Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2010., 14:34   #61
A super je taj spid dejt....zakaj tog nije bilo dok sam bio mlađi

Sad kaj neki pričaju kak je to glupo bezveze i zamisli nije po našem mentalitetu...pa dobro onda nađite si komada na K&K balu u gradskoj kavani, to kao nije bio spid dejt

Ili ostanite solo
Interpol is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 17:54   #62
Quote:
Interpol kaže: Pogledaj post
A super je taj spid dejt....zakaj tog nije bilo dok sam bio mlađi

Sad kaj neki pričaju kak je to glupo bezveze i zamisli nije po našem mentalitetu...pa dobro onda nađite si komada na K&K balu u gradskoj kavani, to kao nije bio spid dejt

Ili ostanite solo
Ako ćeš već replicirat na nešto što sam rekao, repliciraj direktno meni, "neki pričaju..." je nepotrebno pasivno agresivno u situaciji kad se referiraš na 2 posta iznad tvojeg.

Uglavnom, rekoh da je koncept speed datinga (i drugih sličnih novotarija) iznjedrio jedan poprilično drukčiji način razmišljanja i gledanja na te stvari i okruženje, možemo to nazvati i mentalitetom. Speed dating u svom današenjem obliku započeo je 1998. u Kaliforniji a u 21. stoljeću postao je iznimno popularan nakon što je prikazan u serijama poput "Seksa i grada" kao nešto čime se bavi "cool" ekipa.

Voljeli si mi to priznati ili ne, kada pogledaš način na koji se u Hrvatskoj rađamo, umiremo, pristupamo poslu, obitelji, prijateljstvima, poznanstvima, vezama i brakovima (sa svim pripadajućim ritualima za nespomenute stvari koje se događaju između toga), mi smo još uvijek ipak poprilično tradicionalno društvo gdje ljudi njeguju dobre i čvrste rodbinske, prijateljske i ljubavne odnose. Kako iz istog razloga zbog kojeg smatram i "team building" izmišljotinom uvezenom iz društva gdje ljudi niti blizu ne njeguju odnose sa kolegama na poslu kako to rade ljudi kod nas, pa im trebaju ta "bondanja" da se više osjećaju kao tim, tako smatram da je i "speed dating" nešto što će ljudi probati jednom jer je novo, ali nakon toga brzo uvidjeti da nema nekakvu veliku vrijednost kao način da si dugotrajno "srede" ljubavnu situaciju.

Sustav koji se temelji na tome da minimaliziraš utrošeno vrijeme (troškove) a istovremeno izvučeš maksimalnu korist (dobit) je odlično primjenjiv u vođenju poslovanja, ali jednostavno mi ne "sjeda" kad je u pitanju ljubav, pa makar i njen prvi korak, upoznavanje.

I za kraj, bez obzira na moj relativno negativan stav o ovome, svakome tko se u to želi upustiti želim puno sreće i uspjeha, dabogda mi dokazali krivo.
__________________
You should've threw me down
Is the content so much
Invizigoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 18:48   #63
Ne vidim što je tu loše. Postoje ljudi koji jednostavno nemaju gdje i kako upoznavati osobe suprotnog spola. Ono, doslovce nemaju načina za to jer su introvertirani, zaokupljeni poslom, ostali bez prijatelja, preselili se u nepoznati grad, i/ili nešto sasvim deseto. Takvima je ovo i namijenjeno - i to je sasvim u redu.

Ako netko ode, nadam se da će napisati dojmove
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 19:29   #64
Zašto bi to bilo loše, puno lošijih stvari smo pokupili od naprednijih zemalja.
Sve ovisi kakva netko ima očekivanja.

Upoznati nove ljude može biti samo dobro, zar je bitan način
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 19:35   #65
Pa ne znam baš koliko stigneš nekog upoznat u 4 minute. Koliko sam shvatila, brojevi telefona se nakon cijelog događaji dobivaju samo za one s kojima si se "poklopio".

Nemam niš protiv, dapače. Ovo bi mogla biti dobra fora za ljude koji nemaju puno vremena ili volje za izlaske. Samo treba biti opušten, kao i u svemu ostalom.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 19:48   #66
Slažem se s tobom da je stvar u opuštenosti, zato sam i napisala da je problem moguć jedino u prevelikim očekivanjima
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 01:02   #67
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Pa ne znam baš koliko stigneš nekog upoznat u 4 minute. Koliko sam shvatila, brojevi telefona se nakon cijelog događaji dobivaju samo za one s kojima si se "poklopio".
Meni je to najbolje u cijeloj priči.
Te 4 minute ne doživljavam tragično, dapače.
Hugholina Grant is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 01:12   #68
Quote:
aclarea kaže: Pogledaj post
sviđa mi se zamisao speed datea, ali mislim da ljudi kod nas imaju previše predrasuda prema tome. kao, tamo idu samo luzeri i/ili zajebanti.
Quote:
Invizigoth kaže: Pogledaj post
Ako ćeš već replicirat na nešto što sam rekao, repliciraj direktno meni, "neki pričaju..." je nepotrebno pasivno agresivno u situaciji kad se referiraš na 2 posta iznad tvojeg.
Na cijeloj temi osim tebe još je ljudi reklo da im se ne sviđa, evo ovaj gore citat, a nisam uopće mislio na tebe već sam mislio na baš neke ljude, na tebe sam mislio samo u ovom dijelu "mentalitet". Uostalom, i sam si napisao ovo tu:

Quote:
Invizigoth kaže: Pogledaj post
Voljeli si mi to priznati ili ne, kada pogledaš način na koji se u Hrvatskoj rađamo, umiremo, pristupamo poslu, obitelji, prijateljstvima, poznanstvima, vezama i brakovima (sa svim pripadajućim ritualima za nespomenute stvari koje se događaju između toga), mi smo još uvijek ipak poprilično tradicionalno društvo gdje ljudi njeguju dobre i čvrste rodbinske, prijateljske i ljubavne odnose.
S čim se slažem, a iz ovog što si napisao se vidi -odnosno i ti to potvrđuješ, da ima jako puno tih nekih ljudi, da je čak naše društvo sastavljeno uglavnom iz takvih ljudi, koji misle da je ovo glupost. Ja mislim da nije.

O ovoj temi se razgovara i van foruma
Interpol is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 07:14   #69
Neki ljudi su radili i istraživanja o tome koliko nam treba za 'prvi dojam'. Psiholozi i ostala ekipica. Rekla mi jedna psihologinja, a evo malo c/p s mreže:

Quote:
poslovni kaže:
Naime, samo je tri do sedam sekundi potrebno da bi vas osoba procijenila i o vama formirala mišljenje koje donosi na temelju izgleda, govora, manira, stava i stila odijevanja. U tridesetak sekundi formira se trajno mišljenje, koje je kasnije teško ispraviti. Situacija se ponavlja prilikom svakog novog susreta pa osobni dojam ne treba zanemariti ili shvatiti površno.
Quote:
ramiro kaže:
Istraživanja su pokazala da mišljenje o drugima oblikujemo u prvih pet minuta susreta, dok prvi dojam oblikujemo za samo nekoliko sekundi. Ljudi nisu skloni zaboraviti prvi dojam jer duboko u sebi vjeruju kako je ono što intuitivno o osobi shvate u tom kratkom vremenu prilično blizu istini. Upravo je dobar prvi dojam važan za Vaš budući odnos s ljudima koje upoznajete.
Stvar vrijedi za dobivanje posla, razgovor s klijentima, no, vrijedi i u svakodnevnom životu.
Ljudi kažu 'intuicija', a ja bih rekla da su psiholozi sad samo preciznije odredili što se zbiva prilikom susreta. Ovo je sa stranica gdje se reklamiraju agencije koje rade na tome da vas nauče kako se bolje prezentirati, no, iza toga jesu psihološka istraživanja. Koga zanima, vjerujem da može naći preciznu literaturu

No, uzevši to u obzir, i promislimo li malo kako se postavimo prema prodavačima u dućanu, službenicima na šalterima, koga ćete pitati za smjer ako ima više ljudi koje možete pitati i slično, mislim da ćete se složiti da itekako sklapamo prvi dojam o nekome i na temelju njega nešto gradimo. Oni više openminded će dozvoliti da se osoba kasnije predstavi u punom svjetlu i ako je potrebno - u potpunosti izokrene taj prvi dojam, neki drugi će se slijepo držati prvog dojma.

Ha, što je slijepa zaljubljenost nego iluzija izazvana nedostatkom racia?
Koliko nekima taj prvi dojam može potrajati, dosta je baciti oko na šupendare.
Nekim drugim ljudima bi se ti njihovi akteri i akterice - ogadili na prvi susret i ne bi se uopće upuštali u polemiku, a kamoli intimnu vezu.

Ljudi smo, različiti smo, različito reagiramo. No, mišljenje formiramo.

Meni se sviđa ovaj koncept speed datea, no, kako 'ne tražim' hetero odnose, mogu samo sjediti i čekati hoće li netko napraviti nešto za gay populaciju..... No, tko zna, možda se okušam i u sklapanju poznanstava s muškim rodom na ovaj način. Trenutačno nemam tu potrebu, ovaj forum mi bje dostatan za neki naredni period

BTW, cijena pokriva najam prostora, piće, uslugu organizacije. Tko misli da će s 50 kuna kupiti išta više od toga, krivo misli.
Ahda, bonus je što se tamo skupe ljudi koji su spremni upoznati druge ljude, pa eto, možda se i upoznate

Za razliku od recimo profila na iskrici, koji stoje, ljudi dolaze, no, baš i nisu (iako im piše suprotno) spremni upoznavati ljude, više ide neko lagano razmišljanje 'neka dođe servirano na pladnju'. Naravno, ima iznimaka koji će na trud odreagirati, no, ima i gotovana. (Pri tome oneliner poruke ne smatram trudom )

Prednost ovoga je da ipak većina dolazi s mislima da bi se eto, zabavili, upoznali nekoga, podružili se, ugodno proveli večer. 50kn za izlazak gdje možeš biti u zatvorenom, ne prebučnom mjestu, s ljudima koji su skloni i popričati, mi uopće ne zvuči puno
__________________
A rose by any other name would smell as sweet.
Ashtaroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 04:09   #70
Ja sam se prijavila, za oba eventa u Zgbu. Idem pronaci ljubav svog zivota
__________________
God, it's been a lovely day! Everything's been going my way! I took out the trash today and I'm on fire.
MARGITAjeMRTVA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 08:57   #71
I, kako je bilo jučer?
Happy_Day is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 09:21   #72
Cijela ta priča je, zapravo, jako zanimljiva.

S jedne strane, speed dating je dar s neba svim mrgudima koji će, etojeli, svisoka pljuckati na američke izmišljotine, nabaciti poneku o otuđenosti i dobrim, starim vremnima kad se po cijele dane roštiljalo i snubilo plavokosu Marinu (da bi se na kraju dana ispostavilo da je tajna njezinog "zaljubljenog" pogleda u visokoj dioptriji i nenošenju naočala ), i obvezno najaviti skoru propast svijeta.

I tek što sam naoštrio svoje mrgud-pero - vidim da je cijela stvar na neki način simpatična.

Ne vidim nekog razloga ni smisla u socio/psiho/fenomenolo/nešto-škim raščlanjivanjima nečega što, uz mrvicu zdravog razuma i smisla za humor, život i ljude, može biti sasvim zgodno provedena večer - pod uvjetom da čovjek nije očajnik koji će sljedećeg dana redom pronaći i posmicati sve one koji su ga ignorirali (ovako nekako ).

Sve što treba je, rekao bih, sposobnost da se "pregrize" nelagoda/sram zbog javnog priznavanja "nemam curu/dečka" i da čovjek bude spreman na svakojake žene suprotnog spola s druge strane stola, i rodeo može početi.

Fakat bi bilo zanimljivo pročitati poneki testimonial.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:11   #73
Smile

Ja jučer bio na speed datingu u Pinokia na Trešnjevci. Zašto sam se prijavio? Nisam se prijavio radi nečega posebnoga (veze, avanture, slično), već sam htio upoznati zanimljive ljude, vidjeti kako sve to skupa izgleda, pa ako nešto ispadne od svega toga, tim bolje.
Mogu reći da je zaista bilo super. Skupilo se 13 žena i 13 muškaraca, gazda kafića Robi, zanimljivo, "potjerao" svoje stalne goste da bi žene imale gdje sjesti. Sve, s kojima sam pričao te 4 minute, bile su vrlo zanimljive osobe. Žene (a i muškarci) bili su različitih dobi, zanimanja, izgleda, ali jedno im je zajedničko. Svi su normalni. Ako je netko mislio da će ovdje biti nekakvih sumnjivih osoba, ja ih jučer nisam vidio. Mislim da su takve osobe na internetu (Iskrici i sl.) i to skrivene iza lažljivih profila i lažljivog imena (nadimka). Ipak treba imati malo muda za doći na speeddating. To si ipak ti, takav kakav jesi (za razliku od internetskog profila) - sam sa svojim komunikacijskim sposobnostima. Na početku je atmosfera bila malo nervozna, ali kasnije su se svi opustili, pa je bilo i kidanja od smijeha.
Te 4 minute su sasvim dovoljne da stekneš mišljenje prema nekoj osobi. Kada je event zavšrio, mnogi parovi su ostali sjedati za stolom u opuštenoj atmosferi da te 4 minute ipak produže.
Ja sam upoznao, također, jednu curku s kojom sam već izmijenio broj mobitela. To se dogodilo nakon eventa, jer i organizator naglašava da je malo nepristojno u te 4 minute pitati kontakt (što i jest istina, a i pomalo neugodna situacija za onu drugu osobu). Ali poslije smo popili koju pivicu i u opuštenoj atmosferi bolje se upoznali i razmijenili brojeve.
Nekoga će interesirati kako su izgledali svi ti muškarci i žene. Pola žena (možda i više) sa eventa bi mogle u bilo kojem disku u roku odmah pokupiti muškarca i odvesti ga u krevet. A ni muškarci nisu za baciti. I moram pri tom napomenuti da sam ja mlađa osoba, pa mi se možda neke starije gospođice nisu sviđale što sigurno nije slučaj s nekim starijim gospodinom.
Stvarno je bilo genijalno. Koliko sam samo puta otišao vani (u kafić, disko, noćni klub) upoznati nekoga zanimljivoga, pa nisam znao kako mu prići (možda ni ta osoba) i vratio bih se kući bez izgovorene rečenice s tom osobom iako mi je izgledala strašno zanimljiva. A jučer u tako kratkom roku, upoznao sam toliko zanimljivih ljudi. Imao sam nekih sumnji prema speeddatingu, ali mi ih je jučer Pinokio u potpunosti otklonio.
chi mangia solo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:27   #74
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Cijela ta priča je, zapravo, jako zanimljiva.


Ne vidim nekog razloga ni smisla u socio/psiho/fenomenolo/nešto-škim raščlanjivanjima nečega što, uz mrvicu zdravog razuma i smisla za humor, život i ljude, može biti sasvim zgodno provedena večer - pod uvjetom da čovjek nije očajnik koji će sljedećeg dana redom pronaći i posmicati sve one koji su ga ignorirali.
Sve što treba je, rekao bih, sposobnost da se "pregrize" nelagoda/sram zbog javnog priznavanja "nemam curu/dečka" i da čovjek bude spreman na svakojake žene suprotnog spola s druge strane stola, i rodeo može početi.
Odličan opis speeddatinga.
chi mangia solo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:40   #75
Quote:
Invizigoth kaže: Pogledaj post

... tako smatram da je i "speed dating" nešto što će ljudi probati jednom jer je novo, ali nakon toga brzo uvidjeti da nema nekakvu veliku vrijednost kao način da si dugotrajno "srede" ljubavnu situaciju.

Sustav koji se temelji na tome da minimaliziraš utrošeno vrijeme (troškove) a istovremeno izvučeš maksimalnu korist (dobit) je odlično primjenjiv u vođenju poslovanja, ali jednostavno mi ne "sjeda" kad je u pitanju ljubav, pa makar i njen prvi korak, upoznavanje.
Nije poanta speeddatinga da ćeš "sredit" ljubav za cijeli život, iako i to se može dogoditi, zašto ne? Poanta je upoznati zanimljive ljude, proširiti vidike, a što će se dogoditi, to će se tek vidjeti. Uostalom ako nešto ne probaš, ništa se neće ni dogoditi, zar ne?
A što se tiče novaca...Koliko sam samo love stukao vani nastojeći da mi se nešto zanimljivo dogodi, a mnogo puta je to izostalo. Mislim da 50 kuna nije puno. Pa toliko se plaća upad u mnoge klubove. A tamo možda ne progovriš ni riječi, osim ako nisi došao s društvom (s kojima stalno pričaš).
chi mangia solo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 17:40   #76
@chi mangia solo, svaka čast na upisu , i sretno s tom curom
Interpol is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 18:05   #77
@chi mangia solo, mislis to ponoviti?
Ja se bas veselim svom dejtanju Jos je u utorak, mozebitno zavrsimo i u Gjuri, tko zna. Wuhu.
__________________
God, it's been a lovely day! Everything's been going my way! I took out the trash today and I'm on fire.
MARGITAjeMRTVA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 18:12   #78
A daaaaj, sad se i meni ide
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 18:20   #79
Jedina stvar koju vidim kao otegotnu okolnost je prevelik raspon godina (22-40 , necu dalje komentirat da me ne popljujete
i koliko vidim, nigdje granica nije ispod 20, sto ce reci valjda da smo mi od 19 god prebalavi za takve stvari? :P
Avtomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 18:22   #80
Ona od 40 možda ima kćer tvojih godina
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.