Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci
Korisničko ime
Lozinka

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih kućnih životinjica
Podforum: Plava šapa, Fotoalbum ljubimaca

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2010., 21:04   #981
Maltese-LuLu
Registrirani korisnik

Maltese-LuLu Avatar

Registracija: Oct 2008.
Pozdrav Ennna,

Maltezer je dugodlaka pasmina koja se ne linja i nema mirisa... To je pasmina kod koje dlaku dugu do poda možete postići jedino ispravnom njegom i brigom (papilotiranje - pakovanje psa u papilotne/paketiće, dobra kozmetika i naravno dobra genetika)...
Većina vlasnika maltezera neće da se muči sa češljanjem i čvorićima, ili nemaju vremena, previše obaveza itd. pa ih radije ošišaju... Lakše im je tako održavati...
Postoji mnogo slatkih frizurica za maltiće, tako da ako želiš, svog psića možeš šišati... Mada, moje mišljenje je da svaku dugodlaku pasminu treba održavati takvom kakva jeste, tj. da ako je propisano standardom da maltezer treba imati dugu, ravnu, svilenu, "tešku" dlaku koja se proteže do poda, onda takav treba i biti... Međutim, na našim prostorima samo izložbeni psi imaju takvu dlaku (nađe se naravno i izuzetaka koji vole da im pas ima dužu dlaku i većina vlasnika svoje maltiće šiša)...

Evo, po meni, jedne od najslađih frizurica za maltiće...

Ch Tilly White Whit; Vlasnica: Mirna Rupčić (White World kennel)

Nadam se da ćeš se odlučiti za ovu predivnu pasminu! U svakom slučaju je toplo preporučujem...

Srdačan pozdrav!
Maltese-LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 09:44   #982
Ennna
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2008.
Ajoj Lulu pre pre preslatki mi jeee......ajoj!!!Definitivno maltezer.Pročitala sam 10-ak stranica i piše da nepuštaju baš dlaku-to mi je drago.A najviše zbog toga jer imam malo djete.Zato sam htjela nekog koji ima malo kraću dlaku.
Ennna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 02:35   #983
Jacky
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2010.
Quote:
Jacky kaže: Pogledaj post
dobila sam maltezera na poklon prije tri dana.....:-) star je 2 mjeseca i zove se Jacky....zanima me kad ga mogu prvi put okupati???Hvala...
Jacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 10:10   #984
ana zg
Registrirani korisnik

Kupila sam maltezera prije tri tjedna,presretna sam.Puno mi je pomogao ovaj forum raznim savjetima i vašim iskustvima.
30.01. Pongo će imati tri mjeseca,cijepljen je,čišćen i jako,jakooo drag-prava maza.
ana zg is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 29.01.2010., 07:31   #985
bktr
Registrirani korisnik

bktr Avatar

Registracija: Apr 2009.
Mene zanima koliki je mjesečni trošak imati maltezera što se tiče hrane + redovna cijepljena i sve što treba?
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 13:12   #986
Mischa
the one and only

Registracija: Apr 2006.
Razmisljam o kupovini maltezera..tocnije maltezerice..

Mozda ce vam se moja pitanja ciniti glupa, ali vjerujte mi nemam trenutno vremena citati sve postove, a jednostavno mi trebaju inf..

1. kako se maltezeri slazu sa drugim psima...naime, susjede imaju nekakvog mjesanca, ogromnog...i taj kad se zalaufa po stubistu ne gleda hoce li koga srusiti ili ne...ne bih htjela da mi se to dogodi, pa da mi pesek dozivi neki šok ili kaj ja znam...

2. dal laju?? Naime, imam mogucnosti voditi psa na posao..ali mi bas ne bi bilo fora da mi laje na svaku stranku koja mi udje u ured...

Eto, to su neka pitanja...nadam se da se ne ljutite sto sam uletila ovak na blef
Old 30.01.2010., 18:17   #987
Jacky
Registrirani korisnik

bok svima....imam jedno pitanje u vezi vožnje autom....svaki put kad ga vozimo nekud on povrati!!dali možda postoje kakve taablete protiv toga???
star je 4 mj ....

Zadnje uređivanje Jacky : 30.01.2010. at 18:19. Reason: krivi link
Jacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 12:27   #988
ns baby
Registrirani korisnik

ns baby Avatar

Registracija: Feb 2010.
Veliki pozdrav svima, uz vasu pomoc pre nekih 20 dana kupila sam stene maltezera.
Malisa je presladak, vec smo naucili gde spava, gde jede, komandu sedi... I sve to bez kazne , vec samo sa velikim strpljenjem i nagradom za poslusnost.
Interesuje me samo on sada ima 3 meseca , pa me interesuje kada je najbolje vreme da se sa njim izadje malo napolje? Hvala na odgovoru
ns baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 17:01   #989
UPHOLSTER
Registrirani korisnik

UPHOLSTER Avatar

Registracija: Mar 2009.
Veliki pozdrav svima,imam maltezera 9 mj. e sad me zanima koliko često se treba kupati i koliko ga dnevno treba izvoditi u šetnje(koliko duge).Hvala
Old 15.02.2010., 12:50   #990
_mayya_
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2009.
ns baby možeš s njim van u šetnju ali ne vjerujem da će ti htjeli biti dugo jer će mu biti hladno... upholster imaš ga 9 mj ili ima pesek 9 mj? Kada ga kupaš kupaj samo s blagim šamponom, pogle u pet shop ima baš za maltezer, imaš i za suho pranje pa ako se malo zmaže da ga ne močiš bezveze, inače mislim da s tim specijalnim šamponom 1 mj nebi bilo ništa iako svatko ima svoje mišljenje... a šetnja pa bar 1 dnevno na malo dužu šetnjicu da se rastrči tj. ako ti obavlja nuždu vani onda bar 3 puta ili kako je već naviknut pa na kraće... ovisi kako je naučen pesek, evo nadam se da sam bar malo pomogla...
Old 15.02.2010., 13:05   #991
UPHOLSTER
Registrirani korisnik

UPHOLSTER Avatar

Registracija: Mar 2009.
Quote:
_mayya_ kaže: Pogledaj post
ns baby možeš s njim van u šetnju ali ne vjerujem da će ti htjeli biti dugo jer će mu biti hladno... upholster imaš ga 9 mj ili ima pesek 9 mj? Kada ga kupaš kupaj samo s blagim šamponom, pogle u pet shop ima baš za maltezer, imaš i za suho pranje pa ako se malo zmaže da ga ne močiš bezveze, inače mislim da s tim specijalnim šamponom 1 mj nebi bilo ništa iako svatko ima svoje mišljenje... a šetnja pa bar 1 dnevno na malo dužu šetnjicu da se rastrči tj. ako ti obavlja nuždu vani onda bar 3 puta ili kako je već naviknut pa na kraće... ovisi kako je naučen pesek, evo nadam se da sam bar malo pomogla...
Pa tako sam i mislija ,doduse on je vani i ćesće jer se motamo oko kuće tu radimo.Hladno mu nije jer smo u Dalmaciji s tim kad je extremno onda izademo samo nuzno i brzinski.E cim oprati područije oko očiju a da nije neka kemija,nije nuzno da se to područije izbjeli jer je i ovako simpa znači čisto radi higijene
Old 16.02.2010., 17:13   #992
_mayya_
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2009.
ja sam s vodom i lagano počešljati da se maknu i ne naprave krmeljice... al mlaka voda, ne kamilica nikako jer će dlaka požutit.
Old 22.02.2010., 09:49   #993
allegra78
Registrirani korisnik

allegra78 Avatar

Registracija: May 2008.
Koji sprej bi preporučili za lakše raščešljavanje dlake? I gdje ga ima za nabaviti?
allegra78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 10:05   #994
Maarek
Registrirani korisnik

Maarek Avatar

Registracija: Aug 2008.
Quote:
allegra78 kaže: Pogledaj post
Koji sprej bi preporučili za lakše raščešljavanje dlake? I gdje ga ima za nabaviti?
To imaš po svakim pet shopovima, pitaš prodavača/icu da ti preporuče koji sprej da kupiš u odnosu na tip dlake..ja bi preporučila armonie naturali ili kammhilfe od gimborna
Maarek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 14:15   #995
shikibu
Registrirani korisnik

shikibu Avatar

Registracija: Dec 2009.
molim vas savjet..!

prije 10 dana nabavili smo dečko i ja maltezera, muško, 2 i pol mjeseca. i sve je super!
ali meni za tjedan dana počinje faks i imam obveze kao i dečko. i sad ne znam kako da ga naviknem da bude sam to vrijeme dok smo mi odsutni.
nisam još pokušala, žao mi ga bude, pošto ni na wc ne mogu otići a da me ne prati.
ma ne znam čega se bojim, neće umrijeti, jelda da?
molim vas par korisnih savjeta, pošto mi htjela da nam Becks bude sretan, a ne da misli da smo ga ostavili zauvijek!
puno hvala !!!
Old 01.03.2010., 14:32   #996
Khalli
Registrirani korisnik

Khalli Avatar

Situacija je sljedeća.. Htjela bih nabaviti malog maltezera. Uzela sam danas Burzu u ruke, malo telefonirala i skužila da ljudi toliko gluposti pričaju da to nije normalno (neznanje o pasmini, o držanju, čak prodaju i križance pod maltezere pa to nazivaju nekom 2. klasom - kao, mama maltezer, tata križanac maltezera i ne znam čega.. wt*??? ).. Da li mi može netko reći gdje u PGŽ ili široj okolici mogu nabaviti maltezera bez rodovnice (ili sa, svejedno), po mogućnosti od neke obitelji koja ih ima zbog privrženosti, a ne para?! Da, čistokrvne..
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 21:23   #997
Khalli
Registrirani korisnik

Khalli Avatar

Quote:
shikibu kaže: Pogledaj post
molim vas savjet..!

prije 10 dana nabavili smo dečko i ja maltezera, muško, 2 i pol mjeseca. i sve je super!
ali meni za tjedan dana počinje faks i imam obveze kao i dečko. i sad ne znam kako da ga naviknem da bude sam to vrijeme dok smo mi odsutni.
nisam još pokušala, žao mi ga bude, pošto ni na wc ne mogu otići a da me ne prati.
ma ne znam čega se bojim, neće umrijeti, jelda da?
molim vas par korisnih savjeta, pošto mi htjela da nam Becks bude sretan, a ne da misli da smo ga ostavili zauvijek!
puno hvala !!!
moji peseki su također bili jako privrženi i razmaženi pa je problem bio sličan.. khm, ovo će ti možda zvuchati glupo, ali mi smo im u početku puštali radio, bilo koja stanica.. samo da čuju nešto, nekoga.. i funkcioniralo je..
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 15:42   #998
shikibu
Registrirani korisnik

shikibu Avatar

Registracija: Dec 2009.
Quote:
kaeli kaže: Pogledaj post
moji peseki su također bili jako privrženi i razmaženi pa je problem bio sličan.. khm, ovo će ti možda zvuchati glupo, ali mi smo im u početku puštali radio, bilo koja stanica.. samo da čuju nešto, nekoga.. i funkcioniralo je..
hvala, ma ne zvuči glupo, to sam i sama mislila raditi, pošto vidim da voli gledati tv ponekad, pa ću mu to ostaviti upaljeno! nadam se da će sve biti ok...
hvala još jednom!
Old 05.03.2010., 22:56   #999
Paw
Srdačna patkica

Paw Avatar

Registracija: Nov 2002.
Pozdrav grupi, evo mene i psice nakon par godina odsustva, dobili smo prinovu u obitelji, pa se nije imalo vremena i za forum.
I tako... lijepo vas je čitati
Old 07.03.2010., 19:02   #1000
Emily Tia
Registrirani korisnik

Kako saznati jeli su maltezeri cistokrvni?
Emily Tia is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja