Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2004., 11:52   #1
Question Farbanje odjeće

Zaflekala sam si sako-jaknu, crnu. S podstavom. Čistila sam mrlju ali mi je na tom mjestu ostao ispran materijal, svijetlija točka. Točketina. Jako se vidi jer je na reveru.

Znate li neku čistionicu ili baš "bojadisaonu" u Zagrebu koja bi mi pofarbala jaknu koja nije traper, ziher nije ni 100% pamuk i ima podstavu? Crne je boje (odnosno trebala bi biti ).

Znala sam za neke radnje prije, koje sad više ne postoje, a ionako su farbale samo traper...

Pomoć molim, jer ovakav sako mi je totalno neupotrebljiv...
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 14:38   #2
Ne znam za kemijsku, al znam da imaš u Chemacu kupit farbe za vešmašinu. E sad, ima ih i u Dm- u, ali ove su nekak kvalitetnije.
Ja ti pak preporučam da na flek zakeljiš neki bedž.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 14:49   #3
Uuuh... Nemrem se ni ja vise sjetit, imam filing da to sto godina vec nitko ne radi... farbanje obleke se radilo u doba kad je ista bila skupa

Ja bih ti rekla da udjes u neki ducan aka Chromos i pitas ih za boju za tekstil. Bilo je nekih boja kao korektori, to je kao za crtanje po tkanini, tak da mozes samo taj mali dio ofarbat.
Ak ne upali, odnesi snajderici da ti nekaj nasije na oba revera, kao foru.
Cvjetic nekakav (moze i crn bit), romb...
Male kozne zakrpice?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 14:52   #4
Quote:
Crow Jane kaže:

Ja ti pak preporučam da na flek zakeljiš neki bedž.
sto je malo nezgodno kad kao ja sjednes u neku bakrenu boju pa na crnim hlacama ispod guzice ostane trag nije velik, ali se gadno vidi... i ne mozes nakeljit bedž gore
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 15:20   #5
ima u maximirskoj neka ta cistiona sta li sta i farbaju, to mi stari reko, izmedju prve i druge stanice od kavtricha...i jos u jednoj ulici blizu zvonimirove, ne znam tocno kako se zove.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 15:36   #6
nemres to spasit nikako
a da si nasijes nekaj prek tog?
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 16:13   #7
Ja znam za samo jednu - u Stančićevoj, prek puta MORHa.
Bas sam jucer nosila jedne hlace na bojanje al me zateklo njihovo ljetno rado vrijeme od 9 do 17h. Kolko se sjecam, moras unaprijed platiti.
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 17:42   #8
ja bih jednu lanenu rozu suknju pretvorila u lanenu crnu suknju. jel to ide na lan? jel ta naknadna boja trajna i ravnomjerna?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 18:32   #9
ma skoro svaka kemijska čistionica farba robu
samo je stvar u tome što se boje hvataju samo na prirodne materijale
dakle, ako ima sintetike - ništa od farbanja....
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 19:36   #10
a da napraviš na drugoj strani isto to pa da bude ka šema?
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 19:57   #11
Quote:
goldberry kaže:
ma skoro svaka kemijska čistionica farba robu
samo je stvar u tome što se boje hvataju samo na prirodne materijale
dakle, ako ima sintetike - ništa od farbanja....
luca, goldberry ti je sve rekla.
lan je prirodan tak da ti to ide, a kaj se tice ravnomjernosti - ne moras se nist brinuti.
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 22:10   #12
Super ste mi. Sa svojim idejama.

Pogledat ću na mjestima koja su neke od vas spomenule.

Pao mi je i bedž na pamet iako nisam nosila bedževe, ima, brat bratu, 15 godina. Na žalost (ili na sreću ), nemrem bedž na sakač staviti...

Našiti nešto gore, možda neku kožnu krpicu... Nije da ne bi išlo, ali ne mogu to ručno (barem ne uredno), a šnajderici se ne bi dalo nešto tako sitno šivati...

I ona ideja o identičnoj fleki s druge strane... Šta reći... Vrlo kreativno, sviđa mi se.

Luca, lan će ti se ofarbati ravnomjerno, ali bojim se da ti to nikad ne bi ispala crna-crna boja, već više onako malo isprano crna (ili bi "vukla" na plavu pod suncem)... No nisam sigurna u to što pričam.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 22:18   #13
Sandy, nemoj se niti trudit trazit farbaone za tu jaknu. Rekla si da ima podstavu. Ona bi se trebala odsit jer postoji objektivna mogucnost njezinog potponog unistenja, pa ce ti zbog toga farbanje odbit. Jedino prirodne materijale nije potrebno testirat. Njih svi farbaju iskuhavanjem, kaj mozes i sama doma. Druge se vrste vlakana farbaju na nizim temperaturama jer imaju nizu tocku talista. A ako je mjesavina, problem je ogroman jer bi to trebalo testirat. Pa ak ti jos ima jakna neke dodatke, gumbe .... sve bi trebalo skidat.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 23:23   #14
kao sto rece cj, u vukovarsku u chemaco. imaju stvarno veliki izbor boja i nijansi i to za razlicite tkanine, za prirodne, za sintetiku, elastin, vunu. probaj tamo. sretno
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 00:24   #15
hm... a te farbe za vešmašinu, to onda ne ostane nutra zmazano? da mi ne ofarba neki drugi veš...
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 01:02   #16
nakon farbanja trebala bi na prazno pustit da ti vesmasina dela jedno 2x (ispiranje). Farbu bi bilo dobro pripremiti izvan vesmasine tako da prah skuhas u vodi i onda dolijes.

Ako je tvoja jakna mjesavina, trebala bi izvuci prvo pamucna vlakna pa ih farbati iskuhavanjem (boja ti se prima ma 100 stupnjeva), pa onda izvuc sinteticka i uzet farbu za nize temperature.... onda sve lijepo odnesi nekom da ti nanovo istka tkaninu (zajeb je ak je sama predja mjesana onda ces prije tkanaj sve skup nositi u predionu) i korojacici da ti zasije
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 01:06   #17
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
Ako je tvoja jakna mjesavina, trebala bi izvuci prvo pamucna vlakna pa ih farbati iskuhavanjem (boja ti se prima ma 100 stupnjeva), pa onda izvuc sinteticka i uzet farbu za nize temperature.... onda sve lijepo odnesi nekom da ti nanovo istka tkaninu (zajeb je ak je sama predja mjesana onda ces prije tkanaj sve skup nositi u predionu) i korojacici da ti zasije
Sad me sram kaj se ja nečeg tako jednostavnog nisam sjetila!
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 02:30   #18
Quote:
just Sandy kaže:
Sad me sram kaj se ja nečeg tako jednostavnog nisam sjetila!
ma cetvrti prst dulji pa sam strucnjak za jednostavnost
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 10:12   #19
Quote:
just Sandy kaže:
hm... a te farbe za vešmašinu, to onda ne ostane nutra zmazano? da mi ne ofarba neki drugi veš...
Jok.
Ja sam farbala neke stvari u crno, boju sam kupila u DMu, ofarbano mi je sve ravnomjerno i prekrasno
Nakon toga moš slobodno upalit bijelu robu da se pere, niš neće ostati ne brini

Luce, lan slobodno moš ofarbati u mašini, lipo će ispast.

A Sandy, kolika je ta fleka? Moš uzeti crni flomaster i ofarbati to?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 10:45   #20
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
nakon farbanja trebala bi na prazno pustit da ti vesmasina dela jedno 2x (ispiranje). Farbu bi bilo dobro pripremiti izvan vesmasine tako da prah skuhas u vodi i onda dolijes.

Ma ne...koji prah? Ta je farba u tekućem obliku, pukneš ju u bubanj skup s kutijicom, i kilom soli i staviš prat.
Ne ostaje niš, slobodno moreš prat u mašini bez puštanja na prazno.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:24.