Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2011., 02:04   #1
Kud s otpadom

Evo, moze ova tema posluziti i za upite za druga podrucja;

Ja se nalazim pokraj Bjelovara i ne znam kud s nekim krupnijim otpadom - stari televizor, nesto elektroničkog otpada tipa zvučnici, nešto metala, plastike i tako to. U mom selu ne ureduje onaj Komunalac pa nema, kolko ja znam, ni odvoza glomaznog otpada.

ma l tko točne informacije o tome gdje u BJ mogu ostaviti taj otpad.

BTW, prije par godina sam se raspitivo takodjer za neki elektronski otpad, pa sam ga vozio na sirovinu gdje su ga jedva htjeli primiti i usput si probusio gumu na autu na njihovom prilazu punom stakla - dakle na sirovinu na onaj otpad vise ne vozim, nema sanse. A i mislim da primaju samo metal tamo.
Poslao sam mail Komunalcu jos prije 15 dana nitko mi ne odgovara.

Ako ne znate za neki kontejner gdje to mogu ostaviti ili (sdobro to bi bilo vc zahnnstvena fantastiak za Bjelovar) reciklazno dvorište, mozete mi preporuciti i neko dobro osamljeno mjesto u šumi, s dobrim prilazom za auto, pa da tamo to ostavim a oni da to pokupe iz šume kad vec nemaju kontejnera za takve stvari niti informacija o sličnom.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 02:23   #2
Ja zbilja nekad pomislim da smo mi svi skupa u ovoj zemlji idioti. Na ovako nesto nailazim često. Al ovo mi je s Komunalcem Bjelovar bas smijesno.
Ima tamo na njihovom webu svakakvih nekorisnih informacija na sajtu, čestitaju nam čak i Uskrs sa zekom na slici, znamo gdje je odlagalište otpada gdje se odnosi bjelovarsko smeće (ali to nije za građane da mogu tamo ostavljati nego za odvoz), imamo zakonsku regulativu ako nekog građnina to zanima , ima povijest tvrtke, stranica s uslugama isto ima i potpuno je prazna bar u mom berowseru, http://komunalac-bj.hr/usluge/ , nema samo one korisne informacije gdje da covjek ostavi neki otpad. Sve ostalo ima.

Podzrav od zeke http://komunalac-bj.hr/

Ja živim samo 9 km od Bjelovara i valjda se od mene očekuje da svoj opad bacim u šumu ili da ga odnesem nasred polja i zapalim, ma ma koliko toksičan bio. Napominjem da meni nije problem dovesti otpad samo ne znam gdje. I meni bi nekako bilo logicno da taj postupak za mene bude jednostavan (moja strana je da otpad sakupim, dovezem itd), a ne da obijam vrata, zovem, saljem mailove ne bi li saznao nesto sto bi trebala biti normalna usluga u svakoj civiliziranoj državi. JNer eto prije par godina sam se raspitivao isto zea taj elektronski otpad i nikako saznat. Isto je psotojala neka zakonska regulativa pitaj boga, neko je to bio pokreno za zbrinjavanje, neka firma, pa je odusto, uglavnom nije bilo dobro. A gdje jos plastični i metalni

Jel vama to normalno??

PS: Mozda sam ja supeglkup pa ne znsam nista i ne znam gdje se u Bjelovaru moze ostavit otpad, i mozda su glupi i ljudi koje sma to pito a ne znaju, nema veze, samo mi recite di da ga ostavim ako znate

Zadnje uređivanje goranbo : 16.04.2011. at 02:32.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 02:50   #3
Aušit... čak i kod mene u mojoj selendri nad selendrama možeš pozvat kamijon da ti odveze daljinski upravljač... nemogu vjerovat da je to oko Bjelovara tako...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 13:19   #4
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Aušit... čak i kod mene u mojoj selendri nad selendrama možeš pozvat kamijon da ti odveze daljinski upravljač... nemogu vjerovat da je to oko Bjelovara tako...
Ima tamo na stanicama komunalca navedena jedna firma za elektronski otpad, moram ju tek zvati (velim malo sam skeptican jer prije nije funkcioniralo, a i nigdje nisam naao, akos e dobro sjecam, adresu te firme i slicno).
Uglavnom, to bi sve trebalo biti jasno navedeno vec na stranicama grada, zupanije, a kamoli ne firme koja se bavi s tim. pa to je jedna osnovna komunalna stvar.
Nadalje a je firma samo za elektronski otpad. I sad ja jos trebam saznat gdje da ostvim ovaj ostali otpad, i onda treba razvazat to po gradu od mjesta do mjesta ili WTF Ili ce oni dolazit kod mene
Velim mozda se ponasam malo lezerno sto se toga tice, ali ja mislim da bi bio zdrav razum da mi kao zemlja koja se fura kao na ekologiju i ulazi u EU imamo takve stvari jako dobro organizirano. )
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 14:37   #5
zaboravi na mailanje Komunalcu. ja sam im slao upite kako i kuda mogu odložiti elektornički otpad (još je bilo vriejdilo ono pravilo da ispod 30 kg ne voze), nikad nisam dobio odgovor.
iz tvojeg sela glomazni otpad ne odvoze jer se vjerojatno ne nalaziš an području Grada Bjelovara, već neke od okolnih općina. tko je kod vas zadužen za odvoz kućnog otpada? ako Komunalac, zovi ih i informiraj se. na telefon. ne znaju ljudi na mail, jebiga. ili idi do Općine pa se raspitaj kod njih, valjda imate nekakvog pročelnika za komunalne djelatnosti.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 14:54   #6
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
tko je kod vas zadužen za odvoz kućnog otpada? ako Komunalac, zovi ih i informiraj se. na telefon. ne znaju ljudi na mail, jebiga. ili idi do Općine pa se raspitaj kod njih, valjda imate nekakvog pročelnika za komunalne djelatnosti.
Nitko Kod nas nema organiziranog odvoza kucnog otpada. Puno hvala HDZu koji nam je skrojio opcine kao ni svoj ni svome, ili vec ko je to ucinio.


Evo pogledajte kartu, primijetit cete da je malo nelogicno, odvozi se sve u Bjelovaru te sjeverno i istočno od Bjelovara, a južno i zapadno od bjelovara ne, iako je ista udaljenost Ja sam naravno otprilike južno od Bjelovara di se ne odvozi.
(s tim da ja uopce ne vidim te dvije razlicite boje na toj karti, jesam doduse malo daltonist)

Da to sam se i ja sjetio da probam kontaktirati nekoga iz svoje opcine, ali mgou si vec misliti kak ce me zbunjeno gledati. Ovi u BJ su zbunjeni, a kako li ce tik bit ovi. (da ne govorim da se ovdje isto opcine stalno mijenjaju pa je tvoja maticna Opcina cas 5 km od tebe cas 15 km od tebe)

Ono, dok sam jos bio naivan, mislio sam dam ima neko mjesto u Bjelovaru, za koji sam naravno vezan i tamo idem svaki drugi dan, di mogu ostaviti otpad - dakle nisam isao za tim da se kod svoje opcine raspitujem.

A ovoje moja općina http://www.ivanska.hr/index.html

naravno enma bogznašta na strrnaicama, probat cu telefonirati ovog dirketora ove komunalne firme http://www.ivanska.hr/Komunalne_djel...elatnosti.html pa ću vam javiti što mi je odgovorio

I nda dok neki stranac tu dodje ili se gastarbajter vrati nakon mnogo godina, normalno da lagano poludi
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 16:33   #7
uvijek imaš medije kojima možeš priprijetiti. eno Bjelovarac ima ovaj tjedan naslov "Skandalozno: Učitelj fizike pričao o oralnom seksu pod nastavom", što znači da ih opako peru kiseli krastavci. pa bi im ovo dobro došlo. pa se odšetaj do Tonija Korušca u Grad, traži svojih 15 minuta (tajnica će ti reći da nema šanse, ali budi uporan) ili do Čačije u Županiji i izloži problem. apsolutno je neprihvatljivo nepostojanje odvoza smeća. spomeni im 21. stoljeće i Europu, na to su osjetljivi
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 17:42   #8
bok susedi kak to da belovar nema odvoz glomaznog otpada? ak nemas kam s tim, fino napravi ono kaj delam i ja-pozovem cigice, oni dolete s kombijem, sve potovare a zeljezo jos i plate. popularno se zovu-sakupljaci sekundarnih sirovina. nemrem vjerovat da ne lutaju po gradu i ne bulje u svako dvoriste. da vam ja posaljem svoje iz djurdjevca?
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 17:47   #9
Odes u to njihovo sjediste, napravis cirkus, izderes se na sve i svakog i ne bi vjerovo, odjednom se naslo rjesenje za tvoj otpad.
Iratus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 17:53   #10
Quote:
Iratus kaže: Pogledaj post
Odes u to njihovo sjediste, napravis cirkus, izderes se na sve i svakog i ne bi vjerovo, odjednom se naslo rjesenje za tvoj otpad.
Upravo ovo i je najveći problem (serem, jedan od većih ) - jedini način da nešto riješiš je da počneš kukurikati glasno. Jebo ja naciju/civilizaciju u kojoj ne postoji normalna komunikacija *urla*
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 19:16   #11
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
bok susedi kak to da belovar nema odvoz glomaznog otpada? ak nemas kam s tim, fino napravi ono kaj delam i ja-pozovem cigice, oni dolete s kombijem, sve potovare a zeljezo jos i plate. popularno se zovu-sakupljaci sekundarnih sirovina. nemrem vjerovat da ne lutaju po gradu i ne bulje u svako dvoriste. da vam ja posaljem svoje iz djurdjevca?
imamo. istina bog, prije mjesec dana kad su kroz moju ulicu išli su pokupili samo metal (tj. što je ostalo nakon ČK kombija), a drugi dan (u nedjelju, metal kupe subotom) nisu ni došli jer smo samo ja i susjed izvukli nekakve stare furde (ja uredsku stolicu koja je pukla pod mojim dupetom i stari jogi, on nekakvi kauč pun miševa ) pa im se činilo da im se ne isplati prolazit

problem je to što je goranbo s područja općine Ivanska (Berek, Križic, Ruškovac i ekipa ), a onda se stvari očito mijenjaju. nisam ni ja imao pojma o tome. jel kod vas idu i po Miholjancu i Medvedičkoj, ili isto imaju tak nekih mejstašaca koja izostave?


btw oni tvoji iz Đurđevca su agresivni - furt me djeca i cucki naganjaju kad idem biciklom kroz onu njihovu favelu.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 19:53   #12
znam i za decu i za cucke. i vozim polako, pazi se, znaju bacat kamenje na aute i po biciklistima. neki dan sam skoro djelila pljuske, sva sreca pa me poznaju inace bi nadrapala dok su djecurlija pocela urlati.

skupljaju sve, idu svud po medvedicki, novom virju ferdinantu, kalinovcu. suti, vidis kakve su kuce napravili. samo su zaboravili skopati septicke grabe e da, kupe i stare gume. dakle, ako imate probleme, rado vam siknem brojeve. ma nemrete fulati- oršoš,ulica stiska, đurđevac. prvo prezime kojeg sma se sjetila. ( kaj, bicikliramo bilogorsko-podravsko-dravskom rutom, a? )
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 20:00   #13
Jok, freestyler. Ne volim obilježene rute. Ogranicavaju me. Vozim se kud ja hoću : D
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 20:17   #14
i to na becikljinu
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 20:43   #15
Mi sa svojim Romima zivimo u dobrom suzivotu, vec su dugo tu, ali ovi iz mog susjedstva ne skupljaju bas otpad. (a i sumnjam da biih zanimao ikakav otpad osi metalnog, da skupljaju. Mislim, jer ovo se ne moze iskoristiti za ponovnu upotrebu)
A i to skupljanje glomaznog otpada po gradu je (velim, kod mene en da nem askupljanja krupnog nego nema skupljanja nikakvog otpada Tos e gomila po dvorišćima i tavanima, a kad prelije čašu onda ljud voze valjda negdje u šumu ), ono, manje zlo, bolje išta nego išta. Jer ti sad trebas cekat taj jedan put ili dva puta godisnje da oni to skupljaju. Nemaš kam to odvest ako zelis sam, ako radis spremanje kad nije taj datum. Ja mislim da bi to bilo normalno. Pa cak i ako nemamo nikakve reciklazne pogone (sto je isto bezveze), mogli bi skupljati na nekom normalnom mjestu u kontejnerima to, svaki kontejner za odredjenu vrstu, i nek voze na odlagaliste kad sed nakupi. Prostora svakako imaju dovoljno, u Bjelovaru, niej da nema prostora. Na kraju krajeva gradu i zupaniji je u interesu da osigura prostor za jedno takvo reciklazno dvoriste. Ali zasto toga nema ja zbilja ne znam, 2011. godine. Zbilja ne znam, mozda mi neko moze objasnit. Da ne govorim da to nije nikakvo ulaganje, jedno dvorište di bi stavili 5-6 kontejnera i spremnika za razlicite vrste otpada...

PS: Da bili suikod mene romi ali smao jednom po stari opad, ne znam otkud su alimislim negdje blizu Bjelovara, i odnijeli jedan nakovanj za koji sam im reko da ga ostave Mani zazvoni telefon i ode nakovanj
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:53   #16
Malo sam zakasnio da zovem Komi d.o.o ali sam dobio nekoga u općini Ivanska. Rekli su mi da Komi vozi samo kucno smeće (valjda samo u mjestu Ivanska, zaboravio sam pitat) i nema u Ivanskoj nikakvih kontejnera. On voze na odlagalište u Garešnicu taj obični otpad.

Ne znam što sve u njega spada, spada li u njega nekakva plastika jer i toga imam?
U Ivanskoj dakle nemaju ni za papir, a i toga mi se masu nakupilo. Moram zvat komunalac BJ da vidim gdje imaju kontejner za papir jer niko kog sam pitao ne zna, jer u Sirovinu tamo ne idem da si opet probusim gume od Auta.

I da vam ne pisem sad vise o tome, čitava perppetija ako zelim rscistit kucu od viska stvari i bacit neke stare stvari koje vec dulje cekaju na to. . Mislim da cu pozvati Rome kojis u par km od mene, mislim da oni skupljaju. Opcija mi je i da skuzim kad negdje u Bjelovaru bude skupljanje otpada, pa uzmem odnekud auto s kukom i auto-prikolicu i iskipam sve tamo -za sto me vjerojatno netko moze i kaznit.
za elektronicki otpad ima neka firma čak iz Virovitice (cca 70 km) koju se moze nazvat na besplatni telefon, i koja je dužna doci u roku od 30 dana ako iamte vise od 30 kg tog otpada, a ako enmate, tko zna hoce li uopce doci Sad sam zvao i vele da svako podrucje obilaze svakih tjedan dva dana... Bumo vidli, što se veli.


Uglavnom, nek se nitko ni najmanje ne čudi sto po svim šumama imamo divlja odlagališta otpada.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 21:26   #17
Ja se bavim odvozom otpada, za sada odvozim bijelu tehniku, automobile i sl., radim na tome da uskoro počnem i sa El. otpadom, ali za sada nitko za to ne pokazuje neko zanimanje, al nadam se da uskoro hoće.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 17:52   #18
Hej ekipa, znate li možda gdje se mogu baciti npr. stare kasete, CD-ovi, kutije od audio kaseta i slično....živim u Zagrebu i osjećao bih ogrooomnu grižnju savjesti kad bih to sve bacio u "obično" smeće.....
eiffel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 10:55   #19
U Zagrebu imas tih reciklaznih dvorista i kontejnera, a mi izvan Zagreba mozemo sve to bacat u sumu.
To je tolko dobro rijeseno za popizdit.

Opet imam nekog otpada i razbijam glavukud cu s tim.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 23:10   #20
Imaš kod Garešnice nekakav privatni otpad al nemam pojma dal primaju takvu vrstu otpada...il pozovi Rome iz Pašijana, bar oni sve odvoze
Die Frau is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:45.