Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2017., 19:43   #141
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja svećenika nisam nikad zvao "oče" nego "velečasni".

Ali mene zanima da li je grijeh KRŠĆANSKA CRNA MAGIJA !

Kako ko izgleda u praksi ?? Ovako stoji na vratima jedne trgovine :

Šesta zapovjed Božja je "Ne ukradi" !
Onaj koji bude opljačkako moju trgovinu
biti će proklet u ime Oca
biti će proklet u ime Sina
i biti će proklet u ime Duha svetoga
Ne samo on, nego i njegova djeca sve do sedmog koljena !
Doobro, u neku ruku si pametniji od drugih, nouvej bi se svećeniku mlađem od sebe obratilo sa "oče" jer pa ako neko nekom tu tata a onda prije ti njemu neg on tebi, kaj nije, a ono "velečasni" brate mili kako si samo izmisle titule, kad ne prođe jedna druga ziher bu

Po njima je grijeh ne uvažiti njih same.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 12:24   #142
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post

Po njima je grijeh ne uvažiti njih same.
Nije to po njima grijeh, nego po Gospodinu Isusu.

Tko vas sluša, mene sluša; tko vas prezire, mene prezire. A tko mene prezire, prezire onoga koji mene posla. (Luka 10,16)

I oni se ne nazivaju oci ,več sluge sluga Božjih, to što određene od njih mi vjernici nazivamo ocima, je slično kao kad sretneš starijeg poznanika na cesti i kažeš mu ,Gospodine ,kako ste.

Sve je to stvar poštovanja,naravno tko ima iti malo kulture.
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:52   #143
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post

I oni se ne nazivaju oci ,več sluge sluga Božjih, to što određene od njih mi vjernici nazivamo ocima, je slično kao kad sretneš starijeg poznanika na cesti i kažeš mu ,Gospodine ,kako ste.

Sve je to stvar poštovanja,naravno tko ima iti malo kulture.
Kakva ti je to usporedba, čega? Kad si već kvotao onda si mogo izmislit neku bolju jerbo jako nam je dobro poznato kako se oslovljava popove. A može ih se ni ne osloviti, recimo prođeš pokraj njih ko da ih ne vidiš, to zasigurno ne bi bio grijeh, jelte.

Bilo je napisano "ne uvažiti ih" a to ti nema nikakve veze s kulturom jer uvažiti znači stati/pristati uz nečije mišljenje/tvrdnju/tumačenje etc. slično
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 22:02   #144
Quote:
Jednostavko kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovat! Jel' to istina ili si izmislio?
Evo kako je to prokletstvo izgledalo u Latviji:
http://rijeczivota.hr/prodati-dusu-za-kredit/

Slučaj je potaknuo brojne rasprave o granici do koje bi ljudi išli za novac. Da li su izgladnjelost i krajnja neimaština potaknuli Latvijce da prodaju svoje duše, ili je to učinila površnost i održavanje životnog stila iznad vlastitih mogućnosti? Neki su uvjereni da je ateistima lakše prodati dušu jer ne vjeruju da je imaju, iako svojim potpisom na kreditu izjavljuju i priznaju suprotno, da imaju dušu: „Ja, dolje potpisani uzimam kredit pod znanim mi uvjetima i okolnostima a kao garancija je moja nematerijalna bestjelesna esencija, tj. besmrtna duša. Ovdje također svjedočim da je gore navedeno jamstvo u mom posjedu i da nije obećano nikome drugome.“

krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:36.