovog igranja ili neigranja u reprezentaciji postoji jaaaako puno raznih interesa i svi oni pokusavaju medijskim pritiskom progurati svoju verziju.
Da, i meni se to čini. A di ćeš boljeg spina doli optužbe za rasizam.

U konačnici, pa zar za hrvatsku reprezentaciju ne igra Eduardo da Silva?
Frea is offline  
Old 29.09.2010., 14:53   #20
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Dobro, to stoji. Apsolutno, ali uvijek se čudim budalama koji su u stanju na fecebooku otvoriti grupu protiv njega samo zato što nije bijelac...
Pa čuj, takvih pojedinaca će uvijek biti, bilo sada ili za 20 godina, ovdje i u najliberalnijoj zemlji. Međutim, davanjem prostora, samo im daješ na važnosti, pa se stječe dojam da ih ima više nego kaj ih ustvari ima.
Frea is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:53.