Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Hrvatski nogomet
Korisničko ime
Lozinka

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2012., 12:07   #4221
Lonsdale
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2007.
Quote:
tripice kaže: Pogledaj post
Imas pravo. Nisi dovoljno upucen. Ako ti se da listat temu ili guglat naletit ces na intervjue sa Miskovicem, Volpije, Komenom, Obersenelom i upoznat se malo vise sa nacinom ulaska Volpijeve fundacije u HNK Rijeku i o njihovim ambicijama i ciljevima.

Meni se neda pisat ono sta je sto puta vec ponovljeno svaki put kad netko kao ti uleti na ovu temu i postavi tezu koju si ti postavio. Ti si barem bio korektan i bapisao si da nisi upicen u materiju
Prelistao sam to bio, ali nisam išao za tim toliko detaljno da bi se usudio vagati jesu li sve te priče vjerodostojne ili nisu. Mnogi u Hrvatskoj pričaju lijepe priče, pa od realizacije nema ništa.

Inače, sve ove stvari koje se rade oko kluba (ako se realiziraju do kraja) su puno bolje napravljene (a i dugoročno će više značiti za klub) od igračke križaljke. Po meni je tu previše novca potrošeno na igrački kadar koji u startu ne može ponuditi neki rezultat. Priče o tome da će mladi igrači uz njih stasati uvijek uzimam s dozom rezerve. Dok god će biti rezultatski imperativ do tada će svi biti podređeno rezultatu (jer kod nas treneri žive od bodova, a ne od stvaranja ekipa; možda se u Rijeci to prvo promijeni), a ako će rezultat patiti pa će biti prostora za mlade igrače tada će se stvoriti loša atmosfera u kojoj nikome nije lako, a kamoli mladim igračima.

Vrijeme će pokazati, samo uvijek pušem i na hladno. Predugo pratim nogomet i predugo živim u Hrvatskoj da bi bio imun na to. Uglavnom bilo bi lijepo da bilo tko u Hrvatskoj napravi takav iskorak jer bi to bilo putokaz drugima koje su godinama pojedinci uvjeravali da se ne može. Nadao sam se da će Hajduk biti prvi takav, ali nema veze neka bude i drugi
Lonsdale is offline  
Old 13.06.2012., 12:09   #4222
~~~RI~~~
áfram okkar

~~~RI~~~ Avatar

Registracija: Aug 2005.
Quote:
B52 kaže: Pogledaj post
Nakon središnjeg braniča Mate Neretljaka još bi jedan igrač Hajduka mogao karijeru nastaviti na Kantridi. Riječ je o 25-godišnjem veznjaku Dragi Gabriću.

Prema neslužbenim informacijama iz igračeva okruženja, Gabrić je dogovorio uvjete razlaza sa Splićanima te istovremeno prihvatio ponuđene uvjete riječkog nogometnog prvoligaša.

Sve će biti jasnije možda već nakon današnjeg sastanka koji je, navodno dogovoren negdje na pola puta između Rijeke i Splita.

izvor: Korado

Ovaj put sam uvjeren da će dečko biti temeljito lječnički pregledan prije nego se potpiše ugovor ako do toga i dođe.
Old 13.06.2012., 12:17   #4223
CM-mania
One season wonder

CM-mania Avatar

Registracija: Apr 2004.
Quote:
Lonsdale kaže: Pogledaj post
Prelistao sam to bio, ali nisam išao za tim toliko detaljno da bi se usudio vagati jesu li sve te priče vjerodostojne ili nisu. Mnogi u Hrvatskoj pričaju lijepe priče, pa od realizacije nema ništa.

Inače, sve ove stvari koje se rade oko kluba (ako se realiziraju do kraja) su puno bolje napravljene (a i dugoročno će više značiti za klub) od igračke križaljke. Po meni je tu previše novca potrošeno na igrački kadar koji u startu ne može ponuditi neki rezultat. Priče o tome da će mladi igrači uz njih stasati uvijek uzimam s dozom rezerve. Dok god će biti rezultatski imperativ do tada će svi biti podređeno rezultatu (jer kod nas treneri žive od bodova, a ne od stvaranja ekipa; možda se u Rijeci to prvo promijeni), a ako će rezultat patiti pa će biti prostora za mlade igrače tada će se stvoriti loša atmosfera u kojoj nikome nije lako, a kamoli mladim igračima.

Vrijeme će pokazati, samo uvijek pušem i na hladno. Predugo pratim nogomet i predugo živim u Hrvatskoj da bi bio imun na to. Uglavnom bilo bi lijepo da bilo tko u Hrvatskoj napravi takav iskorak jer bi to bilo putokaz drugima koje su godinama pojedinci uvjeravali da se ne može. Nadao sam se da će Hajduk biti prvi takav, ali nema veze neka bude i drugi
Brijem da je stvar u tome da zele rezultat kako bi mogli podic marketinske akcije i privuc jake sponzore kako bi digli budzet. Osim svega toga imamo suradnju s Pomorcem gdje cemo slat igrace i kojeg vodi nas trener, a njihov dugogodisnji trener je sada sef omladinske skole u Rijeci. Mislim da je cilj za 3 godine imati prosjek gledatelja oko 6,7,8 tisuca, jake sponzore, ojacat budzet i pocet osjecati promjene koje su se desile u omladinskoj skoli, i onda krenuti isponova kao novi klub na stabilnim temeljima.
Old 13.06.2012., 12:23   #4224
tripice
Registrirani korisnik

tripice Avatar

Registracija: Feb 2011.
CM je u kratko napisao sve sta se radi. Da se nalo bolje shvati stvar mora se znat tko i sta je Volpi i njegova fundacija, a i nesportski aspekt u cijeloj ovoj prici takodjer nije nebitan.

Igracki kadar mozda je skup za nase prilike, ali u usporedvi sa nekim drugim projektima Fundacije on je minoran i kroz tu prizmu ga reba gledat.

Ono stje je na Kantridi napravilo orgnizacijski, a ubrzo i infrastrukturno u zadnjih 5 mjeseci, nije napravljeno u zadnjih 55 godina. Sve to je puno bitnije od toga dal ce nama desni vezni bit Drago Gabric ili Mate Milos. Oni su prolazni, a temelji koji se stvaraju stabilni i dugotrajni.
Advertisement

Advertisement
Old 13.06.2012., 19:02   #4225
vid051
Registrirani korisnik

vid051 Avatar

Registracija: Nov 2010.
Kad su stari, nije dobro, kad su uz njih mladi isto nije dobro, kad su samo stari nije dobro kada su samo mladi nije dobro.

Pa kakve bi to igrače Rijeka trebala imati?

Sve potentne igrače između 25,7 i 28,9?

Ne pričajmo uzalud, vrijeme če pokazati....
vid051 is offline  
Old 13.06.2012., 19:21   #4226
robil
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2008.
Evo i Vranić mijenja ploču:

http://www.sportcom.hr/regionalni-sp...oku-odmah.html
robil is offline  
Old 13.06.2012., 23:25   #4227
sesve
El Pistolero

sesve Avatar

Registracija: Apr 2008.
Hajduk postaje Rijekin feeder club
Old 13.06.2012., 23:50   #4228
rocco4
Registrirani korisnik

rocco4 Avatar

Registracija: Dec 2008.
Quote:
robil kaže: Pogledaj post
ovo su takve bedastoće koje ne zaslužuju ni najkrači komentar
Old 14.06.2012., 00:05   #4229
toidi
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2012.
Quote:
robil kaže: Pogledaj post
ne ocekujem eskapade od Miskovica kao sto ih mamic redovito ima. Ali bih volio kad bi nekom diskretnom izjavom ili djelom dao do znanja da se ostavi pisanja o Rijeci i da ode pljuvat R.Madrid/Barcu/Chelsea/Man u itd. cak i kad okrene plocu taj covjek u meni izaziva gadjenje i zelju da zaluta na d tribinu nakon svojih buducih "objektivnih" clanaka o Nk Rijeci. Nitko ne kaze da moramo dobiti uzorak njegove rasplodne tekucine na svakom clanku u kojem se spominje "Nk Rijeka" ali on odlazi u potpuno drugu krajnost.
Old 14.06.2012., 12:06   #4230
shosho
K2: Intelektualna sramota

shosho Avatar

Registracija: Dec 2006.
Tko vodi Rijeci treninge sad kad je Scoria svaki drugi dan u studiju HRTa?
Old 14.06.2012., 12:19   #4231
tripice
Registrirani korisnik

tripice Avatar

Registracija: Feb 2011.
Quote:
shosho kaže: Pogledaj post
Portic 3 -Prisavlje 3 = sat i pol voznje autom. Odradi jutarnji i prepusti Ugu decke. Tko zna mozda se i malo opusti u Zg poslije komentiranja, pa dodje u Ri sa osmjehom na licu.
Old 14.06.2012., 12:25   #4232
B52
bijela psina

B52 Avatar

Registracija: Feb 2007.
Quote:
shosho kaže: Pogledaj post
http://www.transfermarkt.it/it/ugo-m...ner_13949.html
Old 14.06.2012., 14:53   #4233
toidi
Registrirani korisnik

http://www.hrt.hr/index.php?id=466&tx_ttnews[tt_news]=169491&tx_ttnews[backPid]=465&cHash=9eb0818e35 nema brige za treninge ;-) mislim da ovako nikad nisu bili testirani(ili se nije pisalo o tome)
Old 14.06.2012., 14:55   #4234
B52
bijela psina

B52 Avatar

Registracija: Feb 2007.
za one koji su govorili da u hr ima pregršt takvih...

Dugo sam u ovome poslu. Surađujemo s puno hrvatskih klubova iz raznih sportova te s nekim našim reprezentativnim ekipama poput muške rukometne reprezentacije. Moram priznati da sam se prvi put susreo s kondicijskim trenerom koji tako dobro razumije fiziologiju, koji razumije iskoristivost testova te koji ima iskustva u korištenju fizioloških parametara u planiranju treninga. Riječ je o vrlo educiranom i izuzetno kvalitetnom kondicijskom treneru, jednom od najboljih kojeg sam ja susreo na ovim prostorima
Old 14.06.2012., 14:56   #4235
DiabolaRi
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2010.
Quote:
toidi kaže: Pogledaj post
http://www.hrt.hr/index.php?id=466&tx_ttnews[tt_news]=169491&tx_ttnews[backPid]=465&cHash=9eb0818e35 nema brige za treninge ;-) mislim da ovako nikad nisu bili testirani(ili se nije pisalo o tome)
Mislim da je ovo znanstvena fantastika za vecinu klubova u hrvatskoj ...
Old 14.06.2012., 15:09   #4236
Spektakularno
Registrirani korisnik

Quote:
B52 kaže: Pogledaj post
za one koji su govorili da u hr ima pregršt takvih...

Dugo sam u ovome poslu. Surađujemo s puno hrvatskih klubova iz raznih sportova te s nekim našim reprezentativnim ekipama poput muške rukometne reprezentacije. Moram priznati da sam se prvi put susreo s kondicijskim trenerom koji tako dobro razumije fiziologiju, koji razumije iskoristivost testova te koji ima iskustva u korištenju fizioloških parametara u planiranju treninga. Riječ je o vrlo educiranom i izuzetno kvalitetnom kondicijskom treneru, jednom od najboljih kojeg sam ja susreo na ovim prostorima
A kako ti znaš da u Hrvatskoj nema takvih?
Po čemu to zaključuješ?možda je lova problem,uvjeti,infrastruktura problem,a ne znanje "stručnjaka"?Nekako sumnjam da potencijalini treneri za kondiciju na hrvatskim faksevima ne uče fiziologiju i fiziološke paramtre i njihovu iskoristivost u planiranju treninga?Kako to da rumometaški osvajaju medalje,a vode ih naši stručnjaci?Možda je problem u lovi koja se vrti u nogometu i uvjetima koji imaju jedni,a koje imaju drugi?Talijanska druga liga je jača od naše prve,po svim parametrima i slično...
Tako da taj lik može imat više iskustva i može se pokazat dobrim za Rijeku,ali tvrdit da su naši svi neznalice je malo...bahato..
Pa imaš primjer onog Komesa što je bio u dinamu i radio u Bayeru,imaš Raka koji se naosvajao medalja s rukometašima,atletičarima,s dinamom,a ni reprezentacija nije baš zaostajala na fizičkom planu na EURU 2008 i sada protiv Iraca?Ne kažem da lik nije stručnjak,samo mi je smješno to pljuvanje po našima,a dizanje stranaca na pijedestal..
Ili su stranici pametniji od naših i imaju stručnije i "pametnije" knjige,literaturu od naših?
kod nas je problem mala baza,mali broj finacijski jakih klubova,loša infratsruktura i posljedično slabe i nezanimljive utakmice...ali dobro...
Spektakularno is offline  
Old 14.06.2012., 15:15   #4237
CM-mania
One season wonder

CM-mania Avatar

Registracija: Apr 2004.
Taj Rak je napuhana budaletina...

dr.sci. Vlatko Vučetić je radio s rukometnom reprezentacijom koju je pripremao doticni i danas je izjavio ovo:

Quote:
Moram priznati da sam se prvi put susreo s kondicijskim trenerom koji tako dobro razumije fiziologiju, koji razumije iskoristivost testova te koji ima iskustva u korištenju fizioloških parametara u planiranju treninga.
Old 14.06.2012., 15:29   #4238
toidi
Registrirani korisnik

Poznajem Komesovog nećaka -veliki navijač Rijeke a živi u najnezahvalnijem mjestu za navijače Rijeke-Pagu. i kaže da je čovjek većinu svog znanja stekao vani, a ne u Hrvatskoj. Ne kužim se previše u to tko je kakav trener, ali znam da naši treneri koliko god talentirani i informirani bili, nikad nisu, nikad neće i nikad ne bi mogli imati uvjete za steći pošteno znanje o svom poslu u Hrvatskoj. Komes je najbolji i nažalost- jedini primjer. Nije da ostali ne valjaju i da ne znaju. Oni znaju koliko mogu znati ovdje gdje možda 3 sportska kluba primjenjuju 10% svega potrebnog za to područje. a u takvim uvjetima nemožeš ni raditi ni razvijati znanje.Po meni Ugo je najveće pojačanje ikada jer kompletno mijenja pristup igračima, treninge i uvjete u kojima igrači treniraju i po kojima potencijalna pojačanja vagaju svoje opcije. A da ne pričam o ovakvom pristupu takvim treninzima. kao što je napisao diabola- ovo je sf za većinu klubova u hr, i to mi pokazuje koliko će se ove godine ići u detalje i razvitak igrača.
Old 14.06.2012., 15:39   #4239
Spektakularno
Registrirani korisnik

Quote:
CM-mania kaže: Pogledaj post
Taj Rak je napuhana budaletina...

dr.sci. Vlatko Vučetić je radio s rukometnom reprezentacijom koju je pripremao doticni i danas je izjavio ovo:
Oko da je napuhan,ali zašto budaletina?Koje su tvoje referece da tako nšto izjaviš?Rak je radio s rukometnim olimpijcima 2004 u ateni,čini mi se...
P.S.Inače,slažem se sa ovim gore postom oko komesa...dakle,nije toliko do znanja i pameti,nego isključivo boljih uvjeta za rad i slično...Nogomet nije baš jeftina "razonoda"...
Spektakularno is offline  
Old 14.06.2012., 18:22   #4240
~~~RI~~~
áfram okkar

~~~RI~~~ Avatar

Registracija: Aug 2005.
Ja bih rekao da Maranzi paše što Scoria putuje u ZG, ima više vremena i mira raditi svoj posao
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja