Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2010., 17:58   #1
WDTV Live kao Bittorrent Client (rtorrent)

Znam da postoji otvorena tema za WDTV Live, ali sam otvorio novu u kojoj bi se tema rasprave zadržavala samo oko podešavanja konfiguracije WDTV Livea kao "torrent mašine" i poboljšavanja rada istoga te rješavanja (manjih) problema vezanih oko rada i konfiguracije rtorrenta.

WDTV Live leži na platformi Linuxa, tako da dobar dio Windowsaša odustane na prvom koraku instalacije rtorrenta na WDTV Live.
Za takve (kao što sam bio ja) ću ubaciti tutorial konfiguracije rtorrenta na WDTV Live za one koji do sada nisu (skoro) ništa radili u Linuxu.
Tutorijal je izradio moj prijatelj forumaš Termistotel i ovom prilikom mu (još jednom) zahvaljujem

--------------------------------------------------------------------------------------
Quote:
Obzirom da se ne snalaziš u Linuxu, pokušat ću ti objasniti u par jednostavnih koraka sa što manje petljanja po komandnoj ljusci linuxa. Skini od nekuda 'putty.exe' ako već nisi i snimi ga u windows sistemski folder tako da ga možeš pokrenut od kuda hoćeš ili negdje na desktop da ti bude 'pri ruci'. Dalje ti treba modificirani firmware WDlXTV. Njega skini sa stranice http://wiki.wdlxtv.com tamo idi na Download mirror za WD Live. Pazi da ne odabereš firmware za G2 ili Plus verziju. Skini file 1.02.21_WDLXTV.COM_WDLXTV_LIVE-0.4.3.1.zip. To je zadnja verzija koja je bila dostupna kad sam ja skidao. Otpakiraj cijeli zip na PRAZAN USB stick formatiran na FAT32. Upikni taj stick na USB1 port (unaj sa strane) i upali WD. -nakon 20-ak sekundi će se pojavit poruka da ima novi firmware za instalirat. Potvrdi i pričekaj 5-10 minuta (u međuvremenu će se WD 2 puta resetirat). Kad je sve gotovo izvadi stick i možeš spojiti HDD. Ja sam svojeg formatirao na 1 primarnu particiju NTFS tako da mogu imati fajlove veće od 4 GB. Prije nego kreneš dalje otiđi sad na postavke u WD-u i pogledaj kako je podešena mreža. Možda je zgodno da odmah podesiš mrežu na fiksnu IP adresu tako da nema problema kod rutera i odmah na ruteru otvori neki range portova za rtorrent na WD-ovu IP adresu.
Pokreni putty. Ako si ga spremio u windows folder, samo otiđi na 'Start->Run' i upiši 'putty'.

u adresu upiši IP od WD-a (kod mene je 192.168.0.103...ti upiši svoju), i postavi protokol na 'telnet', port bi se odmah trebao promijeniti na 23, ako nije upiši i to.


Klikni sa strane na 'Keyboard i odaberi 'Linux' (Ovo nije inače potrebno, ali za ovu svrhu će dobro doći jer će omogučiti copy/paste sa telnet prozora... obilježavanje se vrši lijevim klikom miša i automatski se sadržaj kopira u clipboard windowsa, desni klik unutad prozora odmah radi 'paste')



Nakon toga klikni 'Open'. Otvorit će ti se Telnet sesija. za 'Login' upiši 'root' a ako pita za password samo lupi enter. Upiši
'mount' i lupi enter
dobit ćeš nešto slično ovome:

obrati pažnju na posljednji red gdje piše da je disk '/dev/sda1' mountan u neki folder. Taj folder je za svaki disk drugačiji i kod tebe će na kraju toga pisati nešto drugo. Ovo sda1 može biti i neki drugi broj, ovisi kakvu si particiju kreirao. Ako nije primarna particija umjesto broja 1 će biti broj između 5 i 8. E sad obilježi lijevim klikom miša taj komad teksta kao i na slici (možeš i brzi 2-klik pa će ti obilježit sve između 2 razmaka a to je upravo što nam treba). Upiši:
touch (razmak, pa stisni desni klik u prizoru od putty-a-to je kao 'paste' i u nastavku dopiši '/.mnt' bez navodnika i pritisni Enter (kao na slici)
Upiši još:
mkdir (razmak pa desni klik), pa '/rtorrent' pa Enter (kao na slici)
I na kraju još:
reboot -f (enter)
WD će se sad resetirati
Da objasnim ukratko. Kreirali smo prazan fajl imena '.mnt' u root folderu diska to će sistemu dati do znanja da ga automatski mounta u /tmp folder prilikom dizanja sistema i još smo kreirali folder rtorrent u root folderu diska za potrebe rotrrenta i na kraju rebootali WD da se primjene postavke koje smo napravili.
Kad se ponovo podigne sistem na WD-u, pokreni ponovo putty sa istim postavkama kao i prvi puta. Ulogiraj se ponovo kao 'root' bez passworda. Ovaj puta samo upiši 'mount' i pritisni enter. Dobit ćeš nešto ovako:

Uoči gdje ti piše putanja do 'našeg' diska i to ona kraća '/tmp/mnt/XXXXXXXX'. Obilježi taj dio teksta za kopiranje da nemoraš prepisivati i upiši ovo:
chmod 777 (razmak prije i poslije '777' pa desni klik), pa Enter) To sam zaboravio napisati pa mi nije htio skidati rtorrent, zato ne piše na slici
pritisni CTRL+D da izađeš iz linux shell-a.
Otvori Web browser i upiši IP adresu od WD-a. Login/pass je wdlxtv/wdlxtv
Otiđi na 'WDLXTV config'
Tamo pronađi opciju za rtorrent (uključi kvačicu) i u polje ispod upiši (Paste pa na kraju dodaj samo '/rtorrent') ime foldera od rtorrenta.
Vidi kako sam ja:

Idi na kraju prozora i snimi postavke. Nakon par sekundi će ti se zatvorit prozor i na glavnom izborniku s lijeve strane stisni 'rtorrent' Odaberi start i odaberi da se pokreće kod idućeg dizanja sistema. Nakon toga će ti se pojavit nova opcija u glavnom meniju:


Odaberi tu opciju i pokrenut će ti se front-end za rtorrent pisan u javi (fino su to složili ).
Prvo Idi na Podešavanje opcija ...

i podesi range portova koje si definirao na ruteru


Nakon toga podesi i ostale opcije. Ne razlikuju se previše kao i kod ostalih torrent klijenata.
Kad to podesiš imaš u gornjem lijevom kutu opciju 'Add torrent'. Možeš mu zadati torrent koji si lokalno stavio već na HDD, možeš mu direktno napraviti upload torrent fajla ili mu datu URL od torrent fajla.

Kopiranje fajlova vršiš preko CIFS-a. Prevedeno... Windoze će ti WD vidit kao komp sa sheranim resursom (HDD) i možeš kopirati sa i na njega fajlove kako želiš. To je po defaultu uključeno. U Opcijama preko Web sučelja možeš mijenjati razne postavke za to (npr. ako ti se mrežna grupa zove drugačije od 'WORKGROUP' to promijeni da ga možeš vidit u mreži bez direktnog upisivanja IP adrese. FTP server i SSH su također aktivirani ali prvo treba postaviti 'root' password da bi oni radili. To radiš tako da u Telnet prozoru upišeš 'passwd' i uneseš mu 2 puta root password koji želiš (ne vidi se ništa dok upisuješ).

Mislim da bi ovo trebalo pokrit osnove za rtorrent. Ovo malo čudo inače ima još brdo opcija ali je poželjno poznavanje linuxa.
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 18:10   #2
Nakon ovoga slijedi postupak preporučene promjene u konfiguraciji rtorrenta (koja je objašnjena na wiki.wdlxtv.com stranici)


Quote:
Preporuča promjena u konfiguraciji
Iako promjena u ovom dijelu nije strogo potrebna, ona će uvelike povećati performanse rTorrenta i, najvažnije, čuvajti ga od rušenja sustava. Kliknite na "Settings" ikonu u web sučelja (narančasti kotačić) i promijeniti za svaku od stavki u lijevom navigacijskom prozoru koji se pojavi.


General: kliknite na "Ignore messages about timeouts".
Downloads: određeni broj mjesta za slanje do 3
Connection:
Global Maximum Upload Rate: 100
Global Maximum Download Rate: 1000 (napomena: ako je vaš WDTV često ruši, postavite ovo na nižu vrijednost)
__________________
Beaker's Ballad

Zadnje uređivanje Dadichi : 22.11.2010. at 18:19.
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 18:27   #3
E sad nakon ovih objašnjenja krećemo sa problemima

Kada stavim torrent na seed i ratio dođe do 1,000 (znači uploadao je 100%), torrent se izbriše (samo link, ne i podaci da HDD/sticka)

Desni klik na torrent > Set ratio group > No ratio

Iako je podešeno na "No ratio" on opet nakon ratia 1,00 nestane?! Zašto?
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 22:18   #4
HEJ,

Upravo sam u fazi slaganje neke torrent mašine/HTPC ili kupovine WDTV-a koji bi služio za tu namjenu. Ako sve radi preko WDTV-a to je daleko jeftinije rješenje...

Interesira me kako funkcionira ovaj klijent na WDTV-u :

da li ima ograničenja po broju torrenta (upload / download), da li ima ograničenja po veličinama fileova, da li torrent trackeri podržavaju taj klijent, da li se može napraviti migracija torrenta sa sadašnjeg PC-a na WDTV i naravno da li ima problema sa brzinama (koje si uspio ostvariti?)

Eto, znam da puno pitam, mogao bih i još ali za početak dosta, bio bih zahvalan na pomoći...
shex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 12:34   #5
Quote:
shex kaže: Pogledaj post
HEJ,

Upravo sam u fazi slaganje neke torrent mašine/HTPC ili kupovine WDTV-a koji bi služio za tu namjenu. Ako sve radi preko WDTV-a to je daleko jeftinije rješenje...

Interesira me kako funkcionira ovaj klijent na WDTV-u :

da li ima ograničenja po broju torrenta (upload / download), da li ima ograničenja po veličinama fileova, da li torrent trackeri podržavaju taj klijent, da li se može napraviti migracija torrenta sa sadašnjeg PC-a na WDTV i naravno da li ima problema sa brzinama (koje si uspio ostvariti?)

Eto, znam da puno pitam, mogao bih i još ali za početak dosta, bio bih zahvalan na pomoći...
Trenutno nema jeftinije torrent mašine nego WDTV Live (+ stick/HDD)
Negdje sam pročitao da je na akciji (WDTV Live) 740 kn + neki stick ili još bolje ext. hdd i deri.
Meni cjeli dan radi PC, a preko noći seed vršim preko WDTV-a na koji sam stavio (samo) stick od 8 GB.
U toj kombinaciji potrošnja struje je minimalna, a zvuk 0,000 decibela
Do sada sam odjednom seedao najviše 5-6 torrenata (radi ograničenja sticka) ali ako spojiš veći HDD (biraj neki koji ne rulja t.j. tihi ) i seedaj do mile volje.
S time da WDTV Live ima mrežni priljučak, njegov stick/HDD možeš sherati sa drugim računalima u kući te prebacivati podatke, torrente.... sa jednog uređaja na drugi, gledati filmove ili crtiće dok WDTV seeda torrente, gledati filmove sa istog hdd-a sa kojeg seedaš ili drugog računala u kući (sharing).... i puno toga.
Sa brzinama nema problema, koliko daje provider toliko imaš.
Tako mali uređaj, a tako puno mogućnosti. I svako malo dolazi novi firmware sa dodatnim mogućnostima koje nudi ta mala škatuljica
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 13:16   #6
Odlične vijesti...

Bio je u Linksu na subotnjoj akciji, nema veze, ide Božić pa će biti valjda i popusta.

Zahvaljujem na odgovoru, zanima me da li je moguće napraviti migraciju postojećih torrenta na seedu koje imam na pc-U (utorrent klijent) na WD? To bi bilo zgodno, u suprotnom bi trebao sve kopirati pa ponovo ručno ponovo staviti na download itd (dosta posla...). Kako god bilo, mislim da ću ići na varijantu WDTV.

Živi bili pa vidjeli.
shex is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 21:19   #7
Quote:
Dadichi kaže: Pogledaj post
E sad nakon ovih objašnjenja krećemo sa problemima

Kada stavim torrent na seed i ratio dođe do 1,000 (znači uploadao je 100%), torrent se izbriše (samo link, ne i podaci da HDD/sticka)

Desni klik na torrent > Set ratio group > No ratio

Iako je podešeno na "No ratio" on opet nakon ratia 1,00 nestane?! Zašto?
Jel netko koristi "WDTV Live" za seedanje torrenata ili sam ja jedini?
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 09:39   #8
Quote:
Dadichi kaže: Pogledaj post
Jel netko koristi "WDTV Live" za seedanje torrenata ili sam ja jedini?
Još nisam došao do te faze
Imam jedan problem, pa ako znaš ti ili netko drugi.Napravio sam sve po tutorijalu, uz jednu iznimku, naime nisam radio fiksnu ip adresu i nisam petljao sa range portovima na routeru jer nisam bio siguran kako se to radi.I bez toga je sve radilo kako treba, spojio sam se preko browsera skinuo neke manje stvari sa torenta da vidim da li radi i sve je bilo kako treba.Onda sam stavio da skida veći file preko noći i ugasio komp.Drugo jutro upalim komp probam se spojiti preko browsera, a on javlja grešku.Na prijenosni HD spojen na WDTV mogu pristupiti preko linka u My Computer-u.Također sa WDTV-a mogu pristupiti kompjuteru.Torent radi, dovoljno je da stavim file u folder torrents, restartam WDTV i on počne skidati, kad skine file se pojavi u folderu finished.
Dakle, sve radi osim mogućnosti da se spojim preko browsera.
Colonel_Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 11:25   #9
Quote:
Colonel_Kurtz kaže: Pogledaj post
Još nisam došao do te faze
Imam jedan problem, pa ako znaš ti ili netko drugi.Napravio sam sve po tutorijalu, uz jednu iznimku, naime nisam radio fiksnu ip adresu i nisam petljao sa range portovima na routeru jer nisam bio siguran kako se to radi.I bez toga je sve radilo kako treba, spojio sam se preko browsera skinuo neke manje stvari sa torenta da vidim da li radi i sve je bilo kako treba.Onda sam stavio da skida veći file preko noći i ugasio komp.Drugo jutro upalim komp probam se spojiti preko browsera, a on javlja grešku.Na prijenosni HD spojen na WDTV mogu pristupiti preko linka u My Computer-u.Također sa WDTV-a mogu pristupiti kompjuteru.Torent radi, dovoljno je da stavim file u folder torrents, restartam WDTV i on počne skidati, kad skine file se pojavi u folderu finished.
Dakle, sve radi osim mogućnosti da se spojim preko browsera.b
Vjerojatno je problem u tome što nije statična IP adresa.
Probaj u ruteru vidjeti koja je trenutno IP adresa na tom portu (vjerojatno se promjeni i ne možeš se više spojiti iz browsera sa onom od "jučer")

Računaj i na to da je (radi linuxa) stick/HDD formatiran u FAT32 sistem i ne može primiti datoteku (u komadu) veću od 4 GB.

Range portovi u ruteru su bitni radi spojivosti na torrent trackeru (ne bi trebali biti problem sa spajanjem PC-a i WDTV-a)
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 21:18   #10
Kako podesiti rtorrent (na WDTV Live-u) da napravi upload torrenta većeg Ratia od 1,05? (105%)

Probao sam prvo "desni klik na torrent" > "Set ratio group" > "No ratio"

[SLIKA OBRISANA]

Nakon ove postavke torrent se izbriše sa liste rtorrenta nakon Ratia 1,05

-------------------------------------------------

Onda sam probao "Settings" > "Ratio group" > ratio0 = min.400% max. 420%



te nakon toga "desni klik na torrent" > Set ratio group" > ratio0

[SLIKA OBRISANA]

I sa ovim postavkama torrent "nestane" sa liste rtorrenta kad Ratio dođe do 1,05.
__________________
Beaker's Ballad

Zadnje uređivanje Dadichi : 21.12.2010. at 21:27.
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 12:12   #11
Ima li šta novo,u vezi torenata.pozz
dfranc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 20:18   #12
Quote:
dfranc kaže: Pogledaj post
Ima li šta novo,u vezi torenata.pozz
Ja sam još na istome
Seedam sve u 16 , ali nisam dokučio kao podesiti da ne obriše torrent (sa liste) kad dođe do Ratia 1,05 (a izgleda da to nitko ne zna ili neće reći )
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 01:58   #13
Jedno pitanje.
Sve sam namjestio... ali sada na privatnom trakeru (thr) jednostavno nemam uploada. Gdje bi mogao biti problem? Skida bez problema, a upload bude 0.0. ima drugih koji skidaju i oni imaju normalno UL.
Istovremeno radi i komp i on skida i seeda i wdtv npr seeda sa nekim torrentom sa recimo dem.me kad isprobavam.

Najnoviji wdlxtv baziran na najnovijoj 1.03.49.
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 21:44   #14
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje.
Sve sam namjestio... ali sada na privatnom trakeru (thr) jednostavno nemam uploada. Gdje bi mogao biti problem? Skida bez problema, a upload bude 0.0. ima drugih koji skidaju i oni imaju normalno UL.
Istovremeno radi i komp i on skida i seeda i wdtv npr seeda sa nekim torrentom sa recimo dem.me kad isprobavam.

Najnoviji wdlxtv baziran na najnovijoj 1.03.49.
Kad ugasiš računalo vjerojatno će početi seedati (naravno ako ima leechera koji traže torrent).
Kao da ti računalo ima veći prioritet.

Ja isto imam 80-ak torrenata na računalu i 10-ak preko WDTV-a i većinom seeda sa računala, ali povremeno i sa WDTV-a.
Naj važnije mi je (vjerujem svima) da WDTV seeda preko noći dok je isključeno računalo. Promet koji si ostavario preko noći vidiš na trackeru ili na ratiu rtorrenta.
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 00:03   #15
Quote:
Dadichi kaže: Pogledaj post
Kad ugasiš računalo vjerojatno će početi seedati (naravno ako ima leechera koji traže torrent).
Kao da ti računalo ima veći prioritet.

Ja isto imam 80-ak torrenata na računalu i 10-ak preko WDTV-a i većinom seeda sa računala, ali povremeno i sa WDTV-a.
Naj važnije mi je (vjerujem svima) da WDTV seeda preko noći dok je isključeno računalo. Promet koji si ostavario preko noći vidiš na trackeru ili na ratiu rtorrenta.

Probao sam i isto. 0.0 kb piše i na trackeru i u wd-u, a komp mi bio ugašen.
Kad mi se oslobodi download mjesto na thru ću probati malo se igrati sa kratkim traženim torentima. Ako ne, budem sve resetirao i ubacio opet novi soft i ponovo sve podesio...
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 20:49   #16
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
Probao sam i isto. 0.0 kb piše i na trackeru i u wd-u, a komp mi bio ugašen.
Kad mi se oslobodi download mjesto na thru ću probati malo se igrati sa kratkim traženim torentima. Ako ne, budem sve resetirao i ubacio opet novi soft i ponovo sve podesio...
A jel možeš downloadati torrente sa WDTV-om?
Ako možeš (a neće seedati/slati drugima) onda još jedino vidim problem u nespojivosti.
Ako si ti "ne spojiv", a onaj koji skida (od tebe) "spojiv" - onda promet radi, ali ako ste oboje "ne spojivi" između vas nema mogućnosti prometa podataka (seeda).
Spojivost moraš podešavati za svako računalo posebno (WDTV računaj kao zasebno računalo)
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 21:00   #17
Quote:
Dadichi kaže: Pogledaj post
A jel možeš downloadati torrente sa WDTV-om?
Ako možeš (a neće seedati/slati drugima) onda još jedino vidim problem u nespojivosti.
Ako si ti "ne spojiv", a onaj koji skida (od tebe) "spojiv" - onda promet radi, ali ako ste oboje "ne spojivi" između vas nema mogućnosti prometa podataka (seeda).
Spojivost moraš podešavati za svako računalo posebno (WDTV računaj kao zasebno računalo)

Sve mi izgleda da je to bio problem u tome što su peerovi imali te dijelove jer sam bio spojiv za taj torrent. Sad sam prebacio sve na komp (taj torrent - koliko je skinuto) i radi i opet ne seeda. Trenutnoje down whr, ali izgleda da sam "paničario" bezveze.

Reci, koji firmware koristiš i koliko torrenta imaš upucano istovremeno?
Meni je u rtorrentu onaj chip (što pretpostavljam da je ram) na dnu bio skoro uvijek na 100%. Rijetko bi pao ispod, pa se vratio nazad.
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 21:47   #18
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
Sve mi izgleda da je to bio problem u tome što su peerovi imali te dijelove jer sam bio spojiv za taj torrent. Sad sam prebacio sve na komp (taj torrent - koliko je skinuto) i radi i opet ne seeda. Trenutnoje down THR, ali izgleda da sam "paničario" bezveze.
Evo izgleda da se diže sustav na THR-u (počinje mi seed)

Quote:
Reci, koji firmware koristiš i koliko torrenta imaš upucano istovremeno?
SW = 1.02.21_WDLXTV.COM_WDLXTV_LIVE-0.4.3.1, a torrenata imam 5-8 aktivno preko noći (koliko stane na stick od 8 GB koji je na WDTV-u). Preko dana seedam sa računala na kojem imam 80-ak aktivnih torrenata.
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 14:30   #19
Može mala pomoć oko ovog? Zapeo sam kod konfiguracije u wdlxtv web sucelju. Prosao sve ovo ranije, napravio .mnt fajl, rtorrent folder, chmod-ao. Vidim folder na usb sticku.

U web confg postavio ovako:
http://imgur.com/WUBf3
To je, doduse, napravilo jos jedan rtorrent folder unutar rtorrent foldera, zajedno sa .incomplete, .session, torrents i finished folderima. Svi bez ijednog fajla.

Odem u glavni meni, probam startati rtorrent, ali se ne zeli pokrenuti. Odnosno, pise service started, ali ga nemam u meniju uopce. Crvena ikonica je sa strane, kad ponovo kliknem veli service stopped. Probao jos staviti folder u konfiguraciji bez /rtorrent, svejedno ne radi
http://imgur.com/ZisAz

Putty mount:
http://imgur.com/8tk9v
Krešo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 23:03   #20
Ne mogu više editirati post, pa evo reply...

Nakon dodatnih par sati guglanja i drkanja, našao ovo:

For all you with Flash version of 0.4.7.3 with same problem - you need to comment line in the rtorrent.rc (
#encoding_list = UTF-8,UTF8,UTF-16,UTF16) using for example:


http://forum.wdlxtv.com/viewtopic.ph...t=4486&p=35985

Problem riješen. Pa neka se nađe.

Zadnje uređivanje Krešo : 20.07.2011. at 23:12.
Krešo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:58.