Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje
Korisničko ime
Lozinka

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Dječje zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2003., 21:24   #1
sweething_B
Registrirani korisnik

sweething_B Avatar

Registracija: Feb 2003.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku sweething_B
Znojenje ruku

Iz čista mira pojavi se... ne smeta me u normalnim situacijama, ali nelagoda je kada mi se usred nekakve prezentacije počnu znojiti ruke a miš u ruci samo klizi...fuj...

..ima netko iskustava u borbi sa tim...?..
sweething_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2003., 21:31   #2
Winona2
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2002.
vjezbe opustanja ?
Winona2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2003., 21:50   #3
sweething_B
Registrirani korisnik

sweething_B Avatar

...misliš... živci?...

...hm, može biti...

(eh, da je bar neka krema u prodaji, a živce kada budem uhvatila vremena)
sweething_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2003., 22:02   #4
rambi
cionist

rambi Avatar

Registracija: Jan 2003.
Ista stvar... nikakve vjezbe ne pomazu, a, naravno, najvise kad znam da cu se s nekim trebati rukovati (znam da je ipak u glavi, ali mi to saznanje ne pomaze u borbi protiv same pojave).
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 26.02.2003., 22:03   #5
Blaise
Ponekad nisam na forumu

Blaise Avatar

Registracija: Nov 2002.
Mozda bi mogla pitati u apoteci. Mislim da ima neka tekucina koja se za to koristi (cula negdje, davno, pojma nemam), ali ako ti to dodje u stresnim situacijama (dakle, nije iz cista mira), onda je to samo reakcija - neko crveni, a nekom se znoje ruke. Vjerojatno bi ti pomoglo kad bi se prestala s tim opterecivati. Probaj ovako: znoje mi se ruke. PA KAJ ONDA?!? Imam tremu i stalo mi je da ovo ispadne dobro. Malo sam nervozna. PA KAJ ONDA!?!
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2003., 22:42   #6
sweething_B
Registrirani korisnik

sweething_B Avatar

da Blaise...

...vidim da sve upućuje na to da bi trebala poraditi na mentalnom sklopu...

...hm, rambi i ti?.... a ja mislilm da se to samo meni događa, jer uvijek gledam u ruke ljudima u takvim situacijama i sve su suhe kao barut.... poražavajuće...
sweething_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2003., 23:06   #7
Prolaznica
meditira :)

Prolaznica Avatar

Registracija: Dec 2002.
Na starom forumu u ovoj temi netko je bio preporucio Urotropin gel protiv znojenja. Imas ga u svakoj ljekarni za nekih 30ak kn.
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 12:56   #8
LoknicaOS
Registrirani korisnik

LoknicaOS Avatar

Registracija: Apr 2007.
Znojenje dlanova

Cijeli život mi se znoje dlanovi, i to jako! Mislim da mi se u zadnje vrijeme još više znoje. Bila sam na raznim pregledima, sve je ok. Inače pretjerano se ne znojim po tijelu, pazusi, nausnica, leđa... nego samo ruke. Čula sam za operaciju u kojoj ti na ručnom zglobu nešto prerežu, žljezdu ili što već. Toga me malo strah, ali ako netko ima sličan problem neka nešto napiše o tome.
Old 25.05.2007., 13:45   #9
Maremonti
lajava gnjavatorica

Registracija: Mar 2007.
Meni pomoglo

Meni se isto znoje dlanovi,no ne toliko pretjerano.Navodno su gljivice,ali nemam za njih karakteristicne simptome.Tocas ruke u kupku 10 minuta.Pa namazati kremom.Kupka od par kapi etericnog ulja cajevca i lavande.Ulje po peesu treba rastopiti u vrhnju ili medu jer nije topivo u vodi.Ja bih na dno lavora stavila malo tekuceg sapuna,u to etericna ulja i onda mlaku vodu.Dlanovi mi se vise ne znaje.Kupke sam radila svaki drugi dan desetak dana.Koza mi se na dlanovima oljustila.
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 14:39   #10
LoknicaOS
Registrirani korisnik

LoknicaOS Avatar

Da,ali čini mi se da nisu u pitanju gljivice. Meni su ruke znojne 22 godine 24 sata dnevno, valjda i se veće nešto pokazalo. Inače, nemam nekih problema s rukama, ranice, ljuštenje...osim znoja.Al,probat ću to tvoje, možda uspije. Hvala
Old 25.05.2007., 21:06   #11
Ida Bauer
general pukovnica

Ida Bauer Avatar

Registracija: Nov 2006.
Anemija.A može biti i čisto psihički.
Old 26.05.2007., 10:41   #12
ANTI
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2007.
Loknice, ovo je za tebe:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=148937
ANTI is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 21:26   #13
LoknicaOS
Registrirani korisnik

LoknicaOS Avatar

Hvala vam svima na odgovoru. Nisam skužila onu temu, pa se sad bacam na čitanje. Molim moderatore,da zaključaju temu, ako smeta. Pozdrav!!
Old 26.05.2007., 23:30   #14
Ad.Miss.G
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2007.
I meni se znoje dlanovi poprilično. I frendu s faksa isto. Mislim da je zato kaj smo oboje pomalo histerici (npr. na predavanju oboje znamo počet trzat nogom). Evo i sad su mi znojni dlanovi. Zna mi bit neugodno kad dođem na manikuru, il kad plešem s nekim, il kad sam npr. u kinu pa me dečko hoće čopit za ruku,a meni dlanovi obavezno znojni.
Jedna od rijetkih situacija kad mi se ne znoje dlanovi je kad se držim za ruku s nekim (osim ako nije u pitanju kino )..što bi trebalo bit kao stres, uzbuđenje ak si npr. na prvom dejtu...al eto ne.
Tak da uopće ne znam to objasnit suvislo.
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 00:29   #15
muderiz
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2007.
Znojenje dlanova

Zdravo, Imam 19god i imam za mene Veliki problem sa prekomjerenim znojenjem dlanova i pomalo stopala al nisu toliki problem uopste, ali dlanovi jesu.
Konstantno mi se znoje, bez obzira dali sam smiren, nervozan, uzbuđen, bez obzira na godišnje doba(u zimi nešto manje, i kad je hladno vrijeme).
Evo sad dok pisem znoje mi se dlanovi(iako mi se skoro cijel dan nisu znojili), ma cim pomislim na to, cim pocnem pricati o tome
Najveći problem je kada se trebam rukovati s nekim; pri samoj pomisli na tu gestu, automatski mi se počinju ruke znojiti, prije negoli se rukujem, i osjećam se vrlo nelagodno i posramljeno radi toga. automatski kad sretnem nekog,samo mi znoj izbije iz dlanova
Istovremeno kada mi se znoje ruke, znoje se i noge.a pazuhi ne.
Znojenje dlanova zna doći i do te mjere da mi se znoj doslovno cijedi s dlanova, u pravom smislu rijeci, u vecini slucajeva.
Najgore je po ljetu; od svih dijelova tijela po najvećoj vrućini, najviše mi se znoje ruke i noge, pazuhi toliko ne.
ma ja se uvijek divim onim ljudima kojima se ne znoje ruke, i uvijek se pitam kakav bi to zivot bio sa suhim rukama.
Mal, glup problemcic,zanemarljiv, al nevjerovatno dosadan problem + raja i cure to nevole.
A sta bi mogao uraditi, dal cekati da da samo prestane ili ima nesto za uraditi? bukvalno sam na sve spreman, sta kog, koliko god...

p.s. u trazenju interneta vidio sam da ima jos ljudi s ovim problemom, al ja uzivo nisam jos nikog sreo...
Hvala
muderiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 01:01   #16
lianne
žena zmaj

lianne Avatar

Registracija: Nov 2005.
smiriti ce se za koju godinu...najcesce je na psiholoskoj razini..
iako na stopalima i rukama imamo najvecu koncentraciju zljezda znojnica...cak imma nekoliko desetaka tisuca puta vise nego pod rukom(tako neki podatak sam negdje procitala..nisam sigurna jel tocno)..
uglavnom-do nekakve 23 godine i ja sam mla problema s tim(posebice kada bi se isla upoznavati s nekim),ali nekko se samo smirilo..zadnjih par godina rijetko se znoje..znaju tu i tamo ako me bas uhvati psihoza i nervoza..ali daleko i neusporedivo manje nego kad sam bila tinejder...

inace gledala sam neku emisiju gdje su nekom japanskom biznismenu plasticni kirurzi odtranjivali te zljezde na rukama-bas radi cestog rukovanja sa poslovnim partnerima...
i dosta je to popularan zahvat tamo..
ali to mi je nekako preekstremno...
Old 28.10.2007., 01:25   #17
nisamlu
Banned

proveri hormone stitne zlezde, pojacano znojenje je jedan od simptoma hipertireoze. takodje pogledaj temu o hiperhidrozi ovde na zdravlju
Old 28.10.2007., 11:10   #18
muderiz
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2007.
hvala.
a gledam sad ima mnogoo ljudi sa problemom znojenja (tezi ili blazi slucajevi))
a meni je to stvarno cudno, ja nikog dosad nisam sreo da mu se dlanovi znoje kao meni, znam ljudi kojima se povremeno znoje, al kao meni, nikog...

a imam pitanje, kod koje vrste doktora treba da idem? ja stvarno neznam...
muderiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 12:06   #19
nisamlu
Banned

Quote:
muderiz kaže: Pogledaj post
hvala.
a gledam sad ima mnogoo ljudi sa problemom znojenja (tezi ili blazi slucajevi))
a meni je to stvarno cudno, ja nikog dosad nisam sreo da mu se dlanovi znoje kao meni, znam ljudi kojima se povremeno znoje, al kao meni, nikog...

a imam pitanje, kod koje vrste doktora treba da idem? ja stvarno neznam...
treba da odes kod endokrinologa ili da odes u neku laboratoriju i da proveris t3, t4 i tsh (hormone stitne zlezde).
Old 29.10.2007., 04:06   #20
gottcha
.

gottcha Avatar

Registracija: Aug 2004.
http://www.forum.hr/showthread.php?t=148937
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza