Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2011., 22:43   #1
Savannah mačke

Za sve one koje zanima savana mačka i koji bi željeli znati više o njoj ! uključujući i mene
Inače ovo je najveća kućna mačka, strašno je inteligentna, dresirati ju je vrlo lako, da se voditi na uzici, obožava vodu i nastala je križanjem uglavnom između bengalske mačke i afričkog servala, ima breathtaking fizički izgled koji je apsolutno božanstveni
Pa evo kak izgleda savanica



MiaMjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 00:12   #2
Jako je lijepa. Napisala si da je najveca kucna macka, jesi sigurna? Ja mislim da je maine coon.

Citala sam da je dobivena krizanjem domace macke i africke divlje macke.
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 00:20   #3
Aha, to sam i ja mislila.. Maine Coon je stvarno ogromna i jedna od najvećih pasmina mački, ali mislim da je tu savana baš broj 1. na svijetu kod veličine.. velim, nisam sigurna, moguće da je main coon bila do sad najveća mačka, jer savana je relativno nova pasmina mačke..
MiaMjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 08:45   #4
Savannah je nastala od domaće mačke i servala. Veća i viša je od Maine Coon-a ali priznata je samo u TICA (mada i tamo sada pričaju da li da je ostave priznatu ili ne), znači nije svugdje priznata kao kućna-domaća mačka.
Malo je uzgajivača a uvjeti za dobivanje su puno teži (većina inzistira na velikom ograđenom dvorištu). Cijena se kreće od 2000-10000 dolara.
Sa takvim slatkim točkicama, mada mrvicu manje, imaš ocicat mačke i to u HR (link) koje su priznate u FIFe i predivnog karaktera.
wumac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 21:34   #5
krasne mačke
a zašto se dvoume oko priznavanja vrste?
__________________
Karton Macht Frei. by Tyndall ©
MyPoison is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 21:28   #6
A ne dvoume se, to prvi put čujem.. Savana je po svojem statusu kućna mačka. Je drugačija, to sigurno, ali je kućna mačka.
Ono kaj u nekim državama nije legalno (uključujući i Hrvatsku ) je serval-od koje je savana i nastala. Ipak, to je prava afrička divlja velika mačka, pa nije svugdje dopuštena.. Ovak izgleda

Mislim, uostalom za to trebaš imati i veliki kavez i hraniti dnevno s barem poštene 2 kg svježeg mesa, a čula sam da ih je u kući gotovo nemoguće imati jer su one gazdarice u kući i rade svašta, dok je savana potpuna suprotnost..
Savane su u Hrvatskoj naravno ko i svugdje dopuštene..
MiaMjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 20:48   #7
Jadne mačke. To je sve što mogu reći.

Uopće mi nije jasna ta ljudska potreba da svaku živinu zatoči i posjeduje, samo zato što je krasna. I da križa ono što se u prirodi nikad ne bi križalo. Npr. pomodno križanje pasa i vukova u SAD koje je dovelo do stotina tisuća nesretnih napuštenih hibrida koje nitko ne želi kada shvate da im narav nije ko u pudlice i koji sami pate jer ne znaju prema čemu da se ravnaju - svojem divljem instinktu ili "domaćem" genu pa završe u kavezima totalno sfrustrirani i poluludi. A lijepi su, krasni. To je najbitnije da se ljudima to dopada.

Užas!
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 22:20   #8
Prvo, ove mačke su izuzetno rijetke, navodno se predbilješke za legla čekaju godinama, IZUZETNO SU SKUPE (mislim da je cijena od 1000$ kriva), pa toliko košta većina mačaka sa rodovnikom i najvažnija stvar, te mačke su zabranjene u određenim državama svijeta.
piva007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 21:56   #9
Isto mi se čini da sam čula puno veću cijenu, čini mi se da je u pitanju bilo 30 000 dolara. Iako, ima par godina od toga.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 00:21   #10
A zasto su zabranjeene?
Izgledom me podsjeca na egipatsku, al da su male, nisu (jesu uopce karakterom u stanju biti ciste kucne macke???)



A ovo je egipatska

ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 08:41   #11
Quote:
a zašto se dvoume oko priznavanja vrste?
nije napisano da se dvoume oko priznavanja već se radi o tome što su razlike u standardu pa na izložbama predstavlja "problem" jer bi po tim "generacijama" trebala biti "slične". Ako idu na karakter gube na izgledu i obrnuto.
Quote:
Mislim, uostalom za to trebaš imati i veliki kavez
Nijedna mačka nije stvorena da bude u kavezu. Dapače, uzgajivači Savannah mačke inzistiraju da idu u dom gdje je veliko ograđeno dvorište plus kontakt s ljudima u kući. Nije isto kao kućne mačke koje mogu život kvalitetno i lijepo provesti u stanu ili kući.
Quote:
Uopće mi nije jasna ta ljudska potreba da svaku živinu zatoči i posjeduje, samo zato što je krasna. I da križa ono što se u prirodi nikad ne bi križalo.
Neću da izgleda kao da bacam kamenje ili nedaj Bože da odobravam to, ali znam da vani poneki tako rade kada su u pitanju hibridi ili žele "zaštititi" svoje genski bazen, jednostavno uspavaju mačku. Čak i mačke koje su socijalizirane, mogu kao kastrati naći dobar dom, ne pristaju na to.
Sviđa mi se ta mačka, daleko od toga, i da ispunjavam sve uvjete ne bi je uzela iz vlastitog principa. Princip je povezan sa mačkama koje su priznate već desetljećima (ne govorim sada o Savannah mački) jer ljudi imaju "krivo" mišljenje : Ajmo udomiti mačku od uzgajivača za kojeg znamo da ne radi dobro jer što je maca skrivila da toliko pati.
Quote:
jesu uopce karakterom u stanju biti ciste kucne macke?
Valjda jesu, tako se barem vidi na videu koji možeš naći na youtube. Ali ono što pričam, kada sam iz znatiželje konktaktirala par uzgajivača, većina njih što im i dajem za pravo, jako pazi u kakav dom idu njihove mačke i da li ljudi ispunjavaju uvjete.

Btw. neznam, nedavno sam negdje pročitala, da servali i hibridi (u ovom slučaju zar nisu hibridi Savannah mačke?) nije im dozvoljeno u svim zemljama. Mislim da sam striktno našla za Australiju a za Hrvatsku neznam.
wumac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 15:59   #12
da, ako što sam rekla, zabranjene su u dobrom dijelu svijeta, jer su genetski još uvijek preblizu divljoj životinji. nedavno sam čitala da nesmiju u jako puno zemalja, ali da me ubiješ, sad se ne sjećam u koje sve...
piva007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 23:15   #13
Da, ovo s psima i vukovima.. Nisam još to čula i stvarno mi je žao takvih životinja. Naravno, nisam ni na strani križanja različitih vrsta da bi se dobili hibridi i bili "nesretni i zaposavljeni u kavezima". Za savanu se čeka stvarno dugo, i to je zadnja životinja koja bi ostala u kavezu sama. Takvim mačkama se pruža prvoklasni tretman i briga i mislim da su u ovoj priči one najsretnije. Što se tiče cijene, 1000$ nije univerzalna cijena. Već se cijene kreću po kategorijama od F6 do F1, koja je i najskuplja. Košta oko 100 000 kn malo napuhano, true...

I ovo zadnje, savannah mačke NISU ilegalne ni u jednoj državi. Nisam sigurna za F1, ali mislim da nije. One koje jesu zabranjene u nekim državama kao kućni ljubimci, onda se tu radi o servalima (od kojih i dolazi savana). A to nije ni kućna mačka, nego divlja, tako da ne čudi što je zabranjena.

"jesu uopce karakterom u stanju biti ciste kucne macke?"
Pa, ono što je stvarno šokantno i iznenađujuće (bar je meni bilo) je to da je Savannah izrazito poslušan kućni ljubimac, i dapače, poslušna je isto kao i pas. Mada je križana sa divljom vrstom, one su savršeni kućni ljubimci - možeš ih šetati na uzici bez ikakvog problema, naučiti "sjedi", igrati se "fetch" dodavanje s lopticom (?) stvarno, WOW.

Istina, rađe bi tolike pare dala za napuštene mačke ili bi njih rađe udomila ali ove mačke me stvarno fasciniraju. Ne kanim nabaviti Savannah mačku (ni da imam tolko para) samo sam pokrenula ovaj forum da se i ova pasmina malo istakne kao "special" među ostalima, da nebude Maine Coon ili Sfinkx kraj svijeta (mada i tu bi se dalo raspravljati )
MiaMjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 16:22   #14
Quote:
MiaMjau kaže: Pogledaj post
I ovo zadnje, savannah mačke NISU ilegalne ni u jednoj državi. Nisam sigurna za F1, ali mislim da nije. One koje jesu zabranjene u nekim državama kao kućni ljubimci, onda se tu radi o servalima (od kojih i dolazi savana). A to nije ni kućna mačka, nego divlja, tako da ne čudi što je zabranjena.

servali i njihovi potomci (što je po meni jedno te isto,a li ajde...), kao i križanci sa servalima

i slažem se, dati bilo kakve novce da bi kupio nečiji život

radije ću udomiti 5 mačaka iz azila i pružiti im vrhunske uvjete za život nego kupiti mačku samo zato da mogu reći da je ona "x" ili "y" pasmina...
__________________
Prihvati svaku stresnu situaciju kao pas... Ako to ne možeš pojesti ili se s time poigrati, popišaj se na to i kreni dalje...
piva007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 00:25   #15
a da li se zna ima li ih u hrvatskoj i po kojoj cijeni? pretražujem net več mjesecima i nema nikakvih informacija da li ih ima igdje u blizini hrv. bar....help
__________________
fangbanger
maya lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 11:02   #16
Quote:
maya lee kaže: Pogledaj post
a da li se zna ima li ih u hrvatskoj i po kojoj cijeni? pretražujem net več mjesecima i nema nikakvih informacija da li ih ima igdje u blizini hrv. bar....help
Nema u hrvatskoj. Teško se dolazi do takve mačke a cijena može ići i preko 100.000 kuna ovisno o F-u. F je oznaka koja se koristi da bi se označilo koliki postotak krvi servala kod Savannah mačke (F1 - F6). Dakle osim ako nisi pravi entuzijast sa hrpom love, nabavi si neko napušteno mače.
oscarzgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 13:58   #17
To su poludivlje macke. Zahtjevaju posebnu skrb.
Macka je prekrasna ali tolike novce ne bi dala a i bilo bi mi ju zao da je zatvorena u stanu.

Imas prelijepih macaka, sto mjesanaca, sto cistokrvnih.
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 17:50   #18
znam, imam doma 4 mačke obične s ceste - moji mali klošari , psa isto s ceste, 2 kornjace, i 2 ptice tako da....imam mali zoo!
savannah mi je posebna od kad sam ju vidla prvi put na animal planetu i ono totalno me opčinila! ljubav na prvi pogled! al para za nju nemam...
__________________
fangbanger
maya lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 23:36   #19
ja sam luda za savannah F1
ali su strasno skupe
p.s drago mi je da ima jos ljubitelja


evo i cijene ukoliko vas zanimaju

http://www.a1savannahs.com/savannahs.htm
__________________
vrijeme je za paniku!
Nela_R is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 18:56   #20
Znam da nas ima svakavih i ludih, ali fakat koliko otkacen moras biti da hoces imat ovakvu macku kraj sebe... hu speechless
jos malo pa cemo i tigrove kraj sebe htjeti i lavice, kako su slatki lavovi sa svojom grivom kako nema njih u mini verziji macke da ih imamo doma kao ljubimce
Strasne su ove savanah macke, neznam sta zelite od njih. Ako vam se svidjaju sarice takve imate i kod bengalskih macaka. A ni te nisu nesto maznei ni pitome vec ih ljudi drze vani u kavezima, naprave posebnu imitiranu prasumu za njih. Dobro vidjela sam na izlozbama i pitome i mazne bengalske macke , mislim da bi vama ljubiteljima egzoticnih macaka bengalke trebale zadovoljiti, imaju sare ko tigar, ko i ova, ali su velicine normalne macke. Sve ove ""mace"" poput ove bi se trebale hraniti samo sa sirovim mesom, ma strasno nesto. Nesmijem si ni zamisliti cega ce sve postojati u zivotinjskom svijetu za 100god sto ce ljudi izmisliti...
Jedonstavno se najezim kad vidim sliku ove macke. Strasno.
__________________
"Saving one dog won't change the world, but it surely will change the world for that dog..."

Zadnje uređivanje enchee17 : 23.07.2011. at 19:05.
enchee17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.