Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2011., 21:12   #1
Astrološka simbolika vjere i religije

... evo jedno pitanjce: ako je vjera općenito opisana Neptunom, znakom Riba, i 12. kućom, u čijoj su simbolici pojedine religije: islam i kršćanstvo?

Možda bi islam mogao biti pod simbolikom Plutona ili možda Saturna?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 22:01   #2
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... evo jedno pitanjce: ako je vjera općenito opisana Neptunom, znakom Riba, i 12. kućom, u čijoj su simbolici pojedine religije: islam i kršćanstvo?

Možda bi islam mogao biti pod simbolikom Plutona ili možda Saturna?
vera je vera
svaka vera je Neptun

sto bi bio Saturn ili Pluton?
ako mislis na ovo sto se radi u ime vere u islamu?
Onda bi i katolicka crkva mogla pod Sa i Pl zbog nekih stvari
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 22:13   #3
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
vera je vera
svaka vera je Neptun

sto bi bio Saturn ili Pluton?
ako mislis na ovo sto se radi u ime vere u islamu?
Onda bi i katolicka crkva mogla pod Sa i Pl zbog nekih stvari
... mislim da si me pogrešno shvatila, pod vjerom općenito sam mislila na to kako osoba percipira i prakticira vjeru bez obzira kojoj religiji pripada. I to je Neptun.
A religije su oblik manifestacije i materijalizacije vjere pa sam mislila da su one možda opisane i drugim energijama osim Neptunom jer su " prizemljenije "u odnosu na vjeru kao osobnu i neopipljivu kategoriju.

Negdje sam pročitala da su muslimani pod simbolikom Plutona, ali ne uspijevam to pronaći, zbog toga sam pitala...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 00:16   #4
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... mislim da si me pogrešno shvatila, pod vjerom općenito sam mislila na to kako osoba percipira i prakticira vjeru bez obzira kojoj religiji pripada. I to je Neptun.
A religije su oblik manifestacije i materijalizacije vjere pa sam mislila da su one možda opisane i drugim energijama osim Neptunom jer su " prizemljenije "u odnosu na vjeru kao osobnu i neopipljivu kategoriju.

Negdje sam pročitala da su muslimani pod simbolikom Plutona, ali ne uspijevam to pronaći, zbog toga sam pitala...
nisam te pogresno shvatila

ja bih sve to stavila pod Neptuna, imajuci u vidu da je vera siri pojam od religije

mozda neko ima drugacije misljenje
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 02:37   #5
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... mislim da si me pogrešno shvatila, pod vjerom općenito sam mislila na to kako osoba percipira i prakticira vjeru bez obzira kojoj religiji pripada. I to je Neptun.
A religije su oblik manifestacije i materijalizacije vjere pa sam mislila da su one možda opisane i drugim energijama osim Neptunom jer su " prizemljenije "u odnosu na vjeru kao osobnu i neopipljivu kategoriju.

Negdje sam pročitala da su muslimani pod simbolikom Plutona, ali ne uspijevam to pronaći, zbog toga sam pitala...
Ja se slažem s tobom, jer su mi pojmovi vjere i religije užasno različiti, a to si ti lijepo sročila.
Po meni cilj religije jest Neptun, ali sama religija to nije.
Možda bi mi sam pojam religije nekako išao uz Jupitera i Strijelca, da bi se postigao Neptun, kao ono, taj Jupiter (traganje, viši ciljevi) je most od zemaljskog ka onome višem nezemaljskom (Neptun), a sad koja religija ima koju simboliku...
Uh, što sam ovo sročila...
Negdje sam pročitala kako je Pluton zadužen za to da se žena preda muškarcu kao robinja (ako nigdje, onda barem u seksu ), pa štajaznam, možda on i odgovara islamu jer su kod njih žene ipak u nekakvom podređenom odnosu, s obzirom na muškarce...
Ali zanimljivo jako, ako nađeš taj link, bilo bi super da ga naljepiš, to me full zanima.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 10:40   #6
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Ja se slažem s tobom, jer su mi pojmovi vjere i religije užasno različiti, a to si ti lijepo sročila.
Po meni cilj religije jest Neptun, ali sama religija to nije.
Možda bi mi sam pojam religije nekako išao uz Jupitera i Strijelca, da bi se postigao Neptun, kao ono, taj Jupiter (traganje, viši ciljevi) je most od zemaljskog ka onome višem nezemaljskom (Neptun), a sad koja religija ima koju simboliku...
Uh, što sam ovo sročila...
Negdje sam pročitala kako je Pluton zadužen za to da se žena preda muškarcu kao robinja (ako nigdje, onda barem u seksu ), pa štajaznam, možda on i odgovara islamu jer su kod njih žene ipak u nekakvom podređenom odnosu, s obzirom na muškarce...
Ali zanimljivo jako, ako nađeš taj link, bilo bi super da ga naljepiš, to me full zanima.
... da, baš sam ovako razmišljala. Vjera kao Neptun je jedno, a religija kao oblik prakticiranja vjere je ipak malo konkretnija od Neptuna - religije su konkretni običaji i načini kroz koje se vjera prakticira i s obzirom na te načine se religije i razlikuju, a ako se razlikuju možda su i opisane različitim energijama planeta.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 12:51   #7
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... da, baš sam ovako razmišljala. Vjera kao Neptun je jedno, a religija kao oblik prakticiranja vjere je ipak malo konkretnija od Neptuna - religije su konkretni običaji i načini kroz koje se vjera prakticira i s obzirom na te načine se religije i razlikuju, a ako se razlikuju možda su i opisane različitim energijama planeta.
pa mislim da si u pravu, jer kako kažeš, vjera je jedno, a religija drugo. Vjera je Neptun, a religija Jupiter. Mislim da je kršćanstvo prikazano kroz JU/NE, islam JU/PL, hinduizam JU/UR itd.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 14:07   #8
jel mozes malo da obralozis zasto je islam Ju/Pl a hriscanstvno Ju/Ne?
zasto jednoj religiji dajes Neptuna koji je vera cista a drugoj Plutona koji je zestok malefik?
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 14:14   #9
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
jel mozes malo da obralozis zasto je islam Ju/Pl a hriscanstvno Ju/Ne?
zasto jednoj religiji dajes Neptuna koji je vera cista a drugoj Plutona koji je zestok malefik?
Ali zašto ti uvijek misliš da netko islamu pripisuje Pl zbog bombaških napada i to?
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 14:27   #10
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
jel mozes malo da obralozis zasto je islam Ju/Pl a hriscanstvno Ju/Ne?
zasto jednoj religiji dajes Neptuna koji je vera cista a drugoj Plutona koji je zestok malefik?
... meni je osobno Neptun veći malefik negoli Pluton, kod Plutona barem znaš na čemu si, istina se nikako ne da sakriti, a kod Neptuna nema istine jer ona kroz raznorazne zablude uvijek nekud iščezava pa se čovjek bavi samo iluzijama. Pluton barem "odradi posao do kraja", a Neptun uvjerljivo obećava, rijetko ispunjava. Iako ... sve zapravo ovisi o tomu kao osobne planete amortiziraju tu njihovu malefičnost.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 14:33   #11
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Ali zašto ti uvijek misliš da netko islamu pripisuje Pl zbog bombaških napada i to?
A zbog cega drugoga bi se Islamu pripisivao Pl?Sam terorizam kao izraz oruzanog izrazavanja svoje volje se ne veze ni za vjeru ni za religiju.Sam Islam kao religija ne podrzava uopste terorizam.Druga stvar je sto odredjene grupacije fanatika koje imamo i u drugim monoteistickim ali i politeistickim religijama na taj nacin manifestuju svoju vjeru.Amerika koja je vecinski krscanska je u 2 svjetskom ratu na Japan bacila dvije atomske bombe,Hitler(protestant)pobio samo 6 miliona Jevreja.Ali se Pl veze samo za Islam.Mozda je u Islamskom svijetu prisutnija i stopa kriminala koja se veze za Pl?Ni to nije tacno,prisutnija je u katolickim zemljama Juzne Amerike a o Italiji da ne govorim.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 14:44   #12
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... meni je osobno Neptun veći malefik negoli Pluton, kod Plutona barem znaš na čemu si, istina se nikako ne da sakriti, a kod Neptuna nema istine jer ona kroz raznorazne zablude uvijek nekud iščezava pa se čovjek bavi samo iluzijama. Pluton barem "odradi posao do kraja", a Neptun uvjerljivo obećava, rijetko ispunjava. Iako ... sve zapravo ovisi o tomu kao osobne planete amortiziraju tu njihovu malefičnost.
Da, koliko me sjećanje služi, Ju je benefik, a Ur, ne, Pl su sve recimo malfelici, pa ne znam zašto se odjednom na taj islam toliko skače.
Mada ja ne pušim te priče o malfelicima tako strašno.
Svaka planeta se može dobro ili loše ispoljiti, i meni je puno draži malfelik u trigonu s malfelikom nego benefik u kvadratu s benefikom.

Quote:
marco_15 kaže: Pogledaj post
A zbog cega drugoga bi se Islamu pripisivao Pl?Sam terorizam kao izraz oruzanog izrazavanja svoje volje se ne veze ni za vjeru ni za religiju.Sam Islam kao religija ne podrzava uopste terorizam.Druga stvar je sto odredjene grupacije fanatika koje imamo i u drugim monoteistickim ali i politeistickim religijama na taj nacin manifestuju svoju vjeru.Amerika koja je vecinski krscanska je u 2 svjetskom ratu na Japan bacila dvije atomske bombe,Hitler(protestant)pobio samo 6 miliona Jevreja.Ali se Pl veze samo za Islam.Mozda je u Islamskom svijetu prisutnija i stopa kriminala koja se veze za Pl?Ni to nije tacno,prisutnija je u katolickim zemljama Juzne Amerike a o Italiji da ne govorim.
Daj, molim te, pročitaj malo zašto sam Pl povezala s islamom.
Druga stvar je što vi čujete i vidite ono što želite čuti i vidjeti.
Čim netko napiše nešto, odmah skačete "To je zbog Bin Ladena", daj molim te, meni je uvredljivo kad me netko prozove nekakvom netolerantnom osobom koja dijeli ljude jedanako kao što je muslimanu uvredljivo ako ga netko prozove teroristom.
Ja to nigdje nisam napisala ni rekla i nadam se da ćeš prestati s tim.
Najbolje prijateljice su mi polumuslimanke, bivši dečko mi je bio musliman, tako da mi se više gadi što svugdje vraga vidite, i tamo gdje ga nema.


Mada, sad kad razmišljam, smisao svake religije je Ju (traganje, istraživanje, preispitivanje, "dobrota") koji povezuje zemaljsko s nezemaljskim, što je Vjera (Ne).
Religije su različite, a Vjera je samo jedna.
Tako da je za pretpostaviti da je Vjera uvijek Neptun.
A religija je uvijek Jupiter, jer smisao svake religije je isti, mada se te religije drugačije manifestiraju.
Samo što će možda, zavisno o religiji, imati aspekte s nekim drugim planetama ili biti u različitim znakovima.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 14:55   #13
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Ali zašto ti uvijek misliš da netko islamu pripisuje Pl zbog bombaških napada i to?
a ti znas da citas misli? otkud ti znas sta ja mislim da vi mislite?

u sustini odgovorio vam je ovaj sto mi je na ignoru

12. kuco, slazem se da Neptun ima lose strane

ali kad jednu religiju povezes sa Neptunom-koji je astroloski simbol vere
a drugu religiju povezes sa planetom koja astroloski sa samom verom nema nista e onda to bode oci.

ako cemo ici ovom logikom da ja religija uvek Jupiter onda nijedna pojedinacna ne bi trebala da bude povezana sa Neptunom kad je ovako opisujem,jer je sama po sebi vec povezana .
A Jupiter je egzaltiran u Neptunovom znaku, i njegov je tradicionalni vladar

sto se mene tice katolicanstvo bi bilo Ju0Sa u lavu
pravoslavlje Ju0Sa u jarcu



ili ako cemo svaku opisati sa Ju/Ne onda bi ih znak recimo razlikovao
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 15:05   #14
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
a ti znas da citas misli? otkud ti znas sta ja mislim da vi mislite?

u sustini odgovorio vam je ovaj sto mi je na ignoru

12. kuco, slazem se da Neptun ima lose strane

ali kad jednu religiju povezes sa Neptunom-koji je astroloski simbol vere
a drugu religiju povezes sa planetom koja astroloski sa samom verom nema nista e onda to bode oci.

ako cemo ici ovom logikom da ja religija uvek Jupiter onda nijedna pojedinacna ne bi trebala da bude povezana sa Neptunom kad je ovako opisujem,jer je sama po sebi vec povezana .
A Jupiter je egzaltiran u Neptunovom znaku, i njegov je tradicionalni vladar

sto se mene tice katolicanstvo bi bilo Ju0Sa u lavu
pravoslavlje Ju0Sa u jarcu



ili ako cemo svaku opisati sa Ju/Ne onda bi ih znak recimo razlikovao
Ja sam sve to napisala.

Ali Jupiter nije samo Vjera.
On u sebi ima te elemente, ali nije čista Vjera, kao što je Ne.
On je religija.
Put kojim se do Vjere, Boga, dolazi.
Most koji nas spaja s Bogom.
Barem je moja osobna percepcija takva.
Ju je put, Ne je cilj, a cilj svake religije je isti.
Vjera, Ljubav (Ne viša oktava Ve).
A onda je Vjera uvijek Ne.
Iako je smisao tog puta/religije koja je Ju isti, sam put nije uvijek isti, pa sam zato ja napisala (a sada i ti ) da su vjerojatno te različite religije (ju) određene različitim aspektima i znakovima u kojima se taj Ju nalazi.
Jer, meni osobno, je Vjera čisto apstraktno i nematerijalno (Ne) koje se na zemaljskom nivou manifestira kroz Ju.
A sad kako će se taj Ju (religija) ispoljiti ovisi o znaku i/ili aspektima.
I što se mene tiče, to je sad
Jedino ako ne dođe Fish s nekom drugom teorijom, jer njoj vjerujem više nego sebi.
Nadam se da ste barem nešto skužili, ova 12.kuća ima tristo puta bolji smisao za izražavanje od mene.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)

Zadnje uređivanje Ludacha87 : 07.01.2011. at 15:11.
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 15:25   #15
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Ja sam sve to napisala.

Ali Jupiter nije samo Vjera.
On u sebi ima te elemente, ali nije čista Vjera, kao što je Ne.
On je religija.
Put kojim se do Vjere, Boga, dolazi.
Most koji nas spaja s Bogom.
Barem je moja osobna percepcija takva.
Ju je put, Ne je cilj, a cilj svake religije je isti.
Vjera, Ljubav (Ne viša oktava Ve).
A onda je Vjera uvijek Ne.
Iako je smisao tog puta/religije koja je Ju isti, sam put nije uvijek isti, pa sam zato ja napisala (a sada i ti ) da su vjerojatno te različite religije (ju) određene različitim aspektima i znakovima u kojima se taj Ju nalazi.
Jer, meni osobno, je Vjera čisto apstraktno i nematerijalno (Ne) koje se na zemaljskom nivou manifestira kroz Ju.
A sad kako će se taj Ju (religija) ispoljiti ovisi o znaku i/ili aspektima.
I što se mene tiče, to je sad
ti izgleda ne citas redom



ovo je sve vec bilo receno



mene zanima ateizam i agnosticizam?
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 15:34   #16
mene muci jedna stvar............ ako je Neptun to sve bozansko i tako to, daleko, uzviseno .A gledajuci Neptuna i ovako daleko je
I pripada mu dvanaesta kuca etc


Ali gledano poslednju planetu u zodijaku to je Pluton. On je najdalji. Malo je to onako zanimljivo u najmanju ruku.

I posle Neptuna Pluton
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 16:14   #17
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
ti izgleda ne citas redom



ovo je sve vec bilo receno



mene zanima ateizam i agnosticizam?
A gdje to točno?
Osim što sam ja ponovila dvaput ono što sam napisala.
Odnosno što sam u drugom postu malo raširila i pojasnila što sam htjela reći.
A nekako ne bih ovaj agnosticizam i ateizam kroz Ju/Ne, jer to nisu vjere, a ni religije, nego negiranje/nemanje stava po pitanju istih...
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 16:16   #18
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
mene muci jedna stvar............ ako je Neptun to sve bozansko i tako to, daleko, uzviseno .A gledajuci Neptuna i ovako daleko je
I pripada mu dvanaesta kuca etc


Ali gledano poslednju planetu u zodijaku to je Pluton. On je najdalji. Malo je to onako zanimljivo u najmanju ruku.

I posle Neptuna Pluton
Zanimljivo.
Mada se može gledati i iz perspektive da iza 12.kuće kojoj pripada Ne nema ništa.
Zapravo ima, al opet sve ispočetka.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 16:24   #19
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
A nekako ne bih ovaj agnosticizam i ateizam kroz Ju/Ne, jer to nisu vjere, a ni religije, nego negiranje/nemanje stava po pitanju istih...
uf to je itkekako imanje stava


nekad mi se cini da vecina verujucih nema stav vec samo veruje, bez da su procitali Bibliju....recimo

i oni tako veruju....a ne znaju ni u sta, boje se da pricaju uopste o tome, vredjaju se ako postavis neko pitanje, jer se tu nista ne dovodi u pitanje
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 16:44   #20
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
uf to je itkekako imanje stava


nekad mi se cini da vecina verujucih nema stav vec samo veruje, bez da su procitali Bibliju....recimo

i oni tako veruju....a ne znaju ni u sta, boje se da pricaju uopste o tome, vredjaju se ako postavis neko pitanje, jer se tu nista ne dovodi u pitanje
Ako se ja ne varam, agonsticizam je nemanje stava prema Bogu.
Oni u njega nit vjeruju, nit ne vjeruju, nego ono, ako postoji postoji, ako ne postoji ne postoji, ali vjere nema.
Kod ateizma je baš nevjerovanje u Boga.
Ako sam ja dobro upućena.
A sad, Vjera se ne temelji ni na dokazima, ni na činjenicama, zato valjda ijest vjera.
Dok su ateizam i agnosticizam nekako više orjentirani na znanstveno i empirijsko.
Pa se onda pitam bi li za to bio "odgovoran" kakav Saturn...
On je onako čisto realan.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:21.