Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 09:35   #361
Možeš dobit.Pitanje je koristili su se s laserom ili kamerom.Ako je laser zapisnik o brzini napiše sam i umjesto tvojeg potpisa napiše "odbila potpisat" i to priloži uz prekršajni nalog ili optužni prijedlog (ovisi što će pisat).Za kameru ima dokaz sliku.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 14:00   #362
Oni mi moraju ponuditi placanje na licu mjesta. Ja neznam niti cifru niti ista , samo su mi pokazali koliko sam dala gas na onom njihovom aparatu . Vidi se da im je to bila "praksa" 3 dosta mlada decka sa jednim starijim koji jedini pise kazne i koji me pustio.
Rekao je da ubuduce prodem naplatne pa dam gas i cijelo vrijeme se smijao i zezao skupa s drugim koji je mjerio. Rekli su mi svi da su male sanse za kaznom jer sam mu jos i rekla da nit ne radim sad(to me pitao). Vratio mi vozacku i prometne i dao 5
Realno tako mogu bilo kome napisati kaznu - lako dodes do podataka o meni i mome autu.
Na uredaju pise samo brzina ali i ne da sam to ja i moj auto. Nema nikakve slike.
S time da je lika prije mene zaustavio i pisao mu kaznu i covjek je s novcanikom stajao i papirom koji je dobio od policajca. Te grdim izrazom lica kada je odlazio sa manjkom gotovine
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 15:56   #363
Još uvijek ti stignu poslat papir da možeš platit 50% u roku 3 dana
Na pištolju nema slike ni registracije.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 17:45   #364
To se dobije ubrzo ili kako se njima sprdne ?
Nadajmo se da je ovako kako je i reko i da necu dobiti iznenadni "poklon"
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 08:57   #365
Možeš dobit za mjesec,dua,tri,šest,godinu.A valjda će bit kako su rekli,opalili su onoga prije pa im je možda i dosta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 10:12   #366
Muz je u lipnju dobio papir da mora javiti podatke o vozacu koji je tog i tog dana napravio prekrsaj prekoracenja brzine. Iznos od 5.000 do 15.000 kn. Odmah je sljedeci dan isao u policijsku postaju dati svoje podatke, pa su rekli da ce za par mjeseci dobiti uplatnicu na najmanju kaznu od 5.000 kn. Pitao je jel moze odmah platiti pola od toga, ali su rekli da ne moze jer je sve u proceduri. Sluzbenica mu je spominjala da ce moci na rate odplatiti.

Jucer je podignuo prekrsajni nalog u kojem stoji da se moze zaliti (nece) ili u roku od 8 dana uplatiti iznos, a ako uplati 2/3 kazne u roku, da se smatra da je cijela kazna isplacena. To je istina? Znaci, ako uplati 3.300 + 500 kn troskove prekrsajnog postupka to je to?

Iako, datum naloga je od 12.9., a tek jucer je preuzeo nalog. Od kada tece tih 8 dana?

Na nalogu pise: "...u roku od 8 dana od dana pravomocnosti prekrsajnog naloga...".

Dakle, ipak se ne moze u ratama placati? Za to bi se trebalo zaliti?

Dodatno, u jednom pasusu pise "da se izrice zastitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od 3 mjeseca. Mjera pocinje teci sljedecim danom kada je okrivljeniku nadlezno tijelo uredno dostavilo obavijest o upisi izrecene mjere u evidenciju izdanih vozackih dozvola. " To ce tek stici? Kakva je procedura?

Hvala na odgovorima.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 12:12   #367
teče od dana primitka.Po PN-u nema plaćanja na rate.Neka piše prigovor za smanjenje kazne i ukidanje/smanjenje mjere pa neka čeka presudu suda.U prigovoru može tražit saslušanje kod suca ali i može tražit da se kazna plati u ratama.
Ako se žali ne plaća sada ništa i slobodno vozi dok od policije ne dobije obavijet o zabrani (nebitno plati li po nalogu ili čeka sudsku presudu).
Pošto je kazna velika i ide zabrana jeftinije je bilo da im nije dostavio podatke (ali sad je kasno).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 18:34   #368
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
teče od dana primitka.Po PN-u nema plaćanja na rate.Neka piše prigovor za smanjenje kazne i ukidanje/smanjenje mjere pa neka čeka presudu suda.U prigovoru može tražit saslušanje kod suca ali i može tražit da se kazna plati u ratama.
Ako se žali ne plaća sada ništa i slobodno vozi dok od policije ne dobije obavijet o zabrani (nebitno plati li po nalogu ili čeka sudsku presudu).
Pošto je kazna velika i ide zabrana jeftinije je bilo da im nije dostavio podatke (ali sad je kasno).
Kako mislis da im nije morao dostaviti podatke? Pisalo je ako ne dostavi podatke da kazna moze ici i do 15.000kn, a 5.000 je najmanja.

Isplati li se uopce zaliti ili je to samo prolongiranje vec izrecenog? Ako se zali i ide na sud nisu li to dodatni sudski troskovi, pa na kraju mozda nista niti ne postigne.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 07:53   #369
Kazna je 2000-5000 a nalog bi bio na 2000 što bi se prigovorom opet smanjilo.troškovi su 100-200 kn a smanjenje daleko veće uz kajanje i nekažnjavanost.uvijek smanje kaznu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 09:04   #370
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Kazna je 2000-5000 a nalog bi bio na 2000 što bi se prigovorom opet smanjilo.troškovi su 100-200 kn a smanjenje daleko veće uz kajanje i nekažnjavanost.uvijek smanje kaznu.
Bas su super. Dakle, ako muljas i ne javis se dobijes manju kaznu, jer je tvoj auto, a moguci krivac koji je vozio auto se izvuce?! prekrasno.
Doslovno, posten i j...n.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 09:15   #371
Ako je drugi vozio javiš njegove podatke.A možeš dobit i veću kaznu ako je prvotni prekršaj "manje" vrijednosti.
Nepoznavanje zakona "košta" a sad se zna za ubuduće.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:00   #372
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako je drugi vozio javiš njegove podatke.A možeš dobit i veću kaznu ako je prvotni prekršaj "manje" vrijednosti.
Nepoznavanje zakona "košta" a sad se zna za ubuduće.
Nisi bas jasan. A zakoni su kontradiktorni i nisu pisani za prosjecnog covjeka, a oni koji pokusaju objasniti isto neprecizno objasne.

Znaci, da nije javio podatke osobe koja je vozila dobio bi manju kaznu. Gdje je tu logika?
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:20   #373
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Nisi bas jasan. A zakoni su kontradiktorni i nisu pisani za prosjecnog covjeka, a oni koji pokusaju objasniti isto neprecizno objasne.

Znaci, da nije javio podatke osobe koja je vozila dobio bi manju kaznu. Gdje je tu logika?
Ako sam ja dobro shvatio Sivkić ti je htio reci da je jeftinije u nekim slučajevima ne dati info o vozaču.
Recimo kazna u tvom slučaju je 5000-15000 kn + 500 kn troškova. Kazna za ne dostavu podataka je 2000-5000 kn + 100-200 kn troškova. Zaključak je da bi u slučaju da ne dostaviš podatke prošao jeftinije. Jer 2000-5000 je manje od 5000- 15000.
U slučaju da ti je kazna u rasponu od, karikiram, 500-1000 kn onda ti se ne isplati jer bi te kazna za ne pružanje informacija o vozačima bila veća od prvotne kazne
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 17:16   #374
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Ako sam ja dobro shvatio Sivkić ti je htio reci da je jeftinije u nekim slučajevima ne dati info o vozaču.
Recimo kazna u tvom slučaju je 5000-15000 kn + 500 kn troškova. Kazna za ne dostavu podataka je 2000-5000 kn + 100-200 kn troškova. Zaključak je da bi u slučaju da ne dostaviš podatke prošao jeftinije. Jer 2000-5000 je manje od 5000- 15000.
U slučaju da ti je kazna u rasponu od, karikiram, 500-1000 kn onda ti se ne isplati jer bi te kazna za ne pružanje informacija o vozačima bila veća od prvotne kazne
Svejedno, gdje je tu logika? Dakle, poanta je kazniti postenog vozaca koji prizna da je on vozio? Ako ne prizna dobit ce manju kaznu jer nemaju dokaza da je on vozio?

Prema onome sto pise na papiru logicno bi bilo da nedavanjem podataka svakako dobivas kaznu od 2000-5000kn + kaznu koja je na pocetku raspisana 5000-15 000. Dakle, sve skupa bi to bilo 5000+15000 kn jer nisi bio posten i nisi se javio. To je jedino logicno, a sve ostalo su opet rupe u zakonu.

Hvala svejedno na trudu.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 20:57   #375
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Nisi bas jasan. A zakoni su kontradiktorni i nisu pisani za prosjecnog covjeka, a oni koji pokusaju objasniti isto neprecizno objasne.

Znaci, da nije javio podatke osobe koja je vozila dobio bi manju kaznu. Gdje je tu logika?
Svaki prekršaj ima svoju "cijenu".Nisu kontradiktorni,jedino je tvoje poznavanje prekršajnog zakona i zspc-a jako slabo.Ako ne da podatke ne može bit kažnjen sa 5000 jer nitko ne zna krivca.Tebi je sad to sve nebitno.A ionako poliajaija ne bi mogla napisat 5000+15 000 nego samo 2000+5000 kazne (da je po tvojem) jer se pišu najmanje baš kao u tvome slučaju.samo neka muž napiše prigovór na kaznu i na mjeru jes zašto plaćat više kad može manje a i na rate.treba požurit jer će isteći rok.
M
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 21:28   #376
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Svaki prekršaj ima svoju "cijenu".Nisu kontradiktorni,jedino je tvoje poznavanje prekršajnog zakona i zspc-a jako slabo.Ako ne da podatke ne može bit kažnjen sa 5000 jer nitko ne zna krivca.Tebi je sad to sve nebitno.A ionako poliajaija ne bi mogla napisat 5000+15 000 nego samo 2000+5000 kazne (da je po tvojem) jer se pišu najmanje baš kao u tvome slučaju.samo neka muž napiše prigovór na kaznu i na mjeru jes zašto plaćat više kad može manje a i na rate.treba požurit jer će isteći rok.
M
Bas si zabavan. Moje poznavanje zakona je slabo? Da, jer svi oko mene razumiju i poznaju zakone. Da su dobro i razumljivo napisani ne bi bilo niti ovog, niti slicnih pdf-ova. A i mozda da se pohvalim da nismo nikada imali nikakav prekrsaj pa nismo imali niti potrebu upoznati se s prekrsajnim zakonima.

Ovo sto ti pises je samo dokaz da zakoni omogucuju muljanje.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 22:13   #377
Naravno da je slabo.Onaj koji zna ZSPC zna kad se može "izvući" ali kako je već gore obkašnjeno to vrijedi za prekršaje gdje je kazna za nedavanja podataka manja ili kad ide zaštitna mjera.
Može zakon bit napisan dobro i razumljivo ali ako ga se ne poznaje nema kruha od njega.

Valjda će te institut ublažavanja kazne koristit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 07:36   #378
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Svejedno, gdje je tu logika? Dakle, poanta je kazniti postenog vozaca koji prizna da je on vozio? Ako ne prizna dobit ce manju kaznu jer nemaju dokaza da je on vozio?

Prema onome sto pise na papiru logicno bi bilo da nedavanjem podataka svakako dobivas kaznu od 2000-5000kn + kaznu koja je na pocetku raspisana 5000-15 000. Dakle, sve skupa bi to bilo 5000+15000 kn jer nisi bio posten i nisi se javio. To je jedino logicno, a sve ostalo su opet rupe u zakonu.

Hvala svejedno na trudu.
Pa ne baš. Kaznu za nedavanje podataka dobiva vlasnik automobila. Kaznu za prekršaj dobiva vozač. Drugi je par rukava ako je vlasnik ujedno i bio vozač u tom trenutku, ali to ne mogu dokazati. Evo ti hipotetska situacija. Posudiš prijateljici auto. Ona napravi prekršaj. Ti ne dostaviš u roku podatke o vozaču i prema tvojem bi ti stigla kazna za nedavanje podataka + kazna koju ti je prijateljica napravila. Ili bi bilo logičnije da ti snosiš onaj dio kazne jer nisi dostavila podatke u roku, a policija sada kada ima podatke o vozaču tereti prijateljicu za njezin dio kazne.
Rupe u zakonu su postojale, postoje i postojat će. Zato se i kaže da je pravda slijepa. Sve se svodi na to što možeš dokazati (evo ti primjer Horvatinčića).
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 08:39   #379
Jesu li ove informacije tocne? Voznja preko 50 u naselju je samo kazna ili ide i oduzimanje vozacke? Nalazim i druge informacije. Vozio sam, ja mislim, 50 preko na mostu Slobode. Racuna li se 50 od stvarnog ogranicenja (60) ili od 60 + tolerancija?

https://gov.hr/moja-uprava/promet-i-...na-cestama/312
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 10:26   #380
I vozačka i 3 boda.Računa se kas se odbije tolerancija od 10% od izmjerene brzine.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.