Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Stolna računala

Stolna računala Konfiguracije, ploče, procesori, ram, grafičke kartice

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2010., 19:33   #1
program za testiranje ispravnosti hardvera??

pozdrav svima!

ovako! zanima me dali postoji program koji služi za dijagnostiku komponenti u računalu i s kojim se može utvrditi dali te komponente rade ispravno?

naime frend je kupio računalo, potrošio je oko 7000 kuna i svako malo mu izbacuje BSOD u windows sedmici...

nemožemo nikako naći problem, kako mi tako i ovi u servisu.... živi užas...

unaprijed hvala za svaku pomoć
kramo_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 20:00   #2
Komponente? Log od bsoda?
frxgf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 20:12   #3
Skini na netu program Everest i sa njim možeš vidjeti kako ti rade pojedine komponente na računalu, od grafičke, procesora itd
ilda85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 20:29   #4

http://www.pctrikovi.com/recenzije-s...ti-speccy.html
Old 21.12.2010., 20:44   #5
Koji je vama?
Niti Everest niti Speccy mu neće dati dijagnozu kvara (ako je uopće hardverski kvar). Oni će mu reći koje komponente ima u računalu.

Iz samog BSODa će izvući više informacija nego što mu bilo koji program može dati. Prilikom većine BSODova ispiše se STOP kod na ekranu, kod koji govori o kakvoj je grešci riječ. Proguglaj taj kod i vjerojatno ćeš naći kvar.

Ili koristiš zdravi razum. Što se radilo na računalu neposredno prije pojave BSODa? Ako vidiš ponavljajući uzarak, očito je u čemu je problem. Zatim još malo razuma koristiš, poigraš se sa postavkama (softverom) i shvatit ćeš je li u hardverskoj komponenti kvar.
Old 22.12.2010., 09:05   #6
dečki, polako, ja nisam stručnjak ali bem mu miša ako ovi majmuni u servisu nemogu složiti tko će?

na računalu se prije nije ništa radilo jer je novo, tek kupljeno a problem se javlja ponekad kod surfanja internetom, kod igranja igrica...
možda vam ovo pomogne:

POTPIS PROBLEMA:
naziv događaja koji opisuje problem:bluescreen verzija OS-a-6.1.77600.2.002.8.1 i oregionalnim postavki :1051
DATOTEKE KOJE POMAŽU PRI OPISU PROBLEMA:
cindows-minidump-121510-21421
c:user-goran-adp data-local-temp wer-29593-o sysdata.x.ml.01 dmp

Zadnje uređivanje kramo_17 : 22.12.2010. at 09:31.
kramo_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:39   #7
To sto si napisao ne znaci bas previse. Uploadaj taj minidump da mozemo vidjet o cemu se radi tocno... U njemu je greska zapisana
frxgf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:53   #8
Možda je do rama da oni izbacuju BSD probaj promjeniti pločice stavi recimo na 1 i 2 ili 1 i 3 ako recimo imaš dvije i pogledaj da dobro sjednu. Znam da je meni recimo prije izbacivao BSD radi matične kad je vista tek izašla.
marijo90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 10:11   #9
Quote:
marijo90 kaže: Pogledaj post
Možda je do rama da oni izbacuju BSD probaj promjeniti pločice stavi recimo na 1 i 2 ili 1 i 3 ako recimo imaš dvije i pogledaj da dobro sjednu. Znam da je meni recimo prije izbacivao BSD radi matične kad je vista tek izašla.
Nemoj pisat gluposti, ima milijun razloga za bsod i sad ti covjeku pises sto je najcesce... Pusti ga nek uploada minidump file da procitamo koja je greska a onda ce google rec svoje...
frxgf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 11:16   #10
Kakav minidump... Neka nam kaže koji STOP kod dobiva u BSODu. Ili još bolje, neka sam gugla taj STOP kod.
Old 22.12.2010., 12:27   #11
Quote:
kramo_17 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

ovako! zanima me dali postoji program koji služi za dijagnostiku komponenti u računalu i s kojim se može utvrditi dali te komponente rade ispravno?
Ima, QuickTech Pro, malo googlaj, trebao bi ga naći bez problema, obično su zapakirani cd, usb i floppy boot image fajlovi.

Ako se BSOD pojavljuje odmah nakon instalacije windowsa onda moguće da je hardverski problem, ali ako ste već gore nakrcali drivere, programe, igre i ostalo onda je vjerojatnije da je softverski problem.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 12:46   #12
Evo ovako pojavio nam se i jedan novi problem, kod instalacije svake ali ama baš svake igrice pojavljuju se error poruke da je neki od fajlova na disku oštećen. probali smo te iste igre instalirati i kod mene instalacija proteče bez ikakvih problema. Čak smo probali i zamijeniti DVD-romove i kod prijatelja se i dalje pojavljuju iste greške. dok kod mene opet radi normalno... ovo je sad već stvarno zbunjjuće a komp novi iz dućana, slagan dio po dio, nije kupljen kao gotova konfiguracija...

evo kako te greške izgledaju:

http://img255.imageshack.us/img255/9193/errordd.jpg
http://img708.imageshack.us/img708/3807/error2ub.png
kramo_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 14:26   #13
mozda ima bad sectora na hdd-u
Skela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 16:25   #14
Quote:
alfis kaže: Pogledaj post
Kakav minidump... Neka nam kaže koji STOP kod dobiva u BSODu. Ili još bolje, neka sam gugla taj STOP kod.
Pa u minidumpu pise IZMEDU OSTALOG i taj STOP koji toliko naglasavas...

Quote:
kramo_17 kaže:
Evo ovako pojavio nam se i jedan novi problem, kod instalacije svake ali ama baš svake igrice pojavljuju se error poruke da je neki od fajlova na disku oštećen. probali smo te iste igre instalirati i kod mene instalacija proteče bez ikakvih problema. Čak smo probali i zamijeniti DVD-romove i kod prijatelja se i dalje pojavljuju iste greške. dok kod mene opet radi normalno... ovo je sad već stvarno zbunjjuće a komp novi iz dućana, slagan dio po dio, nije kupljen kao gotova konfiguracija...

evo kako te greške izgledaju:

http://img255.imageshack.us/img255/9193/errordd.jpg
http://img708.imageshack.us/img708/3807/error2ub.png
Skela je na dobrom tragu, ali ja bih pitao dešava li se ista stvar i kada se igrica instalira i sa imagea sa hdda, ne sa dvda?
Imao sam slucajeva gdje je dvd-rw toliko zezao cijelo računalo da je bilo za nevjerovat... Od bsoda do smrzavanja... Iskopcavanje doticnog popravilo je sve...
frxgf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 21:36   #15
Ako uređaj koji ne čita DVD na prvom kompu bez problema radi na drugom kompu, možda je u kablu problem. Probaj kablove zamijeniti.
I što se čeka sa tim STOP kodom više?! xD
Old 22.12.2010., 23:41   #16
dečki, frend je reinstalirao windowse tak da do tog minidumpa više nemožemo ni doći, probali smo i sa više kablova i sa više DVD-rom uređaja i opet isto... samo do sada nam se nije pojavio niti jedan BSOD, već samo ima problema sa čitanjem...

probat ćemo sutra instalirati igricu s imagea

hvala svima na pomoći!
kramo_17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je: 14:06.