Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2011., 13:34   #41
koliko ja vidim po svome rješenju o visini naknade , ove informacije o tome kako se nakon 3 mjeseca dobiva 50 % od prosjeka plaće i nisu točne.
ne radi se o 50 nego o 35 %.
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 22:32   #42
Ljudi moji,,jel to moguče ???
Imam 56 godina i 28 god staža te primam naknadu zavoda za zapošljavanje od 1200,00kn do 60 god ili stjecanja uvjeta za mirovinu. I sad po novom zakonu ja ne mogu u mirovinu sa 60 godina već sa 62 godine, a na naknadu imam pravo do 60 god.

Recite vi meni kako i od živjeti bez ikakva primanja 2 godine ??????????

Znam da nisam samo ja tim novim zakonom oštećena ,ja ću na svoju sreću i nekako se snaći, ali znam da ima puno žena kojima je to jedini izvor prihoda.
fani55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 23:52   #43
nevjerojatno.
mislim da oni zakone donose a da ih uopce ne procitaju. a kamoli da razmisle o posljedicama.

samo gledaju gdje ce nas (radnike, bivse i sadasnje) zakinuti. njima su te 2 godine sto ce vam uzeti novce ono "yeeeeey", kapnulo im u blagajnu, a tebi mozda doslovce znace gladovanje.

samo nek ima dosta za njihove birace...

Zadnje uređivanje Katrin : 27.01.2011. at 00:12.
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 21:50   #44
Pozdrav!!!
Čuo sam jednu stvar pa bi volio vašu potvrdu.Rečeno mi je da prijavom na zavod za zapošlj. imam pravo na naknadu koju u slučaju da otvorim obrt ili firmu(d.o.o)mogu podići (dobiti) odjednom t.j u cijelosti radi samo zapošljavanja.Imam neprekidnog staža 23 godine i za 2mj idem na burzu kao teh.višak i planiram otvoriti obrtili d.o.o uz otpremninu i taj novac sa burze ako je to moguće.
i još jedno pitanje koliko ću dobivati naknadu na burzi imam plaću 6500kn i 23 godine staža.Hvala
amansio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 15:58   #45
Nadam se da će se ovdje naći netko ko zna odgovor na moje pitanje:
-na rodiljnom sam bila godinu dana i na osnovu toga dobila 1g staža(bila sam nezaposlena prije poroda)
-da li sam na osnovu toga staža mogla tražiti naknadu?(jer imam upisano u radnu knjižicu kao poslodavca HZMO)
-u slučaju da se ima pravo na to,zakonski rok za zamolbu je istekao i mene zanima-da li nakon što se zaposlim na svejedno koliko dugo,da li mi se taj staž pribraja(pitam u slučaju da radim manje od 9 mjeseci,da li imam pravo na naknadu)thx!
poison5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 14:45   #46
Quote:
amansio kaže: Pogledaj post
Pozdrav!!!
Čuo sam jednu stvar pa bi volio vašu potvrdu.Rečeno mi je da prijavom na zavod za zapošlj. imam pravo na naknadu koju u slučaju da otvorim obrt ili firmu(d.o.o)mogu podići (dobiti) odjednom t.j u cijelosti radi samo zapošljavanja.Imam neprekidnog staža 23 godine i za 2mj idem na burzu kao teh.višak i planiram otvoriti obrtili d.o.o uz otpremninu i taj novac sa burze ako je to moguće.
i još jedno pitanje koliko ću dobivati naknadu na burzi imam plaću 6500kn i 23 godine staža.Hvala
Da, moguće je. Mi smo isto iskoristili naknadu na takav način, odjednom. A naknada je prvih 90 dana 70% od plaće, a za preostalo vrijeme 35% od plaće. Po ovom stažu koji si naveo, imao bi pravo na 420 dana. To ti isplate sve odjednom, ali moraš podnijeti zahtjev i imati rješenje o otvaranju obrta, kao i žiro-račun obrta na koji ti izvrše uplatu. Problem je jedino što ti se to odmah računa u prihode obrta, pa na kraju, ovisno o rezultatu poslovanja, na jedan dio platiš i porez, a kada bi primao redovnu mjesečnu naknadu, nebi platio ništa.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 17:51   #47
Da se nadovežem baš na ovo...

Da li se može bez otvaranja obrta podići cjelokupna naknada? Primjer, recimo da imam 4g neprekinut radni odnos, sad sam dobio otkaz, a imam kredit od neznam 10 000kn, da li mogu podići dakle cjelokupnu naknadu u tom slučaju, a razlog pokrivanje kredita? Ne mora nužno biti kredit, već neki drugi razlog osim obrta?

Hvala
amstel is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 18:42   #48
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Da se nadovežem baš na ovo...

Da li se može bez otvaranja obrta podići cjelokupna naknada? Primjer, recimo da imam 4g neprekinut radni odnos, sad sam dobio otkaz, a imam kredit od neznam 10 000kn, da li mogu podići dakle cjelokupnu naknadu u tom slučaju, a razlog pokrivanje kredita? Ne mora nužno biti kredit, već neki drugi razlog osim obrta?

Hvala
Ne bih znala da li možeš na taj način dobiti cjelokupnu naknadu odjednom. Evo, u vezi toga ima samo ovo na HZZ-u:

Jednokratna isplata novčane naknade
Nezaposlenoj osobi koja ima pravo na novčanu naknadu može se, na njezin zahtjev, isplatiti naknada u jednokratnom iznosu ovisno o utvrđenom trajanju prava na naknadu radi zapošljavanja, samozapošljavanja i volontiranja prema propisima o radu.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 19:28   #49
Ma da, čitao sam to...ali mi nije baš jasno pa sam zato i ovdje pitao, možda je netko već probao

U svakom slučaju hvala...
amstel is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 13:44   #50
Tehničko pitanje glede mjesečnog javljanja na HZZZ

Poštovani, treba mi odgovor. S obzirom da sam imao puno obaveza tokom ovog mjeseca na fakultetu, nisam se stigao javiti na zavod za zapošljavanje, ono što se treba napraviti jednom mjesečno za novčanu naknadu.

Pošto sam neki dan vidio da piše radno vrijeme od 8-15 (ne pišu radni dani!), očekivao sam da to vrijedi i za subotu... no, nažalost sam se prevario. Znam da sam se inače prijavljivao i do 20og, ali 20i je sutra.

Zanima me koji je zadnji dan prijave na to i jesam li upravo ispušio?

Unaprijed zahvaljujem
__________________
...
whitetiger88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 18:02   #51
"jednom mjesečno" znači jednom tijekom čitavog mjeseca. Ne mora razmak između javljanja biti 30 dana.
Konkretno, možeš se javiti npr. 31.01. (pokriješ 1. mjesec), pa 01.02. (pokriješ 2. mjesec) pa 31.03. (pokriješ 3. mjesec) i time si riješio obavezna javljanja za 3 mjeseca.
Dakle, zadnji dan prijave za veljaču je 28.02. (ponedjeljak)
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 18:17   #52
Ok, hvala lijepa. Dakle, spašen sam.
__________________
...
whitetiger88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 18:49   #53
Otiđi se ipak ranije prijaviti na burzu po mjesečno javljanje odnosno pečat. 2009. godine mi je rekla savjetnica da kada se prima novčana naknada da se treba javiti na burzu do 25. u mjesecu. Veljača ima samo 28 dana.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 19:07   #54
Ok, hvala puno !

Ma, odmah ću u ponedjeljak to obaviti...
__________________
...
whitetiger88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 21:16   #55
Quote:
MiNa8 kaže: Pogledaj post
Da, moguće je. Mi smo isto iskoristili naknadu na takav način, odjednom. A naknada je prvih 90 dana 70% od plaće, a za preostalo vrijeme 35% od plaće. Po ovom stažu koji si naveo, imao bi pravo na 420 dana. To ti isplate sve odjednom, ali moraš podnijeti zahtjev i imati rješenje o otvaranju obrta, kao i žiro-račun obrta na koji ti izvrše uplatu. Problem je jedino što ti se to odmah računa u prihode obrta, pa na kraju, ovisno o rezultatu poslovanja, na jedan dio platiš i porez, a kada bi primao redovnu mjesečnu naknadu, nebi platio ništa.
Hvala na brzom i jasnom odgovoru
amansio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 19:14   #56
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Otiđi se ipak ranije prijaviti na burzu po mjesečno javljanje odnosno pečat. 2009. godine mi je rekla savjetnica da kada se prima novčana naknada da se treba javiti na burzu do 25. u mjesecu. Veljača ima samo 28 dana.
To su i meni probali prodat, "do 25.".
Pa sam zamolila da mi kazu u kojem zakonu ili pravilniku to pise.
Na sto je odgovor bio "ma ne pise, nego, znate, skroz na kraju mjeseca vam je guzva, znate, pa moze se desit da ne stignete na red za zig, znate..." blabla.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 14:44   #57
ljudi mene zanima dal se moze prijavit osoba na biro i dobivat naknadu ak sama da otkaz zato sto joj gazda nije isplatio vec vise od god dana placu
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 19:32   #58
nisan se prijavia na zavod sad za drugi misec imali mi spasa tj gubin li automatski naknadu i sva prava ko nezaposlen?
PO LITRE is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 07:48   #59
Quote:
PO LITRE kaže: Pogledaj post
nisan se prijavia na zavod sad za drugi misec imali mi spasa tj gubin li automatski naknadu i sva prava ko nezaposlen?
mislim da moras sto hitno tam otic, odi doktoru io nekaj po ispricnicu i nek bude dobra ispricnica i daj ovima
zakaj se zezas s time
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 11:24   #60
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
mislim da moras sto hitno tam otic, odi doktoru io nekaj po ispricnicu i nek bude dobra ispricnica i daj ovima
zakaj se zezas s time
zaboravia proletia mi misec valjda cu rjesit nesto
PO LITRE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.