Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 09:35   #361
Možeš dobit.Pitanje je koristili su se s laserom ili kamerom.Ako je laser zapisnik o brzini napiše sam i umjesto tvojeg potpisa napiše "odbila potpisat" i to priloži uz prekršajni nalog ili optužni prijedlog (ovisi što će pisat).Za kameru ima dokaz sliku.
Old 15.05.2017., 14:00   #362
Oni mi moraju ponuditi placanje na licu mjesta. Ja neznam niti cifru niti ista , samo su mi pokazali koliko sam dala gas na onom njihovom aparatu . Vidi se da im je to bila "praksa" 3 dosta mlada decka sa jednim starijim koji jedini pise kazne i koji me pustio.
Rekao je da ubuduce prodem naplatne pa dam gas i cijelo vrijeme se smijao i zezao skupa s drugim koji je mjerio. Rekli su mi svi da su male sanse za kaznom jer sam mu jos i rekla da nit ne radim sad(to me pitao). Vratio mi vozacku i prometne i dao 5
Realno tako mogu bilo kome napisati kaznu - lako dodes do podataka o meni i mome autu.
Na uredaju pise samo brzina ali i ne da sam to ja i moj auto. Nema nikakve slike.
S time da je lika prije mene zaustavio i pisao mu kaznu i covjek je s novcanikom stajao i papirom koji je dobio od policajca. Te grdim izrazom lica kada je odlazio sa manjkom gotovine
Old 15.05.2017., 15:56   #363
Još uvijek ti stignu poslat papir da možeš platit 50% u roku 3 dana
Na pištolju nema slike ni registracije.
Old 15.05.2017., 17:45   #364
To se dobije ubrzo ili kako se njima sprdne ?
Nadajmo se da je ovako kako je i reko i da necu dobiti iznenadni "poklon"
Old 16.05.2017., 08:57   #365
Možeš dobit za mjesec,dua,tri,šest,godinu.A valjda će bit kako su rekli,opalili su onoga prije pa im je možda i dosta.
Old Jučer, 10:12   #366
Muz je u lipnju dobio papir da mora javiti podatke o vozacu koji je tog i tog dana napravio prekrsaj prekoracenja brzine. Iznos od 5.000 do 15.000 kn. Odmah je sljedeci dan isao u policijsku postaju dati svoje podatke, pa su rekli da ce za par mjeseci dobiti uplatnicu na najmanju kaznu od 5.000 kn. Pitao je jel moze odmah platiti pola od toga, ali su rekli da ne moze jer je sve u proceduri. Sluzbenica mu je spominjala da ce moci na rate odplatiti.

Jucer je podignuo prekrsajni nalog u kojem stoji da se moze zaliti (nece) ili u roku od 8 dana uplatiti iznos, a ako uplati 2/3 kazne u roku, da se smatra da je cijela kazna isplacena. To je istina? Znaci, ako uplati 3.300 + 500 kn troskove prekrsajnog postupka to je to?

Iako, datum naloga je od 12.9., a tek jucer je preuzeo nalog. Od kada tece tih 8 dana?

Na nalogu pise: "...u roku od 8 dana od dana pravomocnosti prekrsajnog naloga...".

Dakle, ipak se ne moze u ratama placati? Za to bi se trebalo zaliti?

Dodatno, u jednom pasusu pise "da se izrice zastitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od 3 mjeseca. Mjera pocinje teci sljedecim danom kada je okrivljeniku nadlezno tijelo uredno dostavilo obavijest o upisi izrecene mjere u evidenciju izdanih vozackih dozvola. " To ce tek stici? Kakva je procedura?

Hvala na odgovorima.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 12:12   #367
teče od dana primitka.Po PN-u nema plaćanja na rate.Neka piše prigovor za smanjenje kazne i ukidanje/smanjenje mjere pa neka čeka presudu suda.U prigovoru može tražit saslušanje kod suca ali i može tražit da se kazna plati u ratama.
Ako se žali ne plaća sada ništa i slobodno vozi dok od policije ne dobije obavijet o zabrani (nebitno plati li po nalogu ili čeka sudsku presudu).
Pošto je kazna velika i ide zabrana jeftinije je bilo da im nije dostavio podatke (ali sad je kasno).
Old Danas, 18:34   #368
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
teče od dana primitka.Po PN-u nema plaćanja na rate.Neka piše prigovor za smanjenje kazne i ukidanje/smanjenje mjere pa neka čeka presudu suda.U prigovoru može tražit saslušanje kod suca ali i može tražit da se kazna plati u ratama.
Ako se žali ne plaća sada ništa i slobodno vozi dok od policije ne dobije obavijet o zabrani (nebitno plati li po nalogu ili čeka sudsku presudu).
Pošto je kazna velika i ide zabrana jeftinije je bilo da im nije dostavio podatke (ali sad je kasno).
Kako mislis da im nije morao dostaviti podatke? Pisalo je ako ne dostavi podatke da kazna moze ici i do 15.000kn, a 5.000 je najmanja.

Isplati li se uopce zaliti ili je to samo prolongiranje vec izrecenog? Ako se zali i ide na sud nisu li to dodatni sudski troskovi, pa na kraju mozda nista niti ne postigne.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:14.