Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak
Korisničko ime
Lozinka

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2013., 09:09   #1
petrunjela84
Registrirani korisnik

petrunjela84 Avatar

Registracija: Apr 2012.
O šminkanju...

Nedavno sam vidjela nešto postova o ovome ne temi o Oronulim ženama, pa se evo nakon jutrošnje kratke rasprave s kolegicom odlučih na ovu temu, dakle šminkate li se i koliko često? Jeli vam ritual šminkanja dnevni ritual ili se na to odlučujete samo u special prilikama? Jeli vam to opterećenje ili uživate u šminkanju?

Kolegica mi jutros veli kako se ne bi uopće šminkala da ima lijep ten, a ja se untaoč tome što nemam nikakvih problema s licem, osim jedan-dva sitna prišitoća u PMS-u puderišem svaki dan, više ni ne mogu zamisliti da na posao dođem bez pudera, rumenila, maskara i labela, ruževe nanosim rijetko, a upravo njih najviše imam u kozmetičkoj torbici...
Ne šminkam se samo za neke neobavezne šetnje, teretanu, odlazak u trgovinu i tako...
Neke cure znaju reći da im je dosta malo maskare, ali meni u slučaju nepostajanja podloge bolje ništa

Nedavno sam negdje pročitala da se dosta žena osjeća preizloženo i golo bez sloja pudera, koji kao da nas štiti od znatiželjnih pogleda i pruža određenu dozu sigurnosti, pa sam se donekle prepoznala u tome...

Sad pogledam sve ispisano, osjećam se kao kokoška koja filozofira o totalnim glupostima, ajte razuvjerite me
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 09:19   #2
doriana gray
Registrirani korisnik

doriana gray Avatar

Registracija: Aug 2008.
Uvijek našminkana, nekad se mažem i dva puta dnevno. To mi je hobi, djelomice posao, volim to i nije mi tlaka.

Svaki da imam barem BB kremu, puder u kamenu, dvije vrste korektora, rumenilo/bronzer, maskaru, sjenilo za obrve, bazu za sjenilo, sjenilo i labelo. Ujutro mi treba nekih 8 minuta da se našminkam, uz stalno provjeravanje mobitela (obično slušam muziku pa vrtim pjesme).
Old 23.05.2013., 09:24   #3
Morticia Addams
Registrirani korisnik

Morticia Addams Avatar

Registracija: Jul 2007.
Za posao i inače "za svaki dan" stavim samo maskaru, osjenčam obrve, nanesem labelo i ako je zima i posebno sam blijeda malo rumenila.

Za večernji izlazak ili neku posebniju priliku stavim punu "masku" što u mom slučaju uključuje sjenila, olovku za oči i maskaru, rumenilo i eventualno ruž.
Puder samo u najnajnajposebnijim i iznimnim slučajevima, npr. na vlastitom vjenčanju.

Nije mi tlaka ništa od toga, tj. vjerujem da bi mi bilo tlaka stavljati sve to svaki dan, ali zato to i ne činim.
Old 23.05.2013., 09:26   #4
pink5
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2007.
svaki dan se šminkam. Puder, maskara, tuš i olovka. Ljeti uglavnom ne stavljam puder
pink5 is offline  
Odgovori s citatom

Old 23.05.2013., 09:28   #5
petrunjela84
Registrirani korisnik

petrunjela84 Avatar

Registracija: Apr 2012.
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Za posao i inače "za svaki dan" stavim samo maskaru, osjenčam obrve, nanesem labelo i ako je zima i posebno sam blijeda malo rumenila.
ja sam jednom stavila rumenilo bez pudera i nije mi se svidjelo, a i brzo mi je skroz spalo...tako da ja ako ne stvaim puder, neću staviti ni bilo što drugo...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 09:28   #6
Gilda.
:o

Gilda. Avatar

Registracija: Jan 2009.
bb krema, korektor, obrve, maskara i malkice sjenila, rumenilo i sjajilo svaki dan. Treba mi 5-10 minuta za to.
Ljeti se šminkam manje zimi više.
Za izlaske malo možda naglašenije jer je večer i ipak izlazak, ali ne puno.
Kod mene je to više već...praksa. I kad nema struje našminkala bi se napamet isto

edit: da, i ja imam problem s rumenilom bez podloge. I sa sjenilom. Ako ne stavljam podlogu onda ni ne stavljam ništa osim malo maskare i sjajila ili labelo.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 09:29   #7
electric_barbarella
put on your mystery

electric_barbarella Avatar

Registracija: Aug 2007.
šminkam se svaki dan
jutarnja rutina, i nije mi nikakav problem, oduzme mi možda max 10 minuta vremena a ja se bolje osjećam i bolje izgledam našminkana

iskreno ne razumijem žene koje ujutro izbauljaju iz kuće krmeljave i nenašminkane
kao da je neka kvantna fizika staviti barem malo korektora i maskare na oči

konkretno od šminke koristim sve ali svega pomalo, tekući puder, puder u kamenu za matiranje tena, korektor, tuš za oči, sjenilo, maskaru, rumenilo, bronzer, ruž, sjajila...nema čega nemam ali velim, volim se šminkati i ne predstavlja mi to nikakav problem
isto tako nikada ne idem spavati bez da skinem šminku i hidratiziram lice

inače imam normalan ten, normalnu do mješovitu kožu
Old 23.05.2013., 09:29   #8
juliška
osjećam se pametno

juliška Avatar

Registracija: Sep 2006.
Volim se šminkat

Jedino ne koristim puder niti BB kremu. Imam korektor sa pokoji prištić, većinom se baziram na oči.
Ruževe ne koristim, jer još nisam pronašla ruž koji bi meni pasao. Svaki do sada koji sam koristila, kao da imam kamen na usnama a ne ruž. Većinom koristim labelo, a za neke prigode neko sjailo u boji.
Old 23.05.2013., 09:33   #9
electric_barbarella
put on your mystery

Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
I kad nema struje našminkala bi se napamet isto
e to da, tak i ja najvjerojatnije, šminkala sam se u najbizarnijim situacijama- u kampu bez vode, struje, usred ničega...napamet sam ciljala s tušem i maskarom
nije čak ni loše ispalo
Old 23.05.2013., 09:33   #10
baja
'the bug' sings the blues

baja Avatar

Registracija: Aug 2006.
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
... dakle šminkate li se i koliko često? Jeli vam ritual šminkanja dnevni ritual ili se na to odlučujete samo u special prilikama? Jeli vam to opterećenje ili uživate u šminkanju?
...
moje šminkanje je tonirana krema, maskara i ruž i nije mi opterećenje
isto je i za specijalne prilike jer sjenila zbog spuštenih kapaka ne stavljam nikad, sve se preslika do obrva
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 09:35   #11
bliss
.

bliss Avatar

Registracija: May 2005.
Šminkam se svaki dan za posao jer moram, ali moja dnevna šminka uključuje samo ono osnovno da izgledam svježe: prozračni puder u kamenu samo da se ne sjajim, prozirna gel maskara, rumenilo i sjajilo ili ruž za usne. Više od toga odbijam stavljati po danu jer mi ne pada na pamet gnjaviti se sjenilima i tuševima za posao. To samo kad idem van.
Old 23.05.2013., 09:36   #12
spanjuleti
Registrirani korisnik

Registracija: May 2013.
Nema mi ništa draže nego šminkat se, ja i ako sam sama u stanu cijeli dan, našminkam se, jer ne šminkam se radi drugih nego radi sebe, iako mi govore da sam lijepa i bez šminke i da ne primjećuju toliku razliku sa ili bez, meni je to ogromna razlika i volim si biti oku ugodna :P
spanjuleti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 09:37   #13
Retra
zla furiozna metla

Retra Avatar

Registracija: Sep 2010.
Inače koristim puder, sjenilo, rumenilo, olovke, maskaru... ali na svakodnevnoj bazi mi se ne da, pa stavim samo maskaru za posao. Ili čak ni maskaru ako mi se ne da.
Lijepo mi je vidjeti našminkanu ženu i sviđam se samoj sebi našminkana, ali ne robujem šminkanju, sviđam se sebi i bez šminke.
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 09:42   #14
šmizly
aj leć

šmizly Avatar

Registracija: Dec 2010.
ako izgledam ko bubimir stavim malo pudera ili korektora ispod očiju,eventualno malo rimela.
kad se dobro osjećam našminkam se i preko dana(puder,sjenilo,rimel,malo rumenila,ev tuš),kad nisam zaboli me neka stvar za šminku i to kako izgledam

za noćne izlaske se u prosjeku natrackam nekim tamnim sjenama po očima,ostatak mejkapa također...mada ako me nije volja,izađem samo sa rimelom,rijetko bez ičeg

šminku za usta ne koristim,kupujem ali ne koristim eventualno stavim točku pa prstom razmažem i to uglavnom crveni ruž ,sjajila također
to mi sve lipo izgleda na drugim ženama,al ja to sve pojedem i obrišem

sjenila su mi ali od tone raznih boja u koje se zaljubim kad ih vidim opet stalno koristim ono boje kože i malo bijelog
Old 23.05.2013., 09:46   #15
darkić
8

darkić Avatar

Registracija: Jan 2012.
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
iskreno ne razumijem žene koje ujutro izbauljaju iz kuće krmeljave i nenašminkane
kao da je neka kvantna fizika staviti barem malo korektora i maskare na oči
Svako jutro se tuširam prije izlaska iz stana pa nekako ne bih baš rekla da sam krmeljava

Bolje se osjećam bez šminke, ljepše, svježije, ako baš hoćeš - mlađe
Stavim kremu na lice, u zadnje vrijeme onu za bebine guze i ako se baš hoću srediti stavim na usne sjajilo i to isključivo ovo jer od toga imam osjećaj da mi mazi usne, a sva ostala mi daju osjećaj da mi prljaju usne.

Da, to je zapravo to - osjećaj čistoće. Ja kad se našminkam imam osjećaj da mi je lice prljavo.

Maskaru stavim rijetko jer se ne sjetim, al to još prolazi. Čim stavim još nešto meni je to previše i to više nisam ja. Imam sjenila, olovke, rumenilo, čak i neki puder u prahu... ali zadnji put sam to koristila kad mi je doma bilo dosadno pa sam tako ubila vrijeme. Nakon toga sam se radosno umila. Dvaput.

Šminka je super, ali na nekom drugom
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 09:48   #16
Morticia Addams
Registrirani korisnik

Morticia Addams Avatar

Registracija: Jul 2007.
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Da, to je zapravo to - osjećaj čistoće. Ja kad se našminkam imam osjećaj da mi je lice prljavo.
E točno takav osjećaj ja imam kad stavim puder.
Svjesna sam da to nije realno, ali ne mogu se otarasiti tog osjećaja.

Doduše, takav osjećaj imam i kad se (vrlo rijetko ) natrackam nekim (ne daj bože premasnim ) mlijekom za tijelo.
Old 23.05.2013., 09:49   #17
gica
luzerica

gica Avatar

Registracija: Jul 2006.
...također se ne bi šminkala da imam dobar ten...ovako moram stavit korektor i puder za matiranje...još rumenilo i marker za usne i to je to

...nekad sam se šminkala puno više i puno duže, i posjedovala na tone različite šminke u svim bojama, ali prošlo me
Old 23.05.2013., 09:49   #18
bliss
.

bliss Avatar

Registracija: May 2005.
Stvarno, odakle povezivanje nenašminkanosti s prljavošću?
Old 23.05.2013., 09:51   #19
Violently happy
pussy holder

Violently happy Avatar

Registracija: May 2007.
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Stvarno, odakle povezivanje nenašminkanosti s prljavošću?
Valjda misli da ako se ne šminkaš, onda se ni ne pereš, ni ne umivaš ujutro, ni ne pereš zube, ni ništa.
Onak, ustaneš iz kreveta, obučeš se i izjuriš na ulicu.

Jer, ono što je sve napisala da stavlja na sebe ujutro od šminke je valjda= čistoća.
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 09:52   #20
electric_barbarella
put on your mystery

Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Svako jutro se tuširam prije izlaska iz stana pa nekako ne bih baš rekla da sam krmeljava
ne ti darkić, ti si mi baš šljatka

vjeruj mi nagledala sam se krmeljavih ujutro, imali smo svojevremeno treninge subotom u 10 ujutro- majko moja kako su neke cure znale izgledati, krmeljavo je još mila majka

nisam ja ekskluzivno pro-šminkanje, nekome više paše i bolje stoji ne našminkat se, frendica se skoro nikad ne šminka i normalno mi je vidjet ju takvu jer mi je prosto naprosto divna bez šminke
ali opet to što kažeš- stavi sjajilo na usta, malo korektora...pokazuje neki znak brige oko izgleda
i to joj je sasvim dovoljno, sa šminkom mi to nije više ona, ima tako divne crte lice koje šminka začudo samo pokvari

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja