Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2011., 20:48   #1
Radioaktivni oblak

Jeste li smanjili svoje setnje i izlaske sa djecom?

Meni se jedna zena iscudavala kao sam vodila dijete u park. A par krcat od djece.
Kaze mi da je upozorila tete u vrticu na opasnost, ali da one nemaju nikakav sluzbeni dopis i da su i dalje duzne izvoditi djecu van. I da je kao u Svicarskoj sluzbeno objavljeno upozorenje da se sto manje izlazi van i da postuju upozorenja o pranju.

ne znam sto bi mislila o tome. I ja sam dobila neki kruzni mail o tome, ali za sada nisam nista promjenila.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 20:52   #2
i ja danas svoje u našem vrtiću pitala da li ste u utorak kada je padala kiša djecu puštali a tersau..
ona kaže DA

jebaji ga...ako je bilo ikakve radijacije tada je bila

iako mene zagor uvjerava (on radi na nuklearnoj elektrani u chikagu i Philadelphiji) da nema šanse da je radioaktivnost u njemu i to ono kao plavuši.. ' ma daj lara, pola zemaljske kugle je oblak prošao i nigdje nije pala kiša i sva radiokativnost je došla u dječiji vrtić i na Trg '
umuknula sam i rekao mi je da preo pacifika sve to ide da je na udaru prvo zapadna obala SAD pa onda cijela SAD pa onda atlantik pa tek onda Europa...

Doduše svi stručnjaci za nuklearnu energiju su rekli da nema opasnosti... opasnost je jedino bila za novine 24 sata
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 31.03.2011. at 22:12.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 20:54   #3
sve ti zrači.. sunce zrači, komp zrači... jednostavno to su dopuštene zrake radijacije..
a oliko sam ja upoznata nije bilo najave oko povećanih stupnjeva od nadležnih tijela..
a mejlove takve panike.. ne čitam kao ni lance sreće, gospe koje moraš slati na 20 adresa da ne umreš ...itd

ja mislim da nam je veća opasnost od Krškog nego od Japana
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 20:58   #4
http://www.nuklearno-drustvo.hr/hr/r...o-e-mailu.html
Quote:
HND kaže:
Državni zavod za radiološku i nuklearnu sigurnost (DZNS) izdao je saopćenje povodom emailova koji se pojavljuju na WEBu i počinju sa "Poštovani, prijatelj koji radi u EDF (područje nuklearne energije), dobila sam ne baš smirujuću obavijest o posljedicama radioaktivnog oblaka koji će dotači Europu danas ili sutra i bit će ovdje najmanje 10 dana nakon što će se radioaktivna ispuštanja u Japanu završiti...."

U saopćenju DZNS skreće pozornost da informacije o „radioaktivnom oblaku“ koje se šire putem elektroničke pošte, SMS porukama i sl., ne treba uzimati u obzir budući da su neutemeljene, a imaju za cilj nepotrebno uznemiravanje javnosti. Stoga ponavljamo da je količina radioaktivnosti u atmosferi u skladu s prosječnim vrijednostima, a zabilježene varijacije odgovaraju atmosferskim prilkama i ne mogu se povezati s događajima u Japanu.

Više o saopćenju DZNS na: http://www.dzns.hr/.

Hrvatsko nuklearno društvo se, u skladu sa svojim dosadašnjim tumačenjima, pridružuje ovom saopćenju. Tako da vas molimo da primljene emailove, SMS i slično, ne širite svojim poznanicima i prijateljima jer su te informacije neutemeljene.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:02   #5
http://www.dzns.hr/aktivnosti/pripra...o_upozoravanje

u Hr stvarno nema nikakve opasnosti ali evo da vam je srce na mjestu na ovom linku svaki dan možete pratiti količinu radijacije u zraku...prosjek je kod nas od 50-150 tih jedinica.
__________________
11.09.2010. stiglo moje malo sunce
GOTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:04   #6
izgleda da smo tipkale u isto vrijeme
__________________
11.09.2010. stiglo moje malo sunce
GOTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:09   #7
Sjecate se kad su nas ko klince tjerali u kuci da se igramo, zbog ČErnobilske katastrofe....a vijest o tome tjednima bila zataškavana, vec je oblak prosao iznad nas kad su nas na njega upozorili - bas me sve podsjeca na to.....
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:13   #8
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Sjecate se kad su nas ko klince tjerali u kuci da se igramo, zbog ČErnobilske katastrofe....a vijest o tome tjednima bila zataškavana, vec je oblak prosao iznad nas kad su nas na njega upozorili - bas me sve podsjeca na to.....
černobil je nešto sasvim drigo...
nije uopće usporediv sa Japanom...
tamo su se od pregrijavanja (a nije bilo vode) šipke rastalile u posudu, nestalo je borne vode... i nuklearna posuda reaktora se je rastalila od izotopa i sve je iscurilo u okoliš (znači dno se rastalilo dok u japanu nije slučaj)...

U černobilu je stradao direktno reaktor dok u japanu su spremnici sa nukleranim otpadom
inače nuklearka (odnosno reaktor) je projektiran da može idražati mislim do 10 stupnjeva Rihtera

ukrajina nam je puno bliže od Japana i katastrofa Černobila je bila puno gora od ove u Japanu...
puno puno gora... ma neusporedivo gora...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:16   #9
da, naravno da je bila puno gora, ali nismo znali za nju na vrijeme i igrali se vani.

Moja je poanta da ne treba siriti paniku bzvz
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:23   #10
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
da, naravno da je bila puno gora, ali nismo znali za nju na vrijeme i igrali se vani.

Moja je poanta da ne treba siriti paniku bzvz
sjećam se ja černobila.. bila sam 5 osnovne i baš ta kiša me oprala do kože.. bilo je ljeto... i došla sam doma mokra do kože..
i sva sreća bio je upaljen TV (moja mama je gledala vijesti) i sjećam se moje mame koja mi je odmah rekla.. odi na tuširanje...
nikad mi nije bilo jasno zašto... ali mi je Zagor objasnio tako se dekontaminiraš.. odnosno spireš radijaciju sa sebe..
ali najopasnija je radijacija koju udišeš.. jer su unitarnji organi jako osjetljivi i nemaju zaštite i njih ne možeš dekontaminirati...

donio mi je jedan film o černobilu (meni su fetiš nuklearni fizičari, općenito fizičari i matematičari su mi fetiš valjda zato jer ja ne znam zbrojiti 2+2 ) koji je prikazivao te 'ruske heroje' oni su iznad upaljenog reaktora helikopterima letili i gasili požar...
Tako je jaka radijacija bila da je helikopter preletio i zastao nad reaktorom i oni bi izbacili te hektolitre vode i vraćali se na tlo i ti 'heroji dobrovoljci' su došavši na tlo povraćali svoje unutarnje organe i umirali odmah (toliko je jako i ubojita radijacija bila jer se baš zapalio reaktor)

dan danas mene zanima Černobil i našla sam turističku agenciju koja radi izleta tamo i vidjela slike (i sa par kolega prije par godine željela ići tamo u turizam ali mi zagor zabranio jer mi je rekao da je tamo kontaminirano tlo još 500 godina)
Moj kolega je išao turistički u černobil i rekao je da tamo kao da si u njemom filmu, nema zvukova uopće - tamo nema ptica, nema ni životinja.. to je 'grad duhova'

pre pre strašno
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:25   #11
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Sjecate se kad su nas ko klince tjerali u kuci da se igramo, zbog ČErnobilske katastrofe....a vijest o tome tjednima bila zataškavana, vec je oblak prosao iznad nas kad su nas na njega upozorili - bas me sve podsjeca na to.....
Zato smo danas ovakvi kakvi jesmo
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:27   #12
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Zato smo danas ovakvi kakvi jesmo
eh i nije tako...
da je tako onda ukrajinaca ne bi bilo
a bogme ni Japanaca od Hirošime i nagasakija
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:27   #13
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Tako je jaka radijacija bila da je helikopter preletio i zastao nad reaktorom i oni bi izbacili te hektolitre vode i vraćali se na tlo i ti 'heroji dobrovoljci' su došavši na tlo povraćali svoje unutarnje organe i umirali odmah (toliko je jako i ubojita radijacija bila jer se baš zapalio reaktor)


Moj kolega je išao turistički u černobil i rekao je da tamo kao da si u njemom filmu, nema zvukova uopće - tamo nema ptica, nema ni životinja.. to je 'grad duhova'

pre pre strašno
Taman za pred spavanje, jebeno.

Pa ubit ću te.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:34   #14
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Taman za pred spavanje, jebeno.

Pa ubit ću te.
ma to je bilo prije 21 godinu


iako mislim da je i ovdje došlo do malog rastaljenja jer je plutonij iscurio a može iscuriti jedin ako se je posuda rastalila....
bilo kako bilo žao mi je jadnih ljudi i te kastastrofe ali ipak daleko je Japan od nas
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:35   #15
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ma to je bilo prije 21 godinu

Znam, bila sam živa tada.

Nego nemrem ne zamišljat ovo što si napisala, prestani.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:37   #16
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Znam, bila sam živa tada.

Nego nemrem ne zamišljat ovo što si napisala, prestani.


oki doki
odoh ja gledat Ezela...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:41   #17
Daj, laro, došla sam napisat da vidim par dobrih primjena djece koja svijetle u mraku i sad ti s ovim hororom.

Bok, idem si probat spustit kosu niz glavu. :/
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:43   #18
Alo, matematičarke, osamdesšesta je bila prije nešto više od dvadeset jedne godine, ipak.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:50   #19
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Alo, matematičarke, osamdesšesta je bila prije nešto više od dvadeset jedne godine, ipak.
Isuse, kako cjepidlačiš.

Meni nije.

A nju pusti, vidiš da ju je kiša oprala tada, mora da je radi toga.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:54   #20
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post

dan danas mene zanima Černobil i našla sam turističku agenciju koja radi izleta tamo i vidjela slike (i sa par kolega prije par godine željela ići tamo u turizam ali mi zagor zabranio jer mi je rekao da je tamo kontaminirano tlo još 500 godina)
Moj kolega je išao turistički u černobil i rekao je da tamo kao da si u njemom filmu, nema zvukova uopće - tamo nema ptica, nema ni životinja.. to je 'grad duhova'

pre pre strašno
ja sam baš prije tjedan, dva (kad se to sve dogodilo) čitala intervju s jednom doktoricom koja svaki vikend zajedno s još nekoliko doktora obilazi sela u krugu 30 km od Černobila. baš ću ga probat nać pa prevest. uglavnom, naježila sam se. takve depresivne i tužne priče.
i da, kaže da kad god odlazi iz sela, glava je boli dan-dva.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.