Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2011., 19:29   #1
Jel imaju pravo pisati ovakvu kaznu?

Pozdrav svima,
prije par dana dobio sam kaznu za parkiranje na mjesto predviđeno za invalide, pošto planiram pisati prigovor zanimaju me sljedeće stvari:
1. jel policija ima pravo pisati kaznu na parkingu trgovačkog centra
2. jel mi mogu pisati kaznu na osnovu ovog (nepropisnog) znaka nacrtanog na trgovini crvenim sprejem?
3. jesu dužni pisati pisano upozorenje ako ga zatražim? (tražio sam i odbili su)

evo slike, na parkingu sam bio ja i oni i možda još 1 auto ....

http://img843.imageshack.us/img843/4271/dsc00238i.jpg
Deda_82 is offline  
Old 09.01.2011., 19:32   #2
Ne znam da li me dobro vid služi, ali tamo gdje si parkiran žutom su bojom označena parkirna mjesta, a dobro se zna da su to invalidska. Uostalom, vjerojatno su na zidu crvenom bojom napravljeni znakovi da su to invalidska mjesta baš iz razloga ako je smanjena vidljivost da invalidi lakše pronađu mjesta. I da, imaju ti puno pravo napisati kaznu. Imaš sreće da pauk nije došao i dignuo ti auto jer je i to dozvoljeno.
__________________
Accord 2.2 i-DTEC
Herci80 is offline  
Old 09.01.2011., 19:34   #3
Postoje zakoni i standardi koji moraju biti zadovoljeni.

Znak invalidskog mjesta mora biti iscrtan u skladu sa važećim standardima i označem valjanim prometnim znakom. Sve ostalo je trla baba lan...

U ostalom nisi dužan platiti parking ako isti nije očišćen. Ako nema prometnog znaka kako ti možeš znati što je ispod snjega, a to što je netko sprejem nacrtao nešto na zidu ne znaći baš ništa...
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Old 09.01.2011., 19:40   #4
gle, ja znam da sam parkirao na mjesto za invalide, al ajmo to malo pogledati sa strane pravila i propisa.

parkiralište nije bilo propisno obilježeno. horizontalna signalizacija se nije vidjela (zašto gospoda ne održavaju parking tj zašto ga ne čiste ako već na njemu naplaćuju kazne)
vertikalna signalizacije nije bilo, tj ne one zakonom propisane a to je znak C35 (parking) i dopunska ploča E31 (invalidska kolica).
ovo nacrtano na trgovini može označavati i wc za invalide, zar ne?

http://img829.imageshack.us/i/fotografija0197.jpg/
Deda_82 is offline  
Old 09.01.2011., 19:40   #5
Quote:
Deda_82 kaže: Pogledaj post

1. jel policija ima pravo pisati kaznu na parkingu trgovačkog centra
2. jel mi mogu pisati kaznu na osnovu ovog (nepropisnog) znaka nacrtanog na trgovini crvenim sprejem?
3. jesu dužni pisati pisano upozorenje ako ga zatražim? (tražio sam i odbili su)
1. da, imaju pravo pisati kaznu na bilo kojoj javnoj povrsini, ukljucujuci i parkingu trgovackog centra
2. na osnovi crvenog znaka na zidu NE SMIJU pisati kaznu, medjutim, kaznu smiju pisati ukoliko su parkirna mjesta označena ŽUTOM bojom, a njihovo središte ŽUTIM INVALIDSKIM KOLICIMA (I / ILI) ukoliko su ta ista mjesta označena prometnim znakom kojim se označava parkirno mjesto za invalide
3. ako je kazna u iznosu do 1000kn, a u posljednje dvije godine nemas kazni, onda stanicom mogu to provjeriti i umjesto kazne ti pisati pisano upozorenje.

Ukoliko doista na asfaltu mjesta nisu oznacena, vec ISKLJUCIVO samo na zidu crvenom bojom, onda imas sanse za zalbu, ali ukoliko jesu označena, onda ne.

Nastranu sve da li si ti ili oni u pravu (ZAKONSKI), to sto si parkira uopce na mjesto za invalide (makar i ovako oznaceno), je uncool
wifi is offline  
Old 09.01.2011., 19:42   #6
Quote:
zlatkohorvat69 kaže: Pogledaj post
Postoje zakoni i standardi koji moraju biti zadovoljeni.

Znak invalidskog mjesta mora biti iscrtan u skladu sa važećim standardima i označem valjanim prometnim znakom. Sve ostalo je trla baba lan...

U ostalom nisi dužan platiti parking ako isti nije očišćen. Ako nema prometnog znaka kako ti možeš znati što je ispod snjega, a to što je netko sprejem nacrtao nešto na zidu ne znaći baš ništa...

pa tako i ja kontam.....
a jesu mi dužni pisati upozorenje ako ga tražim?
odo pisati prigovor 700kn nije malo.....
Deda_82 is offline  
Old 09.01.2011., 19:42   #7
Članak 82. (starog) zakona o sigurnosti na prometa i cestama

(1) Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo:

(.........)

13) na mjestu rezerviranom za parkiranje vozila osoba s invaliditetom.



Meni se po slici čini da je to mjesto rezervirano za osobe s invaliditetom.
Zek0slav is offline  
Old 09.01.2011., 19:44   #8
Baš to, i da nisi VU, bio bi i oštriji
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Old 09.01.2011., 19:44   #9
Koji ti dio nije bio jasan kad si parkirao, a ispred tebe jasno nacrtan znak za invalide?

Jel imaš problema sa shvaćanjem? Ako imaš svakako to navedi u progovoru.
sasamatic is offline  
Old 09.01.2011., 19:44   #10
Ti si u pravu i imaš osnova za žalbu, ali džaba ti to, svejedno si kreten, a na to se nemaš kome žaliti.
terza is offline  
Received Warning
Old 09.01.2011., 19:45   #11
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
2. na osnovi crvenog znaka na zidu NE SMIJU pisati kaznu, medjutim, kaznu smiju pisati ukoliko su parkirna mjesta označena ŽUTOM bojom, a njihovo središte ŽUTIM INVALIDSKIM KOLICIMA (I / ILI) ukoliko su ta ista mjesta označena prometnim znakom kojim se označava parkirno mjesto za invalide
horizontalna signalizacija u prometu NE VRIJEDI ako snijeg nije očišćen. dakle, ako je stanje na tlu bilo onakvo kako je na slici, apsolutno je nebitno što je ispod snijega

Quote:
Nastranu sve da li si ti ili oni u pravu (ZAKONSKI), to sto si parkira uopce na mjesto za invalide (makar i ovako oznaceno), je uncool
apsolutno. parkiranje na invalidskim mjestima je dno dna vozačke (i općenite) kulture
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 09.01.2011., 19:46   #12
wifi:
jbg na parkingu su bila možda 2 auta, padao je snjeg pa sam zato stao bliže ulazu, mala je mogućnost da u međuvremenu dok sam ja unutra dođu 3 osobe sa invaliditetom zar ne?

bilo je horizontalne signalizacije ali prekrivene snjegom ....
Deda_82 is offline  
Old 09.01.2011., 19:49   #13
Quote:
Deda_82 kaže: Pogledaj post
wifi:
jbg na parkingu su bila možda 2 auta, padao je snjeg pa sam zato stao bliže ulazu, mala je mogućnost da u međuvremenu dok sam ja unutra dođu 3 osobe sa invaliditetom zar ne?

bilo je horizontalne signalizacije ali prekrivene snjegom ....
Mislim da se nemaš kome i što opravdavat, jer tema posta nije bila "Jesam li ja ispravno parkirao?", već je problem u tome što invalidska mjesta nisu označena sukladno zakonskom propisu, a organi su postupili sukladno nesukladnom.
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Old 09.01.2011., 19:49   #14
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
horizontalna signalizacija u prometu NE VRIJEDI ako snijeg nije očišćen. dakle, ako je stanje na tlu bilo onakvo kako je na slici, apsolutno je nebitno što je ispod snijega
posto ima slike, u zalbu moze istu prilozit, i onda onaj znak na zidu ne vrijedi, tim vise sto nema zakonski propisanog znaka.


a sto se tice "kvalitete" vozaca na nasim cestama i sto sve rade, bolje ne ulazit, pitanje je postavljeno, odgovoreno, tema je vise manje svrsena...
wifi is offline  
Old 09.01.2011., 19:49   #15
Quote:
Deda_82 kaže: Pogledaj post
jbg na parkingu su bila možda 2 auta, padao je snjeg pa sam zato stao bliže ulazu, mala je mogućnost da u međuvremenu dok sam ja unutra dođu 3 osobe sa invaliditetom zar ne?
Da, teško je bilo protegnit noge 10 metara dalje.
Daj kako te nije stid tu dolazit i ispitivat glupsoti, malu kaznu si i pobro.

I kakve veze ima hoće li doći 3 osobe sa invaliditetom?
Sigurno ni neće, ali će doći 3 mentalno zaostale osobe ko ti i zauzeti ta mjesta.
sasamatic is offline  
Received Warning
Old 09.01.2011., 19:50   #16
Quote:
terza kaže: Pogledaj post
Ti si u pravu i imaš osnova za žalbu, ali džaba ti to, svejedno si kreten, a na to se nemaš kome žaliti.
Ne nije tenkre, da je onda bi platio ko i svaki drugi maloumnik, a nebi smišljao elaborirane planove za žalbu na osnovi pravnih začkoljica, on je nešt sasvim drugo ali bolje ne ić u tom smjeru...
yedwy is offline  
Old 09.01.2011., 19:51   #17
Quote:
Deda_82 kaže: Pogledaj post
wifi:
jbg na parkingu su bila možda 2 auta, padao je snjeg pa sam zato stao bliže ulazu, mala je mogućnost da u međuvremenu dok sam ja unutra dođu 3 osobe sa invaliditetom zar ne?

bilo je horizontalne signalizacije ali prekrivene snjegom ....
Zato je došla policija.
antracit is offline  
Old 09.01.2011., 19:54   #18
Quote:
sasamatic kaže: Pogledaj post
Da, teško je bilo protegnit noge 10 metara dalje.
Daj kako te nije stid tu dolazit i ispitivat glupsoti, malu kaznu si i pobro.

I kakve veze ima hoće li doći 3 osobe sa invaliditetom?
Sigurno ni neće, ali će doći 3 mentalno zaostale osobe ko ti i zauzeti ta mjesta.
Potpis od A do Ž uz dodatak pridjeva ČOBAN
__________________
papučar :D
vals is offline  
Received Warning
Old 09.01.2011., 19:55   #19
ako će svima vama koji verovatno pazite da ne pogazite mrava dok hodate ulicom a kamoli da napravite neki prekršaj u prometu, biti lakše, ok priznajem da sam pogrešio. a ko je kreten a ko ne više pokazuje vokabular koji se koristi u postovima ...
Deda_82 is offline  
Old 09.01.2011., 19:56   #20
Na parkingu ti i još dvoje i baš si morao stati na to invalidno mjesto dva metra dalje od 'normalnih' ?
-SOMEBODY- is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.