Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2017., 23:59   #201
Je li se zalba na rjesenje o prijemu u drzavnu sluzbu taksira (sa koliko) ili ne?
-jaaa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 16:30   #202
Ne. Sve što traži pristojbu ti piše u uputi o pravnom lijeku.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 17:32   #203
Ovako, bio sam se javio na natječaj stručnog suradnika u uredu za financije i računovodstvo u Središnjoj agenciji za financiranje i ugovaranje projekata EU..prije samih poziva na razgovor je stavljena obavijest da neće biti pismenog testiranja ukoliko se prijavi mali broj kandidata (što čisto sumnjam, bio je raspisan natječaj za 4 VSS ekonomista s godinu iskustva kojih je puna burza)..bio sam pozvan na razgovor za koji mi je žena iz ljudskih rekla da se pripremam po materijalima objavljenima na njihovom webu..sam razgovor je djelovao kao pro forme razgovor, znači nijednog stručnog pitanja nije bilo, pitali me samo osobna pitanja na temelju kojih se nije mogla nikakva kvalitetna filtracija kandidata izvršiti, dakle nikakav zapisnik o pitanjima i bodovanjima..taj krug sam kakti prošao i pozvan na finalni krug s ravnateljom..i ponovno, sam razgovor trajao svega ni 5 minuta, pro forme, opet nijedno stručno pitanje..na temelju čeg su oni napravili filtraciju kandidata?
Rade idiote od ljudi, spremaš se, učiš za testiranje da bi na razgovoru fokus bio na tvojim hobijima.
Kome se žaliti i što napisati u žalbi, nisam nikada pisao žalbu na natječaj?
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 08:57   #204
Mene zanima slicno, bila sam na razgovoru u jednoj ustanovi, s tim da sam imala i prednost pri zaposljavanju. Bilo nas je 4 koliko sam znala i rekli su da smo najuzi krug.
Razgovor se satojao od:
1. Recite nam nesto o sebi.
2. Zasto ste se odlucili na ovaj "izazov" (promjenu posla)
3. Jeste li radili u drzavnom/gradskom poduzecu? (Nisam, vidis iz zivotopisa, ako je to kriterij za odjeb onda me niste ni trebali zvati).

S obzirom na prednost, zalila sam se ravnateljstvu ustanove. Brzo sam dobila sprancirani odgovor koji se sastojao od bla, bla, bla. Utvrdujemo kompetencije kandidata (?), socijalne vjestine i strucnost. Nema bodovanja, ali ima rang lista (!?!), ovo mi je zesca kontradiktornost.

Uglavnom, nisam ganjala dalje, sta bi dobila time, jedino "nezadovoljavanje probnog roka".

Zali se za pocetak tamo gdje si isao na razgovor, a imas i pravo traziti uvid u papire izabranog kandidata i vidjeti po cemu je bolji.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 23:50   #205
Trebalo bi snimat razgovore za posao i slat medijima..
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 13:58   #206
Ja sam se natjecala za radno mjesto u jednom muzeju. Znalo se vec godinu dana prije tko ce biti zaposlen kada jedna zaposlenica ode u penziju. Odlucila sam snimit intervju, jer mi je jedan od clanova vijeca doslovno na ulici rekao da je to sredjena stvar. I tako sam mislila kao zadnju sansu, na intervjuu navest ih da progovore od tome, mali grad, svi se manje vise znamo, ali...intervjua nije bilo. Navodno po zakonu, odluku mogu donijeti samo po zivotopisu, ali tu onda mozes napisati zbilja sve i svasta, ko ce to provjeravat..
Danas mi je stigla obavijest da je doticni zaposlen i da se mogu zalit Vijecu u roku tijedan dana. Ali to isto Vijece ga je i zaposlilo. Kome se onda zalit, a da je visi od njih? Inspekciji rada?
rose tayler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:00   #207
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Trebalo bi snimat razgovore za posao i slat medijima..
Pa vecina (svi) zaposlenih u medijima u zivotu nije pristupila natjecajima.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 23:04   #208
Quote:
rose tayler kaže: Pogledaj post
Ja sam se natjecala za radno mjesto u jednom muzeju. Znalo se vec godinu dana prije tko ce biti zaposlen kada jedna zaposlenica ode u penziju. Odlucila sam snimit intervju, jer mi je jedan od clanova vijeca doslovno na ulici rekao da je to sredjena stvar. I tako sam mislila kao zadnju sansu, na intervjuu navest ih da progovore od tome, mali grad, svi se manje vise znamo, ali...intervjua nije bilo. Navodno po zakonu, odluku mogu donijeti samo po zivotopisu, ali tu onda mozes napisati zbilja sve i svasta, ko ce to provjeravat..
Danas mi je stigla obavijest da je doticni zaposlen i da se mogu zalit Vijecu u roku tijedan dana. Ali to isto Vijece ga je i zaposlilo. Kome se onda zalit, a da je visi od njih? Inspekciji rada?
Šalji Odboru za državnu službu u Ministarstvu uprave.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 23:31   #209
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Šalji Odboru za državnu službu u Ministarstvu uprave.
na rješenju je navedeno kome se upućuje žalba pa ako je navedeno Vijeće onda je Vijeće nadležno. ne može se žaliti nekome tko nije nadležan za postupanje po toj žalbi, odnosno nenadležno tijelo neće po njoj postupati.

Višim instancama od njih ćeš uputiti pravni lijek onda ako budeš nezadovoljna/an riješenom žalbom.
Samo, po svemu navednom, natječaj je proveden u skladu sa zakonom, a to je jedino što oni utvrđuju u žalbenom postupku. Ono što mi znamo da je nešto za nekoga, onome tko riješava žalbu ništa ne predstavlja.
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 22:17   #210
Pozdrav,
ima li itko info kako prolazi žalba na nepravodobno doneseno rješenje o prijmu? Naime, po zakonu nadležno tijelo ima 60 dana da donese rješenje. Ako ga nisu donijeli u roku to je osnova za žalbu jer ono nije zakonito (ili?).Prolazi li takva žalba? Poništava li se to rješenje?
Najgore od svega što sam99% sigurna da je natječaj u Gradu Zg namješten ali to ne mogu dokazati...ovo je jedino što mi ostaje..
__________________
http://waitwhat.co/
superlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:46   #211
Vec je negdje bilo govora da je takav rok samo kao neka "preporuka", ne znam pravni termin, i da za prekoracenje istog nisu propisane sankcije. Googlaj, mislim da je i odbor za drzavnu sluzbu ili upravni sud to spominjao u presudi.
-jaaa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 21:37   #212
Imam informaciju da će se uskoro namjestiti jedan natječaj....navesti uvjeti koji idu u prilog samo jednom kandidatu.
Nemam nikakav dokaz, iako je to opće poznato...

Može li se "višem tijelu" uputiti prigovor? Mislim, ako treba upisati ime i prezime u kuvertu, može, ali prav(n)ih dokaza nemamo.

Ima li takva prijava ikakve težine?

Hvala.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 12:23   #213
U srijedu sam dobio rješenje o popisu kandidata koji su odabrani za prijem u radni odnos, mene nije bilo, znači odbijen sam. U četvrtak je bio neradni dan, petak se spajao tako da tek u ponedjeljak radi uprava. U rješenju pozivaju primljene kandidate da se što prije jave radi primanja u radni odnos. Na rješenje nema pravnog lijeka tj. nisu predvidjeli da se netko može žaliti. U ponedjeljak u 8 sati očekujem sve kandidate u upravi na potpisivanju ugovora o radu, kako da se žalim kada će oni prije nego stigne moja žalba primiti ljude i jesu li obavezni dati žalbeni rok (pa bio on i 3 dana). Radi se o državnoj bolnici.
Je li žalbeni rok (rok za žalbe) obavezan na rješenje u državnoj instituciji (bolnica)?
morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 09:58   #214
Zna netko koliko se konkretno čeka odluka Odbora za državnu službu ? Znam da su zatrpani predmetima, ali okvirno me otprilike zanima koliko treba da odluče o nekoj žalbi za natječaj? je li to par tjedana, mjeseci , godina dana?

hvala
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 22:41   #215
Cca 6 mjeseci. Ne šalim se. I to je neki minimum. Biti će ok ako se žališ sad a dobiješ odluku do kraja godine. I žaljenje ne služi ničem, nećeš dobiti posao, ali je super za dizati živac onome tko ga je "pošteno" dobio.
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 21:06   #216
Bok svima

Imam jedno pitanje u vezi prijave na natječaj. Dakle, prijavi treba priložiti životopis, presliku diplome i još neke dokumente a između ostalog je i "vlastoručno potpisanu izjavu –
izričiti pristanak pristupnika da se obavijest o rezultatu natječaja objavi na službenoj web stranici". Mene sad zanima gdje bih ja mogla pronaći tu izjavu? Pogledala sam na njihovoj web stranici, no nisam uspjela ništa naći. Ovo je jedan od prvih natječaja na koje se prijavljujem pa ne znam još puno o tome

Hvala Vam na pomoći!
tejchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 15:10   #217
Ja niże potpisani/a XY izjavljujem, da se slażem na objavu rezultata natječaja na/u .......".

Ili:
Mojim potpisom na kraju ove izjave izrażavam suglasnost s objavom ....

Cijela filozofija

DO toga (ako nisi znao/znala) u desnom gornjem kutu napiśeś grad i datum,.malo niże s krajnje lijeve strane Tvoje ime, prezime i adresu, na istoj visini s desne strane naziv njihove firme (eventualno s adresom) a na sredini "Izjava".

Normalno ispod toga se potpiśeś.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 20:08   #218
Molim savjet!
u prijavi na natječaj ( ministarstvo) traže da se pošalje i potvrda o poznavanju engleskog i drugog stranog jezika. U natječaju je navedeno da to može biti diploma ili potvrda fakulteta ili škole stranih jezika i ne spominje se stupanj znanja jezika.
Moj problem je što za engleski nemam potvrdu škole ili faksa i teško mi je plaćati 350 kn za nekakve potvrde.
Prolazi li u ovakvim situacijama srednjoškolska svjedodžba ili me diskvalificiraju iz daljnjeg postupka?
antismrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 16:40   #219
natječaj u općini

štovani,
ovim putem molim znalce za pravnu pomoć.
naime, javio sam se na natječaj koji je raspisala općina, zadovoljio formalne uvjete natječaja, pristupio testiranju i na intervju sa samo još jednim protukandidatom. naknadno, protukandisat je rješenjem dobio radno mjesto.

imam namjeru izjaviti žalbu, pa molim za pomoć.

1. "općinskim pravilnikom o unutarnjem redu" za to radno mjesto određeno je VŠS točno određenih struka, a u natječaju je tražen SSS sasvim između ostalog i sasvim drugih struka od onih određenih pravilnikom. rješenjem je određena osoba sa SSS sasvim druge struke od one koje je određena pravilnikom. naglašavam da ja imam VŠS i struku propisanu "općinskim pravilnikom o unutarnjem redu".
2. iako je uvjetima natječaja navedeno da se prije pisanog dijela testiranja mora izvršiti identifikacija kandidata odgovarajućim ispravama, prije početka samog testiranja nitko nas nije tražio dokumente na uvid
3. iako su u uvjetima natječaja točno navedeni "pravni izvori" za testiranje kandidata (Ustav, 2 zakona, 2 općinske odluke), na samome testu bilo je određenih sasvim stručnih pitanja iz sasvim drugih zakona koji nisu bili na popisu.

Ukratko, imam li mogućnosti za izjavljivanje žalbe prema uputi o pravnom lijeku i kakve šanse da uspijem u tome.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!

Zadnje uređivanje lu22 : 12.11.2017. at 16:59.
lu22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:28   #220
Prijavila sam se na natječaj za jedan posao i ovo je pisalo u natječaju:

"Kandidat predložen za izbor bit će pozvan da u primjerenom roku dostavi uvjerenje o zdravstvenoj sposobnost iz točke 3. ovog natječaja za obavljanje predmetnih poslova"

Jutros osvanulo na stranici rezultati natječaja, naravno, nisam ga dobila. Zadovoljavam sve formalne uvjete. Da li sam ja dobro shvatila, oni su trebali pozvati sve kandidate koji zadovoljavaju uvjete na testiranje zdravstvene sposobnosti? Kako mogu primiti nekoga bez toga, jer što kad/ako ispadne da osoba ne zadovoljava zdravstvene sposobnosti?
Lantena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.