Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika
Korisničko ime
Lozinka

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2003., 14:25   #1
Perozzz
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2003.
Arrow Digitalni signal i prijemnici (receiveri) - sva pitanja i ostalo ovdje

Ispricavam se ako sam na krivom Forumu ali ovaj mi se ucinio najslicnijim onome sto trazim, ima veze s televizijom (svaki prijedlog kamo da premjestim temu je dobro dosao).
Da li mozda znate kako razlikovati digitalni od analognog receivera? Zivim u Londonu i hocu si staviti satelitsku da bih gledao FreeView programe (npr RAI, Viva ili slicno). Tanjur i univerzalni LNB imam a i nasao sam na lokalnoj trznici rabljene receivere gotovo besplatno ali mi trgovac ne zna objasniti da li se radi o digitalnom ili starom analognom. Razlog je taj sto ovdje skoro nitko nema nista osim SKY-a a ionako oni sve sto nije jedan od 5 glavnih "normalnoantenskih" programa zovu Digital TV (i kablovsku, i satelitsku...). Da li uopce jos ima satelita koji salju analognu sliku i gdje mogu naci njihov popis?

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 23.05.2013. at 01:04.
Perozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 14:53   #2
acid high
Život je maskenbal

acid high Avatar

Registracija: Nov 2002.
Quote:
Perozzz kaže:
....Da li uopce jos ima satelita koji salju analognu sliku i gdje mogu naci njihov popis?
Ima na Astri tridesetak i na Hot Birdu dvadesetak. Odi na teletext bilo koje njemacke sat stanice i imas cijeli spisak frekvencija za analogne i digit stanice.
acid high is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 20:17   #3
acid high
Život je maskenbal

acid high Avatar

spisak analognih frekvencija na Astri
analogue clear ch. eutelsat/hot bird
acid high is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 18:49   #4
Isildur
Registrirani korisnik

Isildur Avatar

Registracija: Dec 2002.
Arrow Digitalni signal, digitalni prijemnici (receiveri) - sva pitanja i ostalo ovdje

I da cujemo vi koji je imate, kako vam se svida? Ja je imam i slika i zvuk su visestruku bolji od analog sistema.
Inace imam par pitanja. Kako vam je slika (boje)? Meni je HTV2 i RTL odlicno ali cini mi se da su boje na HTV1 i Nova malo slabije!? Isto tako cini mi se da je slika i boje puno bolja na reklamama nego na tv programu!?

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 25.03.2011. at 15:22.
Isildur is offline  
Odgovori s citatom
Advertisement

Advertisement
Advertisement Sponsored links

Old 18.02.2006., 19:01   #5
FANCY
Zašto mrzit kad se može ?

FANCY Avatar

Pošalji poruku preko ICQ korisniku FANCY
Quote:
Isildur kaže:
I da cujemo vi koji je imate, kako vam se svida? Ja je imam i slika i zvuk su visestruku bolji od analog sistema.
Inace imam par pitanja. Kako vam je slika (boje)? Meni je HTV2 i RTL odlicno ali cini mi se da su boje na HTV1 i Nova malo slabije!? Isto tako cini mi se da je slika i boje puno bolja na reklamama nego na tv programu!?
Evo mene opet. heheh.
HR RTL ima preko satelita?????
Imam HTV DVB-T vec nekoliko godina i promijenio sam tri aparata do sad.
trenutno posijedujem HUMAX PVR-9100, 80GB Digitaler SAT-Receiver + Digitaler Video Recorder i mogu reci da sam prezadovoljan istim.
Iz prijasnjih iskustava mogu zakljucit da svaki aparat daje drugaciju sliku i drugacije boje, u globalu sve je to isto ali postoje odstupanja i do 30% u kvaliteti slike i tona.
I kod mene je isto kao i kod tebe. Slika je na reklamama mnogo bolja i ima dosta zivlje boje.
A i sam kvalitet snimka pojedine serie ili emisije igra veliku ulogu..
Old 18.02.2006., 22:03   #6
Isildur
Registrirani korisnik

Isildur Avatar

Registracija: Dec 2002.
BAH! Znaci trebam prodati Digimax i uzeti nesto drugo hehe :P
Old 19.02.2006., 10:20   #7
markosan
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2006.
Ja gledam preko DVB-T receviera integriranog u TV, i poboljsanje u odnosu na analogiju je znatno, ali (izgleda kao i svugdje), sve jako ovisi o kvaliteti snimljenog materijala. Primjerice, dnevnik (na bilo kojem programu) dok je iz studija slika je fenomenalna, kao da sam tamo, ali kad pocne neki prilog koji je snimljen u losijoj kvaliteti, razlika je nekako puno vise primjetna nego na analognoj.
Kad smo vec kod toga, zanima me vase misljenje o razvoju te tehnologije kod nas. Meni bi recimo bilo divno kad bi OIV (ili netko drugi, ali oni mi se cine najizgledniji kandidat) za koju godinu preko DVB-T poceo prenositi pakete satelitskih programa i naplacivati putem CI kartica, buduci da sam na sjevernoj strani nebodera i dosta mi je komplicirano koristiti SAT komplet. Sta vi mislite o toj mogucnosti?
markosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 10:22   #8
FANCY

FANCY Avatar

Quote:
Isildur kaže:
BAH! Znaci trebam prodati Digimax i uzeti nesto drugo hehe :P
Bitno je uskladit aparate, a nemora obavezno znacit da ce skuplji aparat imat bolju sliku. Sve je bitno od TV, kabl,do aparata..
I ovdije mozda vrijedi ona stara koliko para roliko muzike.
Old 20.02.2006., 06:02   #9
poirot
Registrirani korisnik

poirot Avatar

Registracija: Jun 2003.
e ljudi, a jel puštaju hrt i ostali filmove u pravom formatu ili je i dalje sve u 4:3?
Old 20.02.2006., 22:33   #10
markosan
Registrirani korisnik

Quote:
e ljudi, a jel puštaju hrt i ostali filmove u pravom formatu ili je i dalje sve u 4:3?
Sve je isto kao i na normalnoj analognoj. Dakle kad pustaju u pravom je u pravom, kad pustaju u 4:3 je u 4:3.
markosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 06:27   #11
FANCY

FANCY Avatar

Quote:
poirot kaže:
Ne razumijem, ja 4:3 film nisam vidjeo 10 godina??
Pa valjda Tv automataski rasiri sliku? Ili?? Ponekad se ima dojam da je slika malo sira, ali sad kad sam kupio noviju plazmu i to se vise nevidi, ljudi su takoreci normalne velicine/sirine.
Old 21.02.2006., 06:38   #12
poirot
Registrirani korisnik

poirot Avatar

kak nisi vidio? Hrt većinu filmova cropa u 4:3, a kad i pust u ws onda opet stave titlove ispod filma tak da na kraju na ws tv-u dobiješ opet sliku s dvije crne crte koja je tek preko samo pola ekrana. Da stave titlove na film onda bi sve bilo ok, ovako je banana
Old 21.02.2006., 06:41   #13
poirot
Registrirani korisnik

poirot Avatar

Quote:
FANCY kaže:
Pa valjda Tv automataski rasiri sliku?
da, ali to ti je opet 4:3 koji je raširen u 16:9, nije pravi ws. znaš onu foru kad imaš ws tv a dvd player poštelaš za 4:3 tv, onda i ws film ne gedaš u full screenu već opet s dvije crne crte samo prošireno, e tak. imam filing da je sve s čega hrt pušta program namješteno na 4:3.
Old 22.02.2006., 18:34   #14
FANCY

FANCY Avatar

Quote:
poirot kaže:
da, ali to ti je opet 4:3 koji je raširen u 16:9, nije pravi ws. znaš onu foru kad imaš ws tv a dvd player poštelaš za 4:3 tv, onda i ws film ne gedaš u full screenu već opet s dvije crne crte samo prošireno, e tak. imam filing da je sve s čega hrt pušta program namješteno na 4:3.
E to je moguce, ali nisam obracao paznju.
Old 25.02.2006., 21:28   #15
mortal
Rambus

mortal Avatar

Pošalji poruku preko ICQ korisniku mortal Pošalji poruku preko Skype korisniku mortal
Da ne otvaram novi post.

Htio bi vas pitat nešto.

Danas sam kupio pinnacle pctv 200e jer ih je preporučio "vidi" kao najbolju. Lociran sam u Opatiji a kad skeniram kanale ne nađe mi niti jedan. Mislio sam manualno unesti frekvencije a u ovom softveru nema manualnog unošenja. radim li nešto krivo, ima li tu signal uopće. Znam da je odašiljač na učki...
mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 11:54   #16
acer
Kontra mraku kontra sili.

acer Avatar

Registracija: Mar 2003.
Signala bi morao imati. Na koju ti je antenu to spojeno i gdje se nalazi antena?
Old 07.03.2006., 11:26   #17
aspirin
smotani adrenalin dzanki

aspirin Avatar

Registracija: Dec 2005.
Lokacija: location: just a few neurosis away from a complete disassembly into a proper Dr. Jekyl/Mr. Hyde type of split personality
kad smo kod dvb-t.. da li itko zna jeli postoji to u splitu??

i na kojem odasiljacu? tj jeli ja to mogu hvatat sa juzne strane kineskog zida??
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 16:29   #18
stipest
Registrirani korisnik

stipest Avatar

Registracija: Mar 2006.
Quote:
aspirin kaže:
kad smo kod dvb-t.. da li itko zna jeli postoji to u splitu??

i na kojem odasiljacu? tj jeli ja to mogu hvatat sa juzne strane kineskog zida??
Emitira ti sa Labinštice HRT1i2,RTL i NOVA.
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 18:34   #19
rossonero
misses next match

rossonero Avatar

Registracija: Oct 2003.
Zivim nekih, odprilike 25 km od ZG, analogni lovim sa Sljemena, s pojacalom je slika OK, moglo bi i bolje, al nije ni ovo prelose, gledljivo je.

Zanima me jel bih lovio digitalni signal? Zna netko?
plizz

Kad bih znao da to lovim, odmah sutra bih kupio najmanje 2 receivera.

edit:dobro nebih bas odmah dva , vidim da su skupi jos
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 06:21   #20
aspirin
smotani adrenalin dzanki

aspirin Avatar

Registracija: Dec 2005.
Lokacija: location: just a few neurosis away from a complete disassembly into a proper Dr. Jekyl/Mr. Hyde type of split personality
Quote:
stipest kaže:
Emitira ti sa Labinštice HRT1i2,RTL i NOVA.

a kakva je situacija sa antenom i kabelom? imam riblju kost za analognu, jeli mogu to iskoristit? i hoce li podnijet 15tak metara kabela od tunera do antene?
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja