Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2016., 23:37   #61
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Pa to traže sve ideologije; predanost, bespogovornost te pokornost pravilima ma kako to blesavo zvuči

http://net.hr/danas/svijet/ne-smije-...sticnoj-vreci/
Ja nisam te sreće da mi je podstanar bio predan vjerski manijak , pa da mi iskesne sa kamatama svoj dug da ne izgubi vječni život

Hrvati su jako predani vjeri kada se treba nažderati u dane vjerskih blagdana.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 10:29   #62
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Hrvati su jako predani vjeri kada se treba nažderati u dane vjerskih blagdana.
I kad treba manjinu sterati u kut da čkomi, onda smo heroji...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 12:05   #63
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
I kad treba manjinu sterati u kut da čkomi, onda smo heroji...
To vrijedi dok se od heroja ne počme tražiti da u ime Krista odriješe kesu !
Ili tražiti da prime barem jednu obitelj izbjeglica po župi.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 12:16   #64
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Vjera u Boga bi trebala biti usmjerivač prema ispravnom ponašanju u društvu.
A vidimo da je ona postala raspršivač pozitivnog ponašanja.
pa vjernicima taj bog i je usmjerivac prema ispravnom ponašanju u društvu a, to što je nama dovoljno da netko samo kaže da je vjernik je vec drugi par rukava....

Quote:
Znači, ja bih trebao djelovati u mome slučaju !
Djelovanje bi značilo da ja "griješnika" moram staviti na pravi put. Ali to nije nimalo lako jer "griješnik" smatra da je on u pravu.
a, nego tko?...i nije uopce stvar u tome da ga ti moraš staviti na pravi put, na tebi je da mu dokažeš da nisi njegova budala..
Quote:
Postavlja se pitanje kako i na koji način izvršiti to djelovanje ?
Najpravilniji put je da skupim svjedoke i svu dokumentaciju te da ga dam na sud.
ucini to, šta cekaš...od kukanja po forumu i pljuvanja po svim vjernicima radi postupka covjeka koji ocito ne samo da nije vjernik nego ne zna ni što znaci to biti vjernik, i sam znaš da nemaš nikakve koristi i, da na taj nacin kriveci nedužne ne postaješ ništa bolji od njega...
Quote:
A mogu dati i seoskom popu svoj slučaj pa da ga ovaj opomene i zaprijeti mu oduzimanjem prava na vječni život. Ali se pop ne želi time bakčati. On će samo lukavo reći kao i Krist: "nisam ja ovdje da vam budem sudija"
koliko god ovo tebi zvucalo kao šala, al zašto ne, zašto ne bi javno rekli ime i prezime covjeka koji baca ljagu na sve vjernike...cisto da ljudi znaju tko je covjek radi kojeg ih neko smatra lošima i prevarantima..
Quote:
Ja sam se jadan držao tradicije mojih očeva i vjerovao sam u ljude i njihovo poštenje. Ali sam ispao vagina
još nisi ali ispast ceš ako dopustiš da to ostane na ovom...i što je još gore, sutra ce neki stranac tebe gledati kao lopova i prevaranta jer si eto dalmoš a, tamo neki "dalmoš" ih je nekad prevario
Quote:
Ispala je ona narodna: daj mu prst, a on će ti uzeti cijelu ruku: zadnji mjesec sam mu oprostio pola najamnine, a on je meni uzvratio neplaćanjem struje !!
vidio covjek da tebi nije do love a, njemu je...pa kad si mu vec oprostio pola najamnine što ne bi i struju za dva mjeseca...zezam se, al ocito njegov mentalni sklop stvarno to tako doživljava...a, ti mu sad samo pusti...da ti se smije u facu i da zariba joj neke u mjestu kao što je zaribao tebe...
jucer slušam neku celebriti dalmošicu na tv-u, i žena javno kaže, nemreš biti bogat i pošten

uostalom kažeš da ima restic, lijepo s svom rodbinom kod njega na veceru, pozovi još i susjede, lijepo se pocastite a, kad on tebi da racun ti njemu daj racun od struje....ak, racun bude veci plati mu razliku ak, bude manji, naglasi da mu je to za frizuru
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 18:03   #65
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
pa vjernicima taj bog i je usmjerivac prema ispravnom ponašanju u društvu a, to što je nama dovoljno da netko samo kaže da je vjernik je vec drugi par rukava....


a, nego tko?...i nije uopce stvar u tome da ga ti moraš staviti na pravi put, na tebi je da mu dokažeš da nisi njegova budala..

ucini to, šta cekaš...od kukanja po forumu i pljuvanja po svim vjernicima radi postupka covjeka koji ocito ne samo da nije vjernik nego ne zna ni što znaci to biti vjernik, i sam znaš da nemaš nikakve koristi i, da na taj nacin kriveci nedužne ne postaješ ništa bolji od njega...

koliko god ovo tebi zvucalo kao šala, al zašto ne, zašto ne bi javno rekli ime i prezime covjeka koji baca ljagu na sve vjernike...cisto da ljudi znaju tko je covjek radi kojeg ih neko smatra lošima i prevarantima..

još nisi ali ispast ceš ako dopustiš da to ostane na ovom...i što je još gore, sutra ce neki stranac tebe gledati kao lopova i prevaranta jer si eto dalmoš a, tamo neki "dalmoš" ih je nekad prevario

vidio covjek da tebi nije do love a, njemu je...pa kad si mu vec oprostio pola najamnine što ne bi i struju za dva mjeseca...zezam se, al ocito njegov mentalni sklop stvarno to tako doživljava...a, ti mu sad samo pusti...da ti se smije u facu i da zariba joj neke u mjestu kao što je zaribao tebe...
jucer slušam neku celebriti dalmošicu na tv-u, i žena javno kaže, nemreš biti bogat i pošten

uostalom kažeš da ima restic, lijepo s svom rodbinom kod njega na veceru, pozovi još i susjede, lijepo se pocastite a, kad on tebi da racun ti njemu daj racun od struje....ak, racun bude veci plati mu razliku ak, bude manji, naglasi da mu je to za frizuru

Dakle ništa od onoga što je reako Krist: ako ti netko uzme košulju, ti mo daj i kaput.
Nego, tko tebi uzme kušulju - daj ga na sud da plati košulju i još 3 za sudske troškove !!!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 20:59   #66
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Dakle ništa od onoga što je reako Krist: ako ti netko uzme košulju, ti mo daj i kaput.
Nego, tko tebi uzme kušulju - daj ga na sud da plati košulju i još 3 za sudske troškove !!!
ko kaže da ništa?
samo, ako se držiš isusovih rijeci onda nemaš šta kukati ni pljuckati po nedužnima (ostalim vjernicima) vec prihvati to kako bi isus prihvatio i odi dalje.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 23:41   #67
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ko kaže da ništa?
samo, ako se držiš isusovih rijeci onda nemaš šta kukati ni pljuckati po nedužnima (ostalim vjernicima) vec prihvati to kako bi isus prihvatio i odi dalje.
Kako bi to Isus prihvatio ??? Valja bi se držao svojih riječi, koje on nama govori:

39 A ja vam kažem: Ne opirite se zlotvoru! Pljusne li vas, naprotiv, tko po jednom obrazu, okrenite mu i drugi!

40 Ako bi se tko htio s tobom parničiti da ti otme košulju, daj mu i svoj ogrtač.

41 Primoraju li te rimski vojnici da im poneseš opremu jednu milju, ponesi ju dvije.[f]

42 Zatraži li tko nešto od tebe, daj mu, i nemoj okrenuti leđa onome tko te zamoli da mu posudiš.'



Dakle ti mi savjetuješ parničenje. A kristove riječi su tu savršeno jasne:

Ako bi se tko htio s tobom parničiti da ti otme košulju, daj mu i svoj ogrtač.


Dakle, ne treba se parničiti nego treba prepustiti prevarantu i lopovu ono što je on naumio uzeti ili je već uzeo. Ako se držimo kristovih riječi, moramo ih se držati točno kako piše, a ne uzimati samo simbolično.

Ja uopće ne pluckam po vjernicima, nego samo pokušavam reći da se nitko ne drži tih kristovih načela. Jer su u principu ta načela jako naivna.

Quote:
uostalom kažeš da ima restic, lijepo s svom rodbinom kod njega na veceru, pozovi još i susjede, lijepo se pocastite a, kad on tebi da racun ti njemu daj racun od struje....ak, racun bude veci plati mu razliku ak, bude manji, naglasi da mu je to za frizuru
Quote:
koliko god ovo tebi zvucalo kao šala, al zašto ne, zašto ne bi javno rekli ime i prezime covjeka koji baca ljagu na sve vjernike...cisto da ljudi znaju tko je covjek radi kojeg ih neko smatra lošima i prevarantima..
Ideja je jako dobra, samo se moramo čuvati ovakve reakcije, pošto on nije nimalo pravokršćanski nastrojen :

http://www.jutarnji.hr/nakon-prigovo...nobar/1208145/


Sramota u Poreču: Konobar pretukao gosta iz Nizozemske, slomio mu čeljust i nos.
MINISTAR POSJETIO PREMLAĆENOG TURISTA 'Mi smo poznati kao zemlja ljubaznih ljudi'

Ministar je u razgovoru s Rollemanom izrazio žaljenje zbog nemilog događaja i pritom naglasio kako oštro osuđuje neprimjereno ponašanje prema našim gostima i turistima, a posebice fizičke obračune koji nikako nemaju mjesto u civiliziranom društvu.


Tvoja ideja je dobra, ali onda i ja moram biti ludi kvazikrščanin :

http://www.vecernji.hr/crna-kronika/...-u-baru-598862

Pretukao dva gosta i pet konobara u baru

L. N. dosađivao je jednoj gošći pa je šakom u glavu udario njezina muža, ugrizao mladića te izudarao pet konobara šakama

Zadnje uređivanje krena : 20.04.2016. at 23:55.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 00:13   #68
LJudski je griješiti, božanski je opraštati. To znači ako već samo načelno opraštaš brojeći grijehe kod drugih da se približavaš nekoj religijskoj izvrsnosti? To se čini se nameće ponekad. S druge strane ako je ljudski griješiti - ah čovjeku je ionako najlakše biti čovjek. I jedno i drugo je točno, s tim da "božanski opraštati" može značiti i da je samo bog u stanju oprostiti. Poslovice su pregršt istina !
__________________
kakav potpis?
mrmlj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 00:20   #69
Quote:
mrmlj kaže: Pogledaj post
LJudski je griješiti, božanski je opraštati. To znači ako već samo načelno opraštaš brojeći grijehe kod drugih da se približavaš nekoj religijskoj izvrsnosti? To se čini se nameće ponekad. S druge strane ako je ljudski griješiti - ah čovjeku je ionako najlakše biti čovjek. I jedno i drugo je točno, s tim da "božanski opraštati" može značiti i da je samo bog u stanju oprostiti. Poslovice su pregršt istina !
Bogu je lako oprostiti. Njemu ne treba novac za kupiti djeci cipele, niti za platiti režije.
Čovjek oprašta , ali to najbolje ide kada griješnik odriješi kesu.

Ali kako oprostiti čovjeku koji ti je nešto ukrao i ne želi vratiti ??
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 10:10   #70
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
...
39 A ja vam kažem: Ne opirite se zlotvoru! Pljusne li vas, naprotiv, tko po jednom obrazu, okrenite mu i drugi!
40 Ako bi se tko htio s tobom parničiti da ti otme košulju, daj mu i svoj ogrtač.
41 Primoraju li te rimski vojnici da im poneseš opremu jednu milju, ponesi ju dvije.[f]
42 Zatraži li tko nešto od tebe, daj mu, i nemoj okrenuti leđa onome tko te zamoli da mu posudiš.'



Dakle ti mi savjetuješ parničenje. A kristove riječi su tu savršeno jasne:

Ako bi se tko htio s tobom parničiti da ti otme košulju, daj mu i svoj ogrtač.


Dakle, ne treba se parničiti nego treba prepustiti prevarantu i lopovu ono što je on naumio uzeti ili je već uzeo. Ako se držimo kristovih riječi, moramo ih se držati točno kako piše, a ne uzimati samo simbolično.

Ja uopće ne pluckam po vjernicima, nego samo pokušavam reći da se nitko ne drži tih kristovih načela. Jer su u principu ta načela jako naivna.
krivo, u kristovim vremenima taj šamar u jedan obraz je znacio poniženje, u oba, izazivanje na koje smiješ uzvratiti,
košulja i kaput također, u ono doba bi to znacilo iskorištavanje za koje bi onaj koji je to ucinio snosio odgovornost i posljedice takvog cina...
ova druga dva su stvar dokazivanja, dokaži da si bolji od njih..što u ta vremena, rimljanima nikako nije išlo u korist.

i nema tu niceg naivnog, tu ima samo nerazumijevanja i nepoznavanja tematike u kompletu od strane ljudi koji idu kroz život iskljucivo s ciljem pljuckanja

Quote:
Ideja je jako dobra, samo se moramo čuvati ovakve reakcije, pošto on nije nimalo pravokršćanski nastrojen :
strah je najveci covjekov neprijatelj, i onaj tko misli da je miš, cijelo vrijeme provest ce u mišjoj rupi...masa vas naspram jednog...stvarno bi taj jedan trebao biti velika budala da se upušta u tako nešto...uostalom, uvijek imaš izbor pozvati kršne decke iz mjesta na besplatan rucak...taj tvoj možda je hrabar al, cisto sumnjam da je budala

btw, ne zaboravi, klin se klinom izbija
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 11:33   #71
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
krivo, u kristovim vremenima taj šamar u jedan obraz je znacio poniženje, u oba, izazivanje na koje smiješ uzvratiti,
košulja i kaput također, u ono doba bi to znacilo iskorištavanje za koje bi onaj koji je to ucinio snosio odgovornost i posljedice takvog cina...
ova druga dva su stvar dokazivanja, dokaži da si bolji od njih..što u ta vremena, rimljanima nikako nije išlo u korist.

i nema tu niceg naivnog, tu ima samo nerazumijevanja i nepoznavanja tematike u kompletu od strane ljudi koji idu kroz život iskljucivo s ciljem pljuckanja


strah je najveci covjekov neprijatelj, i onaj tko misli da je miš, cijelo vrijeme provest ce u mišjoj rupi...masa vas naspram jednog...stvarno bi taj jedan trebao biti velika budala da se upušta u tako nešto...uostalom, uvijek imaš izbor pozvati kršne decke iz mjesta na besplatan rucak...taj tvoj možda je hrabar al, cisto sumnjam da je budala

btw, ne zaboravi, klin se klinom izbija


Tvoji savjeti me asociraju na savjete koje je davala staračko-domska socijalna radnica mojoj religijoznoj pok. baki. Naime, bila moja baka u domu , ali ju je zapala nezgodna cimerica. Umjesto da je premjesti u drugu sobu socijalna radnica joj je savjetovala - BORBU !
A moja jadna baka je vjerovala da nije kršćanski nekom na grube riječi još grublje uzvratiti. Jer joj cimerica nije trzala na lijepe opomene. Dakle, ako je netko grub prema tebi i ne želi se na lijepi način promijeniti - ti mu uzvrati slijedeći put na vrlo grubi način. Pa će se onda promijeniti silom ako već neće milom.
Dakle, ništa od pravog milosrdnog kršćanstva


Dakle ti mi savjetuješ jedno od ovih pravila: Jedanaest sotonističkih pravila

1. Ne dajte mišljenja i savjete ako niste prethodno upitani.

2. Ne pričajte drugima svoje probleme ako niste sigurni da ih oni žele čuti.

3. Kada u tuđem brlogu, poštuje domaćina ili nemojte ići tamo.

4. Ako vas gost u vašem brlogu ometa, odnosite se prema njemu okrutno i bez milosti.


5. Nemojte se pokušati seksualno nametnuti, ako prethodno niste dobili signal za parenje.

6. Ne uzimajte ono što nije vaše, osim ako to predstavlja teret drugoj osobi koja se očajno toga želi riješti.

7. Priznajte moć magije ako ste ju uspješno upotrijebili da bi ostvarili svoje želje. Ako poreknete moć magije nakon njena uspješna prizivanja, izgubiti ćete sve što se njome stekli.

8. Ne prigovarajte o ničemu što ne morate vi osobno podnostiti.

9. Ne činite zlo maloj djeci.

10. Ne ubijajte ne-ljudske životinje osim ako ste napadnuti ili za hranu.

11. Kada hodate otvorenom teritorijom, ne smetajte nikoga. Ako netko vas smeta, zamolite ih da prestanu. Ako ne prestanu, uništite ih.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 14:20   #72
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Tvoji savjeti me asociraju na savjete koje je davala staračko-domska socijalna radnica mojoj religijoznoj pok. baki. Naime, bila moja baka u domu , ali ju je zapala nezgodna cimerica. Umjesto da je premjesti u drugu sobu socijalna radnica joj je savjetovala - BORBU !
A moja jadna baka je vjerovala da nije kršćanski nekom na grube riječi još grublje uzvratiti. Jer joj cimerica nije trzala na lijepe opomene. Dakle, ako je netko grub prema tebi i ne želi se na lijepi način promijeniti - ti mu uzvrati slijedeći put na vrlo grubi način. Pa će se onda promijeniti silom ako već neće milom.
Dakle, ništa od pravog milosrdnog kršćanstva


Dakle ti mi savjetuješ jedno od ovih pravila: Jedanaest sotonističkih pravila

1. Ne dajte mišljenja i savjete ako niste prethodno upitani.

2. Ne pričajte drugima svoje probleme ako niste sigurni da ih oni žele čuti.

3. Kada u tuđem brlogu, poštuje domaćina ili nemojte ići tamo.

4. Ako vas gost u vašem brlogu ometa, odnosite se prema njemu okrutno i bez milosti.


5. Nemojte se pokušati seksualno nametnuti, ako prethodno niste dobili signal za parenje.

6. Ne uzimajte ono što nije vaše, osim ako to predstavlja teret drugoj osobi koja se očajno toga želi riješti.

7. Priznajte moć magije ako ste ju uspješno upotrijebili da bi ostvarili svoje želje. Ako poreknete moć magije nakon njena uspješna prizivanja, izgubiti ćete sve što se njome stekli.

8. Ne prigovarajte o ničemu što ne morate vi osobno podnostiti.

9. Ne činite zlo maloj djeci.

10. Ne ubijajte ne-ljudske životinje osim ako ste napadnuti ili za hranu.

11. Kada hodate otvorenom teritorijom, ne smetajte nikoga. Ako netko vas smeta, zamolite ih da prestanu. Ako ne prestanu, uništite ih.
To je LaVey ukrao od stvarnosti u kojoj ljudi žive tisućama godina (osim ovog s magijom) (ili je to pročitao u kakvom self-help priručniku) i nabio im svoj logo. Kao da moraš biti sotonist da bi tako živio. Tako živi i ponaša se 98% ljudi, a boli ih i za Boga i za Vraga.
Ni prvi ni posljednji koji nešto nije originalno smislio, već maznuo i rekao "to je moje".
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 15:53   #73
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Tvoji savjeti me asociraju na savjete koje je davala staračko-domska socijalna radnica mojoj religijoznoj pok. baki. Naime, bila moja baka u domu , ali ju je zapala nezgodna cimerica. Umjesto da je premjesti u drugu sobu socijalna radnica joj je savjetovala - BORBU !
A moja jadna baka je vjerovala da nije kršćanski nekom na grube riječi još grublje uzvratiti. Jer joj cimerica nije trzala na lijepe opomene. Dakle, ako je netko grub prema tebi i ne želi se na lijepi način promijeniti - ti mu uzvrati slijedeći put na vrlo grubi način. Pa će se onda promijeniti silom ako već neće milom.
Dakle, ništa od pravog milosrdnog kršćanstva


Dakle ti mi savjetuješ jedno od ovih pravila: Jedanaest sotonističkih pravila

1. Ne dajte mišljenja i savjete ako niste prethodno upitani.

2. Ne pričajte drugima svoje probleme ako niste sigurni da ih oni žele čuti.

3. Kada u tuđem brlogu, poštuje domaćina ili nemojte ići tamo.

4. Ako vas gost u vašem brlogu ometa, odnosite se prema njemu okrutno i bez milosti.


5. Nemojte se pokušati seksualno nametnuti, ako prethodno niste dobili signal za parenje.

6. Ne uzimajte ono što nije vaše, osim ako to predstavlja teret drugoj osobi koja se očajno toga želi riješti.

7. Priznajte moć magije ako ste ju uspješno upotrijebili da bi ostvarili svoje želje. Ako poreknete moć magije nakon njena uspješna prizivanja, izgubiti ćete sve što se njome stekli.

8. Ne prigovarajte o ničemu što ne morate vi osobno podnostiti.

9. Ne činite zlo maloj djeci.

10. Ne ubijajte ne-ljudske životinje osim ako ste napadnuti ili za hranu.

11. Kada hodate otvorenom teritorijom, ne smetajte nikoga. Ako netko vas smeta, zamolite ih da prestanu. Ako ne prestanu, uništite ih.
ma nisu to nikakvi savjeti, ja da te savjetujem, ne bi se uopce našao u takvoj situaciji

a, i gledaj na to kako hoceš, ja se ne sramim, niti smatram da mi je mana što ne dopuštam lošim ljudima da od mene rade budalu i da me iskorištavaju...ja ti se držim one, pomozi si sam i bog ce ti pomoci

a, i ja sam ti vjernik, za mene je sotonist covjek kojem je smisao života zagađivanje i uništavanje drugih ljudi.. a, ne onaj koji živi svoj život na nacin kako njemu odgovara i kojim ne ugrožava druge
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 00:06   #74
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ma nisu to nikakvi savjeti, ja da te savjetujem, ne bi se uopce našao u takvoj situaciji

a, i gledaj na to kako hoceš, ja se ne sramim, niti smatram da mi je mana što ne dopuštam lošim ljudima da od mene rade budalu i da me iskorištavaju...ja ti se držim one, pomozi si sam i bog ce ti pomoci

a, i ja sam ti vjernik, za mene je sotonist covjek kojem je smisao života zagađivanje i uništavanje drugih ljudi.. a, ne onaj koji živi svoj život na nacin kako njemu odgovara i kojim ne ugrožava druge
Ne sotonist je pravi čovjek za razliku od nas koji skrivamo našu istisku narav:
ja-pa-ja-i-opet-ja !
A mi ju pokušavamo ukrotiti u ime kolektivnog boljitka. Često i na štetu pojedinca. Ali to se onda kaže "žrtvovanje" !

A što se moga slučaja tiče, dakle Kristove riječi moramo shvatiti alegorijski.
"NE OPIRITE SE ZLOTVORU" je samo jedna lijepa fraza koja se ni za živu glavu ne smije doslovno shvatiti. Jer će mo dozvoliti zlotvoru da nas muči, tlači i iskorištava. Kao što je rekao jedan forumaš: "ja sam za robovlasnički sistem, ali pod uvjetom da sam ja robovlasnik, a ne rob"
Dakle, moramo se naoružati pravnim znanjem i ići u boj protiv zlotvora.
Ali moramo biti spremni i kupiti pištolj od švercera na crno, jer zlotvor može vrlo burno reagirati na naše inzistiranje da državne institucije rade svoje.

Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
To je LaVey ukrao od stvarnosti u kojoj ljudi žive tisućama godina (osim ovog s magijom) (ili je to pročitao u kakvom self-help priručniku) i nabio im svoj logo. Kao da moraš biti sotonist da bi tako živio. Tako živi i ponaša se 98% ljudi, a boli ih i za Boga i za Vraga.
Ni prvi ni posljednji koji nešto nije originalno smislio, već maznuo i rekao "to je moje".
Normalno da je to tako. Evo i Tanita mi savjetujem da ne smijem Kristove riječi doslovno shvatiti, nego da se moram boriti za svoja prava. Ali se i zlotvor bori za svoja prava. Samo što on mene smatra zlotvorom a sebe borcem za pravdu !!

Zadnje uređivanje krena : 25.04.2016. at 00:20.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 16:56   #75
I tako smo danas na obostrano zadovoljstvo pronašli riješenje spora. Čovjek će meni platiti na tipičan hrvatski način: u naturi , tj. kompenzacijom. Dakle imati ću mukte večere, kavu , pivo , sokove i sladoled - do visine 1200 kuna.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 15:50   #76
Evo jedno novog primjera gdje bi trebalo definirati grijeh i griješnika. Doduše Krist je tu bio jako decidiran:

Lk 12,13-21

13Tada mu netko iz mnoštva reče: "Učitelju, reci mome bratu da podijeli sa mnom baštinu."
14Nato mu on reče: "Čovječe, tko me postavio sucem ili djeliocem nad vama?"
15I dometnu im: "Klonite se i čuvajte svake pohlepe: koliko god netko obilovao, život mu nije u onom što posjeduje."


Krist dakle lukavo izbjegava davati presude jer zna da bi se mogao zamjeriti.

A moj je slučaj ovakav:

Moja gospođa je naslijedila kuću od oca. Kuća je u nizu sa bratovom kućom. Bratova kuća je većih dimenzija negoli ženina , po dužini i po visini.
Visina nije bitna u ovom slučaju, ali je bitna dužina.
Zbog toga jer je vertikalni zik bratove kuće u isto vrijeme i zid ženine terase. Na toj našoj terasi će se odmarati turisti koje će mo primati.
Da bi terasa bila ugodna za njih , okoliš mora biti ugodan.
Ali je problem što je zid bratove kuće jako neuredan, tj. ružan sa popadalom žbukom. To njega nije puno briga jer je to njemu prizemlje gdje mu je konoba.
Mi smo morali taj njegov zid ožbukati na naš trošak. I on nije snosio nikakve troškove.
Ali se sada pojavio problem na katu. Tu je bratova terasa s jedne strane, a balkon s druge. I brat hoće da se postavi jedan prozirni paravan od staklenih kocki. Ali to košta 400 eura. I brat hoće da mi dademo pola. A moja žena traži da on dade pola što smo mi potrošili za žbukanje njihovog zida.
Brat to ne želi ni čuti. On smatra da je u redu što smo mi njemu ožbukali besplatno zid njegove kuće, a da moramo platiti polovicu njegovog paravana od staklenih kocki.
što mislite, kako bi Krist presudio ??
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 16:11   #77
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
što mislite, kako bi Krist presudio ??
Isus Kristus: "Sve propada, pa tako i prozirni paravan od staklenih kocki. Napusti ženu i brata i sve prodaj, podaj siromasima i glasno navješćuj Kraljevstvo nebesko po trgovima i krovovima kuća (terasama i balkonima) jer USKORO se vraćam i preobrazit ću cijeli svemir i bratovu ti kuću lol."
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 16:51   #78
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
I kad treba manjinu sterati u kut da čkomi, onda smo heroji...
to je laž
manjine vladaju Hrvatskom i imaju veca prava od vecine,vecina uopce ne dobija novce,manjine dobijaju i imaju razne privilegije
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 17:36   #79
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Isus Kristus: "Sve propada, pa tako i prozirni paravan od staklenih kocki. Napusti ženu i brata i sve prodaj, podaj siromasima i glasno navješćuj Kraljevstvo nebesko po trgovima i krovovima kuća (terasama i balkonima) jer USKORO se vraćam i preobrazit ću cijeli svemir i bratovu ti kuću lol."
Reći ću ću to ženi, njezinom bratu i ženi bratovoj , i mislim da će biti jako oduševljeni


Bogataš
17Dok se spremao na put, pritrči mu neki čovjek, klekne pred njega i upita ga: "Dobri učitelju, što moram učiniti da dobijem vječni život?" 18"Zašto me zoveš dobrim?" upita ga Isus. "Samo je Bog uistinu dobar. 19A zapovijedi znaš: ne ubij, ne čini preljub, ne ukradi, ne laži, ne varaj, poštuj oca i majku."
20"Gospodine, sve te zapovijedi držim još od mladosti", odgovori čovjek. 21Isus ga promotri i zavoli ga. "Još ti jedno nedostaje", reče mu, "idi i prodaj sve što imaš, a novac razdijeli siromasima pa ćeš steći blago na nebu. A onda dođi i slijedi me!" 22Čovjek se na te riječi snuždi i žalosno ode jer je bio vrlo bogat.
23Isus pogleda uokolo i reče učenicima: "Kako je teško bogatašima ući u kraljevstvo Božje!" 24Oni se na to silno iznenade. Isus nastavi: "Djeco draga, kako je teško ući u kraljevstvo Božje! 25Lakše bi devi bilo provući se kroz iglenu ušicu nego bogatašu ući u Božje kraljevstvo!"
26Učenici se zaprepaste. "Pa tko se onda uopće može spasiti?" pitali su. 27Isus ih pozorno pogleda pa reče: "Ljudima je to potpuno nemoguće, ali ne i Bogu. Jer Bogu je sve moguće!" 28Petar mu reče: "Mi smo se svega odrekli da bismo te slijedili." 29Isus odgovori: "Zaista vam kažem, nema takvoga tko se radi mene i radi Radosne vijesti odrekao kuće, braće, sestara, majke, oca, djece ili imanja, 30a da uz progonstvo neće već u ovome svijetu dobiti natrag stostruko: kuće, braću, sestre, majku, oca, djecu i imanja, a u budućemu svijetu i vječni život. 31Ali mnogi koji su sada prvi tada će biti na zadnjemu mjestu, a mnogi koje ovdje smatraju zadnjima ondje će biti najveći."


Dakle, kojeg se vraga zamaramo kockama, prizmama i balkonima.
Najbolje je sve prodati i ići u špilje i tamo naviještati radost Božju !
Ali vidim da oni koji bi se trebali držati ideologije svoga šefa baš i ne pomišljaju na tako nešto:

http://www.vecernji.hr/hrvatska/hrva...na-kuna-255920

Hrvatskim biskupima fasada od oniksa za 8,8 milijuna kuna
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 15:53   #80
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Hrvatskim biskupima fasada od oniksa za 8,8 milijuna kuna
Biskupska palača sa mramornim WC školjkama nije za biskupe nego u slavu Božju, da se Jahve proslavi, jer on voli oniks (i zlato i pečenu janjetinu mladu):

Quote:
Jahve reče Mojsiju: "Reci Izraelcima da me darivaju, a vi primajte darove u moju čast od svakoga koji daje od srca. A primajte ove darove: zlato, srebro i tuč; ljubičasto, crveno i tamnocrveno predivo i prepredeni lan; učinjene ovnujske kože, pa fine kože; bagremovo drvo; ulje za svjetlo; mirodije za ulje pomazanja i miomirisno kađenje; oniks i drugo drago kamenje koje će se umetnuti u oplećak i naprsnik.

Zatim uzmi dva draga kamena oniksa i u njih ureži imena Izraelovih sinova

U prvome redu neka bude: rubin, topaz i alem; u drugome redu: smaragd, safir i ametist; u trećem redu: hijacint, ahat i ledac; a u četvrtom redu: krizolit, oniks i jaspis.

Tko god je plemenita srca neka Jahvi donese prinos: zlata, srebra i tuča; ljubičastog, crvenog i tamnocrvenog prediva i prepredenog lana; učinjenih ovnujskih koža, onda finih koža, bagremova drva, ulja za svjetlo, mirodija za ulje pomazanja i miomirisni tamjan; oniksa i drugoga dragog kamenja za umetanje u oplećak i naprsnik.

Glavari su donosili oniksa i drugoga dragog kamenja za umetanje u oplećak i naprsnik

Kamenje oniksa optoče obrubom od zlata.

Pripremio sam, koliko sam mogao, za Dom svoga Boga zlata za zlatne stvari i srebra za srebrne, tuča za tučane, željeza za željezne, drva za drvene; oniksova kamenja i dragulja za ukivanje, dragulja za ukras i šarenih dragulja, svakojakoga dragog kamenja i izobila mramora. Iz ljubavi prema Bogu dajem još i svoga zlata i srebra za Dom svoga Boga, osim svega što sam pripravio za sveti Dom.

To što svećenstvo svih šarenih halja i visokih šešira ili dugih brada stoluje u "Božjim dvorcima", usred zlata i oniksa, i preobilno se hrani svetim obrocima, to ne treba "zbunjivati" vjerništvo. Bog (Isus-Trojstvo) je izjavio da to oni primaju u njegovu čast.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.