Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje
Korisničko ime
Lozinka

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Dječje zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2004., 18:29   #1
Einstein
Fizičar i Cionist

Einstein Avatar

Registracija: Sep 2004.
Exclamation Bolovi u glavi - pritisak, čudan osjećaj, zujanje...

Na području lijeve sljepočnice osjećam pritisak koji je ponekada intenzivan ponekad slab. Zapravo gornji lijevi dio glave osjećam pritisak isto i ponekad kratke glavobolje. Pritisak osjećam i u zubima. Imam i problem s lijevim uhom. Ponekad osjećam toplinu. Osjećam mumljanje kada je neki dublji ton. To je isto tako ponekad intenzivno ponekad slabo.
Einstein is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 19:55   #2
trebor
Što da upišem ovdje?

trebor Avatar

Registracija: May 2004.
Pa budući da si Einstein, s gomilama kojekakvih formula u glavi, to onda nije čudo. Još te i malo boli...

No, ja bi to ovako poslago:
1. sinusi ( frontalni ),
2. nekakva upala ili slično u području srednjeg i unutarnjeg uha
3. razno - tlak, migrena...
Old 27.09.2004., 20:31   #3
nn-st1
3č = čelaf, čoraf, čaknut

nn-st1 Avatar

Registracija: Nov 2003.
upala srednjeg uha.. infekcija spojnih "cjevčica-kapilara" prema sinusima i oku..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 21:10   #4
Einstein
Fizičar i Cionist

Einstein Avatar

Registracija: Sep 2004.
Quote:
Pa budući da si Einstein, s gomilama kojekakvih formula u glavi, to onda nije čudo. Još te i malo boli...
Znao sam da će mi to netko dobaciti.

Da odem doktoru na pregled i kako bi se to trebalo liječiti?
Einstein is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 15.03.2007., 10:34   #5
Jedna Tanja
Registrirani korisnik

Jedna Tanja Avatar

Registracija: Mar 2005.
Bol u glavi i prehlada

Voljela bih da mi neko kaze je li ovo dvoje u kakvoj sprezi? Mozda je neko imao iskustvo ili pak mozda ima neki ljekar ovdje?...

Naime, imala sam jacu prehladu koja je pocela prije 2 sedmice (u sustini, jos mi se glasnice nisu oporavile, pomalo i kasljem). A prije oko 7 dana sam pocela da osjecam bol u zadnjem dijelu glave, ali uglavnom pri naprezanju - recimo kada kasljem... tada mi jako smeta. Inace, osjecam tek pomalo. Mislim da je taj dio lobanje u pitanju, ali ne znam da li da to ozbiljno shvatim - sta je to?

Doktorica mi je dala neki analgetik-antipiretik da pijem, ali ja sam prekinula, jer imam bolove u stomaku od njega, a efekta nema...

Ocekujem vase (iskusne) komentare. Hvala.
Old 15.03.2007., 10:39   #6
hooray
Slightly Mad

hooray Avatar

Registracija: Feb 2006.
glavobolja uz jacu prehladu je normalna, pogotovo ako kasljes, onda boli od naprezanja, ali meni se dva tjedna za prehladu cini nesto dugo, da nije u pitanju alergija, mislim da ti je taman vrijeme da odes pitati doktoricu zasto ta prehlada ne prolazi
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 10:50   #7
Jedna Tanja
Registrirani korisnik

Jedna Tanja Avatar

Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
glavobolja uz jacu prehladu je normalna, pogotovo ako kasljes, onda boli od naprezanja, ali meni se dva tjedna za prehladu cini nesto dugo, da nije u pitanju alergija, mislim da ti je taman vrijeme da odes pitati doktoricu zasto ta prehlada ne prolazi

Hvala ti na brizi , ali prehlada kod mene ispod 2 sedmice i ne traje, takav imunitet... A sada vise i nemam jake napade kaslja, sve rjedji su, ali glava boli i dalje (kod napora)... i to vec skoro sedmicu dana. Bas me brine.

PS. Sladak ti je avatarcic...
Old 15.03.2007., 10:54   #8
Tinchi
. .. . ..... .. .

Tinchi Avatar

Registracija: Dec 2002.
Imam isti problem već 10 dana. Samo što mene boli i pulsira u prednjem dijelu glave, pogotovo pri naprezanju i naglim pokretima.
Navodno su u pitanju sinusi, nije mi baš ugodno budući da nikad nisam imala takve glavobolje ali proći će uskoro nadam se.

Btw, moje su prehlade lagane, nemam temperature, mogu normalno radit al dugo traju (tjednima), tako već godinama.
Za mene su duge prehlade normalne
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 11:06   #9
Jedna Tanja
Registrirani korisnik

Jedna Tanja Avatar

Pijes li nesto da otklonis taj bol u glavi?
Old 15.03.2007., 11:30   #10
_creative_
Pacijent

mene boli područje oko nosa i očiju i to traje i traje. ne pijem lijekove, osim vitamina.

Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 11:30   #11
hooray
Slightly Mad

hooray Avatar

Registracija: Feb 2006.
uzmi si neki neofen ili ako ti je bas jako osjetljiv zeludac lekadol (to kao ne bi smjelo smetati)
i probaj uzet nesto za imunitet,
echinaceu ili nesto slicno (tipa esberitox)
p.s. fala za avatarcic, to sam si kreirala na nekoj stranici, bilo je na izbor pozadina i dijelovi lika i boje
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 12:29   #12
Saško
autostoper s iskustvom

Saško Avatar

Registracija: Feb 2005.
Da, to su sinusi...
Old 15.03.2007., 22:39   #13
goca92
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2006.
i ja sam bio prehladen zadnjih dana,a glava me povremeno boli zadnjih 10 dana
Old 05.06.2007., 13:32   #14
lips of angel
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2007.
cudna bol u glavi

naime nemam glavobolje već uzasnu bol u glavi i to samo kad se sagnem...bol je jaka, neizdrziva, i iznad ljevog oka, pa sve do uha...kad se dignem, boli vise nema...slikala sam sinuse i sve je u redu, nemam zacepljen nos niti ikakve naznake alergije ili upale sinusa..dali je tko imao ovakve simptome i sto bi to moglo znacit.
lips of angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 13:41   #15
slusaj_vamo
Pacijent

Trigeminus

To je vjerojatno upala trigeminusa (živac). Pogledajte po Internetu simptome za trigeminus. Pozdrav.

Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 20:48   #16
Melani@
Registrirani korisnik

Melani@ Avatar

Registracija: Apr 2007.
[QUOTE=lips of angel;8805324]naime nemam glavobolje već uzasnu bol u glavi i to samo kad se sagnem...bol je jaka, neizdrziva, i iznad ljevog oka, pa sve do uha...kad se dignem, boli vise nema...slikala sam sinuse i sve je u redu, nemam zacepljen nos niti ikakve naznake alergije ili upale sinusa..dali je tko imao ovakve simptome i sto bi to moglo znacit.[/QUOT

Imala sam slične bolove ali zbog sinusa, kao sto si rekla neizdrživa jaka bol, da su mi se od boli zatvarale oči, ali ako kažeš da nisu sinusi onda nemam pojma.....
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 15:13   #17
lolhipohondar
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2007.
Cudan osjecaj u glavi

Ne znam jel mi se ovo dogada zbog pritiska ili cega vec, sad vec 3. dan imam cudan osjecaj u glavi. Kada skrecem pogled s jednog predmeta na drugi osjecam vrtoglavicu, neprestano sam umoran, a nakon spavanja imam isti osjecaj. Nemam visoku temperaturu, a za tlak ne znam (znam da bi bilo dobro da ga znam) ali su mi zile na rukama cesto ispupcene. Prije nego sto je ovo pocelo osjetio sam nekakvo napuhavanje u glavi i od panike sam skocio iz kreveta... od onda je sve cudno. Ne zelim jurit odmah doktoru koji ce me slat na sve moguce pretrage jer mi skola pocinje za tjedan dana i ne zelim lezat doma...
lolhipohondar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 15:24   #18
drmed
Registrirani korisnik

drmed Avatar

Registracija: Jul 2007.
Ako je vrtoglavica povezana samo sa pokretima glave onda je u pitanju unutarnje uho ili kraljeznica. Reci mi jel kad okrenes glavu vrtoglavica pocinje odmah ili nakon 1-2 sekunde i pojacava se kako glava stoji u tom polozaju? Jel ti se vrti kad naglo ustanes nakon cucanja od 2 minute?
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 15:35   #19
lolhipohondar
Registrirani korisnik

Ne...

Mislim da nije stvar u unutarnjem uhu jer mogu potpuno ravno hodati, nemam probleme s ravnotezom. Vrtoglavica nije kao kad se vrtim na mjestu pa gubim pravac kretanja.
lolhipohondar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 15:36   #20
lolhipohondar
Registrirani korisnik

I da...

Imam problema sa zamagljenjem nakon ustajanja. To mi se dogada vec godinama, a prije 3 mjeseca krvna slika je bila potpuno cista (nisam bio slabokrvan)
lolhipohondar is offline  
Odgovori s citatom
Advertisement

Advertisement
Sponsored links

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja