Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi
Korisničko ime
Lozinka

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2011., 09:53   #1
igorrrrr
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2010.
Dug obrta prema poreznoj

Moj dug prema poreznoj,večina pdv ostatak doprinosi,je ogroman pa zar je u interesu državi zaračunavati kamatu od 14%.???Moja trenutna nemogučnost
vračanja ali bi vjerojatno dug mogao namiriti kroz nekih dvije godine.Ali onda to
neću moći zbog kamata,pa zar državi nebi bilo efikasnije da tu kamatu smanji
onda bi uspijeli više toga naplatiti.Danas je na tisuće obrtnika dužno državi,velik
dio njih če to ostati doživotno ako se porezna nema od kuda naplatiti.(kroz nekretninu,pokretnine i sl.)Ako neko zna dali postoji opće mogučnost dogovora sa poreznom.
igorrrrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 11:02   #2
knjigovodcica
Registrirani korisnik

knjigovodcica Avatar

Registracija: Sep 2007.
Postoji!!!!
ali ne da ti smanje kamatu, vec da sa njima postignes dogovor da ces svaki mjesec platiti određeni iznos i onda te oni nece blokirati.
knjigovodcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 12:44   #3
igorrrrr
Registrirani korisnik

Quote:
knjigovodcica kaže: Pogledaj post
Postoji!!!!
ali ne da ti smanje kamatu, vec da sa njima postignes dogovor da ces svaki mjesec platiti određeni iznos i onda te oni nece blokirati.
Hvala na odgovoru,ali moj račun blokiran je več 6 mj.,ja sam u sustavu poreza na dobit i mislim zatvoriti obrt.Moj dug poreznoj je veći od 700.000kn radio sam puno godišnjeg prometa ali dolaskom krize sve je otišlo u k..Morao sam otpustiti sve ljude ali njima nisam ostao dužan ni kn.već dosta njih meni jer kad je bilo love nije beg bio cicija!.Imam dosta nenaplačenog vani ali ljudi propali a jedan dio love koji imam vani nema papirnatog traga,ali se nadam da bi lovu mogao dobiti kroz 2 g.,ali sa kamatama to neću moći vratiti a trenutno za obročno vračanje nemam love.!!!!!
igorrrrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 16:53   #4
VTi underhood
KAEEEEE?!?!?!?!

VTi underhood Avatar

Registracija: Sep 2003.
Quote:
igorrrrr kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru,ali moj račun blokiran je več 6 mj.,ja sam u sustavu poreza na dobit i mislim zatvoriti obrt.Moj dug poreznoj je veći od 700.000kn radio sam puno godišnjeg prometa ali dolaskom krize sve je otišlo u k..Morao sam otpustiti sve ljude ali njima nisam ostao dužan ni kn.već dosta njih meni jer kad je bilo love nije beg bio cicija!.Imam dosta nenaplačenog vani ali ljudi propali a jedan dio love koji imam vani nema papirnatog traga,ali se nadam da bi lovu mogao dobiti kroz 2 g.,ali sa kamatama to neću moći vratiti a trenutno za obročno vračanje nemam love.!!!!!
totalno nezahvalna situacija... nadam se da ćeš uspjet riješit dug bez da ti diraju imovinu
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 19.01.2011., 17:21   #5
josip yyyy
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2009.
Quote:
Moj dug poreznoj je veći od 700.000kn radio sam puno godišnjeg prometa ali dolaskom krize sve je otišlo u k..
Uh, pročitao sam tvoju situaciju. Problem bi mogao biti što ti kao obrt odgovaraš cijelom imovinom za dugove tj.mogli bi ti početi plijeniti imovinu i prodavati na aukcijama.
Sve što posjeduješ od novca u bankama i imovine na svoje ime(zemlju,kuču, stan itd...) bi ti mogli uzeti.
Naravno moram li napomenuti da dug prema poreznoj ne zastarijeva i ide kamata od 14% godišnje na preostali dio duga te kad nešto naslijediš da će se prvo porezna naplatiti a tebi što ostane.
josip yyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 19:33   #6
igorrrrr
Registrirani korisnik

Quote:
josip yyyy kaže: Pogledaj post
Uh, pročitao sam tvoju situaciju. Problem bi mogao biti što ti kao obrt odgovaraš cijelom imovinom za dugove tj.mogli bi ti početi plijeniti imovinu i prodavati na aukcijama.
Sve što posjeduješ od novca u bankama i imovine na svoje ime(zemlju,kuču, stan itd...) bi ti mogli uzeti.
Naravno moram li napomenuti da dug prema poreznoj ne zastarijeva i ide kamata od 14% godišnje na preostali dio duga te kad nešto naslijediš da će se prvo porezna naplatiti a tebi što ostane.
Više nemam ništa na svoje ime,kuća je na ženino i za vrijeme braka napravili smo
bračni ugovor u kojem je napisana podjela i svi budući odnosi.hvala!
igorrrrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 21:16   #7
salel
alokin

Registracija: Oct 2007.
jel to sigurno da dug prema poreznoj ne zastarjeva?
Old 19.01.2011., 22:00   #8
igorrrrr
Registrirani korisnik

Thumbs up

Dug prema poreznoj zastarjeva, 6g. za porez 10g.za doprinose,mirovinsko i zdrastveno ali ako u međuvremenu opet pokrenu postupak sve teče ispočetka,kolko ja znam.Zato i kažem da si poreznoj dužan doživotno ili ne ako imaš sreće.U sreću se uzdam.!!!!!!!!
igorrrrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 14:15   #9
Eva31
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2010.
ej, imam pitanje u vezi duga prema poreznoj upravi. Pomagajte ako znate jer ako odem tamo mogla bi ih samo upozoriti na svoju situaciju. Radi se o tome da imam naravno duga prema poreznoj cca 10 tis kn i od imovine na moje ime imam samo auto. E sad ja sam našla drugi posao jer je posao u obrtu ispao katastrofa. S obzirom da mi takav veliki auto sad više ne treba i zapravo mi je samo trošak njegovo održavanje, htjela bi ga prodat, zamijenit manjim s kojim ću jeftinije putovati na posao. E sad mene zanima da li ću s obzirom na svoj dug prema poreznoj ja imati problema kod prodaje auta- da li ću moći napraviti prijenos na kupca?
Eva31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 12:23   #10
VTi underhood
KAEEEEE?!?!?!?!

VTi underhood Avatar

Registracija: Sep 2003.
Quote:
Eva31 kaže: Pogledaj post
E sad mene zanima da li ću s obzirom na svoj dug prema poreznoj ja imati problema kod prodaje auta- da li ću moći napraviti prijenos na kupca?
zavisi na što se dug odnosi... ako se dio duga odnosi na porez na CMV, mislim da se auto neće moći prenjeti dok god se ne plati taj porez... ja sam imao takav slučaj da sam ja morao platit 500kn poreza što je ostalo od prošlog vlasnika ukoliko sam htio auto prenjeti na sebe... nije mi se dalo navlačit s njim da on to plaća prije prijenosa, pa sam platio, a poslije mi je bivši vlasnik vratio te novce tj. za toliko smo umanjili prodajnu cijenu auta...

Ostali dug (PDV, mirovinsko, zdravstveno i sl.) ne bi smio imat utjecaja na prijenos imovine na novog vlasnika.
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 14:55   #11
Eva31
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2010.
dug se odnosi na doprinose pa se nadam da neće bit problema.Txs
Eva31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 19:26   #12
seemi
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2011.
Quote:
sve sto imas prepisi na drugog...nemoj imat nista..i cekaj...mozda zastari dug..tako bilo nekad..nesto se mjenjalo.Kako nisu bas azurni trebat ce im vremena da pokrenu druga sredstva naplate.O dogovoru za obrocno placanje, mozes samo sanjat.Otvori firmu na nekog i radi, ako imas na kog..kao i svi do sad.
seemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 19:29   #13
seemi
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2011.
Quote:
seemi kaže: Pogledaj post
sve sto imas prepisi na drugog...nemoj imat nista..i cekaj...mozda zastari dug..tako bilo nekad..nesto se mjenjalo.Kako nisu bas azurni trebat ce im vremena da pokrenu druga sredstva naplate.O dogovoru za obrocno placanje, mozes samo sanjat.Otvori firmu na nekog i radi, ako imas na kog..kao i svi do sad.
uhhh..sad vidjeh porez na dobit..nesto si gadno muljao...spasavaj se dok jos mozes...
seemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 19:41   #14
lili p.
always

lili p. Avatar

Registracija: Nov 2006.
Prijepis imovine više nikoga neće spasiti. Tu eskivaciju su prokužili
Old 06.02.2011., 20:38   #15
girling
Registrirani korisnik

girling Avatar

Registracija: Apr 2007.
traži od PU da ti na zatvorenoj sjednici vlade oproste dug /presedan: nogometni klubovi iznos 700 mil kuna, Zec 60 mil kuna/. ako im tolika lova ne treba neće niti taj tvoj dug spasiti ovu kvazidržavu.
Old 24.02.2011., 08:33   #16
mrkva4
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2008.
Zahtjev za otpis duga zatvorenog obrta. - pomoc

Pozdrav, zamolio bi Vas dali mi mozete pomoc oko pisanja zahtjeva za otpis duga (mirovinsko, zdrastveno, gospodarska komora ZG) zbog zatvaranja obiteljskog obrta kojeg je prouzrocila kriza i opca nestabilnost ekonomije u nasoj zemlji. U slucaju nastupa realizacije naplate tog duga , zaista se dovodi u pitanja egzistencija obitelji.

Hvala na pomoci.
mrkva4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 11:19   #17
sssunceee
Registrirani korisnik

sssunceee Avatar

Quote:
mrkva4 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zamolio bi Vas dali mi mozete pomoc oko pisanja zahtjeva za otpis duga (mirovinsko, zdrastveno, gospodarska komora ZG) zbog zatvaranja obiteljskog obrta kojeg je prouzrocila kriza i opca nestabilnost ekonomije u nasoj zemlji. U slucaju nastupa realizacije naplate tog duga , zaista se dovodi u pitanja egzistencija obitelji.

Hvala na pomoci.
Jel ti nastupila zastara potraživanja kad tražiš pomoć oko zahtjeva za otpis.

Ako nije nastupila zastara nema ništa od otpisa.

Prijevremeni otpis je za "odlikaše" a mi to nismo, čim smo ovdje na forumu.

Od kad je dug i kad je trebao biti podmiren?
sssunceee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 11:24   #18
mrkva4
Registrirani korisnik

nije nastupila zastara, zatvoreno je prosle godine u 7mj.
dakle sta mi je ciniti konkretno sa otpisom potrazivanja od Obrtnicke komore.?
mrkva4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 23:32   #19
sssunceee
Registrirani korisnik

sssunceee Avatar

Quote:
mrkva4 kaže: Pogledaj post
nije nastupila zastara, zatvoreno je prosle godine u 7mj.
dakle sta mi je ciniti konkretno sa otpisom potrazivanja od Obrtnicke komore.?
Nema mogućnosti da ti itko otpiše dug čija je zastara počela teći tek 01.01.2011.

Slobodno traži dalje ali već 10 godina proučavam upravo mogućnost zastara .
6 godina je za poreze, a 10 godina za doprinose, počevši od 01.01. slijedeće godine od godine nastanka duga.

Tebi će prva zastara biti 2017. godine za sva davanja osim za MIO.

Uguglaj Opći porezni zakon.
sssunceee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 07:58   #20
mrkva4
Registrirani korisnik

Quote:
sssunceee kaže: Pogledaj post
Nema mogućnosti da ti itko otpiše dug čija je zastara počela teći tek 01.01.2011.

Slobodno traži dalje ali već 10 godina proučavam upravo mogućnost zastara .
6 godina je za poreze, a 10 godina za doprinose, počevši od 01.01. slijedeće godine od godine nastanka duga.

Tebi će prva zastara biti 2017. godine za sva davanja osim za MIO.

Uguglaj Opći porezni zakon.
ok, svejdno sta mi je ciniti ?
nebi gasio obrt da je posao isao
dajte savjet za molbu oslobađanja plačanja.
Hvala
mrkva4 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja