Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2010., 20:34   #41
Imam dilemu, pošto je aktualan Lav.

Pošto Lav vlada srcem, pitam se je li ovakav prikaz Isusa lavlji, ili je pak više Strijelčev, obzirom da je religijska tema?



Dodatak krune mi dodatno komplicira stvar.

TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 21:27   #42
Hmm,da dilema je prisutna..meni više prva slika vuče na Lava nego druga,jer i djeluje toplije,dok na drugoj slici zbog krune tu je domah motiv bola,patnje,mučenja,u konačnici i smrti...pa po meni obje slike su upitne,jedino možda prikaz Isusa,izgledom bi više vukao na Lava (griva kosa,pa i srce koje drži),kao i recimo vođa,začenik jedne religije(poslanik),netko tko se izdiže u masi,a pošto je tu više religijskog karaktera možda je bolje izostaviti te slike,jer su dileme prisutne,no pričekajmo i ostala mišljenja.

Pošto Sunce predstavlja život,tu bi mi jedino taj motiv malo nedostajao(al svakao bi prva slika bila bolja,po tom pitanju),ali rađa se nešto drugo,on kao Božiji sin,"rađanje vjere",ljubav prema Bogu,hm pa je sad tu malo ta dilema...al to sve opet vodi i devetoj kući...pa eto,vjerovatno je prikladnija za Strijelaca.Ja bih rekla da su slike vezane uz aspekt Sunca i Jupitera,pa i Plutona,neka mješavina..vjerovatno i Saturn(to trnje)..

Fish bi to bolje razjasnila.

btw...hvala Fish,jer si mi ispunila prijedlog za Van Gogha i suncokrete inače i tebi i curkama super to ide,slike su odlične za sve znakove koje ste radile
 
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 22:08   #43
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Imam dilemu, pošto je aktualan Lav.

Pošto Lav vlada srcem, pitam se je li ovakav prikaz Isusa lavlji, ili je pak više Strijelčev, obzirom da je religijska tema?
Sve gledam kako ne postaš i rekoh u sebi - mora da nam je TincH u ozbiljnim dilemama?



No moram reći - budeš li tako išla raščlanjivati svaki detalj upasti ćeš u bed. Shalim se malo, no osim što je teško pronaći umjetničko djelo koje podržava u svim segmentima samo i samo tu poziciju probaj se orijentirati na golu Veneru u znaku - to mi sada tražimo. To je ono što se mora očitovati što više. Važno je tekstom uz - staviti sliku u pravu perspektivu. Generalno ove slike doista zrače religijski (ključne riječi za Veneru u lavu su kreativnost, darežljivost, ljubav prema životu, raskoši, spektaklu čak...)


Mislim, možemo mi poslije "smisliti" slike na temu Venera u tom i tom znaku, toj i toj kući tom i tom aspektu ali sada radimo samo Veneru u znaku.

I htjela bih pohvaliti sve sudionike (i one koji se trude i pomažu razmišljanjem) jer ovo što mi radimo na tim slikovnim topicima je iznimno i jedinstveno, ne znam koliko ste toga svjesni.

Quote:
adiam kaže: Pogledaj post
btw...hvala Fish,jer si mi ispunila prijedlog za Van Gogha i suncokrete inače i tebi i curkama super to ide,slike su odlične za sve znakove koje ste radile
Mislila sam da u zagradama napišem da su to svoji suncokreti, ali rekoh si možda ne znaju svi za adiam.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 10:43   #44
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Star- Degas.
Ona je zvijezda ,centar pozornosti slike ,željna aplauza.
http://i387.photobucket.com/albums/o...age_1876ff.jpg

ako sam falila Fish briši
Ne budem brisala, lijepo je kada stoje različita gledišta. Ovo je tvoje i to je to.


P.S. Osobno mislim da je pogođeno , a općenito brisanje dolazi u obzir samo kod pretjerivanja ili namjernog postanja slika koje nemaju veze s temom unatoč npr. komentarimana ovom topicu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 11:02   #45
Fish, To sve što si nabrojala kao lavlje meni baca na moderni prikaz Isusa.
:Osobna impresija:
Ali kužim te. I realno, čim sam ja u dilemi, to očito nije to. Pa ću onda ostat na tome. Lav me nekako ne ide (iako imam jednog doma )

Danas sam kući pa će mi možda u miru i doći pokoja slika. I neću komplicirat, obećajem.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 11:13   #46
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Fish, To sve što si nabrojala kao lavlje meni baca na moderni prikaz Isusa.
:Osobna impresija:
Ali kužim te. I realno, čim sam ja u dilemi, to očito nije to. Pa ću onda ostat na tome. Lav me nekako ne ide (iako imam jednog doma )


P.S. Problem kod Isusa je taj što je on presnažan simbol pa odmah puca na religiju i tragača za istinom (strijelca).
Quote:
Danas sam kući pa će mi možda u miru i doći pokoja slika. I neću komplicirat, obećajem.
A miša mu kako je ovo dobro.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 14:18   #47
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Imam dilemu, pošto je aktualan Lav.

Pošto Lav vlada srcem, pitam se je li ovakav prikaz Isusa lavlji, ili je pak više Strijelčev, obzirom da je religijska tema?

http://www.sacredheartdevotion.com/SacredHeart2.jpg
Ista zavrzlama mi bila jučer u glavi oko vrlo slične slike (Na koncu domislila da bi moglo prikazivati Ve u lavu al' se ne usudih baš zbog tog relig. štiha)



Btw svima - mučim muku sa mozaikom Kaj mislite koji bi to Venerin znakić bio ak' se zanemari skroz motiv, fokusira se samo na slik.tehniku?
Jel' gađam pretpostavkom da je Ve u jarcu(mozaik-kamenčići/stakalca, slikanje kamenčićima-trajnost)
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 14:36   #48
Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
Btw svima - mučim muku sa mozaikom Kaj mislite koji bi to Venerin znakić bio ak' se zanemari skroz motiv, fokusira se samo na slik.tehniku?
Venera u djevici - baš pripremih slike mozaika za iduću Veneru (Merkur je uvijek primarno i fokusiran na samu tehniku izrade).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 14:52   #49
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Venera u djevici - baš pripremih slike mozaika za iduću Veneru (Merkur je uvijek primarno i fokusiran na samu tehniku izrade).
Tražila za iduću-djevicu al' me sa te putanje materijal (kamen) odveo na jarca, očito je prvi hint najtočniji. Tenkju!
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 15:01   #50
Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
Tražila za iduću-djevicu al' me sa te putanje materijal (kamen) odveo na jarca, očito je prvi hint najtočniji. Tenkju!
Ajmo se dogovoriti za jedan mali pokus ovaj put (ako si za naravno ). Tj. za točno vrijeme postanja tako da skupa pošaljemo. Može?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 15:12   #51
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ajmo se dogovoriti za jedan mali pokus ovaj put (ako si za naravno ). Tj. za točno vrijeme postanja tako da skupa pošaljemo. Može?
Dogovoreno, koji dan? (pm-ni kad je djevica spremna pa kliknemo istodobno of kors ak' se još tko želi pridružiti)
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 15:25   #52
Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
Dogovoreno, koji dan? (pm-ni kad je djevica spremna pa kliknemo istodobno of kors ak' se još tko želi pridružiti)
Ok.


A tko se želi prijaviti za sinhro postanje slika na temu Venera u djevici nek' to učini ovdje, danas i sutra kroz jutro.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 16:28   #53
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ajmo se dogovoriti za jedan mali pokus ovaj put (ako si za naravno ). Tj. za točno vrijeme postanja tako da skupa pošaljemo. Može?
A to radi izbjegavanja mogućih utjecaja?

Ja zato ne gledam šta je tko postao dok mi kolažić nije gotov jer me to samo smuti
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 18:41   #54
:riblje antene on:

Nekak si mislim da nije prijedlog zbog međusobnog utjecaja/kopiranja već bas zbog experimenta koliko svi gađamo iste uzorke/slike u pamcenju, odnosno koliko podudarnosti ima kod vise sudionika.(stvaran rezultat može biti vidljiv sam ak postnemo u isti tren) Bila bi sjajna igra da nas je vise.
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 23:04   #55
bili Krik mogao proć za Ve u sco?
i pin up slike za Ve u vodenjaku?
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 23:21   #56
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
bili Krik mogao proć za Ve u sco?
i pin up slike za Ve u vodenjaku?
Meni nekako vise vuče na jarca al' nisam mjerodavna, ringispil mi u glavi ovih dana od slika.

Za pin up vjerujem da ovisi koji/kakav motiv jer ima svašta pod time (lolitasto-blizanci, kucanica -rak, "hells angels" - škorpa ili pak ovan ) ..po mom sudu nema bas vodenjackih motiva imaš neku konkretnu priredenu sliku?
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 23:32   #57
Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
Meni nekako vise vuče na jarca al' nisam mjerodavna, ringispil mi u glavi ovih dana od slika.

Za pin up vjerujem da ovisi koji/kakav motiv jer ima svašta pod time (lolitasto-blizanci, kucanica -rak, "hells angels" - škorpa ili pak ovan ) ..po mom sudu nema bas vodenjackih motiva imaš neku konkretnu priredenu sliku?
mislila sam škorpion kao zbog intezivnih emocija ,
a pin up- vodenjak -zbog njihove nekonvencionalne odjeće zapravo sam fulala ,okej sad sam zbunjena

ček iden probat naći sliku neku
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 00:54   #58
Taj pin up je meni čisti "mešung"

- izraz lica koketan (Ve u blizancima)
- odjeca fatalna,crno, zavodljivo (Ve u škorpi)
- izrazenije obline, ptičica & općenito neki utisak uzivanja u nekom komforu ( Ve u biku)

Zbilja ne vidim ništ' vodenjačko pa čak niti u tenhici ..al' vidjeti ćemo šta će druge žemske reci o tome da previše ne mudrujem.
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 12:02   #59
@ ANidek - odličan post, umrla na "mladoženju sa isčašenim okom" PO mom sudu pogođeno skroz.
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 12:41   #60
Opet ja da pitam nekaj.

Malo sam sigurnija ovoga puta, ali neka ga

Kad sam vidla Fishicine minijature pod Djevicom, odmah sam se sjetila Julija Klovića, minijaturista iz 16. stoljeća.
Da budem iskrena, čim smo pokrenuli umjetnost, sjetila sam se njega, ali za Jarca, koji pod vlašću Saturna sve umanjuje, sažima, pa su tako njegovi radovi sabijeni na zbilja male površine.

TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.