Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2010., 20:06   #1
Čudna jela koja ste jeli - ili (ne)planirate

mnogi ljudi ne zele ni probati nesto na sto nisu navikli i cesto se muce na putovanjima u druge zemlje i krajeve , jer moraju prezivljavati na hrani koja im je odvratna , cesto samo zato jer je drugacija

s druge strane , neki recepti su zaista cudni
probati ili ne?
ja kazem - probati , makar samo jednom


http://damnfreshpics.blogspot.com/20...-eat-some.html


sto ste do sada od neuobicajenih jela okusili i sto biste zeljeli/usudili se kusati?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 21:04   #2
mislim da smo već imali ovakvu temu. od navedenog popisa kuhanu ovčju glavu smlatim od šuba men men men!

a ovo ostalo bi sve probao, mada oni pasići u gelu na prvoj slici hmmmmmmm, mislim da su im kosti fino krckave

ono pače u jajetu je navodno delikatesa

Mada upozorba na gornji link za one sa slabim želudcem
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 21:10   #3
nešto nisam gladan ako se nude žohari i štakori
a što to klinac gleda, ljudske glave?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 21:25   #4
Možda su od ticina napravljene

Uglavnom - nema šanse da bih jela neuobičajena jela. Europske zemlje posjećujem bez problema, a ostalo jako teško, pogotovo Aziju :zabranjenismajlić: Meni nije samo problem hrane koja je u tim zemljama uobičajena, već i sam pogled na ruke kuhara i njihovu put (npr. indijci, arapi, ...) me odvraća od jela
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 21:44   #5
ja sam do sad jeo zmiju , pacji embrio (balot), przene cvrcke i punjene zabe
puzevi se jedu i kod nas , tako da to ne racunam u nesto posebno

u stvari , manje problema imam kad probam nesto sasvim novo
ali moram priznati da me zeza kad se radi o jelu na koje sam inace navikao , ali je pripremljeno drugacije

mislim da se jadan covjek , prodavac raznjica malko preplasio kad sam ga izbezumljeno pogledao
naime , raznjici su bili SLATKI
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 22:03   #6
Ja sam jednom prilikom u Španjolskoj na festivalu tapasa vidjela da svi domoroci jedu sendvičiće sa nečim što je ličilo na sitno izrezanu ribu ili nešto slično, pa sam probala. Tek koji mjesec kasnije sam saznala da su to bile jeguljine bebe

http://commons.wikimedia.org/wiki/Fi...a_de_Gulas.jpg
Wapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 22:23   #7
Iskreno, ni ne prepoznajem baš sve na slikama..., sve mi je grozno i ništa od toga ne bih jela. I nadam se da neću to nikada u životu morati jesti, jer bi to značilo da sam na rubu života...ne znam dal me kužite.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 22:57   #8
Nebi nist jela od tog...Ja ni tripice nezelim kusat...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 00:42   #9
Interesantno je to Ja ću probati nova jela, ali ne dolaze u obzir insekti, embriji, psi i mačke. Također kod nas ne jedem mozak, pečenu krv s jajima i glave životinja.

Po meni, hrana treba biti gušt, a ne groza a za dosta stvari na linku bi se baš trebala prisiliti da ih jedem, i usput misliti happy thoughts.
Ivy_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 01:02   #10
niko ne bi probao bubrege s lijeve strane?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 01:13   #11
Jesu li to 'bijeli bubrezi'? Jela pohane, jako ukusno. Gdje god odem na put, obično probam lokalne specijalitete, ma koliko oni 'čudni' bili. Do sad se nisam srela s nekima koji se kose s mojim stavovima.

Nije baš da razumijem smisao ovog topika.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 09:39   #12
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
niko ne bi probao bubrege s lijeve strane?
koliko sam ih potamanijo tek sad se sjetih, stari zakolje janjca pa posli u tavu
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 10:25   #13
od tih jela ništa mi ne bi bilo ukusno...
saharasaharović is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 10:55   #14
ništ od ovog ne bi jela, niti se ikad usudila probati. Možda je to glupo razmišljanje, al jbg sve od toga mi se gadi. Niti kod nas čak ne jedem žablje krakove, mozak, ćurke i slično tak da se sigurno ne bi nikad usudila jesti ptičji embrij ili bebu-hobotnicu koja ja živa.

Baš sam nedugo gledala neku emisiju posvećenu Kinezima i penisima. U tim posebnim restoranima nude penise svih životinj, od psećih do konjskih. Kao jako je skupo, samo si bogataši mogu priuštit takve obroke, a vjeruju da će ih jedenje istog bolje "potencirat"

http://jetsetta.com/wp-content/uploa...Restaurant.jpg
http://blogs.reuters.com/wp-content/...3/penis400.jpg
http://1.bp.blogspot.com/_Y5zeESsRuw...ll%2BPenis.jpg

pa ti sad probaj prožvakat k***c od ovce


Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Možda su od ticina napravljene
__________________

Zadnje uređivanje ursula1000 : 24.10.2010. at 11:04.
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 14:28   #15
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
.

Baš sam nedugo gledala neku emisiju posvećenu Kinezima i penisima. U tim posebnim restoranima nude penise svih životinj, od psećih do konjskih. Kao jako je skupo, samo si bogataši mogu priuštit takve obroke, a vjeruju da će ih jedenje istog bolje "potencirat"

http://jetsetta.com/wp-content/uploa...Restaurant.jpg
http://blogs.reuters.com/wp-content/...3/penis400.jpg
http://1.bp.blogspot.com/_Y5zeESsRuw...ll%2BPenis.jpg

pa ti sad probaj prožvakat k***c od ovce
Dekoracija bi trebala biti u obliku životinje čiji se k***c žvače

Da li su u toj emisiji znanstveno dokazali blagotvornost jedenja životinjskih penisa na sexualni život pojedinca?
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 15:44   #16
jednako kao sto i jedenje mozga utjece na inteligenciju, ili jetre kao terapija alkosima

ok , link koji sam stavio u prvom postu je extrem i nisam siguran da postoji bas puno ljudi na svijetu koji bi to jeli
npr. ono sa zivim hobotnicama , to je frka ,jer hobotnica ima nesto za reci na tu temu i koliko sam cuo , bilo je slucajeva da ugusi jelca
to ni u koreji nije uobicajeno jelo

a sjetih se prigodno da su kod nas cucki znali biti na meniju , samo sto su naivci mislili da jedu janje sa raznja
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 15:52   #17
A gdje su to cucki bili na meniju kod nas?
(priče iz zakulisja su jedno, a dokazi?)

Inače, link je odvratan i kao takav je... odvratan.
Pogotovo ono s glavama- jesu to glave male djece, WTF?
Smatram da tome uopće nema mjesta ovdje, uz visoki prag na negadljivost.

Jeo sam razne "škakljivosti": od insekata i zmija u Kini i okolnim zemljama, preko nekih nojeva (ok, to sad baš i nije neka rjetkost u zadnje vrijeme), ostalo (od mozga, ikri i jetrica) niti ne smatram ekstremima.
Neke žive egzibicije nisam probao (niti bih- uf).
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 16:08   #18
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
koliko sam ih potamanijo tek sad se sjetih, stari zakolje janjca pa posli u tavu
Vadiš mi mast. Nisam nikada probao janjeće.
Vidi ove bikove, iz "Žuberka" od prošlog tjedna. Još mi ih ogulili.

Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 16:10   #19
Pelllaprat, na prvu sekundu kak sam pogledala, pomislih da su na fotki neke narezane gljive

a hebemu
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 16:16   #20
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a sjetih se prigodno da su kod nas cucki znali biti na meniju , samo sto su naivci mislili da jedu janje sa raznja
Ovo je poznata dezinformacija koja desetljećima kruži Zagrebom za restač "Divna".
Meso i krv psa ,za naše pojmove, ima tako neugodan i intenzivan miris da bi ga bilo nemoguće zamijeniti s bilo čim.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:48.