Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam
Korisničko ime
Lozinka

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2011., 12:14   #1
tvuk
Hrčak na dopingu

tvuk Avatar

Registracija: Dec 2004.
Pošalji poruku preko Skype korisniku tvuk
Koji bicikl kupiti? Obavezno pročitati prvi post!

S obzirom na sve veći broj postova za kupnju bicikala, koji ne poštuju pravila podforuma Biciklizam, uvodimo šablonu/pravilo za postavljanje pitanja na temi Koji bicikl kupiti.
Nepoštivanje istih neće nositi nikakve kazne ili kartone, već jednostavno ignoriranje tog posta, čime štetite isključivo sebi.

Svrha ovih uputa/pitanja nije zastrašiti vas ili trenirati strogoću, već na jednostavan način dati neke smjernice koje će pomoći i nama i vama u držanju teme preglednom, a trollova u kavezima
Naravno, ne morate odgovarati i pisati jednostavnim i suhoparnim rečenicama - priča i opis situacije, kao i kvalitetno obavljena "zadaća" su i više nego dobrodošli, sve dok su odgovori tu.

Da bi što brže i kvalitetnije odgovorili na njih, za početak OBAVEZNO pročitajte:

Često postavljena pitanja ilitiga FAQ

Za one koji žele znati više, dobar izvor informacija su i ova 2 stickya:
Tutorial od paklenog_patuljka (vrijedi i za trekkinge)
Rang dijelova nastao zajedničkim forumaškim snagama, koji je još u izradi, ali daje odgovore na najčešća pitanja o opremi
kao i:
Vodič za kupnju brdskog bicikla od BK Timun - pročitajte ga, isplati se
Online katalog svih vecih marki i modela bajkova - za lakše snalaženje

Krenimo redom sa OBAVEZNIM pitanjima/uputama:

1. Za što meni bicikl treba?

2. Gdje se sve mislite voziti?

3. Koliko se često mislite voziti na kojem tipu podloge (npr. u postocima)?

4. Koliko novaca planirate izdvojiti za bicikl te koji način plačanja mislite koristiti.

*Ako ste 100% sigurni u izbor vrste bicikla, ali ste u dilemi kojeg uzeti ili jednostavno trebate savjet, preskočite prva 4 pitanja.

Još malo i gotovi ste, jer ste upravo napravili prvi i najvažniji korak u izboru svog budućeg aluminijskog/čeličnog/karbonskog/titanijskog/drvenog/bambusovog ljubimca

5. Navedite od kuda ste i dolazi li online kupovina u obzir, u slučaju da ne možete/mo naći traženi bicikl blizu mjesta stanovanja.
Ako ne - olakšajte i sebi i nama tako da stavite linkove na web stranice trgovina blizu vas, jer koliko god vam želimo pomoći, bez znanja o kojim trgovinama se radi, kakva je ponuda i koje su cijene, sve skupa će ispasti Sizifov posao. Ako trgovine nemaju web stranicu, odite osobno do njih te saznajte cijene i raspoloživost bicikala.
To je minimum koji možete napraviti za sebe i uspješnu kupnju.

6. Potrudite se pronaći nekoliko bicikala koji odgovaraju vašem izboru ili vam se jednostavno sviđaju, te stavite linkove na njih.
Ne mogu dovoljno naglasiti koliko je ovaj korak važan i koliku razliku će napraviti u vašem pristupu, a time i našim savjetima.
Ako niste sigurni ili mislite da to nije za vas, svejedno postavite linkove - naučit ćete nešto tražeći ih, a mi ćemo se potruditi objasniti vam koji je pravi izbor za vas.
Nije sramota pogriješiti niti pitati "krivo" pitanje, već je sramota biti lijen i očekivati od nas da radimo vaš posao.

7. Koristite forumsku tražilicu. Ne grize.
Velike su šanse da je bicikl, koji vam je zapeo za oko, već spomenut, mozda predložen kao best buy, ili se sjaji u nečijoj garaži.
Iz prve ruke možete naći slike, komentare, pozitivne i negativne strane, kao i najbolju cijenu.
I to sve u par klikova mišem, bez čekanja na odgovor.

8. I možda najvažnije - nastojte imati pozitivan i prijateljski stav.
"Ja hoću" ili "Ja znam", kao i tvrdoglavost u odbijanju praćenja ovih savjeta gore, će vam post/pitanje ostaviti neodgovorenim, a u slučaju ponavljanja istog - obrisanim.
Ukratko - pomognite nama, da pomognemo vama.

Pokušajte ne doći sa pitanjima/postovima tipa:

1. Da li je taj i taj bicikl dobar?
Je, dobar je, što ne znači da je najbolje što se nudi.
Koristite smjernice gore i postavite suvislo pitanje.

2. Koji je najbolji bicikl za XXXX para?
Bilo koji cijenom do tog iznosa.
Opet - natrag na gornji dio.

3. Ja bih kupio taj i taj bicikl na debelom popustu, ali nemaju ni približno moju veličinu. Jel to jako bitno?
Da. Jako je bitno.

4. U Često postavljanim pitanjima piše da mi treba trekking bicikl, al meni su MTB-ovi tako jako cool i presuper i onak, znaš, slatki i medeni i super su mi crni sa rozim detaljčićima.
Jel si mogu ja kupit MTB?

Ma kupi si kaj god hoćeš, ti ćeš ga vozit, a ne mi.

5. Kupio sam taj i taj bicikl, da li sam pogriješio/la?
Nisi, vozi to kaj si kupio/la.
Idući put buš pametniji/a, a možda je čak i dobar za ono što trebaš.

I tako, našli ste bicikl iz snova, ponosno ga kupili i što sad?

Za početak, ponovno pročitajte Često postavljana pitanja, ovaj put se fokusirajući na drugi dio prvog posta, vezan uz opremu, kao i savjete u drugom.
Nabavite kacigu, svjetla i prikladnu biciklističku odjeću. Ne zbog zakona ili našeg nagovaranja, već zbog sebe.
Budite dio prometa i radite na kulturi biciklizma u svojoj sredini.
Svakim danom nas je sve više i često se na našim leđima lome zakoni i pogrešne odluke (promašene biciklističke staze) lokalnih vlasti.
Poštivanjem prometnih pravila i uvažavanjem drugih sudionika prometa (pogotovo pješaka) možemo zajedno to promijeniti.

A kad ste već tu, pohvalite se i pomognite svim budućim forumašima koji su u istoj situaciji kao i nekoć vi.
Dojmovi, slike, +/- (probajte biti objektivni), kao i iskustva sa trgovinama, su uvijek dobrodošli.

I za kraj - želimo vam puno ugodnih trenutaka na novom biciklu

Link na staru temu (limit od 10 000 postova)

Zadnje uređivanje dUG1 : 05.04.2012. at 15:11.
tvuk is offline  
Old 01.04.2011., 20:00   #2
Kresimis
Ilegalni korisnik

Kresimis Avatar

Registracija: Apr 2010.
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Dostigli smo 10.000 postova u staroj temi pa se otvara nova..
Piše da treba obavezno pročitati predhodne postove.. hmm..
..pa ako forumaši čitaju tih 10.000 umotvorina.. onda nebu nitko postavil pitanje prije Božića..
Kresimis is offline  
Old 01.04.2011., 20:07   #3
dUG1
Čorbast pasulj volem

dUG1 Avatar

Lokacija: Serbus dragi Zabreg moj, kaj se skrivaš v megli toj
Quote:
Kresimis kaže: Pogledaj post
Piše da treba obavezno pročitati predhodne postove.. hmm..
..pa ako forumaši čitaju tih 10.000 umotvorina.. onda nebu nitko postavil pitanje prije Božića..
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Dakle, obavezno prije postanja ovdje pročitati Često postavljana pitanja
Koliko ja vidim, ne treba citati prethodnu temu, vec Cesto postavljena pitanja (e da se bar toga svi drze)

E sad kad su prva 2 posta beskorisna, valjda nece i ostatak teme biti takav
dUG1 is offline  
Old 01.04.2011., 20:11   #4
zico_zg
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2007.
Citajuci prvi post u ovoj temi i "cesto postavljana pitanja", dosao sam do zakljucka da nam ova tema niti ne treba, jer je o prvom postu i na onom linku sve vec objasnjeno.
I nista se ne smije pitat. :-)
zico_zg is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 01.04.2011., 20:24   #5
alifish
k r k a n

alifish Avatar

Registracija: Jan 2009.
jubilarni 10 000 + postova zaslužuje jedan brutalan oftipik
Old 01.04.2011., 20:32   #6
ivan_777
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2008.
eto moja kupnja bicikla nije još završila, pa tražim još malo pomoći...nadam se da ću uskoro kupiti nešto, puna mi kapa više listanja po netu i obilaska dućana..

jučer bia opet do dućana koji ima najveći izbor u splitu koliko znam i prodavači mi je preporučia :

http://www.bicikla.com/index.php?pag...rt&Itemid=63#s (ovaj mi se čini preskup za ono što nudi, vjerovatno radi imena)

http://www.bicikla.com/index.php?pag...rt&Itemid=63#s (ni ovaj ne nudi nešto koliko sam više informiran oko mjenjača i slično, i još kad vidim da su na njemu plastične pedale za tu cijenu mrak mi padne na oči , ali dobro valjda je to tako)

http://www.bicikla.com/index.php?pag...rt&Itemid=63#s

znali tko kakve su ovo vilice Spinner 300LC, u rangu s kojima su vilicama, zanima me čisto iz znatiželje?

niti jedna od ovih preporuka prodavača mi nije lega..pa kad sam doašo doma još sam malo listao i tražia i naletia na ova dva:

http://www.bicikla.com/index.php?pag...rt&Itemid=63#s (za ovoga nisam siguran da ga imaju jer je 2010, ali kao da sam ga vidia bia u njihovoj drugoj poslovnici, nisam siguran)

http://www.bicikla.com/index.php?pag...rt&Itemid=63#s (ovaj je najskuplji od njih, i nisam mislia toliko davati love, ali čini mi se da za razliku od treka, khs-a ili prethodnog felta dosta više nudi za "samo" 500kn više)
pa šta vi mislite o ovome svemu?
btw nemojte me napadati jer gledam modele 2011 jer jednostavno nema u splitu više starijih modela
ivan_777 is offline  
Old 01.04.2011., 21:05   #7
dUG1
Čorbast pasulj volem

dUG1 Avatar

Lokacija: Serbus dragi Zabreg moj, kaj se skrivaš v megli toj
Jedini koji koliko-toliko valja je Fuji Nevada 1.0, jer iako full Alivio, radi se o 9-brzinskom sustavu (novo za 2011.), sto ce reci skoro kao Deore.
Vilica je ok (XCM je spejs satl za ove Spinnere, koji su toliko smece da se ne mogu ni usporediti sa jeftinim Suntourom ili RSTom), hidraulika isto (nasljednik Auriga), tak da - kupuj
dUG1 is offline  
Old 01.04.2011., 23:15   #8
boss34
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2011.
Bok ekipa,novi sam na forumu i poćetnik u biciklizmu.Zanima me vaše mišljenje o kupnji ovog bajka za 4070 kuna
http://www.tct-author.hr/index.php?L...es&PO=Hydro_HT.
Prvo ću vozit po asfaltu a zatim pomalo i u šumu.Imam 96 kg i visok sam 192 cm.Neki drugi prijedlog za te pare je dobrodošao.
boss34 is offline  
Old 01.04.2011., 23:26   #9
Java Junkie
Lieutenant Giuseppe

Java Junkie Avatar

Registracija: Mar 2010.
Dakle, koliko para, ovo ono...

E ovako... Ja sam sebi za ljeto odluio uzeti jedan fini bike, da imam za rekreaciju sa frendovima. Budući da sam imao Giant Stonebreaker, koji je kupljen 199-i neke, raspao se, i ja hoću novi. Naravno, budući da ne vozim maratone i utrke neg samo vozam guzove do planinarskog (asfalt), i do okolnih sela, vamo-tamo, ne treba mi nekakvo čudo od bike-a. Budući da sam PREOBOŽAVAO Giant Stoneberaker, odlučio sam ostati vjeran Giantu-u pa uzeti još jedan. Našao sam ovoga
http://www.giant-bicycles.com/_uploa...lder_blue1.jpg

, iako nemam blage veze koliko je to $$. Giant Boulder 2009. Iskreno, mislim da sam pretjerao . Pa imam nekoliko pitanja budući da smo ja i bicikli pojmovi

1. Kakav je ovaj bicikl, za asfalt, (nekad malo 'vako po njivi, livadi, kad nemam kuda pa i na makadam često naletim).

2. Koliko je to para? Kune, euri, ili konvertibilne marke
3. Ako sam pretjerao, dajte mi preporučite nešto za moje potrebe. Znači do 250 eura MOŽDA mrvicu više, znači, rekreacija
I ako nemože Giant budući da su giganti kad su u pitanju specifikacije, tj. ne postoji Giant za moje trenutne potrebe, preporučite mi nešto drugo, Polar?

4. Kolika je cijena Polar Mirage-a? (drugi kandidat)
BTW, ja nemam pojma o tome, pa ću se osramotiti, čemu služe diskovi? Trebali to meni da se vozam po okolnim selima, nazad-okolo-vamo-tamo?

Hvala
Java Junkie is offline  
Old 02.04.2011., 06:47   #10
Redwolf
Skupljam boce

Redwolf Avatar

Registracija: Sep 2007.
Pošalji poruku preko MSN korisniku Redwolf
Quote:
Java Junkie kaže: Pogledaj post
E ovako... Ja sam sebi za ljeto odluio uzeti jedan fini bike, da imam za rekreaciju sa frendovima. Budući da sam imao Giant Stonebreaker, koji je kupljen 199-i neke, raspao se, i ja hoću novi. Naravno, budući da ne vozim maratone i utrke neg samo vozam guzove do planinarskog (asfalt), i do okolnih sela, vamo-tamo, ne treba mi nekakvo čudo od bike-a. Budući da sam PREOBOŽAVAO Giant Stoneberaker, odlučio sam ostati vjeran Giantu-u pa uzeti još jedan. Našao sam ovoga

BTW, ja nemam pojma o tome, pa ću se osramotiti, čemu služe diskovi? Trebali to meni da se vozam po okolnim selima, nazad-okolo-vamo-tamo?

Hvala
citiram mazgova: disk kočnice su prvenstveno namjenjene za brdsko šumske bicikle , jer je kočioni disk udaljen od zemlje te se manje zablati i samim tim bolje koči , kvalitetan disk nema se što teže održavat , samo je u startu znatno skuplji , pitanje je dali ti je za tvoju vrstu i način vožnje stvarno potreban , hidraulika je osjetljivija na kočenje , lakše se i bolje bicikl drži na kočnici kod nekih delikatnijih situacija, castovni bicikli obično nemaju disk kočnice , diskovi su teži od v-brake kočnica
Old 02.04.2011., 06:55   #11
Kresimis
Ilegalni korisnik

Kresimis Avatar

Quote:
ivan_777 kaže: Pogledaj post
znali tko kakve su ovo vilice Spinner 300LC, u rangu s kojima su vilicama, zanima me čisto iz znatiželje?

niti jedna od ovih preporuka prodavača mi nije lega..pa kad sam doašo doma još sam malo listao i tražia i naletia na ova dva:

http://www.bicikla.com/index.php?pag...rt&Itemid=63#s (za ovoga nisam siguran da ga imaju jer je 2010, ali kao da sam ga vidia bia u njihovoj drugoj poslovnici, nisam siguran)

http://www.bicikla.com/index.php?pag...rt&Itemid=63#s (ovaj je najskuplji od njih, i nisam mislia toliko davati love, ali čini mi se da za razliku od treka, khs-a ili prethodnog felta dosta više nudi za "samo" 500kn više)
btw nemojte me napadati jer gledam modele 2011 jer jednostavno nema u splitu više starijih modela
Fuji ima manji popust, ali je bolji bajk od Felta, kao što si već čuo. Mogli su se potuditi preciznije napisat specifikacije. Suntourove vilice mogu proći, ali kakvi su im pogoni ne znam, bolje da je Shimano, bar znaš kaj je i lakše nadješ zamjenski dio.
Fuji ima solidan pogonski lančanik (alivio), ali kakav im je bottom bracket (pogonska osovina) nisu napisali, osim da je četverokutna (square-taper).. valjda nisu kakvo smeće utrpali da jeftinije prodju..

Quote:
boss34 kaže: Pogledaj post
Bok ekipa,novi sam na forumu i poćetnik u biciklizmu.Zanima me vaše mišljenje o kupnji ovog bajka za 4070 kuna
http://www.tct-author.hr/index.php?L...es&PO=Hydro_HT.
Prvo ću vozit po asfaltu a zatim pomalo i u šumu.Imam 96 kg i visok sam 192 cm.Neki drugi prijedlog za te pare je dobrodošao.
Ako dobiješ za 4 soma kuna novi bicikl sa Shimano SLX djelovima, Rock shox vilicom, HollowTech pogonom.. uzimaj odmah.
Osim ako nije neka štamparska ili sl. greška.. predobro zvuči..

Quote:
Java Junkie kaže: Pogledaj post

, iako nemam blage veze koliko je to $$. Giant Boulder 2009. Iskreno, mislim da sam pretjerao . Pa imam nekoliko pitanja budući da smo ja i bicikli pojmovi

1. Kakav je ovaj bicikl, za asfalt, (nekad malo 'vako po njivi, livadi, kad nemam kuda pa i na makadam često naletim).

2. Koliko je to para? Kune, euri, ili konvertibilne marke
3. Ako sam pretjerao, dajte mi preporučite nešto za moje potrebe. Znači do 250 eura MOŽDA mrvicu više, znači, rekreacija
I ako nemože Giant budući da su giganti kad su u pitanju specifikacije, tj. ne postoji Giant za moje trenutne potrebe, preporučite mi nešto drugo, Polar?

4. Kolika je cijena Polar Mirage-a? (drugi kandidat)

Hvala
Ne kužim logiku, imao si Giant koji ti se raspao, pa sad opet želiš Giant.
Nemoj se uvrijediti, realno, Giant Boulder je katastrofalno loš bicikl, nema ni jedan kvalitetan dio.
Može se naći za soma i pol kuna http://www.turbo-sport.com/Products/...-91576967.aspx ali po mom mišljenju ne isplati se to kupovat; nebu dugo izdržao. A problemi sa servisima i djelovima su im godinama bili slaba točka.
Na onoj staroj temi pogledaj.. ima puno prijedloga za best buy bicikle. Problem je da li je što preostalo starih modela sa rasprodaja, trebaš provjeriti. http://www.forum.hr/showthread.php?t=140601&page=507
Za vozit se po selu ti ne trebaju diskovi, pogotovo ne oni na jeftinim biciklima.
Kako će ići po cesti? Pa kao i svaki jeftini MTB.
Za kombinaciju cesta, makadam, vamo-tamo možda bolje uzet treking..
Kresimis is offline  
Old 02.04.2011., 06:58   #12
Kresimis
Ilegalni korisnik

Kresimis Avatar

Quote:
Redwolf kaže: Pogledaj post
disk kočnice su prvenstveno namjenjene za brdsko šumske bicikle..
Haj. Kak te služi Cube? Koliko km si napravio?
Kresimis is offline  
Old 02.04.2011., 07:23   #13
Redwolf
Skupljam boce

Redwolf Avatar

Pošalji poruku preko MSN korisniku Redwolf
Quote:
Kresimis kaže: Pogledaj post
Haj. Kak te služi Cube? Koliko km si napravio?
cube je raketa ,zasad imam jedno 850km.
Old 02.04.2011., 07:37   #14
boss34
Registrirani korisnik

Hvala na odgovoru.Znaći to je dobar bicikl za te pare.Dasnas ću ih zvati da vidim
jel greška.I ako nije uzimam.
boss34 is offline  
Old 02.04.2011., 08:35   #15
Kresimis
Ilegalni korisnik

Kresimis Avatar

Quote:
Redwolf kaže: Pogledaj post
cube je raketa ,zasad imam jedno 850km.
Super. Ja sam preko zime na trekingu 2 soma, na jednoj specki preko 900, a na drugoj nemam brzinomjer (ukupno preko 3 tisuće), malo su me sinusi na hladnoći zezali, ali klin se klinom izbija.
KTM je ok, ali je prespor na cesti, ne mogu natjerat prosječnu brz. (na kraće relacije) iznad 29 km/h.. ni max. preko 41.. (i čujem neke zvukove u pogonu (octalink), nije ni čudo kak vozim, ali pod garancijom je, pa neću ništ dirat)
Kresimis is offline  
Old 02.04.2011., 09:17   #16
h0ky0007
Registrirani korisnik

Pošalji poruku preko Skype korisniku h0ky0007
Exclamation Extreme shop - sranje shop

Quote:
ivan_777 kaže: Pogledaj post
eto moja kupnja bicikla nije još završila, pa tražim još malo pomoći...nadam se da ću uskoro kupiti nešto, puna mi kapa više listanja po netu i obilaska dućana..

jučer bia opet do dućana koji ima najveći izbor u splitu koliko znam i prodavači mi je preporučia :

http://www.bicikla.com/index.php?pag...rt&Itemid=63#s (ovaj mi se čini preskup za ono što nudi, vjerovatno radi imena)

http://www.bicikla.com/index.php?pag...rt&Itemid=63#s (ni ovaj ne nudi nešto koliko sam više informiran oko mjenjača i slično, i još kad vidim da su na njemu plastične pedale za tu cijenu mrak mi padne na oči , ali dobro valjda je to tako)

Prijatelju hočeš savjet, a mogu ga sati jer sam se sam na svojoj koži opekao.
Htio sam kupiti sa njihove straniceovaj bic, nabrijao se jer specifikacija je ludilo za te pare ijoš model 2011. Nazovem ih, a oni meni kažu da imaju taj bic, ali ne sa tim dijelovima nego je sve Alivio, kao kolega je krivo prepisao karakteristike, a to isto vrijedi i za Felta. Poslo sam ga u rodni kraj...totalni neprofesionalizam. Ja od njih ne bi kupio i kapicu za ventil od gume!!
Totalni lažovi...

Moj savjet provjeri telefonski svaki link jer ovo je kriminalno poslovanje, a to potvrđuje činjenica da još uvijek stoji na netu kriva specifikacija, pa to nema nigdje!!!
h0ky0007 is offline  
Old 02.04.2011., 11:10   #17
TheAnswer
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2008.
Pozdrav! Treba mi savjet. Trenutno je još samo ideja, ali se opasno zagrijavam da kupim nešto

Bicikl mi uglavnom treba za vožnju po gradu, do faxa i sl. ali i za povremene izlete na makadam i lošije ceste te općenito vožnju rekreativno, ne samo kad moram.
Izdvojio bih do nekih 3000kn.

Hvala!
TheAnswer is offline  
Old 02.04.2011., 11:13   #18
nokat_u_prstu
Registrirani korisnik

Kupio bih si ili Trek ili Meridu MTB za oko 4000 kn. Visok 2 metra, duge noge. Probao sam 22.5' i premali mi je pa sam se odlučio za 24'. Vidio sam da ih prodaju u Rog-Jomi (još nisu dobili naruđbu), ciklus.hr (ne rade danas). Zanima me imate li info gdje bih još mogao nači ovakve modele u Zagrebu ili možda bicikle drugih proizvođača ali te veličine (jako mi je teško nači bicikl odgovarajuće veličine :/ )?

Vidio sam da Meridu drži i mario-bicikl.hr no nisam čuo za njih. Znate li nešto o njima?

Zanima me vaše mišljenje o Trek 4300 i Trek 4300 Disc modelima. Vrijede li uloženih novaca?
Trek 4300
Trek 4300 Disc

Imam osječaj da sa Meridom 100D i Meridom 400D dobivam bolju ponudu?
Merida 100D
Merida 400D

Pogotovo vezano uz mjenjače, Deore je navodno puno bolji od Alivie?

Jako mi je hitno :/

plz help

Zadnje uređivanje nokat_u_prstu : 02.04.2011. at 11:58.
nokat_u_prstu is offline  
Old 02.04.2011., 12:07   #19
Lak
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2009.
Meride su bolje opremljene u svakom pogledu od treka, to su ti inače modeli na zalasku, pa ih ima jako malo i provjeri koja im je veličina ostala, ako si fest visok kao ja, samo ti je 100-D ostala u najvećoj rami.
Za manje rame se nisam raspitao, no njih uvijek ima više.
I 100-D možeš dić na razinu deore, samo će ti ga naplatiti kao 400-D, sve je moguće dogovoriti.

Alivio je odmah rang ispod deore, sve ovisi da li keširaš ravno oko soma ili oko 4 soma, ako ti je problem dat više uzmi 100-D, osim alivija ima i lošiji pogon u odnosu na 400-D.

Na njuškalu imaš dobrih bajkova tih cifri sa puno boljom opremom, samo provjeri stanje bajka, ako je održavan isplati se nešto bolje rabljeno.
Lak is offline  
Old 02.04.2011., 12:11   #20
h0ky0007
Registrirani korisnik

Pošalji poruku preko Skype korisniku h0ky0007
Bio sam danas u Bike shopu tu kod mene u Bjelovaru, oni drže Kellys i Trek!
Imao sam probnu vožnju i zaljubio se na prvi pogled u
http://www.bikeshop.hr/artikli/magnus-white
Dao mi je lik 15% popusta, ispada točno 6000kn.
Znam da ima previše Alivio, ali bilica i štel su nešto predobro lagan je ko perce i taj SLX zadnji radi savršeno kao i kočnice.

E onda sam gledo da za iste pare mogu dobit bolju opremu kao ovo:
http://dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=5907

Ili ovo
http://www.bikeshop.hr/artikli/trek-6300-dsc.

Evo da vi uzimate novo iz dučana do 6000kn što bih uzeli od ova tri s time da na svaki taj bike ti daju 15% popusta!

Ja sam se totalno nabrijao na prvoga Kellys jer je preljep i ljepši bic nisam vidio da itko ima, jer full je bijele boje, luluca, governal, rama...
h0ky0007 is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja