Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili
Korisničko ime
Lozinka

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2011., 12:18   #141
Neno2
Registrirani korisnik

Neno2 Avatar

Registracija: Jul 2008.
Aj napravite pedeset kilometara s nekim vulgaris automatikom, pa se vratite na DSG pa pričajte malo onda o kašnjenju u reakcijama i sličnim problemima
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 13:38   #142
mr.ivek
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2010.
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
E jebi ga kad ti daje krivu informaciju.

Tvornica kaže da se DSG NESMIJE šlepat sa pogonskim kotačima na cesti. Postoje dva dobra razloga za to.
Kod uljnog DSG-a postoji vjerojatnost da će zatibat jer pumpa koja tjera ulje i koja podmazuje sve skupa NE radi.
Kod suhog DSG-a tog problema nema ali postoji jedan drugi (nije jako vjerojatan ali postoji i zato tvronica zabranjuje dulje šlepanje auta) - budući da vilice koje biraju brzine pomiču hidraulički aktuatori ako nema tlaka ulja nema ni "osigurača" koji pojedine vilice drže na mjestu - pa ti se može dogodit da se "uzube" dvije brzine (koliko god izgledala mala ta vjerojatnost ona POSTOJI - pitaj vlasnike prve serije Freelendera koliko ih je doživilo ušaltavanje rikverca u desnim zavojma i posljedičnu dezintegraciju mjenjača).

Dakle šlepanje DSG-a - na kraće udaljenosti (desetak km rekao bih) - može. Bilo što dalje od toga - ili dignut pogonsku osovinu od tla ili naručit šlepu.
zašto onda pišu u uputama da se moze na moj nacin auto slepat?? Procitaj uputu, od kud podaci da tvornica kaze?? radis kod zubaka ili ???
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 20:51   #143
Henry Miller
Registrirani korisnik

Henry Miller Avatar

Registracija: Oct 2010.
Što je na kraju, jel se smije šlepati na duže staze ili ne?
Old 24.06.2011., 21:17   #144
CDRW
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2007.
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Što je na kraju, jel se smije šlepati na duže staze ili ne?
Neda mi se s djecom natezat, napisao sam ŠTO se događa i ZAŠTO se događa - a evo što piše u knjizi (od auta jasno), pa kom je do šlepanja - nek šlepa, BMK:

Zum Automatikgetriebe steht im Boardbuch folgendes:

Wenn das Fahrzeug mit abgestelltem Motor und dem Wählhebel in der Stellung N rollt, wird das automatische Getriebe beschädigt, da es nicht geschmiert wird

Weiterhin steht zum Thema Abschleppen geschrieben:
Abschleppen von Fahrzeugen mit automatischem Getriebe
Für das gezogene Fahrzeug Folgendes beachten:

- Wählhebel in Stellung N bringen.

- Nicht schneller als 50km/h schleppen.

- Nicht weiter als 50km schleppen.

- Mit dem Abschleppwagen darf das Fahrzeug nur mit angehobenen Vorderrädern abgeschleppt werden

Ako imaš problema s njemačkim tu je brat Google.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 24.06.2011., 21:26   #145
Henry Miller
Registrirani korisnik

Henry Miller Avatar

Registracija: Oct 2010.
Meni je sada jasno, nadajmo se da i mr.ivek dobro razumije njemački...
Old 24.06.2011., 21:37   #146
trooly
Banned

Registracija: Feb 2009.
Pa mislim da i po Zakonu ne smiješ šlepati vozilo. Tak da šlepanje bilo kojeg vozila sa bilo kojim mjenjačem nije dozvoljeno. Tak da...pogotovo DSG ili CVT se ne smiju šlepati. Mislim da postoji čak i procedura (za CVT 100% siguran u tehničkim uputama) za parkiranje vozila.
Inače, probao frendovog golfa sa DSG-om. Predobra fora.
Old 25.06.2011., 02:40   #147
sper
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2010.
Quote:
Neno2 kaže: Pogledaj post
Aj napravite pedeset kilometara s nekim vulgaris automatikom, pa se vratite na DSG pa pričajte malo onda o kašnjenju u reakcijama i sličnim problemima
stari 4AT su dosta losi u jeftinim autima... tko ovdje hoce da mi donira DSG za probnju? Nisam ja kriv sto japanci nemaju dual clutch, probao sam u Fordu i nis posebno, pretpostavljam da je DSG bolji.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 13:58   #148
CDRW
Registrirani korisnik

Quote:
sper kaže: Pogledaj post
stari 4AT su dosta losi u jeftinim autima... tko ovdje hoce da mi donira DSG za probnju? Nisam ja kriv sto japanci nemaju dual clutch, probao sam u Fordu i nis posebno, pretpostavljam da je DSG bolji.
Ko kaže da nemaju? Ima Mitsu i Nissan. A mislim da i Mazda sprema nešto (ili je to Fordov PowerShift nisam siguran).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 16:39   #149
ne...znalica!
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2008.
samo prenosim što kaže čika Wolf Zimmermann, tehnički direktor Lotus, "...mjenjač s dvije spojke je pretežak i nepotrebna komplikacija..." a u daljnjem tekstu piše da sva sreća postoje kvalitetna alternativan rješanja koja nude fluidnost vožnje s dvije spojke ali su puno lakši...

znam da se radi o superautomobilu ali evo samo mala digresija...
ne...znalica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 16:50   #150
moril
Registrirani korisnik

moril Avatar

Čitah da su kod mnogih superautomobila odustali od dvije spojke jer bi auto bio teži nemalih 80 kg u odnosu na konvencionalni automatik ili ručni mjenjač, nisam siguran.

Mislim da se konkretno radi o podatku za McLaren MP4-12
Old 25.06.2011., 16:53   #151
CDRW
Registrirani korisnik

Quote:
ne...znalica! kaže: Pogledaj post
samo prenosim što kaže čika Wolf Zimmermann, tehnički direktor Lotus, "...mjenjač s dvije spojke je pretežak i nepotrebna komplikacija..." a u daljnjem tekstu piše da sva sreća postoje kvalitetna alternativan rješanja koja nude fluidnost vožnje s dvije spojke ali su puno lakši...

znam da se radi o superautomobilu ali evo samo mala digresija...
Čuo si za onu narodnu: "Svaki Cigo svoga konja hvali"

Svaki mjenjač ima svoje prednosti i mane .... problem je kad CIJENA prevlada pred svim manama .... onda dobiješ 4 brzine HD u autu sa 1100 ccm bez turba ...

Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Čitah da su kod mnogih superautomobila odustali od dvije spojke jer bi auto bio teži nemalih 80 kg u odnosu na konvencionalni automatik ili ručni mjenjač, nisam siguran.

Mislim da se konkretno radi o podatku za McLaren MP4-12
Kao što smo na jednoj drugoj temi vidjeli izbor koji je napravio McLaren se za sad i nije pokazao
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 17:03   #152
ne...znalica!
Registrirani korisnik

zaboravih reći da spominju da bi u njihove nove modele trebali ići standardni ručni mjenjači!
ne...znalica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 17:05   #153
ne...znalica!
Registrirani korisnik

Quote:
Čuo si za onu narodnu: "Svaki Cigo svoga konja hvali"

Svaki mjenjač ima svoje prednosti i mane .... problem je kad CIJENA prevlada pred svim manama .... onda dobiješ 4 brzine HD u autu sa 1100 ccm bez turba ...

Kao što smo na jednoj drugoj temi vidjeli izbor koji je napravio McLaren se za sad i nije pokazao
ne...znalica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 13:24   #154
mr.ivek
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2010.
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Meni je sada jasno, nadajmo se da i mr.ivek dobro razumije njemački...
imam ja upute pa ih citam
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 13:54   #155
supervox
Samo te gledam !!!

supervox Avatar

Registracija: Apr 2003.
Quote:
Ko kaže da nemaju? Ima Mitsu i Nissan. A mislim da i Mazda sprema nešto (ili je to Fordov PowerShift nisam siguran).
Mazda ima svoj novi SkyActive 7 brzinski automat koji bu pojel i HD i DSG, ...naime radi se o spoju jednog i drugog, a proklizavanje HD konvertera su rješili da kad se postigne prijenos momenta uključuje se nekakav elektro-hidraulički "locker" koji privremeno zaključa (blokira) HD konverter tako da ne može proklizavati, a čim padnu okretaji otključa, ...pa opet zaključa itd., ...!!!

To sam objasnio ono najjednostavnije seljo-beljo na brzinu, ako vas više zanima utipkajte Mazda SkyActive u Google pa čitajte detaljno...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 13:57   #156
CDRW
Registrirani korisnik

Sky od Mazde radi sa zaključanim konverterom u 93% režima rada - za onih 7 (koji su najveći problem suhog DSG-a) konverter "kliže". I ako izuzmemo cijenu Sky bi mogao biti jako dobar mjenjač.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 16:58   #157
supervox
Samo te gledam !!!

supervox Avatar

Quote:
Sky od Mazde radi sa zaključanim konverterom u 93% režima rada - za onih 7 (koji su najveći problem suhog DSG-a) konverter "kliže". I ako izuzmemo cijenu Sky bi mogao biti jako dobar mjenjač.
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 17:13   #158
STINGer
Over and out

STINGer Avatar

Registracija: Dec 2002.
Hoće li taj Mazdin pokretati turbo dizele? Bilo bi krajnje vrijeme da Mazda 6 dobije automatiku...
Old 30.06.2011., 17:33   #159
4season
Registrirani korisnik

4season Avatar

Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Hoće li taj Mazdin pokretati turbo dizele? Bilo bi krajnje vrijeme da Mazda 6 dobije automatiku...
hoće
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 21:09   #160
supervox
Samo te gledam !!!

supervox Avatar

Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Yap...!!!

Oba SkyActive motora (dizel i benzin) imaju isti kompresijski omjer 14:1, to je najveći omjer na svijetu za benzince (veći nego kod F1) i najmanji za dizelaše...!!!

Benziner iz 2.0 izvlači 155 konja, a turbodizel 2.2 izvlači 175 konja i ima toliko čisti ispuh da postiže Euro VI norme BEZ KATALIZATORA...!!!

Sa oba idu SkyActive automatski (gore spomenuti), ali i super moderni ručni mjenjači...!!!

Mislim da poslije ovih Sky Mazdinih powertrain kombinacija evropljani više ne budu mirno spavali, pogotovo razvikani VW sa svojim TDI/DSG kombinacijama...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja