Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2010., 19:05   #81
ok, nema zastare ali nakon nekog vremena, x godina, vjerojatno moze doci do otpisa ili?

Naime, nevjerovatno mi je da takva firma, za koju je jasno da vise nikada nece poslovati jer su kamate kroz godine visestruko premasile sami dug, moze postojati u nedogled.

I svake godine sto, nosim na poreznu prijavu poreza sa 0 prometa.
duffus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 16:07   #82
Suvlasništvo u tvrtci

Pozdrav!

da li je podatak o suvlasništvo u nekoj d.o.o. tvrtci javni podatak? Kako se može doći do njega?

Puno hvala

-
Damir
damir1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 16:11   #83
Quote:
damir1234 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

da li je podatak o suvlasništvo u nekoj d.o.o. tvrtci javni podatak? Kako se može doći do njega?

Puno hvala

-
Damir

Javni podatak. Pogledaj ovdje: https://sudreg.pravosudje.hr/Sudreg/index.jsp
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 16:46   #84
Brazil, hvala na brzom odgovoru, ali bojim se da tamo ne mogu to pronaci.

Pretpostavljam da bi to trebalo biti pod "Pravni odnosi"? Ali nema


Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Javni podatak. Pogledaj ovdje: https://sudreg.pravosudje.hr/Sudreg/index.jsp
damir1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 16:53   #85
Da, nema na sudskom registru, na brzinu sam pročitao. Podatak je javan, može se provjerit u zbirci isprava za društvo u kod Trgovačkog društva gdje je osnovano.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 17:03   #86
Tvrtka je osnovana u Zagrebu. Znas li mozda kako doci do te zbirke isprava?

Znaci nema tih informacija online? :-(

Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Da, nema na sudskom registru, na brzinu sam pročitao. Podatak je javan, može se provjerit u zbirci isprava za društvo u kod Trgovačkog društva gdje je osnovano.
damir1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 17:04   #87
Podatak u registru nije vidljiv, kad društvo ima više od jednog člana/osnivača. Znači, podaci su vidljivi samo kad postoji jedan osnivač.

Preostaje ti ovo što Brazil govori.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 18:08   #88
Quote:
damir1234 kaže: Pogledaj post
Tvrtka je osnovana u Zagrebu. Znas li mozda kako doci do te zbirke isprava?


Odi na Trgovački sud u Zagrebu u sudski registar i zatraži uvid u zbirku isprava. Reći će ti kada možeš doći pogledati jer im treba vremena da ga izvuku, vjerojatno sljedeći dan. Ako ti nešto treba, možeš iskopirat. Čini mi se da je uvid 100 kn biljega plus kopiranje ako budeš trebao.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 11:29   #89
Puno hvala

Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Odi na Trgovački sud u Zagrebu u sudski registar i zatraži uvid u zbirku isprava. Reći će ti kada možeš doći pogledati jer im treba vremena da ga izvuku, vjerojatno sljedeći dan. Ako ti nešto treba, možeš iskopirat. Čini mi se da je uvid 100 kn biljega plus kopiranje ako budeš trebao.
damir1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 15:32   #90
Zatvaranje firme - likvidacija

Jel mi netko moze reci koja je procedura ako se zeli ugasiti firma, tj da ide u likvidaciju ili u stecaj... ( jel to mozda isto ), gdje se sve moram javiti

Negdje sam procitala da firma ne moze ici u mirovanje, jel to istina

Hvala
dancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 19:22   #91
Firma u kojoj je šefica preminula...Šefica je ujedno bila i jedini vlasnik,osnivač i Bog i batina.Imala je jednu zaposlenicu.Tko toj zaposlenici može dati otkaz da žena može na burzu?
Velebni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 00:08   #92
Garancija direktora vlastitom imovinom za pozajmicu firme

Zanima me koliko je uobičajeno /normalno itd. da direktor (koji je samo zaposlenik, a netko drugi vlasnik firme) garantira svojom vlastitom imovinom za pozajmicu firmi (koja je zapravo pozajmica vlasnika - stranog pravnog lica)?

Riječ je o kratkotrajnoj pozajmici i nema opasnosti da neće biti vraćena, ugovor koji se potpisuje je samo formalnost i ispunjavanje zakonskog okvira za transfer iz inozemstva, međutim u ugovor je stavljen taj paragraf, pa me to zbunjuje da li je vani to uobičajeno ili što već? Zašto bi direktor potpisao ugovor kao takav?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 00:36   #93
Nije uobičajeno, ali nije ni zabranjeno. Ja sam prije desetak godina, kada je neplaćanje bilo na vrhuncu, u svojoj tadašnjoj firmi predlagao slične postupke, jer je bila gomila malih d.o.o.-va za koje se nije znalo da li će platiti zatražene usluge... No, tu su manje-više direktori bili i vlasnici, pa ako oni ne vjeruju svojoj firmi, tko će?

Direktor, ako nije i vlasnik, morao bi se svojim managerskim ugovorom osigurati protiv pritisaka za potpisivanje takvih klauzula.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 00:57   #94
hvala ti Vojky, evo i ja sad čitam na nekim stranim forumima da postoji tzv Director's guaranty ili tzv Personal guaranty, ali većinom je riječ o vlasnicima firme


ja nemam dileme da će ova pozajmica biti vraćena kao u ugovoru, ali mi smeta uopće ta okolnost da mi je tako reći pod nos stavljeno nešto što kao zaposlenik i osoba nisam dužna potpisati

ja kao direktor već svojom funkcijom odgovarama za ispravan rad vlasniku firme (a vlasnik šalje pozajmicu), dakle krivično i pravno sam odgovorna, čak i indirektno svojom imovinom samim tim jer sam direktor, čemu onda stavljati to u ugovor

u principu ugovor je samo formalnost, barem je tako izgledalo, dok nisam vidjela ovo u njemu

Pošto sam sigurna da će sve biti uredno vraćeno u kratkom roku, najradije bih potpisala bez problema, ali jedan dio mene pita se šta je korektno prema meni samoj, šta je ljudski da uradim, kako da postupim???? htjela bih vlasniku firme reći da nisam glupa i da sam svijesna (a da bude i on) da on od mene nema pravo tražiti director's guarantee

pa se mislim kako je najbolje da to uradim sažeto i konkretno, a ne da se to prevori u neku prepisku i nadjebavanje, jer u principu imamo odnos baziran na povjerenju, bar sdam tako mislila
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 01:03   #95
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Pošto sam sigurna da će sve biti uredno vraćeno u kratkom roku, najradije bih potpisala bez problema, ali jedan dio mene pita se šta je korektno prema meni samoj, šta je ljudski da uradim, kako da postupim???? htjela bih vlasniku firme reći da nisam glupa i da sam svijesna (a da bude i on) da on od mene nema pravo tražiti director's guarantee

pa se mislim kako je najbolje da to uradim sažeto i konkretno, a ne da se to prevori u neku prepisku i nadjebavanje, jer u principu imamo odnos baziran na povjerenju, bar sdam tako mislila
Naravno. Dan nakon što ti potpišeš, on može potpuno legalno reći - firma ide u likvidaciju, dodijalo mi je sve ovo, idem na Tahiti. Pa kako je postupak dulji, ti bi morala platit za dug, a onda regresno to tražit od firme, ako bude na računu...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 10:11   #96
mene zanima još jedna stvar, da li potpisivanjem ugovora u kojem je kao jedan od paragrafa spomenuto
... the loan is further guaranteed by directors of ______, who will provide ____ with personal guarantee on their own assets up to a total of the loan amount to cover.....

dakle da li potpisivanjem ovog ugovora u kojem je to navedeno ja dajem svoju osobnu garanciju ili se ta garancija treba napraviti ako neki odvojeni dokumenat koji ide uz ugovor?

unaprijed hvala na odgovoru
__________________
Pakao, to su drugi.

Zadnje uređivanje JustForFun : 26.04.2010. at 10:22.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 10:17   #97
Tko su ugovorne strane?
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 10:21   #98
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Tko su ugovorne strane?
firma iz Hrvatske koja je primila transfer novca i strana firma koja je ujedno i osnivač ove u Hrvatskoj

a ja kao direktor ove u Hrvatskoj potpisivam taj ugovor u kojem je navedena ta klauzula
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 10:31   #99
Ovako bez traženja sudske prakse rekao bi da tu nema jamstva vas kao fizičke osobe. Da bi postali jamac vi bi se morali kao fizička osoba (ne kao direktor odnosno odgovorna osoba društva) pismeno obvezati vjerovniku (stranom društvu) da ćete vratiti dug ako ga ne vrati društvo kojem ste vi direktor. Dakle, i vi osobno morate biti jedna od ugovornih strana. Bez obzira na sve, ja to ne bi potpisivao.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 13:00   #100
Odgovornost suvlasnika d.o.o.

U pitanju je jedan projekt za koji je otvoren d.o.o. u kojem imam odredjeni vlasnicki udio. Konkretno, nisu mi mogli platiti punu cijenu za moj posao pa mi je ponudjen udio u firmi.

Ne zanima me upravljanje firmom, to je na njima (nisam direktor, samo suvlasnik). Da li postoji realna mogucnost da mogu odgovarati, ako to njihovo poslovanje u bilo kojem pogledu ne bude legalno?
I da li se mijenja sto po tom pitanju, ako se osnuje tajno drustvo (koliko sam shvatio, u tom slucaju sve obveze snosi poduzetnik, tajni clan samo sudjeluje u dobiti)?
denn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.