Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2010., 13:53   #1
Asi (vol.1)

Kada se bude duhovi prošlosti, ljubav se pretvara u dramu...
Epska priča o nemogućoj ljubavi - "ASI" - nova serija od 20. prosinca na Novoj TV!


(Asi), 2007.- 2009., Turska

Dramska serija, pon-čet u 21 sat

Redatelj: Cevdet Mercan
Scenarij: Gul Dirican
Nese Cehiz
Bilal Babaoglu

ULOGE:
Tuba Büyüküstün ... Asiye 'Asi' Kozdžuoglu
Murat Yildirim ... Demir Dogan
Çetin Tekindor ... Ihsan Kozdžuoglu
Nur Sürer ... Neriman Kozdžuoglu
Selma Ergeç ... Defne Kozdžuoglu
Cemal Hunal ... Kerim
Tülay Günal ... Suhejla
Tülay Bursa ... Fatma
Aslihan Guner ... Gonca Kozdžuoglu
Necmettin Çobanoglu ... Ökkes
Saygin Soysal ... Aslan



Snažna priča o ljubavi dvoje jakih i ponosnih ličnosti koje u ostvarenju zajedničke sreće priječe utezi prošlosti. Epska drama ‘Asi’ jedna je od najboljih pripadnica žanra turskih dramskih serija.

U priči o novoj buržoaziji, ljubavi prema zemlji i Sredozemlju, ali i romanci, u središtu je jedna rijeka koja teče uzvodno. Njeno je ime Asi, kao i nadimak glavne junakinje Asiye. Ona ide suprotnim smjerom baš poput rijeke koja, za razliku od uobičajenog toka, gradom Antakyijom teče od juga prema sjeveru. Mladi Demir nakon mnogo godina vraća se privlačan, bogat i uspješan u rodni grad. Na toj zemlji njegova je obitelj pokopala tajne koje će njegovom i Asijinom životu priječiti put do sreće. Iako zaljubljeni, ponosni i vezani uz svoje obitelji Demir i Asi su neprijatelji uvjetovani grijesima njihovih predaka.


Serija se osim u Turskoj prikazivala u Rumunjskoj, Bugarskoj i zemljama Bliskog istoka. U arapskom svijetu postigla je nezapamćen uspjeh.

Seriju 'Asi' odlikuju izvrsna originalna glazba autora Naila Yutsevera, iznimna fotografija i pejzaži. Snimana je u Antayji, tajanstvenom i čarobnom gradu smještenom na obalama Sredozemnog mora, domu kulture stare tisuće godina .Izvrsna produkcija sa snažnom glumačkom postavom, dinamičnim scenarijem i režijom ostavit će snažan dojam na male ekrane. Ovo je oda prirodi, ljudskim mukama, zemlji, vodi i ljubavnoj boli.


Već tri generacije obitelj Kozdžuoglu posjeduje veliko imanje, a opstanak plantaže i farme njihov je najvažniji cilj. Vlasnik Ihsan Kozdžuoglu i njegova kći Asi rade i žive za svoju zemlju. Mnogo godina prije Demirova teta Suhejla i njegova majka došle su raditi na imanje obitelji Kozdžuoglu. Demirova majka utopila se u rijeci Asi koja teče blizu posjeda obitelji Kozdžuoglu.

Prošle su godine i Demir se vraća u svoj rodni grad kao imućni poslovni čovjek. Još uvijek ogorčen zbog okolnosti koje su njegovu majku odvukle u smrt Demir susreće Asi spram koje odmah osjeti veliku privlačnost. No životi obitelji Kozdžuoglu i Demirove obitelji isprepletene su događajima iz prošlosti, a oni će biti i konstantna prepreka u odnosu ovo dvoje mladih ljudi. Tajne počinju lagano dolaziti na vidjelo i potresati odnose nakon što se Suhejla vrati u Antakyju.

Demir saznaje da je obitelj Kozdžuoglu, jedna od cjenjenijih obitelji u regiji, vjerojatno odgovorna za smrt njegove majke. Odgovore zašto je njegova majka počinila samoubojstvo, Demir je odlučio potražiti na imanju Ihsana Kozdžuoglu. Demir svoj posao prebacuje u Antakyju i ondje kupuje imanje Džemala Age, Ihsanova tasta.

Izvor: MojaTVhr
Adriancija is offline  
Old 14.12.2010., 15:58   #2

Nemam ništa protiv serije, ali da su pretjerali s turskim, vala jesu. Najbolje mi kad za svaku sljedeću koju nam tutnu kažu da je postigla nezapamćeni uspjeh i reklamiraju je kao megahit.
PollyS is offline  
Old 14.12.2010., 16:01   #3
Nova TV

Jay Bluebell is offline  
Old 14.12.2010., 16:05   #4
@Polly slažem se, šta je previše je previše

@Jay baš tako

Turci prodrli na hrvatske prostore
__________________
When someone accuses you of being “childish,” I think you should take it as a compliment.
Megs is offline  
Old 14.12.2010., 16:06   #5
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post


A mislim, ovo je već stvarno sprdačina. Tko će to više gledati? Već pet, ono 5! turskih, jbte,riga mi se više od njih.
PollyS is offline  
Old 14.12.2010., 16:08   #6
Polly i Jay potpuno se slazem se s vama stvarno su pretjerali
Za Novu TV

Polly odlicno si rekla i meni se riga od njih
ocito vise nitko ne radi hit serije
osim Turaka sto se tice nasih televizija
__________________
Ximena Navarrete & William Levy for People En Español ♥♥♥

When calls the Heart - Jack proposes Elizabeth ♥♥♥

Zadnje uređivanje pipa : 14.12.2010. at 16:13.
pipa is offline  
Old 14.12.2010., 17:47   #7
Dobar potez Novetv jer od ponediljka Ezel ide u 20 sati a Asi na Novoj u 21
zepina is offline  
Old 14.12.2010., 18:15   #8
meni uopće nije važno ako je serija meksička, turska ili već kakva ako je dobra.

budući da će ovi manijaci s rtl jedno vrijeme maknut BG možda počnem gledat...
Plavi kaputić is offline  
Old 14.12.2010., 18:17   #9
Ovi sa televizije stvarno zele da nas poturce
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Old 14.12.2010., 18:41   #10
Hahah, totalno.
__________________
Kerim & Fatmagul • "My life is an adventure still being written - and so is yours. Start writing the first chapter now! Fill it with adventure and love; happiness. Live the story as you write it!" - N. Vujičić •
Estrella Azul is offline  
Old 14.12.2010., 19:31   #11
Koliko to čudo ima epizoda?
blenta is offline  
Old 14.12.2010., 19:33   #12
Po Wikipediji, 71.
Jay Bluebell is offline  
Old 14.12.2010., 19:35   #13
I po Novoj TV, u satnicama za 20.12. piše: 21:00 Asi, serija (1/71)
Uostalom, piše i u infu stranice s koje je ovaj tekst u uvodnom postu
Adriancija is offline  
Old 14.12.2010., 19:37   #14
Quote:
Plavi kaputić kaže: Pogledaj post
meni uopće nije važno ako je serija meksička, turska ili već kakva ako je dobra.

budući da će ovi manijaci s rtl jedno vrijeme maknut BG možda počnem gledat...
slazem se.. uostalom vjerujem vec sada da je dobra, ako budem imala viska vremena zasto ne ..
fame chocolate is offline  
Old 14.12.2010., 20:32   #15
ja sam pogledala par klipova na yt prije par mjeseci kad je krenulo tursko ludilo, i nije mi loše, glazba mi je dobra

evo glazba sa uvodne špice

http://www.youtube.com/watch?v=ETNEg6kqmZ4
sortiadictos is offline  
Old 14.12.2010., 20:40   #16
Vidim da ljubitelji meksičkih sapunica dobijaju ospice ... Već vidim da za par godine nijedna kuća više neće kupovati mehikose, jer će ih turske potući svojom kvalitetom. Ko zna , možda to natjera meksičke producente da počnu snimati kvalitetnije i normalnije stvari od sadašnjih sran.a ..
milidrak is online now  
Old 14.12.2010., 20:53   #17
Quote:
milidrak kaže: Pogledaj post
Vidim da ljubitelji meksičkih sapunica dobijaju ospice ... Već vidim da za par godine nijedna kuća više neće kupovati mehikose, jer će ih turske potući svojom kvalitetom. Ko zna , možda to natjera meksičke producente da počnu snimati kvalitetnije i normalnije stvari od sadašnjih sran.a ..
vrlo moguce
to se vec dogada u Makedoniji
MateSt123 is offline  
Old 14.12.2010., 20:57   #18
Nadam se da neće. Ne treba pretjerivati ni s jednima. E da, najvažnije je što neki Telemundove računaju kao meksičke samo zato što likovi pričaju na španjolskom jeziku
Premda ja sumnjam da će HRT prestati kupovati Televisu...
Adriancija is offline  
Old 14.12.2010., 22:14   #19
a dobro pa nije 1. april...
__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Old 15.12.2010., 00:00   #20
Grozno.

Koliko traju epizode? Sat i po kao i sve turske?

Pa da se samoubiješ. Eto šta...
Ben Marshall is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.