Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest i povijesne teme > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2017., 00:49   #1101
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Svi koji su u ratu branili RH, za mene su pozitivci.
Paraga nije branio RH. Ovo me podsjeća na raspravu koju sam čitao na navijačkom forumu. Veli neki BBB da ako neki Delija napravi sranje i dođe policija, on nikad ne bi posvjedočio da je ovaj napravio sranje, čak i kad bi znao da je ovaj bio u ratu u Hrvatskoj i ubijao civile. Jer navijački kodeks je ispred svega. Tako je i tu. Nije bitno što je Paraga svojim aktivnostima u ratu i poslije njega radio neviđena sranja za Hrvatsku, bitno je da je radio aktivnosti u ratu.

Quote:
Mercepu, za sada ne za Vukovar. Ako pozivi doci ce i to na red.

Nagađanje. A ovo za Vukovar sigurno neće doći na red. E da, sad si me podsjetio da je i Merčep bio u tom kolu međusobnog klanja između dva Jastreba i njega. Ono, ja imam večeg, ne ja imam, ne, moj je najveći, ali za svaki slučaj odrezat ću vaša dva. A to što Hrvatska malo dalji gori i moramo se skoncentrirati na to, nema veze. Bitno je da ja imam najvećeg. I još pritom ćemo ga odrezati i Tuđmanu. Samo da se zna.

Quote:
Problem Vukovara se trebao rjesavati u Zagrebu, ali tamo se nije rijesio. Oni koji su ga trebali rijesiti nisu radili svoj posao. Dedakovic i Borkovic su pokusavali traziti pomoc sa svih strana pa i od HOS-a. Sto bi ti uradio da se branis tri mjeseca od toga mjesec i pol u okruzenju, imas punu bolnicu ranjenika, nekoliko tisuca civila koje treba nahraniti. Vonike bez streljiva. Vjerojatno je trebao poslati urudzbiranu zamolbu u GS za pomoc.
Što bih ja napravio? Isto što su napravili svi ostali tamo gdje je falilo ljudi, oružja i streljiva. A falilo je svuda. Radio što mogu, žicao pomoć koliko mogu i pritom ostao lojalan državnom vrhu i vojnoj hijerarhiji. Dedaković je počeo vjerovati krivim ljudima i uvalio se u sranje. Da je barem to vrijeme u kojem je spletkario protiv Tuđmana i postajao medijska zvijezda trošio na obranu Vukovara.

Quote:
Obrana istoka RH je vaznija od zaigranih djecacica koji misle da se bave politikom.
Da. To je trebalo biti jasno Jastrebima.

Quote:
Kad si spomenuo Predraga, sjetio sam se kad je u nekoj emisiji pokusao nesto reci pokojnom Marku Babicu. Marko ga je samo pogledao, a Predrag je usutio. Davno je bilo i lik nije vrijedan spominjanja.
Da, kod Merlića. Zato što je Marko Babić frajer, za razliku od Borkovića koji je u jednoj drugoj emisiji šutio ko pipica dok je Fred derao po njemu da je napustio ljude u Vukovaru.

Quote:
Da stavljas sebe na prvo mjesto. Obicno idu "ljudi koji o tome znaju nesto i ja".
Pričalo se po forumu da ti i još neka ekipa poznate Jastrebe i da skupa komentirate što se o njima piše po forumu i da su ljuti kad se piše nešto što im ne paše. Što su rekli na ovo? Nisu valjda bili jako ljuti.
sjena- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 18:31   #1102
Zulu-kada govoriš da se problem Vu trebal rješavati u ZG. ...ok slažem se, ali jesi li možda čuo koliko, se dragovljačkih redova ,napravilo na ZGV -sve do spiska (stola) a redovi u nekoliko kolona,pa dugački preko i stotinu metara, tamo smo ( več je i mrak pao,a bilo zamračenje ..) dužili uniformu,a u drogome paviljonu nam je bucek davao ,konzervirane PAP-ovke,sa time da se ujutro kreče za VU. Ujutro po dolasku nam Tomo govori ,kao ništa od VU , naš kombi ide u nekakau tam Pakračku Poljanu. Gdje su drugi završili ,volio bih znati? Na spisku je bilo po meni cca do 2 500 ljudi....
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 23:12   #1103
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Zulu-kada govoriš da se problem Vu trebal rješavati u ZG. ...ok slažem se, ali jesi li možda čuo koliko, se dragovljačkih redova ,napravilo na ZGV -sve do spiska (stola) a redovi u nekoliko kolona,pa dugački preko i stotinu metara, tamo smo ( več je i mrak pao,a bilo zamračenje ..) dužili uniformu,a u drogome paviljonu nam je bucek davao ,konzervirane PAP-ovke,sa time da se ujutro kreče za VU. Ujutro po dolasku nam Tomo govori ,kao ništa od VU , naš kombi ide u nekakau tam Pakračku Poljanu. Gdje su drugi završili ,volio bih znati? Na spisku je bilo po meni cca do 2 500 ljudi....
Mene zanima tko si je to zamislio da zbrda-zdola skupljeni ljudi idu oslobađati Vukovar s papovkama. Ono, najelitnija postrojba Domovinskog rata s najboljim naoružanjem je gadno nastradala u pokušaju proboja, a netko bi slao zbdra zdola skupljenu rulju s papovkama.
sjena- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 05:53   #1104
Pa zbrda zdola. Da ,zar misliš da je bilo vremena za obuku.? Uostalom od starijih Vukovaraca jeli itko iole prošao kaku obuku? Ljudi su ,se javljali srcem ,a od oružja dužili PAP-ovku ,uostalom svi ti koji su se javili za VU , su završili po dijelovima naše razvučene bojišnice. A ako, te zaista zanima ,tko si je umislio da skuplja ljude zbrda zdola, moja ideja nije bila , Ali sam se ka i ostali javio za Vukovar i igrom slučaja završio u nekakoj tam Pakračkoj Poljani (prvi puta čuo za to mjesto,gdje smo ispali paravojni i ratni zločinci ) . Zar smo još po tebi i obuku od metar dana trebali proći,kako bi krenuli za VU, gdje bi taman i kukuruzni put bio zatvoren? Po noći,zamračenju zadužismo uniforme i konzervirane PAP-ovke,pošto nisam služio JNA ,moga sam samo gledati u nju do jutra, dok mi kompić nije pokazao osnovne radnje . Da je taj moj kombi umjesto P.Poljane za VU krenuo,jbg našao bih se u VU. Sada,jeli bih izdržao dva sata oli dva dana dok me ne pogode ,možemo samo nagađati.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 04:40   #1105
Imali nekih potvrdjenih podataka
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.