Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi
Korisničko ime
Lozinka

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2011., 12:39   #1
hanna321
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2008.
Exclamation Zastara dugovanja za mirovinsko i zdravstveno

Pozdrav svima! Unaprijed se ispričavam ako ovaj topic već postoji,ne snalazim se baš najbolje..
Zanima me da li netko od vas ima iskustva sa zastarom mirovinskog i zdravstvenog?? Negdje sam pročitala da apsolutna zastara nastupa nakon 10 godina ali ne znam da li ja trebam podnijeti zahtjev za zastaru ili će me netko iz porezne pozvati??
Da li zastara nastupa automatski nakon tih 10 god? Jednom su mi "prijetili" ovrhom ali ništa od toga na kraju nije ni bilo.
Dug je oko 60 tisuća kn..Naime ja sam bila vlasnik samo na papiru,nikad ništa od tog obrta nisam imala osim sad dugova...
HELP!
hanna321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 16:54   #2
d2267
Registrirani korisnik

d2267 Avatar

Registracija: May 2009.
bude li sreće morati ćeš ih tužiti Upravnom sudu da priznaju apsolutnu zastaru
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 16:58   #3
~Scarlet~
never back down

~Scarlet~ Avatar

Registracija: Sep 2009.
Quote:
hanna321 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Unaprijed se ispričavam ako ovaj topic već postoji,ne snalazim se baš najbolje..
Zanima me da li netko od vas ima iskustva sa zastarom mirovinskog i zdravstvenog?? Negdje sam pročitala da apsolutna zastara nastupa nakon 10 godina ali ne znam da li ja trebam podnijeti zahtjev za zastaru ili će me netko iz porezne pozvati??
Da li zastara nastupa automatski nakon tih 10 god? Jednom su mi "prijetili" ovrhom ali ništa od toga na kraju nije ni bilo.
Dug je oko 60 tisuća kn..Naime ja sam bila vlasnik samo na papiru,nikad ništa od tog obrta nisam imala osim sad dugova...
HELP!
Mojoj sestrični bila zastara od skoro 100,00 kn (mirovinsko i zdravstveno) Pozvali su je i rekli da sastavi dvije suvisle rečenice tipa: prošlo je 10 g., molim zastaru. Potpisla se i the end.
Old 08.02.2011., 19:43   #4
hanna321
Registrirani korisnik

Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Mojoj sestrični bila zastara od skoro 100,00 kn (mirovinsko i zdravstveno) Pozvali su je i rekli da sastavi dvije suvisle rečenice tipa: prošlo je 10 g., molim zastaru. Potpisla se i the end.
E to bi bilo super! Samo mene nitko ne zove ni ništa a mene strah tamo ići sama pa prizivat vraga..al tako bi to rado skinila s vrata,mori me 10 godina! Da je barem moj dug pa ajde!
hanna321 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 08.02.2011., 19:44   #5
hanna321
Registrirani korisnik

Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
bude li sreće morati ćeš ih tužiti Upravnom sudu da priznaju apsolutnu zastaru

Ma i to ću ako ne budem mogla ništa jednostavnije..ahh
hanna321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 19:50   #6
seemi
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2011.
Quote:
Ma i to ću ako ne budem mogla ništa jednostavnije..ahh
Iz iskustva...imala dug prije deset godina...postupak zastare podnosi se nakon sedam godina..moj odvjetnik podnio...prije nekoliko dana otisla..tj.smogla snage da se suocim sa poreznom upravom...dali mi ispis duga...uhhhhh...slozila se na pod...sa tim izlistom otisla u sobu kod jene tete...otvorila moj oib...i izjavila da je sve u postupku rjesavanja...nisam nista vise duzna..i da cekam rjesenje....

nadam se da sam popravila dan...
seemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 19:56   #7
seemi
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2011.
Quote:
HELP!
Nazalost...dug je sad mnoggoooo veci..i ako nista ne pokrenete sami..porezna Vas vodi kao duznika, a obzirom na ove nove zakone blokada rn. predlazem hitno u poreznu...sa dopisom za zastaru...platit odvj. neka to odradi..skinut teret sa srca...
seemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 21:21   #8
hanna321
Registrirani korisnik

Quote:
seemi kaže: Pogledaj post
Iz iskustva...imala dug prije deset godina...postupak zastare podnosi se nakon sedam godina..moj odvjetnik podnio...prije nekoliko dana otisla..tj.smogla snage da se suocim sa poreznom upravom...dali mi ispis duga...uhhhhh...slozila se na pod...sa tim izlistom otisla u sobu kod jene tete...otvorila moj oib...i izjavila da je sve u postupku rjesavanja...nisam nista vise duzna..i da cekam rjesenje....

nadam se da sam popravila dan...
Uh da popravila!!! Moram se toga rješit,ne da mi spavat noćima! Znači da si nađem nekog odvjetnika..aha..svakako bolje nego da sama to radim.. Valjda me i on neće oderat! A u svakom slučaju bolje i to nego 60 tisućica!
hanna321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 21:23   #9
hanna321
Registrirani korisnik

Quote:
seemi kaže: Pogledaj post
Nazalost...dug je sad mnoggoooo veci..i ako nista ne pokrenete sami..porezna Vas vodi kao duznika, a obzirom na ove nove zakone blokada rn. predlazem hitno u poreznu...sa dopisom za zastaru...platit odvj. neka to odradi..skinut teret sa srca...

Dobro govoriš! Ukupan dug mi je sada oko 60 tisuća...jbg raslo je malo po malo dok sam vodila bitku s vlasnicima..al to mi je bilo kao borba s vjetrenjačama.. Ma bitno mi je samo da se više rješim toga!
hanna321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 21:09   #10
početnica
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2008.
Od kojeg datuma oni gledaju taj rok za zastaru? Naime, znam za slučaj u kojem se obrt otvorio i zatvorio, a doprinosi nisu plaćeni i to greškom poreznog referenta. Vlasnik obrta je dobio rješenje za doprinose kada je obrt već bio zatvoren i od tada redovito dobiva uplatnice za neuoplaćene doprinose, i to neovisno o tome što je kod zatvaranja obrta tražio da podmiri sve eventualne dugove koje je i podmirio i dobio potvrdu o nepostojanju dogova. Međutim, kada je trebalo upisati radni staž okrivena je greška porezne. Staž nije upisan, a stalno stižu uplatnice. Poslan je dopis za oprost duga i navedeno je sve to, no nikada nije stigao odgovor, već samo uplatnice, ali već par mjeseci ni one ne stižu. Što u tom slučaju? Čemu se nadati? Osoba je sada bez posla, no da li će joj čim se zaposli upisivati daljnji radni staž s obzirom na to i da li mogu samo tako skidati s plaće za te dugove za doprinos koji ima od tog zatvorenog obrta?
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 21:14   #11
Zikomid
Opaki zec

Zikomid Avatar

Registracija: Aug 2009.
Kako to doprinosi nisu plaćeni greškom referenta??
Old 05.04.2011., 21:32   #12
početnica
Registrirani korisnik

Nikada nije došlo rješenje, ali naravno, osoba je znala da si nije plaćala doprinose, no kada ne traže, nitko neće dati toliko love I još je prilikom zatvaranja tražila da plati sve što duguje, a to je na kraju bilo samo nešto sitno poreza, po njima u tom trenutku, te je dobila potvrdu da nema dugova...
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 21:45   #13
Zikomid
Opaki zec

Zikomid Avatar

Registracija: Aug 2009.
Pretpostavljam da je obrt kratko radio, čim nije stiglo rješenje u roku u kojem ste mislili da će doći. Isto tako, neizdavanje rješenja, odnosno kasnije izdavanje rješenja ne oslobađa obveznika od plaćanja doprinosa.
Old 05.04.2011., 23:32   #14
početnica
Registrirani korisnik

Naravno, ali što je sa traženjem da isplati sve što je dužan i dobivanjem potvrde o nepostojanju duga? Obrt je radio oko god. i pol. Ne znam koliko sada postoje osnove za oslobađanje plaćanja duga, već par mjeseci ne šalju uplatnice, ali nisu ni odgovorili na traženje oprosta mislim po čl. 35 OPP.
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja