Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje
Korisničko ime
Lozinka

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Dječje zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2011., 21:40   #1001
femmelatin
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2002.
A kako bi ti to znala? Koliko znamo, nemaš MS. Ako je netko relevantan govoriti o tome to je ili netko tko actually živi s dijagnozom (ili bolesnom osobom), ili liječnici koji te i takve pacijente liječe.
Da, ima ljudi koji relativno normalno žive, dulje ili kraće vrijeme, no s tobom se zacijelo ne bi složio netko tko leži u krevetu potpuno oduzet, tko ne može ni stajati, ni pomicati ruke, ni normalno govoriti ni gutati.
Povremeni trnci nisu MS.

Ovaj tvoj komentar vrijeđa ljude koji ne "žive normalno uz malo vitamina i zdrave prehrane", kojima je svaki dan borba...
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 22:39   #1002
celamar
Registrirani korisnik

celamar Avatar

Registracija: Jun 2009.
Femelatin, tvoja bol progovara iz tebe, ili bol zbog tvoje mame, ali ne budi toliko ljutita, sva sreća da ima ljudi kojima je dobro, i koji mogu normalno živjeti s MS-om. Naravno da ima i puno njih koji pate, nažalost... svi bi bili najsretniji da ova tema ne postoji...
Old 06.06.2011., 23:12   #1003
polly
.

polly Avatar

Registracija: Nov 2002.
Quote:
celamar kaže: Pogledaj post
Femelatin, tvoja bol progovara iz tebe, ili bol zbog tvoje mame, ali ne budi toliko ljutita, sva sreća da ima ljudi kojima je dobro, i koji mogu normalno živjeti s MS-om. Naravno da ima i puno njih koji pate, nažalost... svi bi bili najsretniji da ova tema ne postoji...
reakcija je zbog ove trolerice
Quote:
sanja2222 kaže: Pogledaj post
ne sikiraj se,sa ms se da normalno zivjet,malo zdrave prehrane i puno vitamina!!!!
koja se mora svako malo naslonit na ovaj topic sa svojim geeeenijalni savjetima i masom uskličnika
baš si je cooooool i fooooora, za krepat
jer ona zna, malo zdrave prehranei puno vitamina i svi ćemo biti haaaaj!!!!!!!!!
u biti, da, zašto uopće ovaj topic postoji kad je rješenje taaaaako jednostavno!!!!!!
papica i vitamničeki!!!!!!!!!!!!!!!!!!
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 14:00   #1004
femmelatin
Registrirani korisnik

Što jest jest. Evo moja mama već 30 i kusur godina papa zdravu papicu i pije vitaminčeke i sasvim normalno živi: u krevetu s antidekubitalnim madracem, s ugrađenim kateterom, zdrAVu papicu jede izmiksanu jer joj ni refleks gutanja ne radi, šapće jer nema ni glas više, mrda jednom rukom, druga ruka i obje noge su nepomične, grčeve ima 24 sata dnevno, sjediti može 2 sata dnevno uz nadzor da se ne sruši iz kolica, drugi ju i hrane i kupaju i oblače, patronažnu sestru plaćamo da dolazi tri puta dnevno i tak... sve u svemu može se normalno živjeti, naj haj.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 07.06.2011., 14:15   #1005
leeloo27
...

leeloo27 Avatar

Molim vas sve skupa da se smirite.

Ne morate odmah svi skakati na prvu, a ti Sanja ako nemaš MS onda ne možeš shvatiti što to znači imati ovakvu bolest i što znači živjeti s time cijeli život. Ja shvaćam da nisi mislila ništa loše, al shvati i ti zašto su svi skočili odmah na noge.

Ja i sama imam ne jednu nego par kroničnih bolesti i da mi neko napiše da nije to ništa strašno i da treba samo paziti na zdravu prehranu i unositi dovoljno vitamina i da će sve biti ok mislim da bi ga opizdila s nečim.
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 15:32   #1006
sanja2222
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2011.
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Molim vas sve skupa da se smirite.

Ne morate odmah svi skakati na prvu, a ti Sanja ako nemaš MS onda ne možeš shvatiti što to znači imati ovakvu bolest i što znači živjeti s time cijeli život. Ja shvaćam da nisi mislila ništa loše, al shvati i ti zašto su svi skočili odmah na noge.

Ja i sama imam ne jednu nego par kroničnih bolesti i da mi neko napiše da nije to ništa strašno i da treba samo paziti na zdravu prehranu i unositi dovoljno vitamina i da će sve biti ok mislim da bi ga opizdila s nečim.

ispricavam se....
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 21:46   #1007
marinko222
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2011.
MS

MOLIM VAS DALI JE ITKO ČUO ZA NOVI LJEK U USA, KAŽU DA NIJE ISPITAN DO KRAJA I DA KOŠTA 200 000KN
MOJA ŽENA IMA MS DIJAGNOSTICIRAN 2007
marinko222 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 07.06.2011., 22:30   #1008
MrPC
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2010.
Quote:
marinko222 kaže: Pogledaj post
MOLIM VAS DALI JE ITKO ČUO ZA NOVI LJEK U USA, KAŽU DA NIJE ISPITAN DO KRAJA I DA KOŠTA 200 000KN
Možda campath? to je lijek koji se već koristi u liječenju leukemije, a pokazao se učinkovit i u tretmanu MS-a u nekoliko studija. uskoro bi se trebalo znati hoće li ga FDA odobriti ili ne za liječenje multiple
MrPC is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 23:19   #1009
kolacic10
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2010.
Pozdrav svima,
ja nemam ms ali čitam vas jer ga ima jedna od najbitnijih osoba u mom zivotu a to je moja najbolja prijateljica i ako Bog da kuma, pa kao da imam i ja. Ona ima 24 godine, najbolju dušu i ja je volin puno puno. Njoj je ms dijagnosticiran prije par godina i od tada ima uspone i padove ako to mogu tako nazvat. na dane joj je dobro a nekad joj se manta, trese joj se ruka, gubi ravnotezu i sl. Kad idemo vani na kavu ja je volim uhvatit pod ruku ali vidim da to njoj smeta i jasno mi je zasto al ja se jednostavno bojim da ne padne. Zanima me smije li i je li dobro da ona šeta jer znam da ne može dugo šetat, svako malo mora stat? Ja sam čula da bi bilo dobro da šeta zbog mišića al njoj se ne da jer joj je tesko pa ne znam smijem li je forsirat????
Što se hrane tiće, znam da ne jede svinjetinu, ne jede zasoljenu hranu. Moze li mi itko tocno rec sta sve ne smije jest jer je tvrdoglava i cesto zna ic protiv sebe i trpat u sebe šta joj se jede?!?
Nekad zna zapalit i to sam gore procitala da ne smije.
Njoj su doktori vise puta prepisivali krive ljekovi, krive injekcije i sl. Kako je to kod vas? Mogu li oni to tek tako puno puta griješit?
Dajte mi molin vas neki savjet, bilo sta

Hvala puno
kolacic10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 08:42   #1010
leeloo27
...

leeloo27 Avatar

Quote:
Nemoj pisati sa velikim slovima, to se na netu smatra vikanjem i na forumu se za to dobiva crveni karton.
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 13:11   #1011
mali dječak
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2010.
Quote:
Moja sestra ima MS i do slijedećeg utorka treba odlučiti da li će biti dio studije koja provjerava da li je lijek DAC HYP efikasniji u tretmanu MS od lijeka Avonex.
Ta studija traje oko 3 godine i plaća se oko 14 000 eura godišnje za lijekove. Prima se 5 injekcija svakog mjeseca i vade se mjesečno svi silni nalazi da se vidi kako taj lijek utječe na organizam.
Ta studija se radila u SAD-u na životinjama i na ljudima i dala je dobre rezultate i sada se prvi put primjenjuje.
Ne zna ni ona šta da radi jer su veliki novci a i čitav život se mijenja!
A problem je što se nema sa nekim posavjetovati jer je to novo kod nas i nitko o tome još ništa ne zna!!!
Ako netko ima ikakva saznanja o tome molio bih da podjeli sa nama.
mali dječak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 17:23   #1012
tomislavone
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2011.
POZ SVIMA KOLKO NAS IMA .Imam jedno pitanje koje sigurno puno nas muči kako se borite sa stresnim situaacijama.
tomislavone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 18:36   #1013
celamar
Registrirani korisnik

celamar Avatar

Quote:
mali dječak kaže: Pogledaj post
Moja sestra ima MS i do slijedećeg utorka treba odlučiti da li će biti dio studije koja provjerava da li je lijek DAC HYP efikasniji u tretmanu MS od lijeka Avonex.
Ta studija traje oko 3 godine i plaća se oko 14 000 eura godišnje za lijekove. Prima se 5 injekcija svakog mjeseca i vade se mjesečno svi silni nalazi da se vidi kako taj lijek utječe na organizam.
Ta studija se radila u SAD-u na životinjama i na ljudima i dala je dobre rezultate i sada se prvi put primjenjuje.
Ne zna ni ona šta da radi jer su veliki novci a i čitav život se mijenja!
A problem je što se nema sa nekim posavjetovati jer je to novo kod nas i nitko o tome još ništa ne zna!!!
Ako netko ima ikakva saznanja o tome molio bih da podjeli sa nama.
Znači ne samo da odluči li se na to, postaje pokusni kunić-jer nitko joj ne garantira da će joj lijek donijeti dobre promjene, već im to treba i platiti, da bi oni imali podatke za svoju studiju, i ako lijek prođe dobro, na njemu masno zarađivali...
Old 08.06.2011., 21:04   #1014
koka36
Registrirani korisnik

koka36 Avatar

Registracija: Jun 2005.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku koka36 Pošalji poruku preko Yahoo korisniku koka36
Quote:
celamar kaže: Pogledaj post
Znači ne samo da odluči li se na to, postaje pokusni kunić-jer nitko joj ne garantira da će joj lijek donijeti dobre promjene, već im to treba i platiti, da bi oni imali podatke za svoju studiju, i ako lijek prođe dobro, na njemu masno zarađivali...
Ti si malo zabrijao, oni tebi plate nešto simbolično i testiranja se provode konstantno i ukoliko dođe do pogoršanja testiranje se odmah prekida....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 06:03   #1015
vivaneu
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2011.
Bok svima ! Zanima me dali se testovi koji se rade za hjuzov sindrom mogu nakon nekog vremena promjeniti tj. dali vrijednosti koje su se dobile prije 3 godine kad sam radila testiranje ostaju uvijek iste ili mogu biti drugaćije.Nadam se da ovo ulazi u MS pošto sam ja još uvijek nigdje tj. moja dg. je još uvijek RIS hvala bogu ,ali u zadnje vrijeme imam neke čudne modrice po tijelu i crvene flekove pa neznam šta da radim . Pusa svima
vivaneu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 09:07   #1016
leeloo27
...

leeloo27 Avatar

Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Ne skačemo na prvu nego na drugu, treću... Cura je imala klona.
Tu su se svi polomili da joj pomognu, a onda sam ja po stilu pisanja shvatila da je klon što se i potvrdilo...

Ovdje ne dolaze umišljeni bolesnici već ljudi s verificiranom dijagnozom, koji i onda ono malo energije što imaju potroše da bi pomagali njoj i njenim klonovima, e da bi ta ista osoba 3 mjeseca kasnije cvrkutavo ljudima poručivala da piju vitamine.
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Ovako: IP adrese se poklapaju, posebno zadnji postovi obje forumašice, do zadnje znamenke. Što hoće reći da je uz sve navedene sličnosti sanja2222 = mamba123. Umjesto da odmah jednoj od njih dam permaban (što ću vjerojatno i napraviti u dogledno vrijeme), zamolit ću da se odmah prestane s ovakvim igranjem klonova i zbunjivanjem ostalih forumaša na temi, a posebno neću tolerirati vrijeđanja jer se nalazimo na Zdravlju.
Evo, samo da podsjetim zašto "skačemo" na sanju2222.

Ok, ja sam noviji mod pa nisam baš upućena u ovu priču. Posavjetovat ću se sa kolegicom.

Al svejedno, nemojte se uopće sa takvima prepucavati nego nam fino pošaljite pp kad skontate ovako nešto pa ćemo mi to riješiti. Ovako ako se upecate na provokacije moramo kazniti i provokatore ali i vas koji im odgovarate na trolanje.
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 11:34   #1017
Nosonja
Registrirani korisnik

Nosonja Avatar

Registracija: Sep 2008.
Quote:
Lijek se zove Gilenya (fingolimod), i košta u USA $51,216. FDA ga je odobrila i uzima se oralno.
Nosonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 16:33   #1018
martix
Registrirani korisnik

martix Avatar

Registracija: Sep 2010.
Quote:
kolacic10 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
ja nemam ms ali čitam vas jer ga ima jedna od najbitnijih osoba u mom zivotu a to je moja najbolja prijateljica i ako Bog da kuma, pa kao da imam i ja. Ona ima 24 godine, najbolju dušu i ja je volin puno puno. Njoj je ms dijagnosticiran prije par godina i od tada ima uspone i padove ako to mogu tako nazvat. na dane joj je dobro a nekad joj se manta, trese joj se ruka, gubi ravnotezu i sl. Kad idemo vani na kavu ja je volim uhvatit pod ruku ali vidim da to njoj smeta i jasno mi je zasto al ja se jednostavno bojim da ne padne. Zanima me smije li i je li dobro da ona šeta jer znam da ne može dugo šetat, svako malo mora stat? Ja sam čula da bi bilo dobro da šeta zbog mišića al njoj se ne da jer joj je tesko pa ne znam smijem li je forsirat????
Što se hrane tiće, znam da ne jede svinjetinu, ne jede zasoljenu hranu. Moze li mi itko tocno rec sta sve ne smije jest jer je tvrdoglava i cesto zna ic protiv sebe i trpat u sebe šta joj se jede?!?
Nekad zna zapalit i to sam gore procitala da ne smije.
Njoj su doktori vise puta prepisivali krive ljekovi, krive injekcije i sl. Kako je to kod vas? Mogu li oni to tek tako puno puta griješit?
Dajte mi molin vas neki savjet, bilo sta

Hvala puno

Skoro da zavidim tvojoj prijateljici, malo nas se može pohvaliti da netko od prijatelja brine toliko za njih.
Prijateljicu uputi u najbliže društvo MS gdje će dobiti sve savjete u vezi prehrane i aktivnosti. Na doktore se nemojte ljutiti , oni rade ono što mogu a svaki bolesnik drukčije reagira na lijekove
Pusa i pozdrav.
martix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 21:07   #1019
femmelatin
Registrirani korisnik

Svaki novodijagnosticirani pacijent doživi šok, bolest nije dobroćudna, kronična je i progresivna. S obzirom da se liječi tek relaps, a ostale terapije su upitne učinkovitosti, ljudi svom silom žele učiniti NEŠTO. U nedostatku boljih ideja, prvo se propituje prehrana i vježbanje, slijede razni biljni pripravci...
Ne želeći potcjenjivati važnost prehrane ipak bih rekla ovo: mislim da je dosta loše uza sve ostalo početi se opterećivati (još i) hranom, uletjeti fanatično u neke dijete i dsržati se toga ko pijan plota. Nažalost, još se nitko ovdje nije javio da je ozdravio promjenom prehrane ili vježbanjem ili čajevima (još čekamo stanje ccsvi-evaca, ne javljaju se ovdje).

I zdravoj i bolesnoj osobi bitno je da se hrani uravnoteženo. U knjizi Vide Demarin, zove se Mozak koji traje, ima dobrih savjeta i recepata, naravno da se i kretati treba u skladu s mogućnostima, no rekla bih da je za MS-ovce prije svega bitno što više opuštanja, što manje stresa, slušati sebe i svoje tijelo, zadržati optimizam.
Sve to je daleko bitnije nego preko noći izbaciti ovu ili onu hranu i time sebi natovariti još i dodatni stres.

Uživajte ljudi, radite što vas veseli, jedite što vam je fino. Neće svijet propasti zbog jednog krmenatla ili zdjelice sira s vrhnjem ili čokoladne torte, niti ćete biti bolesniji.

Za nijednu drugu bolest nisam čula da je prvo pitanje, joj, pa što smije jesti, jel smije piti kavu..? Ok, osim za dijabetes.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 21:21   #1020
femmelatin
Registrirani korisnik

Uglavnom, ja jedem sve. Srećom pa volim voćr i žitarice, a ne držim do mesa i krumpira, pa bi se čak moglo reći i da se zdravo hranim. No jedem i slatko svaki dan, pijem kavu svaki dan, čisto iz navike. Vježbam kad mi se hoće, ne vježbam kad mi se neće.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja