Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2011., 19:34   #1
Prevara - priznati ili ne? Zašto?

Dragi moderatori, tema je bila prije 2 godine, ali na osobnom nivou, ova će biti općenita!
Hvala!


Prvo da objasnim zašto ova tema baš na ŽuD, a ne na LJES:
- tražim mišljenje parova koji su u ozbiljnim i dugim vezama, a na LJES-u ima previše mlađarije
- da me ne sprdaju na LJES-u

No, da počnem.
Tema je za sve one koji su u braku ili u dugim vezama koje teže braku ili žive zajedno! U vezi/braku sve funkcionira, on/ona vas ne zapostavlja, seksa ima dovoljno, razgovarate, družite se u slobodno vrijeme, nemate tabu tema – dakle, sasvim ok i pristojna veza!
Međutim, dogodi se, jbga, može se dogodit svakome! Posvađate se jednu večer sa partnerom/parnericom, izađete vani, napijete se, privučete nečiju pažnju, u društvu te osobe se osjećate poželjno, lijepo, seksi, a ona 'budala' doma vam je toliko digla živac da biste ju/ga najrađe udavili! I eto, desilo se - sex na jednu večer!

E sad, nakon samog čina prevare shvaćate svoju grešku, tu osobu više ne planirate nazvati/vidjeti/opslužiti , svjesni ste kakvo ste sranje napravili, nakon mamurluka shvaćate da još uvik volite svog partnera/partnericu, možda i više nego do tad! Znate da vam više nikad to neće past na pamet, dogodilo se tada i nikad više...

Što učiniti?
Priznati? Zašto? Da biste imali čistu savjest? Priznanjem ćete povrijediti osobu do koje vam je stalo, nimalo pozitivno to priznanje neće utjecat na vašu vezu! Samo ćete vi sebi olakšati dušu! Jel to lažni moral?

Ne priznati? Zar nije iskrenost temelj svake veze, braka? Zar nije sami čin prevare generalno sranje koje možete napraviti vašoj vezi i koje zapravo znači da nešto u vezi ne štima?

Također, zanima me da li želite da se vama prizna prevara ili ne? I zašto da, odnosno ne?

Onda, da vas čujem
Budite opširni

E da, lišite me moralnih prodika dal je u redu varati ili nije, to nije tema!

Ajmo, ožeži

I naravno :vibrvibr:
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 19:51   #2
Ne priznati.

Zelim da mi prizna AKO me vise ne voli, ako je to nas kraj i ako cemo se rastavljati. Ak je bio ONS, jednom i nikad vise, a on bi sebi preko mojih pleca olaksavao savjest - e to ne moze.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 20:01   #3
Quote:
MalaMulica kaže: Pogledaj post
Posvađate se jednu večer sa partnerom/parnericom, izađete vani, napijete se, privučete nečiju pažnju, u društvu te osobe se osjećate poželjno, lijepo, seksi, a ona 'budala' doma vam je toliko digla živac da biste ju/ga najrađe udavili! I eto, desilo se - sex na jednu večer!
Vrlo nategnuta situacija. Mo'š mislit kako netko ode van poševit štogod da bi smirio živce.

Komentiranje ovakvih tema je "lose-lose situation". Ako čovjek napiše da je priznavanje prijevare u takvoj situaciji sebično, eto mu na vratu hrpa komentara "a je li, a znači prijevara nije sebična, je li, je li?". Ako ne voliš Tita, voliš Hitlera.

Priznavanjem prijevare se "teret odluke", pa i lijepi dio "mučnine", prenosi na partnera. Onako, "evo ti pa se sad misli što ćeš s tim". Ponekad mislim da je šteta što iz "Chata za prevarene" nisu probrani postovi koje su te žene pisale kad bi se razgrnuo onaj chat-dio topica.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 20:03   #4
Quote:
MalaMulica kaže: Pogledaj post
Međutim, dogodi se, jbga, može se dogodit svakome! Posvađate se jednu večer sa partnerom/parnericom, izađete vani, napijete se, privučete nečiju pažnju, u društvu te osobe se osjećate poželjno, lijepo, seksi, a ona 'budala' doma vam je toliko digla živac da biste ju/ga najrađe udavili! I eto, desilo se - sex na jednu večer!
a kažeš da tema nije osobna


Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Ne priznati.

Zelim da mi prizna AKO me vise ne voli, ako je to nas kraj i ako cemo se rastavljati. Ak je bio ONS, jednom i nikad vise, a on bi sebi preko mojih pleca olaksavao savjest - e to ne moze.
nisam baš sigurna, ali zapravo se slažem s ombiom. ne mislim da je prebacivanje svog emocionalnog smeća na partnera pozitivno za neku vezu.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 20:08   #5
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Mo'š mislit kako netko ode van poševit štogod da bi smirio živce.
baš

ali opet, ako je ipak ta osoba odlučila ne griješiti više onda je ok da svoje razloge raspravi sa psihićem il' štajaznam, sama sa sobom...
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 20:17   #6
Quote:
MalaMulica kaže: Pogledaj post
U vezi/braku sve funkcionira, on/ona vas ne zapostavlja, seksa ima dovoljno, razgovarate, družite se u slobodno vrijeme, nemate tabu tema – dakle, sasvim ok i pristojna veza!
Međutim, dogodi se, jbga, može se dogodit svakome! Posvađate se jednu večer sa partnerom/parnericom, izađete vani, napijete se, privučete nečiju pažnju, u društvu te osobe se osjećate poželjno, lijepo, seksi, a ona 'budala' doma vam je toliko digla živac da biste ju/ga najrađe udavili! I eto, desilo se - sex na jednu večer!
Po otrežnjenju, mamurnom riganju i ostalome, vjerojatno se pitam kad mi je veza od "sve funkcionira" došla do "nešto opako ne funkcionira" a da ja to uopće nisam primijetila.

Jer ako se posvađamo, a ja bijesna ko pas odem van lokati, i onda se još i nataknem na kurac, očito nešto jako, jako ne funkcionira.


Ne znam što da odgovorim, nisam sigurna da je moguće da dođemo u tu fazu, a da su problemi još rješivi i da ima smisla da išta govorim.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 20:21   #7
Ako je riječ o one night standu, ne, ne bih voljela znati. Niti bih priznala. Ne vidim nikakvog smisla u tome niti smatram da bi priznavanje tako nečeg učvrstilo ili poboljšalo na bilo koji način vezu/brak niti pokazalo neko poštenje priznavača (prije neke druge stvari).
Što ne znaš ne boli.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 20:22   #8
NE

zato što:
1) Priznaješ samo kad ne možeš više. Ne voliš, odlaziš.
2) Veza ( i ti i partner) je spremna na drastične promjene. Riskantno.

Savjet:Ne varaj da bi smirila živce( kao što Lord spomene), moj odgovor nije alibi za prevaru
Ma ne varaj uopće, pa si mirna.
Made Octa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 20:28   #9
Ne znam kako bi se moglo desiti da se nakon jedne svađe nađemo u situaciji da nam bude toliko malo stalo pa da prevarimo. Ali da se u nekom scenariju i to desi, ja kao prevarantica ne bih mogla mirno funkcionirati u toj zajednici znajući što sam učinila.

U slučaju da me partner prevario i strašno se grize i jako žali, to bi se primjetilo na njemu i opet ne bi dugo trebalo dok ili on sam ne prizna ili nam njegovo grizodušje i šutnja ne pokvare i ostatak veze. Ako ne žali, lako moguće da to opet učini, a to nije tema.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 20:36   #10
Nikad priznat, nikad oprostit priznanje. Ko prizna nek ide u tri di zna.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 21:08   #11
Situacija u kojoj sretnog rješenja nema.

Sebe ne mogu zamisliti u situaciji da svađu s partnerom rješavam one night standom. Teoretski, da se to i dogodi, jako bi teško to prešutjela, grizla bi se iznutra i nema šanse da bi se mogla ponašati kao da se ništa nije dogodilo.

Isto tako, definitivno bolje da ne znam ukoliko bi partner na taj način rješavao svađu. Vjerojatno bi pokušala oprostiti, ali to bi me non stop proganjalo i definitivno nepovratno narušilo odnos.
__________________
Kakvi zeleni, kaj je tebi, njih zanima fotelja i lova, a ne zelenilo, nemoj biti naivna
*Ava* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 21:17   #12
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Ne priznati.
pretpostavljam da onda ni sama ne želiš da tebi partner prizna prevaru!?
draže ti je živjeti u neznanju?

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Vrlo nategnuta situacija. Mo'š mislit kako netko ode van poševit štogod da bi smirio živce.
nisam ni rekla da odeš vani poševit nekoga samo da bi smirio/la živce!
rekla sam da se može dogodit, eto možda radi svađe, možda radi nečega drugoga, jednostavno se desi! znam ljude koji su se našli u takvim situacijama, bili na rubu da prevare, ali neka je mrvica prevagnula i spriječila ih da to učine! isto tako je neka mrvica mogla prevagnut pa da prevare! a pričam o ljudima koje poznam osobno i koje su u sretnim vezama!
nije to tema rasprave, nemojmo o tome kako se može doć do toga odjednom, prihvati da se može i vodi se time dok odgovaraš na temu!

Quote:
Komentiranje ovakvih tema je "lose-lose situation".
jest!
ali ako se nađeš u takvoj situaciji, birati moraš između to dvoje, zar ne? istina je da izbor nije lagan, al birat moraš!

a nakačit ti se neće niko i niko neće nikoga osuđivat, rekla sam da to nije tema! a i moderatorice su tu da zarade plaću i da, nisi rekao svoje mišljenje
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
a kažeš da tema nije osobna
jebemu gloro, jel moraju svi znat?

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne znam što da odgovorim, nisam sigurna da je moguće da dođemo u tu fazu, a da su problemi još rješivi i da ima smisla da išta govorim.
to znači, ne bi rekla? nisam razumila

Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ne znam kako bi se moglo desiti da se nakon jedne svađe nađemo u situaciji da nam bude toliko malo stalo pa da prevarimo. Ali da se u nekom scenariju i to desi, ja kao prevarantica ne bih mogla mirno funkcionirati u toj zajednici znajući što sam učinila.
što bi onda? priznala mu i prekinula vezu? odrekla bi se ljubavi jer si pogriješila? bi li s tim mogla živjeti?
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 21:22   #13
ja se ne mogu zamislit da se posvađam s partnerom, odem se oblokat i još padne neki usputni sex. malo previše nezrelo ponašanje i pubertetsko "opravdanje", pardonmajfrenć.

al eto, da sam u vezi s nekim takvim, nek šuti zauvijek, ili bar dok još ne izbije kakav biser s njegove strane, pa i prekinemo tu vezicu, ili štoveć.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 21:24   #14
Jedan ons ne bih priznala ako bi odmah zaključila da je zajeb al obično to ima neke dublje korjene koje ni sami sebi ne želimo priznati...(nekako ne vjerujem u spontane ons-e a da je doma sve super... )
__________________
Non, rien de rien, non je ne regrette rien, Ni le bien qu’on m’a fait, ni le mal, tout ça m’est bien égal.
Non, rien de rien, non je ne regrette rien. C’est payé, balayé, oublié, je me fous de passé
gioa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 21:25   #15
Quote:
MalaMulica kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da onda ni sama ne želiš da tebi partner prizna prevaru!?
draže ti je živjeti u neznanju?
Ovako na prvu, ja bih ti na ovo rekla "da". S druge strane, ne bih htjela biti s nekime tko je toliko beskrupulozan lažac da nikad ništa ne bude čudno među nama zbog te njegove laži, a niti u vezi u kojoj nešto stalno smrducka, a nikako da saznam čiji je leš.

Quote:
o ljudima koje poznam osobno i koje su u sretnim vezama!
Ja ne bih bila sretna u vezi u kojoj sam svađu i četiri piva udaljena od seksa s nekim drugim.

Quote:
to znači, ne bi rekla? nisam razumila
Vjerojatno ne bih rekla, nego bih ga samo ostavila ubrzo.

Ne zbog toga, nego zbog svih onih stvari zbog kojih nam je veza došla do toga da su meni jedna svađa i par čaša dovoljni da se pojebem s nekim drugim.

Nisam sigurna da je oštećenje u toj fazi reverzibilno. Pričam isključivo o sebi, ne mora biti primjenjivo na tvoju situaciju.

Ako bih odlučila ne prekinuti, mislim da bih u nekom trenutku rekla, jer sam preloša lažljivica da bi netko s kim sam vrlo bliska ne primijetio ništa. Ne bih htjela biti u vezi u kojoj lažem o tako nečemu, a on ništa ne primjećuje.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 21:27   #16
Quote:
MalaMulica kaže: Pogledaj post
što bi onda? priznala mu i prekinula vezu? odrekla bi se ljubavi jer si pogriješila? bi li s tim mogla živjeti?
Situacija mi je totalno imaginarna, vjerujem da bih priznala. Koliko god se to činilo sebičnim, da olakšam sebi, ali činjenica je da bi se grizodušje vidjelo na meni i ne bih mogla biti intimna sa svojim partnerom znajući da sam ga prevarila, a on mi vjeruje. Osjećala bih se prljavo i kao da ga cijelo vrijeme varam.

Ali ne mogu ni zamisliti da ga samo tako prevarim, to mi je totalno nepojmljivo.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 21:27   #17
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
ja se ne mogu zamislit da se posvađam s partnerom, odem se oblokat i još padne neki usputni sex. malo previše nezrelo ponašanje i pubertetsko "opravdanje", pardonmajfrenć.
trebala sam napisati u uvodni post da ne komentirate jel moguće oblokat sei prevarit partnera...svi se vatate za tu slamku i ne možete se zamislit u toj situaciji!
ne mogu ni ja, ne može niko ko voli i poštuje svoga partnera! ni ja ne bi mogla tek tako prevarit, ako ne radi njega, onda radi sebe - jer sam prevelika kukavica i paranoik


Quote:
al eto, da sam u vezi s nekim takvim, nek šuti zauvijek, ili bar dok još ne izbije kakav biser s njegove strane, pa i prekinemo tu vezicu, ili štoveć.
bi li ti priznala da prevariš? zašto da, ili ne?
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 21:32   #18
Quote:
MalaMulica kaže: Pogledaj post
trebala sam napisati u uvodni post da ne komentirate jel moguće oblokat sei prevarit partnera...svi se vatate za tu slamku i ne možete se zamislit u toj situaciji!
ne mogu ni ja, ne može niko ko voli i poštuje svoga partnera! ni ja ne bi mogla tek tako prevarit, ako ne radi njega, onda radi sebe - jer sam prevelika kukavica i paranoik
da, al zar ti nisi rekla u uvodnom postu da se radi o ljudima koji se vole, poštuju, veza ok? meni je sretna i kvalitetna veza u kombinaciji sa ons-om (a i drugim oblicima varanja, ali ons pogotovo) oksimoron.

Quote:
bi li ti priznala da prevariš? zašto da, ili ne?
ne znam. iskreno. nisam se nikad našla u toj situaciji i ne znam kako bih reagirala, ponijela se. ali, logika mi govori da bi bilo smislenije tako nešto prešutiti.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 21:32   #19
Quote:
MalaMulica kaže: Pogledaj post
ne mogu ni ja, ne može niko ko voli i poštuje svoga partnera!
Dakle, pitanje je, da prevarim dečka s kojim sam u sretnoj vezi, ali ga ne volim i ne poštujem, priznala prevaru?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 21:34   #20
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ja ne bih bila sretna u vezi u kojoj sam svađu i četiri piva udaljena od seksa s nekim drugim.
pa rekla sam da nisu u takvoj vezi! nisu prevarili! bili na rubu, odustali! dogodilo se jednom, bar mislim

Quote:
Nisam sigurna da je oštećenje u toj fazi reverzibilno. Pričam isključivo o sebi, ne mora biti primjenjivo na tvoju situaciju.
koja moja situacija???
ajme, glore, šta si zakuhala?
rekoh da je tema općenita! razmišljala sam nedavno o ovome, nakon što mi je prijateljica postavila pitanje bi li priznala! ne, ja nisam prevarila i ne pada mi na pamet trenutno!

Quote:
Ako bih odlučila ne prekinuti, mislim da bih u nekom trenutku rekla, jer sam preloša lažljivica da bi netko s kim sam vrlo bliska ne primijetio ništa. Ne bih htjela biti u vezi u kojoj lažem o tako nečemu, a on ništa ne primjećuje.
i riskirala bi vezu, ljubav? radi jedne greške za koju si svjesna da je nikad više nećeš počinit?
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.