Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2011., 10:51   #1
Unhappy Izgubila sam svoj stil

Molim cure s mode da me malo posavjetuju, sve slične teme su stare po 3-4 godine, pa reko, ajde, idem otvorit novu, jer mislim da nisam jedina.

Ovako: imam 25 godina i ormar pun garderobe, ali kombinacije su mi dosadne i pomalo infantilne. Zapela sam na skinny jeansu, majicama na bendove, kardiganima i starkama i iz toga se ne vadim. Nisam zadovoljna time i želim promijeniti stvari, ali kao da mi je ovo što sad nosim nekakav comfort zone.

Posjećujem blogove, znam što je lijepo, divim se drugim curama, ali kao da se ne znam obući suvislo. Hoću reć, ne želim nikoga kopirati, imam nekakvu viziju kako bih htjela izgledati, ali nikako da krenem s tim. Imam par svojih outfita koji kao da su ekvivalent trenirkama.


Kako se izvući iz toga? Danas planiram veći shopping, htjela bih kupiti hlače, suknju, vestu i čizme, i to bi trebao biti nekakav start, ali bojim se da ću opet kupiti krivo.

Any tips?
__________________
babe i dide uvik prde i to besramno ako su oni u blizini u tome je izlaz © PO LITRE
Nanuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 11:11   #2
Ja sam furala identičan stil kao ti kad sam bila na kraju osnovne i početku srednje škole. Tak da znam o čemu pričaš!

Međutim, ja sam kliknula na promjenu dosta rano, već u trećem srednje i napravila drastičnu promjenu - ne preeedrastičnu al uglavnom, promijenila sam stil svojom voljom i mijenjala ga do danas kad sam sasvim zadovoljna time kak se oblačim.

Možda trebaš savjetnicu za šoping??

Ja se javljam!

AnnaMollyHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 11:20   #3
Razmišljala sam i o tim opcijama, da mi netko pomogne, ali bojim se da bi me ta osoba nagovorila na nešto što bi mi se u tom trenu činilo zgodno, ali bih na kraju bacila to na dno ormara i opet obukla svoje prnje.

Recimo, ovo mi se čini zgodno i mislim da bih to mogla, ali ne znam je li to za moje godine :



Naravno, ja bih da moje čizme budu nove i čiste
__________________
babe i dide uvik prde i to besramno ako su oni u blizini u tome je izlaz © PO LITRE
Nanuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 11:29   #4
Da, da, ova sličica je super!! Nije nagla preobrazba za tvoj stil, a opet je neka promjena!

Hm, čuj, za tak nekaj je bolje da imaš nekog uz sebe, neku frendicu za koju si ziher da će ti iskreno reć kak ti nešt stoji, a i zabavnije će ti biti istraživat neke nove stvari ako nisi sama. Ak buš sama, najgore buš kupila - znam po sebi!

Ja sam ti baš tak počela - s crnim tajicama, suknjicama baš tog tipa ko na slici, ili nekim tunikama. Ovakve cipele uglavnom možeš na puno toga kombinirati (samo nedaj Bože one marte s kapicom, to bi bilo previše )
A gle, i starke neke neutralne boje mogu na puno toga

I da, ja sam danas uz sve promjene postala "šminkerica", tj.volim se fino obuć, a bez obzira na to i dalje njegujem svoj rockerski stil
AnnaMollyHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 11:41   #5
Uh, ne bih starke više, imam zasad jedne visoke i jedne niske, toliko ih nosim da nisam sposobna nositi cipele, svake me nažuljaju i ozlijede.

Što mi preporučate, koji komadi su mi esencijalni, kakve kombinacije? Visoka sam 169, teška 68kg i nije tako strašno kak zvuči, samo imam trbuščić.
__________________
babe i dide uvik prde i to besramno ako su oni u blizini u tome je izlaz © PO LITRE
Nanuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 11:51   #6
Ma kaj bi strašno zvučalo... Taman si!

Kupi si obavezno jedne crne tajice, mislim da ih svaka cura ima i na tajice možeš stvarno svašta kombinirati!
Preporučam Zaru kaj se toga tiče. Ja sam tamo kupila savršene ove zime.

U Zari sam isto našla slatke majice s printom, iz nove kolekcije ali nisu skupe, malo su poduže pa super idu uz tajice.

Oni ti imaju i lijepih suknjica, a možeš navratiti i u Mango ili Xnation. Mislim da su takvi dučančići idealni za nas mlade koji još nemamo strogo klasičan stil.

Ubaci i malo accesorize-a ako voliš.

A kaj se cipelica tiče - ja sam sad kroz zimu najzadovoljnija sa niskim Skechers čizmicama. Opet idu i na trapke, tunike, suknje - na sve!
AnnaMollyHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 11:58   #7
Rado bih čula kako su uvažene forumašice krenule kad su počele formirati svoj stil. Naime, moj je bio izgrađen prilično, no u jednom trenu se dogodila nekakva regresija, više nisam boje znala sklopit, kao da sam sve zaboravila. Najalarmantnije mi je bilo kad sam shvatila da više ne znam frizuru složit .
__________________
babe i dide uvik prde i to besramno ako su oni u blizini u tome je izlaz © PO LITRE
Nanuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 12:04   #8
Pa evo, nitko im ne brani, nek se uključe i komentiraju...

Ja sam krenula stvar po stvar, ali u kratkom vremenu, i doslovce totalno promijenila izgled ormara. Samo polako...
AnnaMollyHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 12:08   #9
Ma ne, samo ti ostani na topiku, puno pomažeš
__________________
babe i dide uvik prde i to besramno ako su oni u blizini u tome je izlaz © PO LITRE
Nanuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 12:25   #10
Quote:
Nanuša kaže: Pogledaj post
Rado bih čula kako su uvažene forumašice krenule kad su počele formirati svoj stil. Naime, moj je bio izgrađen prilično, no u jednom trenu se dogodila nekakva regresija, više nisam boje znala sklopit, kao da sam sve zaboravila. Najalarmantnije mi je bilo kad sam shvatila da više ne znam frizuru složit .
mislim da je tvoj 'problem' sasvim normalan kod cura 20+
i meni se to dogodilo, poslije faksa sam imala samo mladenacku odjecu a za posao mi je trebalo nesto sasvim drugo
to trebalo je pod navodnicima jer nitko ti ne kritizira stil toliko, koliko sam sebi

zanima me kakve si gradje ? bokovi-struk-ramena-sise???

ja sam pocela promjenu tako sto sam kupovala samo kvalitetne, prirodne materijale
obicno je to i nesto skuplja roba pa sam postala expert na snizenjima
dakle kozne cizme, kozne torbe, angora majicice, svilene bluze
+neizostavni jeans naravno, jer sve ove druge chic stvarcice dizu kombinaciju
ne oblacim suknje cesto a ne moras ni ti ako bas nisi navikla
ostani u skinnicama ali preko malo skuplje tunike umjesto band majice

ajde reci nam gradju tijela
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 12:30   #11
Uska ramena, manje grudi (trojkica nekakva mršava), onda trbuh u dva dijela (to mi je najgora zona), manje dupe, jača bedra
__________________
babe i dide uvik prde i to besramno ako su oni u blizini u tome je izlaz © PO LITRE
Nanuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 12:36   #12
uh. nekako mi se čini da nas ima više s tim problemom.
vidim što mi se sviđa na drugima, razmislim kako bi to meni stajalo, kupim nešto, kombiniram, i onda mi se opet dogodi da se vratim u svoju zonu ugode.
traperice+majica+vestica.

imam faze koje traju po tjedan dana kad sam sjajno obučena, kad mi se razmišlja o svemu tome, kad sjajno kombiniram, a onda me lupi tjedan kad sve što spojim izgleda grozno i onda odustanem.

moje preporuke za kupnju.

1. kupi balernike u djahmanu- crne ili u nekoj ludoj boji, tako ćeš se bar maknut od starki , a udobne su.
2. kupi suknju koja ti dobro stoji,u zari uvijek ima bar 5 modela i mislim da si cure svih oblika mogu tamo nać stvari.
3.kupi neki dobar remen,koji može ići na vestice i haljine, x nation ima fora remene za dobru cijenu.
4. kupi košuljicu , ne mislim onu old skul košulju, nego nešt lepršavo, za to je najbolji hm , al s obzirom da ga kod nas nema opet ću preporučit zaru.

5. razmisli o kupnji haljine, nek za početak bude neutralna, tak da vidiš jel se dobro osjećaš u njoj.
6. torba, koja ne ide preko ramena.
csila.csila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 12:45   #13
po meni prvo sto ti treba je jedan blazer, malo duzi ne do struka
to digne svaku kombinaciju, moze na hlace, suknju i skinny, u zari imas izbora
a posto imas uska ramena dobro bi ti stajao i neki sa naglasenim ramenima
samo ne zaboravi da ce to ubrzo biti out, tako ako zelis kupiti nesto na duze staze zaboravi na trendove i drz se klasike

1.blazer
2.polucizmice na petu (ne previsoku)
3.dobra torba
-ovo se da kombinirati sa garderobom koju imas

onda gledas dalje, hoces li neku haljinicu ili radje chino hlace (isto ce brzo out)
majice bez printa
jaknu ne kupuj dok se vrijeme ne stabilizira, onda kupis proljetnu/ljetnu
osim ako ne nadjes dobar zimski kaput na snizenju, to vrijedi uzeti, neki klasicni vuneni sa remenom u struku je uvijek dobar izbor
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 12:48   #14
Quote:
csila.csila kaže: Pogledaj post
uh. nekako mi se čini da nas ima više s tim problemom.
vidim što mi se sviđa na drugima, razmislim kako bi to meni stajalo, kupim nešto, kombiniram, i onda mi se opet dogodi da se vratim u svoju zonu ugode.
traperice+majica+vestica.

imam faze koje traju po tjedan dana kad sam sjajno obučena, kad mi se razmišlja o svemu tome, kad sjajno kombiniram, a onda me lupi tjedan kad sve što spojim izgleda grozno i onda odustanem.

moje preporuke za kupnju.

1. kupi balernike u djahmanu- crne ili u nekoj ludoj boji, tako ćeš se bar maknut od starki , a udobne su.
2. kupi suknju koja ti dobro stoji,u zari uvijek ima bar 5 modela i mislim da si cure svih oblika mogu tamo nać stvari.
3.kupi neki dobar remen,koji može ići na vestice i haljine, x nation ima fora remene za dobru cijenu.
4. kupi košuljicu , ne mislim onu old skul košulju, nego nešt lepršavo, za to je najbolji hm , al s obzirom da ga kod nas nema opet ću preporučit zaru.

5. razmisli o kupnji haljine, nek za početak bude neutralna, tak da vidiš jel se dobro osjećaš u njoj.
6. torba, koja ne ide preko ramena.
Potpisujem! Ko da sam ja napisala!!
AnnaMollyHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 13:49   #15
Quote:
Nanuša kaže: Pogledaj post
R

Recimo, ovo mi se čini zgodno i mislim da bih to mogla, ali ne znam je li to za moje godine :


OK ja sam starija od tebe i nosim ovakve stvari bez problema. Mislim (nadam se nadam se ) da je pitanje stava i načina na koji nosiš to što nosiš.

Zašto ne bi, ako želiš biti ženstvenija ako se ne varam, nastavila nositi majice na benove ali na suknju a preko neki sakoić, bapski đemperčić, tako nešto? Po meni, bilo kakva drastična promjena prevelik je šok za novčanik

Dakle, trebaš se početi mijenjati na način da uklopiš ono čega imaš najviše u ormaru pa postepeno dodaji nove komade, na koncu možeš to čega si imala najviše u potpunosti izbaciti iz upotrebe... Najgore je da sad kažeš evo neću više nositi majice, nositi ću košulje! I kupiš 2-3 košulje koje će ti sigurno dosaditi nakon 3-4 nošenja... Možda sam u krivu, kažem kako se meni čini
__________________
SEXA
Aualida is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 13:57   #16
preporucam neku(e) haljinice jednostavnih/zgodnih krojeva koje ti dobro stoje, tak do koljena su, a ak ti je to prevelik skok odjednom , možeš za početak nosit traperice i tajce ispod
meni su sosevi visokog struka jebeno otkrice jer možeš utrkavat košuljice, bendovske majce (ak nisu velike) veste, pizde materine unutra i izgleda lijepo a dolje mozes imat i dalje marte. isto tak majce mogu ostat vani ofkors. probaj ak neces uske kupuj kroj ovakav ko sa slike. nek ne prelaze koljeno!
preporucila bih da prestanes nosit starke , jer kad sam se maknula iz tenisica pocela sam se osjecat puno bolje i zenstvenije pa makar i u teskim bakandama, martama blabla
kupi jednostavne najednostavnoje balerinke, obicne crne ili crvene. na to sve ide i neces kukat kak ti nis ne pase!
mani se kricavih boja, uzoraka i sličnog, (ako to i inace ne nosis) bar za prvi šoping jer ce ti ostat na dnu ormara posto neces znat iskombinirat na kraju (ko ja )
veste do koljena su zgodna stvar u svakom slucaju.
ak nis drugo u aksesorajzu su snizenja pa kupi dobru torbu i bit ce bolje
i da, kupuj malo po malo
__________________
.
Stella. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 14:14   #17
Hvala, cure, jako ste konstruktivne

Starke moram fizički maknut iz kuće jer znam da ću pokleknut nekad, negdje, iz nekog razloga.

Kako ću najlakše na vješalici prepoznati suknjicu visokog struka? To bih danas svakako kupila. Moram se držati podalje od harem hlača isto :mental note:

Ehh
__________________
babe i dide uvik prde i to besramno ako su oni u blizini u tome je izlaz © PO LITRE
Nanuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 14:20   #18
Quote:
Nanuša kaže: Pogledaj post
Uh, ne bih starke više, imam zasad jedne visoke i jedne niske, toliko ih nosim da nisam sposobna nositi cipele, svake me nažuljaju i ozlijede.

Što mi preporučate, koji komadi su mi esencijalni, kakve kombinacije? Visoka sam 169, teška 68kg i nije tako strašno kak zvuči, samo imam trbuščić.
hey, ja sam identične visine kao i ti, i 65 kila, to je tu negdje..
ja se iz tajca ne vadim, a kombiniram ih uz majice na print, malo duže ( dupe veliko ) i čizme ili tenisice, volim i haljinice nositi, za svoju građu pronađi neku koja će se oko pupka počet malo širiti prema dolje, meni takve najbolje pristaju, jer stegnu trbuh, a miču pogled od dupeta, bedra i bokova ako su veće. nekako kao puf haljinice...

kupi si balerinkice, košuljice raznih boja, nekakvu suknjicu npr.

( ovo nisam ja, skinuto s neta)
ta pokrije trbuh i super je
sretno
__________________
http://modnapuma.blog.hr/
pantigananera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 14:36   #19
suknja visokog stuka izgleda tubasto i usko

ne znam di ides u soping. odi u west gate ak mozes izgubit pol dana jer ima svakakvih (edit: meni) no name ducana u kojima su uber jeftine. ili provjeri bershku tam ih je uvijek bilo. pa gledaj jel ti fise pasu one rastezljivije koje se oblikuju prema tijelu il one krute koje malo oblikuju u nijednima se ne vidi skemba
__________________
.
Stella. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 14:50   #20
Da, ili WG ili Arena Centar ima dosta dućana što ne tako popularnih, što novih...

Evo, vidiš, potvrdile su curke.

Tajice - must have! Balerinke neutralne boje isto tako! Za zimu čizmice po tvom ukusu - al opet neutralne boje!

Haljinice, tunikice - sve to ide, skriva trbuščić (znam po svojoj mami), samo da su do koljena, a ne duže da ne izgleda zdepasto
AnnaMollyHr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.