Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor
Korisničko ime
Lozinka

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2010., 09:22   #1
-mobyXXL-
Registrirani korisnik

-mobyXXL- Avatar

Registracija: Jan 2007.
koja pur pjena?

Dakle pitanje je koju pjenu stavit između okvira prozora i drvenih greda dakle između dvije drvene površine? Ista naravno ne bi smjela biti previše ekspandirajuća da mi ne zdrobi okvire prozora. Čujem da su ta govna dost jaka pa zato pitam. I još nešto. Nije mi na sve strane razmak isti između okvira i tih greda podignutog dijela strehe tak da ne znam kaj delat. Prozore tj okvire sam već fiksirao tj pokojni stari je sa po 2 čavla gore i sa strane (23 cm) + što sam stavio na ostale dvije strane po 3 samobušeća šerafa od 18 cm dakle nema više micanja okvira jedino da ih pilim. Dakle - trebam nekaj kaj bi dihtalo da se previše ne napuhava i da ne smeta što je razlika negdje 0,5 cm a negdje 2,5. Meni i pokojnom starom je bilo najbitnije dobit okvire u vaservagu a to što je nepoznat netko tj majstori dobio svoje okvire od 16x14 balvana u neku svoju malo pomaknutu vaservagu sad mi nije bitno. Stavio bi ja tu stiropor al jebiga velim otvori su različiti pa negdje zijeva par mm negdje i do 3 cm

Kaj delat. Sa stiroporom ne znam radit a i nepraktično je postavit iako ga imam dosta, majstore mi se ne zove radi posla od sat dva tako da... A volio bi to zatvorit u naredna dva tjedna
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 10:53   #2
Jozha20
Internet lutalica

Jozha20 Avatar

Registracija: Apr 2009.
Pošalji poruku preko MSN korisniku Jozha20
bilo koja pjena, koliko sam upucen, sve dobro prijanjaju na drvo... a sto se tice drobljenja stokova, uglavi nekoliko dovoljno cvrstih letvi između stokova i nece ih moc pomaknut... tak se barem kod mene radilo i nije bilo nikakvih problema....
Old 29.09.2010., 20:15   #3
Dag
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2009.
Ako nisi do sad radio sa pjenom, probaj si na jednom djelu 20-30 cm povuc pjenu, popuni otprilike pola od rupe koju pjenis, pa ak ti se nakon petnaestak minuta ne preljeva van prek stokova, nego je samo malo izasla van tog falca kaj si pjenio (centimetar, dva) onnda ti je sasvim dosta, ak ti se razlije okolo, pricekaj da se osusi pa ju skini skalpelom, nikak ju nemoj skidat sa bilo cega dok nije suha.
Dag is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 21:38   #4
-mobyXXL-
Registrirani korisnik

-mobyXXL- Avatar

ok to mi je jasno da se višak nakon oko pol sata reže skalpelom al se samo bojim da se ne napuhne ko airbag u autu i da sve ne uje*e

Ma mislim da ću uzet nekakve plastične klinove ak imaju u bauhausu, ili čelične ili bilo kakve i lagano zakucat između okvira i greda i onda nadrmat pjenu i za pol sata obrezat i maknut klinove
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 29.09.2010., 21:43   #5
-mobyXXL-
Registrirani korisnik

-mobyXXL- Avatar

a evo i na kakve sam klinove mislio:

http://www.youtube.com/watch?v=twUwGRe-Kj8

obratiti pozornost kad tip stavlja okvir (i klinove).

Sad ne znam jel tih važnih sitnica kao što su ti klinovi ima kod nas? Šteta kaj nemamo hornbach nego samo kineske dućane tipa bauhaus kod nas
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 09:27   #6
papa štrumf
Sjeti se covjece tko si

papa štrumf Avatar

Registracija: Jul 2003.
Do nekih 1cm možeš zatvoriti sa silikonom, ima silikon za drvo, za beton, za sve. Tamo gdje je veća rupa mogao bi staviti komad lamperije ili nečega pa namazati silikonom(kit za drvo) ???

Moja sućut.
Old 30.09.2010., 17:47   #7
Dag
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2009.
Thumbs up

Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
ok to mi je jasno da se višak nakon oko pol sata reže skalpelom al se samo bojim da se ne napuhne ko airbag u autu i da sve ne uje*e

Ma mislim da ću uzet nekakve plastične klinove ak imaju u bauhausu, ili čelične ili bilo kakve i lagano zakucat između okvira i greda i onda nadrmat pjenu i za pol sata obrezat i maknut klinove
To su ti tzv. kajle, sa njima i moras radit. Sluze ti da stavis prozor lakse u vagu, tj. da ga fiksiras prije nego ga pjenis ili busis, i u pravilu su drvene, tak da si ih mozes i sam napravit ili otidji stolaru plati kavu i to je to. I njih vadis van kad ti pjena ulovi i te rupe di su bile kajle zapunis pjenom.
Dag is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 19:03   #8
-mobyXXL-
Registrirani korisnik

-mobyXXL- Avatar

Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Do nekih 1cm možeš zatvoriti sa silikonom, ima silikon za drvo, za beton, za sve. Tamo gdje je veća rupa mogao bi staviti komad lamperije ili nečega pa namazati silikonom(kit za drvo) ???
uf lamperija mi i nije neki izbor jer bi morao krojit i pilit a nit mi se da nit imam išta osim motorke i ručne pile a i grdo bi izgledalo. Ja mislim da ću do bauhausa pa pitat tam nekog jer ima 100 vrsta montažnih/pu pjena a onda dođem doma negdje na komadu betona ili gdje već zacrtam markerom dvije linije i malo stavim pjene, odem na kavu i za sat vremena vidim jel se to proširilo za 5x ili nije. U biti postoje neekspandirajuće pjene samo ne znam da li će me tip razumjet kaj ja uopće hoću tak da se samo osiguram da ne bi bilo čuda

Quote:
Moja sućut.
hvala
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 21:03   #9
totejapitam
Registrirani korisnik

totejapitam Avatar

Registracija: Jul 2009.
Quote:
mislim da ću do bauhausa pa pitat tam nekog jer ima 100 vrsta montažnih/pu pjena
U Bauhausu sam ja vidio samo dvije vrste pjena, od kojih ona jeftinija šrot, mislim da se zove Probau ili sl.(oko 30 kn.) Niti izlazi kak spada, a ni ne expandira koliko bi trebalo. U Željeznaru u Podsusedu sam našao jednu koja mi je bila puuuno bolja (Cromapur - Belgija) bila je čak par kuna jeftinija.
Čuo sam da Sika ima dobre, možda njihova?
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 05:20   #10
zh1
Šljaker sa iskustvom

zh1 Avatar

Registracija: Mar 2004.
Malo ste previše filozofije unijeli u priču!! Zna se iz iskustva da se treba u sredinu prozora ili vrata(i to uglavnom ako su nekakav "šrot" proizvod iz mas trgovina,za dobar materijal je dovoljno da je prozorsko ili vratno krilo zatvoreno) staviti nekakva razupora i nanijeti pjenu .Dok se ima kamo širiti nema što rasturavati,nije to eksplozija .Koliko ja znam ,dobra je svaka ukoliko joj nije istekao rok trajanja pa da više ne može trešnjom stvoriti pritisak.Znaći ,prije upotrebe dobro protresti bocu,okrenuti ju naopako i polako,bez nervoze ,u tankom sloju odozdola prema gore nanašati pjenu!!Višak se obrezuje nakon minimalno 8 sati jer je pjena dosta dugo ljepljiva ,pogotovo u debljim nanosima.
Old 01.10.2010., 23:40   #11
Soboslikar R
VKV

Soboslikar R Avatar

Registracija: Mar 2010.
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Malo ste previše filozofije unijeli u priču!! Zna se iz iskustva da se treba u sredinu prozora ili vrata(i to uglavnom ako su nekakav "šrot" proizvod iz mas trgovina,za dobar materijal je dovoljno da je prozorsko ili vratno krilo zatvoreno) staviti nekakva razupora i nanijeti pjenu .Dok se ima kamo širiti nema što rasturavati,nije to eksplozija .Koliko ja znam ,dobra je svaka ukoliko joj nije istekao rok trajanja pa da više ne može trešnjom stvoriti pritisak.Znaći ,prije upotrebe dobro protresti bocu,okrenuti ju naopako i polako,bez nervoze ,u tankom sloju odozdola prema gore nanašati pjenu!!Višak se obrezuje nakon minimalno 8 sati jer je pjena dosta dugo ljepljiva ,pogotovo u debljim nanosima.
Po pitaju montaže po mom mišlenju nisi u pravu.Upravo neki "šrot" treba montirati s krilom,tako da se može odmah provjeriti dali je sve u redu,jer često ih nije lako dovesti u red nakon što se gledalo "vagu" tako da je bitno da se se krilo normalno zatvara,obavezno montirati s okačenim krilom!

Kod boljih proizviđača je drukčiji slučaj zato što je krilo več "poštelovano",ne "uvijaju" se,tako da nema potrebe za montažom s okačenim krilom,potrebno je samo dovesti štok u 100% "vagu" na pet točaka,zapjeniti,nakon cca.pola sata (ovisi o temperaturi zraka,koliko je pjena "uhvatila") može se izbušiti,staviti turbo vijke,montirati krilo,povaditi kajle,zapjeniti mjesta gdje su bile kajle.Višak pjene se sječe nakon cca.dva sata (ovisi o temperaturi) nekada i pet sati.
Ako se želi veča ekspanzija (i ušteda) kao i poboljšana kvaliteta samog prijanjanja pjene,potrebano je prostor između prozora i zida navlažiti vodom prije pjenjenja,pjena se nanosi u 50-70% prostora koji je potrebno zatvoriti.Ako se dogodi da smo pjenu najeli na nepoželjno mjesto ,obavezno čekati da se osuši,tek onda skidati,nipošto je ne skidati dok je mokra!

Koja pjena? Wurth je odlična,Tekapur je dobra.

Zadnje uređivanje Soboslikar R : 01.10.2010. at 23:48.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 14:36   #12
zh1
Šljaker sa iskustvom

zh1 Avatar

Prijatelju moj,ti si kako meni čini malo nepismen ili slabo razumiješ ono što pročitaš!! Da ti pojasnim ,ja sam napisao da kod slabijih proizvoda tj. konstrukcija treba obavezno staviti i razuporu po sredini profila,umetnuto krilo se podrazumijeva kod svakog!. Ti si izgleda predmet "Hrvatski jezik" za vkv polagao u Bihaću !!
Old 02.10.2010., 17:38   #13
Soboslikar R
VKV

Soboslikar R Avatar

Quote:
Prijatelju moj,ti si kako meni čini malo nepismen ili slabo razumiješ ono što pročitaš!! Da ti pojasnim ,ja sam napisao da kod slabijih proizvoda tj. konstrukcija treba obavezno staviti i razuporu po sredini profila,umetnuto krilo se podrazumijeva kod svakog!. Ti si izgleda predmet "Hrvatski jezik" za vkv polagao u Bihaću !!
Ostavi se ti mog porijekla,škojarskog ako ti uopče znaš na šta mislim
Bihać .

Da ja malo tebi pojasnim profesore,"razupora" se stavlja samo na drvo !
Očito nisi nikada vidio kako se montira bilo što osim drva to ti nema veze s pvc-om ili aluminijem !

Umetnuto krilo se podrazumjeva kod svakog daj ne pričaj gluposti možda kod tebe u Kladuši ili Bihaču...Da si ikada uopče vidio,a kamo li radio znao bi kako se montira,ovako ne znaš,pa stoga nemoj ni savjete davati,buduči da nemaš pojma o čemu pričaš.

Ti si šljaker s iskustvom krasno,ni montirati prozor ne znaš,ti ili tvoji radnici ista stvar,a kao radite ...

Šta se tiče pjene uzmi plastičnu čašu pa je zapjeni vidjet češ vidjeti što če se dogoditi tako da treba biti vrhunska seljačina da bi ti pjena iskrivila štok (pvc ili aluminij)

Nemoj pričati o nečem o čemu ne znaš apsolutno ništa u praksi,to što si negdje pročitao ili pogledao video i misliš da znaš

Bivši monter vanjske i unutarnje stolarije,tako da vrlo dobro znam očem pričam,dok ti nemaš pojma
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 17:56   #14
zh1
Šljaker sa iskustvom

zh1 Avatar

Ipak su maler i ekipa u pravu,sad tek vidim.....
Old 02.10.2010., 18:51   #15
Soboslikar R
VKV

Soboslikar R Avatar

Quote:
Ipak su maler i ekipa u pravu,sad tek vidim.....
Tako je u pravu su,kao i svi koji pišu o nečem,o čem pojma nemaju ili su vidjeli video,čuli od nekog...pa kao znaju dovoljno da bi djelili savjete
Pozdrav.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 15:44   #16
chuspy
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2006.
Cisto 1 primjedba. Koliko sam ja primjetio (uzorak par komada) pur pjene koje se nanose pistoljem se manje sire i "slabije" su prema okolnim materijalima od onih koje se nanose iz limenke direktno. To je moje zapazanje na par komada, iako je moguce da su mi krive dosle pod ruku
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 10:14   #17
-mobyXXL-
Registrirani korisnik

-mobyXXL- Avatar

evo isprobao sam pjenu. Stavio sam komad grede i letve na pod, nemarno zabio dva čavla ali da ostane 3 cm prostora i nadrukao pjene (cromapur). Čudo se ne širi tako da pokušava rastavit gredu od letve nego se širi di ima otvorenog prostora. Zalijepilo se za betonski pod tavana i dobar dio je otišao u prazno na otvoreni zrak. Nakon sat i pol sam obrezao i jedva uspio razdvojit letvu i gredu od poda znači već za sat i pol zvjerski drži. Pokus je uspio pa javim kak je prošlo s prozorima makar nema šanse brijem da nekaj pođe po zlu jer svaki okvir drže 4 čavla od 23 cm i 5 samobušećih vijaka od 18 cm
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 10:27   #18
totejapitam
Registrirani korisnik

totejapitam Avatar

Quote:
Čudo se ne širi tako da pokušava rastavit gredu od letve nego se širi di ima otvorenog prostora.
Širi se tamo gdje ima manji otpor, tako da dok god ima mjesta za širenje ne bude sigurno ništa deformirala. Ja bih jedino pričekao malo dulje s obrezivanjem, znalo se desiti da na mjestima gdje je više ekspandirala ostane u sredini ljepljivo i nakon 2-3 sata. Najbolje ju je obrezati drugi dan, ako ti se ne žuri.
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 21:18   #19
-mobyXXL-
Registrirani korisnik

-mobyXXL- Avatar

već sam ju obrezao. Nanio sam jednu flašu oko 12 i onda sam uzeo još 3 u baumaxu koji je jedini radio danas i spizdio ukupno 3,5 flaše od 750 ml :facepalm: Da ne pričam da je više od pola te pjene - ono obrezano :facepalm:. Jest da su otvori oko tih 6 prozora bili 1-4 cm ali ipak mi se čini puno

to je tak kad si amater. Sva sreća nije se niš pomaklo, gledao sam vaservagom. Prva pjena je bila cromapurova, druge su den bravenove. Boja - bijela

Prvo sam rezuckao po malo nakon 1/2 ćuke čekanja a glavninu sam skinuo nakon 3-5 sati i već je bilo tak tvrdo da se jedva dalo rezat skalpelom

Nego -

- jel ja mogu na to akrilnim kitom?
- jel se smije to farbat?
- kak da dobijem dole ono kaj nisam uspio ostrugat sa štokova, malo su "prljavi" od pjene a neću strugat nožem da ne oštetim štokove prozora
- Kak da dobijem to govno s ruku, radio sam s rukavicama al ipak mi je ostalo na rukama.

Nego koji je to penis uopće? Sad zgleda ko stiropor
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 22:02   #20
totejapitam
Registrirani korisnik

totejapitam Avatar

Quote:
- jel ja mogu na to akrilnim kitom?
ne znam, ali znam da može ići na nju žbuka i glet masa
Quote:
- jel se smije to farbat?
aha
Quote:
- kak da dobijem dole ono kaj nisam uspio ostrugat sa štokova, malo su "prljavi" od pjene a neću strugat nožem da ne oštetim štokove prozora
- Kak da dobijem to govno s ruku, radio sam s rukavicama al ipak mi je ostalo na rukama.
inače se skida sa nitrom ili acetonom, e sad postoji kao neko specijalno sredstvo za uklanjanje toga, možda ti odgovori netko tko to bolje zna. Kad se skroz stvrdne, ne znam čime bi ju osim fleksericom mogao skinuti.

Quote:
Nego koji je to penis uopće? Sad zgleda ko stiropor
poliuretan, sličnog kemijskog sastava kao i spužva

Zadnje uređivanje totejapitam : 08.10.2010. at 22:11.
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja