Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija i telefonija > Nokia
Korisničko ime
Lozinka

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2010., 11:09   #1
Moonlight Cat
Carnivora felidae felinae

Moonlight Cat Avatar

Registracija: Dec 2002.
Nokia C7

Vidio sam da je ovaj model vani u prodaji.
Ima li ga netko da kaže par riječi o njemu i ima li naznaka kad bi mogao stići kod nas?

Zadnje uređivanje Um : 29.12.2010. at 10:39.
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 16:05   #2
salviol
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2007.
Quote:
Moonlight Cat kaže: Pogledaj post
Vidio sam da je ovaj model vani u prodaji.
Ima li ga netko da kaže par riječi o njemu i ima li naznaka kad bi mogao stići kod nas?
Evo tu imaš test osim ako ga već nisi vidio...
Dobro, nije baš odgovor na tvoje pitanje, ali možda može pomoći.
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 16:22   #3
Moonlight Cat
Carnivora felidae felinae

Moonlight Cat Avatar

Hvala na linku. Odnično

Inače zvao sam Mobis da ih pitam kad stiže, izgleda tek iza nove godine
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 12:11   #4
LostForever
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2007.
Pošalji poruku preko MSN korisniku LostForever
Gdje mogu dobiti Plugin-Sim karticu?

Dobio sam novi mobitel koji zahtijeva plugin-sim karticu umjesto micro-sim. Piše da ako stavim micro-sim, da se može nešto oštetiti. Uglavnom, ta je plugin-sim malo drukčijeg oblika i zanima me jel se to može nabaviti kod naših operatera, uopće... Zna li tko o čemu pričam?
LostForever is offline  
Odgovori s citatom

Old 25.12.2010., 12:20   #5
assassin
Moderator MTT

assassin Avatar

Registracija: Dec 2007.
Kakav mobitel- neki iz inozemstva?
Nisam nikad čuo za "plugin-SIM", to mi jedino zvuči kao ime za običnu SIM karticu. Ime koje koriste u zemljama koje uglavnom koriste CDMA- jer CDMA ne koristi SIM karticu, pa im je koncept malo kompliciraniji za shvatiti

Ali, napiši još koji detalj (koji točno mobitel imaš, odakle, koja kartica, koji operater, tko ti je to rekao...).

Makar, jedini "nekineski" mobitel za koji znam da koristi micro SIM je iPhone 4...
A, u njega možeš najnormalnije staviti micro SIM.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 12:23   #6
LostForever
Registrirani korisnik

Nokia C7, kupljen u Austriji, mreža T-Mobile. Ne znam gdje je proizveden, ali jako je skup...
LostForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 12:40   #7
assassin
Moderator MTT

assassin Avatar

Registracija: Dec 2007.
Koliko znam, taj mobitel ima normalan utor za SIM karticu.
I u Austriji se koristi GSM.

Zar nemaš ovakav "prizor" kad otvoriš poklopac?
Tu ubaciš najobičniju SIM karticu kako je nacrtano i to je to.

Jedino ti je mobitel možda kodiran- pa ga trebaš odnijeti u neki servis da bi mogao koristiti hrvatske SIM kartice.

Usput, napiši neko mišljenje o mobitelu- ako ti se da
Možda nekome pomogne u odluci oko kupovine.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 12:49   #8
LostForever
Registrirani korisnik

Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Koliko znam, taj mobitel ima normalan utor za SIM karticu.
I u Austriji se koristi GSM.

Zar nemaš ovakav "prizor" kad otvoriš poklopac?
Tu ubaciš najobičniju SIM karticu kako je nacrtano i to je to.

Jedino ti je mobitel možda kodiran- pa ga trebaš odnijeti u neki servis da bi mogao koristiti hrvatske SIM kartice.

Usput, napiši neko mišljenje o mobitelu- ako ti se da
Možda nekome pomogne u odluci oko kupovine.
Ok, hvala. Da, tako mi izgleda kad otvorim poklopac. Kodiran je, to znam. Napisat ću nešto kad mi ga dekodiraju i kad ga počnem koristiti.
LostForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 14:30   #9
Louis Prima
Life is art

Registracija: Dec 2008.
Evo ja se ipak odlucio za C-7 umjesto N8 .Uzeo ga u VIP tarifi 400(sad 200) za 799 kuna i mislim da nisam pogriješio.Prve impresije su jako dobre i ne zaostaje puno za N8 koji je u istoj tarifi 2599 kuna.
Old 27.12.2010., 22:20   #10
Kalfaluk
Mali Kalfa

Registracija: Jan 2007.
Pošalji poruku preko MSN korisniku Kalfaluk
Kupio sam uređaj, jer smatram da je ipak razumnije cijene od N8, a sad što N8 ima bolju kameru i fokus mislim da mi ne čini nikakvu razliku.
Uređaj mi se sviđa jer baš dobro stoji u ruci. Metalna pozadina baš mu daje fensi šmek. I još k tome C7 ću lakše pokloniti jednog dana curi nego N8 koji mi je više muški mob.
Zamjerke, za mobitel s 8 megapixela očekivao sam bolju kvalitetu sliku jer iphone4 ga po tome ubija. Kad usporedim sliku kod frenda i svoju, iphone je bolji.
Prethodni mobitel Nokia 5800 kao i ovaj mi stvaraju isti problem, a to je da ne mogu poslati email koristeći wlan nego baš moram slati emailove s podatkovnim paketom. Ok, nije da ih baš nešto i šaljem, ali me živicra to. Postoji li riješenje?

U svako slučaju smatra da je mobitel trenutno "best buy" ukoliko ne želiš biti pomodarac i nosit iphone 4 ili biti gadget freek s HTC.
Old 28.12.2010., 02:39   #11
symbian0
Registrirani korisnik

symbian0 Avatar

Registracija: Sep 2010.
Quote:
Kalfaluk kaže: Pogledaj post
Nokia 5800 kao i ovaj mi stvaraju isti problem, a to je da ne mogu poslati email koristeći wlan nego baš moram slati emailove s podatkovnim paketom. Ok, nije da ih baš nešto i šaljem, ali me živicra to. Postoji li riješenje?.
Sigurno postoji rjesenje. Nikakvih problema s tim nemam na N8 a vjerojatno je sve isto izmedu N8 i C7 sto se tice toga.

Daj malo vise informacija sto i kako koristis za mailove!
symbian0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 13:55   #12
Brazil
Retired

Quote:
Kalfaluk kaže: Pogledaj post
Prethodni mobitel Nokia 5800 kao i ovaj mi stvaraju isti problem, a to je da ne mogu poslati email koristeći wlan nego baš moram slati emailove s podatkovnim paketom. Ok, nije da ih baš nešto i šaljem, ali me živicra to. Postoji li riješenje?

Promijeni postavke za mail u Outgoing services - Acces point in use.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 00:34   #13
pionir
beskorisnik

pionir Avatar

Registracija: Jun 2006.
ima li još zadovoljnih korisnika ovog uređaja? evo ja sam vlasnik 3 dana, kupljen u tmobileu za 850 kn uz bodove...

imao prije k800i i ovo mi je velika promjena, pogotovo sami touch screen....kao što je Kalfaluk gore naveo, nisam ni ja prezadovoljan s kamerom...ali to sam i očekivao zbog tog fokusa...k800i je u tom pogledu bolji jer sam bez greške i oštro slikao neke dokumente iz blizine, predavanja, zadatke i slično i tu će mi on jako faliti...

skinuo sam nekoliko aplikacija, ništa posebno pametno...jedino operu 10, koja isto dobije neke svoje mušice...znao mi je izaći samo najednom iz tog preglednika...zatvori se jednostavno sam od sebe...
i jučer mi se zblesirao mob skroz dok sam slušao radio, i kad mi je stigao sms...pročitah sms, a radio je samo zaštekao...više se nije dao pokrenut, gore u ćošku je stajala nepročitan sms,a pročitao sam ga...nije se dao čak ni isključiti do kraja,ostao je crn ekran sa satom....za to vrijeme je bila uključena štednja baterije pa ga je možda sve to zbunilo, ne znam...uglavnom,morao sam vaditi bateriju i ponovo ju staviti....poslije je sve bilo ok...

i da, nisu mi sličice bistre na webu...naprimjer ovaj forum.hr kad otvorim, gore sami znak (sličica) foruma mi je nekako loše rezolucije...ili sličice uz vijesti i slično....jedino dok otvorim neku sliku u punom prikazu,onda je skroz u redu...ne znam da li je to do preglednika ili samog uređaja...ili je to normalno...

da li je tako možda i kod vas ostalih?
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:55   #14
symbian0
Registrirani korisnik

symbian0 Avatar

Registracija: Sep 2010.
ako koristis operu mobile i stavljen ti je zoom veci od 100% onda su ti slike tako pixelizirane. isto tako ako ti je ukljucena opera turbo u postavkama ucitavat ce ti slike u LQ.
symbian0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 03:20   #15
pionir
beskorisnik

pionir Avatar

Quote:
symbian0 kaže: Pogledaj post
ako koristis operu mobile i stavljen ti je zoom veci od 100% onda su ti slike tako pixelizirane. isto tako ako ti je ukljucena opera turbo u postavkama ucitavat ce ti slike u LQ.
da, kada je na 100% onda su ok što je logično...samo što su slova onda dosta sitna pa mi je ipak potreban mali zoom....
i sa aplikacijom web'n'walk je ista stvar što se tiče rezolucije slika...provjerit ću kako je na sestrinom galaxyu 3 što se toga tiče...

inače je mob skroz u redu

koliko vam baterija traje u prosjeku?
nakon prvog punjenja je potrajala skoro 2 dana uz skidanje aplikacija, surfanje i često čačkanje...
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 11:36   #16
dolka
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2011.
kupila sam nokiju c7, kako sam do sada imala starije, jednostavne modele, ovaj mi je prekompliciran! šteta je sve ne koristiti kad sve može, puno toga mi je nerazumljivo. jedino moguće mi se čini da mi netko pomogne u upoznavanju uređaja, da mi namjesti i uputi u služenje... možda je čudno, ali uz ove upute sam bespomoćna, pola toga ne razumijem...ima li dobrovoljaca, za džeparac, of kors?
dolka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 15:27   #17
pionir
beskorisnik

pionir Avatar

pitaj ovdje tocno sto te zanima,dobit ces neke odgovore sigurno
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 15:55   #18
dolka
Registrirani korisnik

morala bih pitati stavku po stavku kad god zapnem, neke stvari ni ne znam da može - imam dojam to je kao da pitaš nekog da te nauči voziti ovako...
dolka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 10:55   #19
miroslav12
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2008.
meni je c7 crkao nakon tjedan dana .smrznuo se "sadržaj" ekrana i nakon deset min se zacrnio te se više nije dao upaliti...do tad sam bio solidno zadovoljan s njim...
bumo vidli što će mobisofci reči...
miroslav12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:15   #20
miroslavzg
Registrirani korisnik

Pozdrav..kupio sam prije tjedan dana Nokiu c7 u t-mobilu i imam problem s baterijom, nemože mi izdržati dulje od 8-9 sati..navačer u 21h ga skinem s punjača a ujutro u 6h već bude prazan.Ima li tko kakvo rješenje, prijedlog?
miroslavzg is offline  
Odgovori s citatom

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja