Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service
Korisničko ime
Lozinka

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2011., 00:56   #1
wor
registrirani korisnik

wor Avatar

Registracija: Jan 2009.
Nero 7 - ne mogu više spržiti dvd ili cd

Nisam znao kako da nazovem temu a da opet bude razumljivo.
Probati ću ukratko objasniti problem koji mi se pojavio nakon instalacije Nero 7 - Premium Edition
Nakon instalacije Nero 7 sve je lijepo funkcioniralo, spržio sam dosta cd-a, dvd-a... ali nakon nekog vremena počeo sam istraživati pomalo što se još može i tako sam, pretpostavljam, negdje nešto pogrešno kliknuo i sad mi se događa da dvd-e uopće ne mogu spržiti, nekakav error sa disk at once opcijom a cd mogu spržiti ali najmanja brzina koju mi ponudi je 8x pa do 48x što je naravno pre,previše.
Već dva, tri dana pregledavam gdje sam napravio grešku ali ne mogu naći gdje sam pogriješio.
Čak sam probao deinstalirati program, pa ga ponovno instalirati ali i nakon toga situacija ostane identična??
Stvarno sam već sve živce izgubio ali ne razumijem u čemu je problem?
Nadam se da će se među forumašima naći netko tko bi mogao znati u čemu je problem i pomoći mi da to riješim.
Thanks!
wor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 01:01   #2
JVC
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2006.
odi new compilation, zadnja kartica burn, pod write method stavi disc/session-at-once, stavi cd u pržilicu kako bit to mogao izmjenit!
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 11:32   #3
wor
registrirani korisnik

wor Avatar

Quote:
JVC kaže: Pogledaj post
odi new compilation, zadnja kartica burn, pod write method stavi disc/session-at-once, stavi cd u pržilicu kako bit to mogao izmjenit!
Sve to napravim ali ne mogu brzinu prženja spustiti ispod 8x!
A kad hoću spržiti dvd onda uopće ne mogu doći do opcije disk-at-once, track-at-once, zatamnjena je.
Negdje sam pobrkao nešto u postavkama i sad ne mogu naći šta??
wor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 11:38   #4
kandidatrizla
Jets!Jets!

Registracija: Sep 2009.
reinstaliraj nero..
kandidatrizla is offline  
Odgovori s citatom

Old 21.02.2011., 12:01   #5
UltraHardcore
Hardcore Maniac

Registracija: Jul 2009.
nabavi si drugu verziju nera
UltraHardcore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:04   #6
wor
registrirani korisnik

wor Avatar

Quote:
kandidatrizla kaže: Pogledaj post
reinstaliraj nero..
Probao sam i to. Prvo sam ga maknuo sa revo uninstalerom pa onda i na add/remove programs ali kad ga opet instaliram, vrati mi se na iste postavke, tj. ove koje sam opisao!??
wor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:16   #7
wor
registrirani korisnik

wor Avatar

Quote:
UltraHardcore kaže: Pogledaj post
nabavi si drugu verziju nera
Vjerojanto ću to morati napraviti ali ne razumijem što sam to napravio da se i nakon deinstalacije vraća na iste postavke? Nisam nikad tako nešto vidio pa sam mislio da netko možda zna o čemu se radi!?
wor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:40   #8
Brico_GO
Lucem Ferre

Brico_GO Avatar

Registracija: Jan 2011.
Pošalji poruku preko MSN korisniku Brico_GO
Probaj system restore na vrijeme kad je radilo...ili probaj neki drugi software za przenje da li s njim ide..mozda je do tvoje przilice a ne do Nere..a DVD kako ja znam se moze samo u Disc at Once - Modusu prziti
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:52   #9
wor
registrirani korisnik

wor Avatar

Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Probaj system restore na vrijeme kad je radilo...ili probaj neki drugi software za przenje da li s njim ide..mozda je do tvoje przilice a ne do Nere..a DVD kako ja znam se moze samo u Disc at Once - Modusu prziti
Pa dvd se može pržiti samo u tome disk-at-once modu ali meni ga ne sprži nego napiše nekakav error - disk-at-once....
možda bi najbolje bilo napraviti system restore??
wor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:53   #10
Fosna
Moderator

Fosna Avatar

Registracija: Jun 2005.
Quote:
wor kaže: Pogledaj post
Već dva, tri dana pregledavam gdje sam napravio grešku ali ne mogu naći gdje sam pogriješio.
Nero ima log file u koji se sve bilježi -> Program Files\Nero\Nero 7\Core\NeroHistory.txt

Nemoj cijeli log kopirati jer je povelik, samo zadnji dio kad si imao greške kod prženja...ne bi bilo loše i da flashaš pržilicu sa novim firmwareom.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 13:50   #11
Lord Byron
Registrirani korisnik

Registracija: May 2009.
Quote:
dvd-e uopće ne mogu spržiti, nekakav error sa disk at once opcijom a cd mogu spržiti ali najmanja brzina koju mi ponudi je 8x pa do 48x što je naravno pre,previše.
U naslovu kažeš da ne možeš ni cd-ove pržiti. Je li tako ili nije tako?

48x je sasvim pristojna brzina za cd - jesi siguran da krećeš sa prženjem dvd-a?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 16:41   #12
wor
registrirani korisnik

wor Avatar

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
U naslovu kažeš da ne možeš ni cd-ove pržiti. Je li tako ili nije tako?

48x je sasvim pristojna brzina za cd - jesi siguran da krećeš sa prženjem dvd-a?
Pa nije pristojna nego je pre,pre brza. Prije sam pržio cd-e na maximum 2,4 brzini a sada je ne mogu spustiti ispod 8x!
A dvd mi počne pržiti pa na kraju izbaci error da nije mogao učitati disk-at-once. Na kraju dvd mi prikaže kao da je dvd pun a na njemu ništa nije snimljeno. Tako sam već 4,5 dvd-a uništio.
wor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 18:27   #13
Fosna
Moderator

Fosna Avatar

Registracija: Jun 2005.
CD-i su se na 2-4 brzini pržili prije 15-ak godina. Da nisi ti nešto pobrkao ili zaista pržiš običan cd pola sata?
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 19:36   #14
wor
registrirani korisnik

wor Avatar

Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
CD-i su se na 2-4 brzini pržili prije 15-ak godina. Da nisi ti nešto pobrkao ili zaista pržiš običan cd pola sata?
Pa malo duže traje kad pržim na manjim brzinama ali zato je kvalitetnije snimljeno. Kad pržim na brzini npr. 8x događa se da mi cd brzo počne preskakati.
Pogotovo kazić u autu već nakon par slušanja počne štekati.
wor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 22:48   #15
Lord Byron
Registrirani korisnik

Registracija: May 2009.
Quote:
Kad pržim na brzini npr. 8x događa se da mi cd brzo počne preskakati.
Prastara Nero "šestica" nema opciju brzine manje od 8x.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 23:18   #16
wor
registrirani korisnik

wor Avatar

Pregledao sam malo onaj nero log koji mi je fosna spomenuo i mislim da je problem u driveru za dvd rom. Do problema je došlo kad je komp. povukao neku novu zakrpu a za dvd pržilicu nije našao odgovarajuću. Nisam još sto posto siguran ali mislim da je to u pitanju!
wor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 17:50   #17
Elich San
Registrirani korisnik

Elich San Avatar

Registracija: Mar 2009.
e ovako ,imam problem sa Nero7 premium edition programom, pa da ne otvaram posebnu temu, pisat ću ovdje.
dakle nakon reinstalacije windowsa, ponovno sam instalirala i neru, no događa mi se sljedeće.:
dakle pjesme, video, slike i sve ostalo mogu otvorit i reproducirat ,ali kad poželim nešto spržit na cd dobijem sljedeću poruku:
internal error:couldnot open the second advanced file dialog
Looks, like you didn't register some DLLs

dakle moje pitanje bi bilo kako to riješiti. unaprijed zahvaljujem na odgovorima ,ako ih bude
Old 04.04.2011., 17:51   #18
Elich San
Registrirani korisnik

Elich San Avatar

e ovako ,imam problem sa Nero7 premium edition programom, pa da ne otvaram posebnu temu, pisat ću ovdje.
dakle nakon reinstalacije windowsa, ponovno sam instalirala i neru, no događa mi se sljedeće.:
dakle pjesme, video, slike i sve ostalo mogu otvorit i reproducirat ,ali kad poželim nešto spržit na cd dobijem sljedeću poruku:

dakle moje pitanje bi bilo kako to riješiti. unaprijed zahvaljujem na odgovorima ,ako ih bude
Old 04.04.2011., 17:55   #19
Klose
Registrator

Klose Avatar

Registracija: Dec 2008.
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post

A koji sistem si sada instalirala? Prije je bio XP a sada je Win 7...jesam li u pravu??
Old 04.04.2011., 20:38   #20
Elich San
Registrirani korisnik

Elich San Avatar

Quote:
Klose kaže: Pogledaj post
A koji sistem si sada instalirala? Prije je bio XP a sada je Win 7...jesam li u pravu??
ne, bio xp i sada je xp.

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja