Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika > Sam svoj elektroničar
Korisničko ime
Lozinka

Sam svoj elektroničar Hobby i profesionalna elektronika

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2013., 16:46   #2281
MytByte
Registrirani korisnik

MytByte Avatar

Registracija: Nov 2006.
Pa možda isto problem kontakta na potenciometru...hajde prvo stavi WD-a na pot pa možemo dalje...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 23:15   #2282
Holly G.
Registrirani korisnik

Holly G. Avatar

Registracija: Jul 2011.
Bila bih zahvalna na savjetu.
Jučer spojim jako stari video (nema scartova,negdje iz 90 godine je) sa Samsungovim lcd -tv monitorom i to tako da sam tv antenu spojila na video a video kabelom na tv (tako sam uvijek spajala do sada taj video).
I video vrti traku,prilično sam sigurna da je ispravan,ali slika se ne prikazuje.
Na tv namjestim na ext(za externe uređaje) preko kojeg inače ide dvd i nema slike.
Moje pitanje je da li je uopće moguće spojiti taj stari video na taj lcd-tv monitor?
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 07:39   #2283
KD electronic
Registrirani korisnik

KD electronic Avatar

Registracija: Oct 2011.
,... moguće je, ... kako video nema AV priključak, isti putem RF modulator-a modulira sliku na jedan od kanala (najčešće UHF-36. kanal) i spajaš ga antenskim kablom u tuner tv prijemnika. Na telki ne odabireš "ext" već na jednom od programskih mjesta (najbolje na nuli) odradiš analogno pretraživanje kanala i pronađeni signal sa videa memoriraš. Naravno, prethodno u video ubaciš kazetu i stisneš play (ili uključiš, ak ga ima, prekidač test (sa stražnje strane videa) na "on" kako bi aktivirala test signal (dvije bijele vert. pruge) sa modulatora.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 26.02.2013. at 12:45. Reason: Q
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 14:15   #2284
Holly G.
Registrirani korisnik

Holly G. Avatar

Registracija: Jul 2011.
Puno ti hvala na savjetima,probala sam i na 0 ali nisam tražila signal,to ću još probati pa ćemo vidjeti.
Hvala
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 27.02.2013., 08:18   #2285
KD electronic
Registrirani korisnik

KD electronic Avatar

Quote:
IMP 4167 kaže: Pogledaj post
Pomalo, sličen problem gornjemu, imam na jenom dost starom Telefunken hajfiću ( HIFI STUDIO 1 interfunk compact 9000 , rojen 1980.) Poleg zvukovnih imam problem i pri iskanju stanica. Najme kaj , čak i najjakše ( HR 1 i 2, RSlo 1), kak i ove domače lokalce reklo bi se selske postaje jedva vlovim. Znam da su na istim frekvama kak i raneše, ali jih lovim na skroz drugim pozicijama gledano na skali. Osim toga vidim da mi ni stereo indikator više ne dela. Imam dost opsežni manual, kak se to negda dobivalo vuz kupljene aparature, ali nemrem zaključit kaj bi mu mogle biti. Za saki naputek mam sad fala.
Sorry, @IMP, sad tek vidim da si tražil naputak,... iz nekog je razloga (fizički pomak promj. kondenzatora, starost kondića, hladni lem, tranzistor, preslabo napajanje,...) odselil lokalni oscilator u sklopu ulaznog kruga (VF pojač.-lok.oscilator-mješač) pa se prijem stanica ne dobiva više na istoj poziciji promjenljivog kondenzatora. Trebalo bi te stvari provjeriti ili se samo poigrati sa podešavanjem trimera na promjenjivom kondenzatoru (onaj kockasti zatvoreni sa 4 trimera na sebi na kojeg je spojen glavni kotač skalnog pogona) pa vratiti stanice na pravo mjesto.
Stereo indikacija se obično gubi pri slabom signalu odnosno nejednakoj amplitudi L i D signala koja se obično podešava omskim mostom (čine ga 2 trimera 2-3 kohm-a) u sklopu stereo dekodera,... probaj ih podesiti (označi ih prije CD markerom kako bi znal vrnuti kak su bili).
Bez šeme ti nemrem reč ništ pametnije, za sad.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 09:24   #2286
IMP 4167
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2011.
@KD electronic, puno ti fala na opširnom naputku. Bum to probal, kad najdem cajta. Pri ovom hajfiću treba dobru vuru otšaraflivati i skidati gumbe komandi, da se more dojti do iznutrica. Bum probal i javil efekat od toga. Još jenput fala i puno pozdrava.
IMP 4167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 20:26   #2287
Jay1
Registrirani korisnik

Jay1 Avatar

Registracija: Jan 2010.
kvar na tv-u

Pozdrav!
Treba mi vaš savjet pa bih vas zamolio za pomoć.
Grom mi je pokvario tj. spržio Qudro crt tv. Kad sam ga rastavio skužio sam da struja ne ide dalje od prekidača za paljenje. Radi se o kdc-a11 128A/4A prekidaču na kojeg dolazi struja iz gradske utičnice, međutim na izlazu nema struje, ne svijetli lampica ispitivača. prespojio sam kabel direktno na matičnu. Na matičnoj se nalazi transformator ( namotaji žice ), ispravljač sa 4 diode i osigurač ( onaj valjkasti prozirni) u kojem žica nije pregorila. Sve mi izgleda ok, ali ne daje nikakave znakove. Na kondenzator sa se pecnuo kad sam ga dotaka sa donje strane matične, dakle struja dolazi a Tv ne radi, ne daje nikakve znakove!!!!
Popravak je vjerojatno skuplji nego nova takva tv.
Može li mi netko objasniti što dalje da radim.
hvala
Jay1 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 27.02.2013., 21:40   #2288
medo1995
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2013.
Odnesi na diagnostiku kvara,,,ali vjerojatno ti se ne isplati popravljati!!
medo1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 23:34   #2289
S0nic
Registrirani korisnik

S0nic Avatar

Registracija: Sep 2007.
evo upravo se mislim kupiti Sony Trinitron CRT KV 29LS30E Španjolska proizvodnja, znam da su oni imali dosta problema, ali ovaj radi do sad bez greške i uredno izgleda, kad se do sad nije pokario nadam se da i neće, što vi mislite može li mi netko dati savjet ili mišljenje , hvala
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 07:23   #2290
KD electronic
Registrirani korisnik

KD electronic Avatar

Šasija (FE-2) sa lošim (Slovačkim) VN transformatorima koji su često odlazili te za sobom (putem proboja "divljeg" napona na ABL liniju) povlačili i mikroprocesor te hrpu sitnih smd komponenti oko njega (cca 100 € materijal),... btw, procesora već neko vrijeme nema u nabavi a obzirom na starost prijemnika upitno je i stanje ekrana. Uglavnom, telka ti po svemu navedenom baš i nije za neku preporuku, ... no, ak je malo delal i ima OK sliku,... , it`s your choice.

Service mod za provjeru radnih sati i registriranih grešaka:
1. Telku u standby
2. Pritisnuti redom : i+, 5, vol-, tv (na ekranu se pojavljuje error menu u dnu kojeg se vidi "working time")
3. Izlaz sa tipkom Menu
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 07:41   #2291
KD electronic
Registrirani korisnik

KD electronic Avatar

,...dakle, premostio si mrežni prekidač, sada imaš fazu i nulu na ispravljačkim diodama ali telka ne radi,... trebalo bi izmjeriti napone na sekundaru mrežnog transformatora,... ako nemaš čime mjeriti i nemaš iskustva poslušaj savjet mog prethodnika, ako imaš napiši model prijemnika pa ćemo nastaviti.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 13:59   #2292
S0nic
Registrirani korisnik

S0nic Avatar

Registracija: Sep 2007.
ako se ovo odnosilo na mene, hvala ti na pomoći , nažalost nemam mogućnost testirati tv dok ne dođe kod mene čim ga dobijem probat ću pa javim ovdje detalje

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 28.02.2013. at 17:55. Reason: Q
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 16:02   #2293
frosty840
C1

frosty840 Avatar

Registracija: Dec 2010.
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Pa možda isto problem kontakta na potenciometru...hajde prvo stavi WD-a na pot pa možemo dalje...
Jok, krčenje se smanjilo malo, i to na način da kad par puta pojačam,/utišam ispraznim naboj(ili šta vec) i onda nekrči jedno vrijeme pri pojačavanju.Ali nestajanje zvuka i pucketanje nevezano uz to jos uvijek nastaje. Planiram rastvorit cijeli zvucnik, pa bih trebao pomoc, sta da gledam i sta da provjerim?
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 01:34   #2294
frosty840
C1

frosty840 Avatar

Registracija: Dec 2010.
Nemogu više editat gornji post, ali evo ako ce ovo pomoći :http://pctuning.tyden.cz/hardware/mu...-korun?start=4
O ovim zvucnicima je rijec. Ima slika kada se otvore, i neka kvazi bazicna shema spoja.
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 05:52   #2295
Iveky
Registrirani korisnik

Iveky Avatar

Registracija: Jun 2009.
u chipoteka.hr (par kuna su) pronadji neki odgovarajuc potenciometar, valjda je 50koma i samo el. spoji da vidis da li i on zeza ili onda sve radi ok....
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 19:42   #2296
Layer
Registrirani korisnik

Layer Avatar

Registracija: May 2010.
Sony Mini Hi-Fi MHC-RX99

Glazbena linija(stara 15-tak god. ali meni draga) 2x100W ili 2x170W RMS je do negdjeprije radila bez greške ali u zadnje vrijeme čudno se ponaša, što bi rekli pošandrcala.

Slučaj 1: pritiskom na neku tipku(ima ih more) uključuje se nešto sasvim deseto što ta tipka ne bi trebala uključiti, npr. stisak tipke za surround uključi se memoriranje radio postaje, stisak glavne sklopke otvara ladicu CD-a itd. Nekada radi sasvim normalno a ponekad luduje.

Slučaj 2: Linija ima 4 zvučnika(2 glavna-front i 2 surround-back) pa ima mogučnost izmjene formacije zvučnika tj. može se višekratnim pritiskanjem tipke "SONIC FORMATION" odabrati NORMAL(izlaz na sva 4 zvučnika kao surround), WHISPER(samo mali surround,stišani), LINK(isti zvuk iz glavnih i surround) i FRONT ONLY(zvuk samo iz glavnih-prednjih).
Tu je sada problem koji me najviše muči a manifestira se tako što kada se linija uključi(dok je hladna) čuje se kvrckanje(kao zvuk uključivanja i isključivanja releja) i zvuka nema na nijednim zvučnicima pa se pojavi samo na surround zvučnicima, opet nestane, pojavi se na prednjim, nestane i sve tako nasumce dok se linija ne zagrije i počne raditi normalno. Ponavljam cijelo vrijema čuje se kvrcanje kada zvuk dolazi i kada nestaje. Kada zvuk nestane laganim pritiskom na stražnju ploču(gdje se priključuju zvučnici) zvuk se pojavi i osjetim da tu negdje i dolazi kvrcanje.

Pitanje za stručnjake: U čemu bi bio problem, da li je to veliki kvar i isplati li se popravljati? Je da je stara ali ...
Old 02.03.2013., 21:26   #2297
corak
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2013.
AV-ProbLJem !

Pozdrav i dobro vece. Danas sam prikljucio telemachovu kablovsku. Dobio sam novi resiver sa daljinskim i sve to, ali nemogu da na TV-u pronadjem ono AV. TV je BEKO, starija verzija i nemam daljinski za njeg. Pitanje je da li je moguce postaviti na AV bez daljinskog? Kad prikopcam skart iz dvd-a u tv automatski se prebaci na AV ali na ovom resiveru ne moze, pa ako je neko upucen da pomogne bio bih zahvalan. POZDRAV
corak is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 02.03.2013., 21:31   #2298
Cilim
Moderator - Righteous

Cilim Avatar

Registracija: Jul 2007.
Ima taj beko neki model, vjerojatno pise na naljepnici iza na TV-u.
Old 03.03.2013., 00:13   #2299
corak
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2013.
samo ovo: MODEL NR 6GL

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 04.03.2013. at 22:51. Reason: Q
corak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 15:09   #2300
vendella
Registrirani korisnik

vendella Avatar

Registracija: Sep 2006.
Stavila sam pitanje pod konzole, ali vidim da tamo i nije baš neka aktivnost pa ću pitat i ovdje.
Imam trenutno kod sebe neki PS2 koji pokušavam spojit onim crvenim, bijelim i žutim konektorima na Philipsov LCD televizor. Na TVu dobijemo sliku, ali je ona skroz crvena i negledljivo je. Na starom CRTu televizoru je slika ok. Zna li netko u čemu bi mogao biti problem?
vendella is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja