Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2016., 18:52   #961
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Za sve što mi nije jasno imam savjetnike u RRIF.u i provjerim kod njih za ovakve situacije i vidi vrlo brzo odgovaraju...
Kakve to ima veze s tim što ti čovjeka uvjeravaš da za pola odrađenog mjeseca ima pravo na 1 dan godišnjeg?

Quote:
ZOR čitam svaki dan.
Ne bi čovjek nikad rekao.
Jesi izvadila članak po kojem si došla do ove svoje matematike od 1 dana godišnjega za pola mjeseca?

Quote:
Zakon kaže jedno, ali imaju tvrtke koje imaju kolektivne nažalost rijetke,ali ima takvih, osnovica je bila nekada 18 dana, sada je 20 dana.

I da ovisi godišnji odmor , odnosno obračun dana godišnjeg odmora o stažu,članovima obitelji do 15 godina i itd.
Ne pričaju gluposti. Ni jedan velika firma koja ima kolektivne nema u njima 18 dana. I ni jedna može dati ispod 20 dana godišnjeg.
Ovo sve ostalo su nijanse...

..a kakve to ima veze sa tim da tvrdiš da se po zakonu za pola mjeseca rada računa 1 dan godišnjeg?

Quote:
Uvažavaj ostala mišljenja.
Mišljenja? Kakva mišljenja? Ovo je zakon, a ne razgovori o tome kome stoji koja boja kose, pa da imamo "mišljenja".

Quote:
A iskustva u ovom području imam dosta.
Ne bi niti to nikad čovjek rekao. Zbilja možeš prevariti čovjeka.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 22:01   #962
Ne izvlači iz konteksta moje riječi, odnosno ono što ti odgovara/o odmah sam rekla da ima pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora, ali s obzirom da je radni odnos zasnovao sa 12.10.-točno što je forumašica Darsey napisala je točno-govorim za 2015 godinu. Postoji rrif kalkulator-da vidi gdje ima razmjerni dio godišnjeg odmora.

Navela ti kolegica Darsey-evo ti cijeli članak:

Naknada za neiskorišteni godišnji odmor i bez zahtjeva radnika
Isplata naknade za godišnji odmor umjesto korištenja godišnjeg odmora propisuje se kao obveza i dužnost poslodavca prema svakom radniku koji nije iskoristio godišnji odmoru u slučaju prestanka ugovora o radu, i to bez obzira na razloge zbog kojih taj radnik svoj pripadajući godišnji odmor nije iskoristio.

U praksi se relativno često počelo pojavljivati pitanje treba li radniku isplatiti naknadu za neiskorišteni godišnji odmor ako ga radnik nije izrijekom ili barem dovoljno određeno zahtijevao odnosno zatražio prije prestanka ugovora o radu, te od kojeg trenutka i na koji način počinje teći tijek zakonskih zateznih kamata za takvu tražbinu.

U smislu pravilnog postupanja u toj pravnoj situaciji treba reći da članak 82. Zakona o radu (Narodne novine 93/14) propisuje da je poslodavac u slučaju prestanka ugovora o radu dužan radniku, koji nije iskoristio godišnji odmor u cijelosti, isplatiti naknadu umjesto korištenja godišnjeg odmora. Prema istom članku Zakona o radu naknada, odnosno visina naknade, određuje se razmjerno broju preostalih dana godišnjeg odmora koji nisu iskorišteni.

Nadalje, članak 80. Zakona o radu propisuje da je ništetan sporazum o odricanju od prava na godišnji odmor, odnosno o isplati naknade umjesto korištenja godišnjeg odmora.

Samo pravo na godišnji odmor, trajanje godišnjeg odmora, određivanje razmjernog dijela godišnjeg odmora i utvrđivanje godišnjeg odmora radnika propisuju članci 76. – 79. Zakona o radu.

Pri tome treba posebno istaknuti odredbe članka 85. Zakona o radu koje se odnose na raspored korištenja godišnjeg odmora i glase:

„(1) Raspored korištenja godišnjeg odmora utvrđuje poslodavac, u skladu s kolektivnim ugovorom, pravilnikom o radu, ugovorom o radu i ovim Zakonom, najkasnije do 30. lipnja tekuće godine.

(2) Radniku koji radi u nepunom radnom vremenu kod dva ili kod više poslodavaca, a poslodavci ne postignu sporazum o istodobnom korištenju godišnjeg odmora, dužni su mu omogućiti korištenje godišnjeg odmora prema njegovu zahtjevu.

(3) Pri utvrđivanju rasporeda korištenja godišnjeg odmora moraju se uzeti u obzir potrebe organizacije rada te mogućnosti za odmor raspoložive radnicima.

(4) Poslodavac mora radnika najmanje petnaest dana prije korištenja godišnjeg odmora obavijestiti o trajanju godišnjeg odmora i razdoblju njegova korištenja.

(5) Jedan dan godišnjeg odmora radnik ima pravo, uz obvezu da o tome obavijesti poslodavca najmanje tri dana prije njegova korištenja, koristiti kada on to želi, osim ako posebno opravdani razlozi na strani poslodavca to onemogućuju.“

Nasuprot navedenim normativnim odrednicama, poslodavci u posljednje vrijeme prilično učestalo zaključuju da nisu dužni isplatiti naknadu za neiskorišteni godišnji odmor navodeći da za takvu naknadu radnik treba, prije svega, podnijeti zahtjev za korištenje godišnjeg odmora pa ako mu to ne bi bilo odobreno od strane poslodavca, da bi tek tada imao pravo na zahtjev za naknadu za neiskorišteni godišnji odmor, te isplatu takve naknade. Takvo shvaćanje poslodavaca dijelom je uzrokovano i ponašanjem radnika koji često u kratkom roku traže sporazumni raskid radnog odnosa ne spominjući niti zahtijevajući neiskorišteni dio godišnjeg odmora odnosno naknadu za taj neiskorišteni preostali godišnji odmor, a poslodavac im, ne razmišljajući, počesto izađe u susret i pristane na takav „hitan“ sporazumni raskid bez utanačenja korištenja i regulacije preostalog godišnjeg odmora.

S tim u vezi je i pretežito mišljenje poslodavaca da ne postoji krivnja na njihovoj strani za neiskorišteni godišnji odmor radnika, pa samim time ne postoji niti obveza za isplatu naknade za neiskorišteni godišnji odmor, a posebice ne obveza na isplatu zateznih zakonskih kamata na takvu naknadu od datuma prestanka radnog odnosa.

Međutim, primjenom prethodno navedenih normativnih odredbi Zakona o radu mora se zaključiti da iako je pravo na godišnji odmor prije svega pravo i obveza radnika, isto tako i poslodavac mora voditi brigu da tu obvezu prema svom radniku poštuje, pa čak i onda kad sam radnik propusti zatražiti ili iz nekog razloga ne zatraži korištenje godišnjeg odmora. Isplata naknade za godišnji odmor umjesto korištenja godišnjeg odmora propisuje se kao obveza i dužnost poslodavca prema svakom radniku koji nije iskoristio godišnji odmoru u cijelosti u slučaju prestanka ugovora o radu, i to bez obzira na razloge zbog kojih taj radnik svoj cjelokupni, pripadajući godišnji odmor nije iskoristio.

Stoga zaključno treba reći kako zapravo razlog zbog kojeg radnik nije iskoristio godišnji odmor nije bitan za isplatu naknade za neiskorišteni godišnji odmor jer o tom pravu radnika mora voditi računa i sam poslodavac, posebice prilikom pristanka na sporazumni raskid ugovora o radu, pa čak i kad radnik takav zahtjev za naknadu nije tom prilikom ni naznačio. U tom smislu i tijek zakonskih zateznih kamata za takvu neisplaćenu naknadu teče već od datuma prestanka radnog odnosa, a ne od trenutka eventualnog naknadnog zahtjeva za isplatu te naknade.

Takvo pravno stajalište ne proizlazi samo iz prethodno navedenih zakonskih odredbi, već u tom smjeru postupa i pretežita sudska praksa (primjerice Odluka Županijskog suda u Varaždinu, br. Gžr-1624/14 od 11. lipnja 2014.).

Što se tiče mišljenja u ovom slučaju , malo pročitaj i poslušaj što drugi pišu, napisala sam da tvrtke koje imaju kolektivne koje su nažalost rijetke u današnje vrijeme, osnovica za obračun godišnjeg odmora je 20 dana. Ali ima i tvrtki koji to koriste i stave 18 dana.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 10:26   #963
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Ne izvlači iz konteksta moje riječi, odnosno ono što ti odgovara/o odmah sam rekla da ima pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora, ali s obzirom da je radni odnos zasnovao sa 12.10.-točno što je forumašica Darsey napisala je točno-govorim za 2015 godinu.
Ne izvlačim ja ništa iz konteksta, nego ti lažeš. Da, lažeš.
Ovo je tvoj odgovor čovjeku:
Quote:
Azaleja kaže:
.....a s obzirom da nije počeo od 01.10. nego od 12.10.- a nije ni sredina-bilo bi 1 dan jer nije puni mjesec odradio....
...gdje tvrdiš da to što nije odradio puni mjesec, je razlog zašto za taj mjesec ima 1 dan godišnjeg.
I to onako odokativno - "to bi bilo..."..

Osim što daješ krive informacije, jer ne poznaš zakon, sada još nemaš dovoljno pristojnosti niti reći da si pogirješila i ispričati se čovjeku što si mu dala krivu informaciju i usput još pokušavaš okriviti sve druge oko sebe, jer ti djeliš savjete o materiji koju ni ne poznaš.

Quote:
Što se tiče mišljenja u ovom slučaju , malo pročitaj i poslušaj što drugi pišu, napisala sam da tvrtke koje imaju kolektivne koje su nažalost rijetke u današnje vrijeme, osnovica za obračun godišnjeg odmora je 20 dana. Ali ima i tvrtki koji to koriste i stave 18 dana.
Ajmo još jednom - nema tu mišljenja. Ima zakon. Točan i konkretan zakon, a za sve nedoumice - tu je sudska praksa.
Tako to finkcionira.
Tvrtke "koriste", samo ono što im radnici dozvole - zakon kaže i 4 tjedna i nema tu šta tvrtka koristiti.

I za ubuduće, pravila dobrog komuniciranja i argumentiranja - kad se c/p tekst, onda se ispod ili iznad stavlja i link citiranog.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 19:31   #964
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ne izvlačim ja ništa iz konteksta, nego ti lažeš. Da, lažeš.
Ovo je tvoj odgovor čovjeku:

...gdje tvrdiš da to što nije odradio puni mjesec, je razlog zašto za taj mjesec ima 1 dan godišnjeg.
I to onako odokativno - "to bi bilo..."..

Osim što daješ krive informacije, jer ne poznaš zakon, sada još nemaš dovoljno pristojnosti niti reći da si pogirješila i ispričati se čovjeku što si mu dala krivu informaciju i usput još pokušavaš okriviti sve druge oko sebe, jer ti djeliš savjete o materiji koju ni ne poznaš.



Ajmo još jednom - nema tu mišljenja. Ima zakon. Točan i konkretan zakon, a za sve nedoumice - tu je sudska praksa.
Tako to finkcionira.
Tvrtke "koriste", samo ono što im radnici dozvole - zakon kaže i 4 tjedna i nema tu šta tvrtka koristiti.

I za ubuduće, pravila dobrog komuniciranja i argumentiranja - kad se c/p tekst, onda se ispod ili iznad stavlja i link citiranog.
Izračunaj prema kalkulatoru za neiskorišteni godišnji odmor, gdje ti piše da je d 07.08.2014. promijenjen, da li je zasnovao radni odnos prije 01.07. tekuće godine ili poslije tekuće godine.
A to ti može potvrditi forumašica Darsey. A uostalom zato postoje službe ljudskih resursa ili kadrovska služba i tamo neka pita koliko točno ima godišnjeg odmora.

Itekako poznajem zakon, a da si mu htjela pomoći, zašto nisi našla članak.

Zakon je takav kako sam napisala i izvukla članke o ZOR-u.

A s obzirom na komuniciranje znam koja su pravila komuniciranja. A to sam mu napisala za 10 mjesec-a inače za 2015 godinu ima pravo na 5 dana godišnjeg odmora. Uostalom uvijek može provjeriti kod savjetnika u RIF-u, RRIF-u.

A ti se petljaš u materiju o kojoj ne znaš.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 23:23   #965
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
...a s obzirom da nije počeo od 01.10. nego od 12.10.- a nije ni sredina-bilo bi 1 dan jer nije puni mjesec odradio
(4) Pri izračunavanju trajanja godišnjeg odmora na način iz članka 78. stavaka 1. i 2. ovoga Zakona, najmanje polovica dana godišnjeg odmora zaokružuje se na cijeli dan godišnjeg odmora, a najmanje polovica mjeseca rada zaokružuje se na cijeli mjesec.

Evo pa si zapiši - članak 79, st 4, kad već voliš dijeliti savjete, da ne dijeliš krive.

Dalje mi se ne da raspravljati s nekim ko dijeli savjete o zakonu koji ne zna sam primjeniti, nego joj trebaju savjeti drugih.. ali zato bez pardona dijeli krive savjete - drugima.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 10:13   #966
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
(4) Pri izračunavanju trajanja godišnjeg odmora na način iz članka 78. stavaka 1. i 2. ovoga Zakona, najmanje polovica dana godišnjeg odmora zaokružuje se na cijeli dan godišnjeg odmora, a najmanje polovica mjeseca rada zaokružuje se na cijeli mjesec.

Evo pa si zapiši - članak 79, st 4, kad već voliš dijeliti savjete, da ne dijeliš krive.

Dalje mi se ne da raspravljati s nekim ko dijeli savjete o zakonu koji ne zna sam primjeniti, nego joj trebaju savjeti drugih.. ali zato bez pardona dijeli krive savjete - drugima.
A meni se ne da nekome isto išta dokazivati.
Ja ne dijelim krivo savjete, samo sam rekla kako stvari stoje. I to u praksi.
A meni se ne da sa Vama raspravljati.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 10:18   #967
''U smislu pravilnog postupanja u toj pravnoj situaciji treba reći da članak 82. Zakona o radu (Narodne novine 93/14) propisuje da je poslodavac u slučaju prestanka ugovora o radu dužan radniku, koji nije iskoristio godišnji odmor u cijelosti, isplatiti naknadu umjesto korištenja godišnjeg odmora. Prema istom članku Zakona o radu naknada, odnosno visina naknade, određuje se razmjerno broju preostalih dana godišnjeg odmora koji nisu iskorišteni.''

''Samo pravo na godišnji odmor, trajanje godišnjeg odmora, određivanje razmjernog dijela godišnjeg odmora i utvrđivanje godišnjeg odmora radnika propisuju članci 76. – 79. Zakona o radu.''



Pri tome treba posebno istaknuti odredbe članka 85. Zakona o radu koje se odnose na raspored korištenja godišnjeg odmora i glase:

''Takvo pravno stajalište ne proizlazi samo iz prethodno navedenih zakonskih odredbi, već u tom smjeru postupa i pretežita sudska praksa (primjerice Odluka Županijskog suda u Varaždinu, br. Gžr-1624/14 od 11. lipnja 2014.).''



Uostalom imam pametnijeg posla nego se prepucavati sa nekime ovdje koga ni ne poznajem. Iako znam da forum nije anoniman.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 13:26   #968
Dobro devojke, cure, zene, nemorate se radi mene svadati

Uglavnom 10 dana godisnjeg ce mi biti isplaceno, s tim da mi je vec jedan bio iskoristen, tako da sve u svemu 11 dana sam ocito imao, eto, hvala vam na pomoci
Bankina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 12:23   #969
Hello, imam jedno možda banalno pitanje, ako odem na drugi posao da li dobivam novi set od recimo 20 dana godišnjeg, i ako nije bilo prekida rada više od 8 dana onda ga mogu odmah iskorištavat?

Isto tako da utvrdim, ako sam zatražila godišnji kod starog poslodavca koji prelazi vrijeme mog ostanka u toj firmi (znači iza otkaznog roka) onda će mi ga isplatiti? Zahvaljujem
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 13:04   #970
Quote:
Moraxella kaže: Pogledaj post
Hello, imam jedno možda banalno pitanje, ako odem na drugi posao da li dobivam novi set od recimo 20 dana godišnjeg, i ako nije bilo prekida rada više od 8 dana onda ga mogu odmah iskorištavat?

Isto tako da utvrdim, ako sam zatražila godišnji kod starog poslodavca koji prelazi vrijeme mog ostanka u toj firmi (znači iza otkaznog roka) onda će mi ga isplatiti? Zahvaljujem
ne iskorišteni godišnji kod starog poslodavca se prebacuje novome poslodavcu. Od starog poslodavca možeš odma koristiti, a onaj koji dobiješ novih 20 nakon 6 mjeseci
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 14:19   #971
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
ne iskorišteni godišnji kod starog poslodavca se prebacuje novome poslodavcu. Od starog poslodavca možeš odma koristiti, a onaj koji dobiješ novih 20 nakon 6 mjeseci
Nema "prebacivanja" godisnjeg vec godinama, ako ga ne iskoristi poslodavac ga mora isplatiti sa zadnjom placom
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 20:33   #972
Quote:
Moraxella kaže: Pogledaj post
Hello, imam jedno možda banalno pitanje, ako odem na drugi posao da li dobivam novi set od recimo 20 dana godišnjeg, i ako nije bilo prekida rada više od 8 dana onda ga mogu odmah iskorištavat?

Isto tako da utvrdim, ako sam zatražila godišnji kod starog poslodavca koji prelazi vrijeme mog ostanka u toj firmi (znači iza otkaznog roka) onda će mi ga isplatiti? Zahvaljujem
Ne, ukoliko kod poslodavca nisi odradila cijelu kalendarsku godinu obračunat će ti se razmjerni dio godišnjeg - kako kod starog, tako kod novog.
I ne, možeš ga odmah početi koristiti kod novog, jer nemaš šta koristiti. Nisi ga još "zaradila".

I da, onaj razmjerni dio GO koji ne iskoristiš kod starog poslodavca, mora ti isplatiti.

Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
ne iskorišteni godišnji kod starog poslodavca se prebacuje novome poslodavcu. Od starog poslodavca možeš odma koristiti, a onaj koji dobiješ novih 20 nakon 6 mjeseci
Isuse
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 21:33   #973
Quote:
tamagoci kaže: Pogledaj post
Nema "prebacivanja" godisnjeg vec godinama, ako ga ne iskoristi poslodavac ga mora isplatiti sa zadnjom placom
zanimljivo, onda mene ova ku** zaj***
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 08:39   #974
Radim na neodređeno,5 godina,3 godine sam bila jedini zaposlenik,zatim je dosla druga kolegica,prije koji mjesec treća,različita radna mjesta. Do sada nikada nikakvu odluku o broju dana godišnjeg odmora nisam dobila,niti odluku o rasporedu korištenja,uvijek se smatrao zakonski minimum od 20 dana,do sad nije bilo problema oko korištenja godišnjeg, uvijek sam na vrijeme usmeno najavila barem mjesec prije.sada se pojavio problem oko rasporeda korištenja godišnjeg odmora, ja sam svoj najavila usmeno 3 mj prije,ali se bojim da ce to smatrati ne važećim te da ce mi stvarati probleme kad dođe vrijeme za moj godišnji. Da li da pismeno najavom svoj godišnji odmor za svaki slučaj ili da pustim sve kako je bilo da sad pa kako bude?Očekuje se da se mi dogovorimo međusobno,a to ne vidim da je moguće.nisam sigurna ni da kolegica koja je dosla zadnja uopće ima pravo na godišnji odmor tako brzo. Sve "visi" u zraku i sve je rekla-kazala,rado bi to riješila da nisam u strepnji da li ce mi godišnji biti omogućen kako sam najavila
__________________
Not my circus,not my monkeys.
marijaklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 00:48   #975
Poslodavac nije dužan uvažiti tu tvoju "najavu", on je taj koji određuje kada će, sukladno potrebama poslovanja, koristiti godišnji odmori.
Zakon samo određuje rokove do kada ti mora omogućiti da ga iskoristiš, da ti mora izdati rješenje o korištenju GO minimum 15 dana prije i da ti prvi dio godišnjeg mora trajati 2 tjedna - sve ostalo je na poslodavcu
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 13:17   #976
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Poslodavac nije dužan uvažiti tu tvoju "najavu", on je taj koji određuje kada će, sukladno potrebama poslovanja, koristiti godišnji odmori.
Zakon samo određuje rokove do kada ti mora omogućiti da ga iskoristiš, da ti mora izdati rješenje o korištenju GO minimum 15 dana prije i da ti prvi dio godišnjeg mora trajati 2 tjedna - sve ostalo je na poslodavcu
To riješene dosad nikad nisam dobila kod ovog poslodavca,čak ni kad sam za njega pitala, bilo je "ma lako za to,dogovorit cemo se". Da sad na njemu inzistiram il da ništa ne pitam pa kako bude?
__________________
Not my circus,not my monkeys.
marijaklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 23:38   #977
A tvoje je zakonsko pravo, a i njegova obveza da ti ga izda.
Tako si sigurna da ti netko 3 dana prije godišnjeg neće reći da ipak ne možeš.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 17:47   #978
Počela sam raditi 1.9. 2015., završavam 15.7.2016. Ugovor na određeno. Puni godišnji imam pravo na 26 dana. Pretpostavljam da ću dobiti razmjerni dio za 2016. godinu, ali jesam imala pravo na dane godišnjeg odmora za ona 4 mjeseca u prošloj godini?
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 17:57   #979
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Počela sam raditi 1.9. 2015., završavam 15.7.2016. Ugovor na određeno. Puni godišnji imam pravo na 26 dana. Pretpostavljam da ću dobiti razmjerni dio za 2016. godinu, ali jesam imala pravo na dane godišnjeg odmora za ona 4 mjeseca u prošloj godini?
Trebala si dobiti proporcionalno i za 2015. godinu. Vjerojatno si bila pristojna pa nisi tražila, a njih boli briga i išli su onom "cura tek počela radit da joj nebi odmah i sami nudili godišnji".
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 19:31   #980
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
A tvoje je zakonsko pravo, a i njegova obveza da ti ga izda.
Tako si sigurna da ti netko 3 dana prije godišnjeg neće reći da ipak ne možeš.
Zatražila sam rješenje o godišnjem odmoru, rekli su da cemo ga vec dobiti!?,do danas jos ništa,ni ja ni kolegica,ona ide od ponedjeljka na godišnji. Ako ona ode bez tog riješenja na godišnji,da li mogu meni zabranit korištenje godišnjeg odmora? Izluđuje me ta neizvjesnost i nonšalantnost poslodavca.
__________________
Not my circus,not my monkeys.
marijaklc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:53.