Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2011., 09:22   #1
Namirnice za enteralnu prehranu: Prosure, Ensure i sl.

nisam našla otvorenu temu, ako postoji molim spojite

S obzirom na nagli gubitak cca 7 kg (s 62 na 55), kolega mi je preporučio Ensure plus. normalno jedem, ok prežderavam se ali kile ni makac. imam problema sa štitnjačom

kakva su vaša iskustva, da li pomaže i u kojem vremenskom roku? može li se dobiti samo tako na recept, tj ako velim da trebam nešto za debljanje?
Rinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 10:42   #2
ako imaš problem sa štitnjačom (pretpostavljam da hiper tireoza obzirom na gubitak kila)
nema te hrane koja će ti stabilizirat težinu, ako nije hormonska slika u redu

probaj se zdravo hranit i izliječi štitnjaču
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 10:46   #3
Ne znam dali možeš do dobiti bez lječničkog recepta, moj sin je pio 2 godine pediasure, ali nisam vidjela neko poboljšanje, onda sam sasvim slučajno naišla na ljekovitost magarečega mlijeka, u početku sam ga kupovala po cijeni od 400 kn za litru a sada i sama držim magarice, i prozvodim mlijeko, tako mi se činilo isplativije.....
Još uvijek ga koristi svako jutro natašte po 2,5 dcl i zadovoljna sam, nema gubitka kilaže, nema viroza, nema upala, nema alergija i bronhitisa. Navečer pije obavezno 2,5 dcl kozjega mlijeka.
pilarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 11:12   #4
Može na recpet, mislim da je bio par kuna na recept, a bez recepta 20. Da, to ti liječnik MOŽE I TREBA prepisati na recept, ako je iz medicinskih razloga. Kod nas je bila riječ o osobi oboljeljoj od karcinoma. Mislim da ti na konto svoje dijagnoze isto možeš dobiti na recept.

TO je "zamjenska hrana", kao mlijeko u tetrepaktiću. Dobro je da ga možeš puno pocuclat tijekom dana, pa će ti, ako ništa drugo, pomoći da ne padaš na kilaži...Osim kalorija, daje ti i vitamine i minerale, ali trebala bi ga dosta trošiti da bi imala efekt u dobivanju kilaže....može se dobiti i bez recepta...a slična stvar je i FRESUBIN...pročitaj sastav kad ga kupiš...
svi_umiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 14:02   #5
hvala svima narucila sam se kod doktorice u petak, pa ćemo vidjeti
Rinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 20:24   #6
da,mozes ga dobiti na recept..
ali ima i drugih preparata..ja sam jedno vrijeme pila ensure(nekih 3 tjedna), i pomogao mi je,ali mi ima preodvratan okus tako da sam prestala..dok je recimo mojoj sestrični to super okusa..tako da ne znam,kako kome paše..
malla4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 20:51   #7
Quote:
Rinna kaže: Pogledaj post
nisam našla otvorenu temu, ako postoji molim spojite

S obzirom na nagli gubitak cca 7 kg (s 62 na 55), kolega mi je preporučio Ensure plus. normalno jedem, ok prežderavam se ali kile ni makac. imam problema sa štitnjačom

kakva su vaša iskustva, da li pomaže i u kojem vremenskom roku? može li se dobiti samo tako na recept, tj ako velim da trebam nešto za debljanje?
Malo mi je bez veze raspravljati o Ensureu a s druge strane spominješ nagli gubitak težine, štitnjaču i sl....Kao recimo da negdje aktivno krvariš a ideš ovdje pitat koji preprat željeza bi bio dobar jer imaš anemiju....

Hoću reći, besmisleno je pričat o bilo kojem pripravku enteralne prehrane a s druge strane postoji neka nedefinirana patologija...
Old 12.05.2011., 11:59   #8
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Malo mi je bez veze raspravljati o Ensureu a s druge strane spominješ nagli gubitak težine, štitnjaču i sl....Kao recimo da negdje aktivno krvariš a ideš ovdje pitat koji preprat željeza bi bio dobar jer imaš anemiju....

Hoću reći, besmisleno je pričat o bilo kojem pripravku enteralne prehrane a s druge strane postoji neka nedefinirana patologija...
gle, stvar je u tome da sam ''na cekanju'', tj. oni cekaju da se ''prema svim pravilima struke'' hiper pretvori u hipo ili obrnuto- već sam se izgubila u tome. znaci ne smijem piti nikakve lijekove! dok to cekam pretvoriti cu se u kostur, vec sad tak izgledam. imam drugi izbor?
Rinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 22:43   #9
O kakvim problemima sa štitnjačom govoriš? Hiper u hipo...sugerira da imam Hashimotoa....Moram ti opet napisati slično prvom postu - nikakva hrana ti neće pomoći ako su ti hormoni štitnjače u pitanju. Dok se "hiper ne pretvori u hipo" ako je riječ o spomenutoj bolesti, ljudi dakako uzimaju tablete, najčešće Athyrazol...hm...ne znam, malo mi je neobičan tvoj opis...
Old 13.05.2011., 09:26   #10
meni su rekli da mi ne mogu dati tablete
Rinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 09:36   #11
Rinna ajd na temi o štitnjači nam fino objasni koja je tvoja situacija pa da te znamo ja i curke savjetovati. Ovdje smo sa ovim sa štitnjačom totalno off.
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 10:41   #12
Ima raznih okusa toga, jagoda, čokolada, neutralno, pa probaj sve
svi_umiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 18:31   #13
evo 0 bodova, moze se dobiti na recept samo ako stricek specijalist preporuci
Rinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 21:50   #14
Bok, e imam 13 godina i slučajno sam popio jedan mali tetrapak tog mlijeka misleči da je obično čokoladno mlijeko i sada se sav brinem dali neče imati kakvih nuspojava ili slično...MOLIM VAS ODGOVORIE MI...HVALA
Sheldor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 11:20   #15
Quote:
Sheldor kaže: Pogledaj post
Bok, e imam 13 godina i slučajno sam popio jedan mali tetrapak tog mlijeka misleči da je obično čokoladno mlijeko i sada se sav brinem dali neče imati kakvih nuspojava ili slično...MOLIM VAS ODGOVORIE MI...HVALA
Nikakve nuspojave. To je jedan poseban dodatak prehrani.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 20:39   #16
Ja već odavno nemam apetit i dosta sam mršava, nakon svih mogućih pretraga i preparata počela sam uzimati ensure plus, o tome sam čula samo najbolje, ne mogu to dobiti na recept ali kupujem sama u ljekarni, cijena je 12kn, okus kao čokoladno mlijeko, pijem to već par dana, dva puta na dan i imam apetit...e sada, vidjet ćemo hoće li biti pomaka na kilaži nakon nekog vremena...lječnica mi je to isto preporučila...dobro je i za osobe oslabljenog imuniteta...
MissMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:46   #17
Imala bih jedno pitanje...dali se Ensure napitak moze dobiti na recept u slucajevima lijecenja od ovisnosti...dali to moe biti indikacija za dobivanje istog ne recept?Za jacanje organizma?Dali je bilo takvih slucjeva?
Old 15.02.2013., 10:42   #18
Hallo

Ja bi ovo kupila braticu koji ima 15 godina!
Da li je to uredu?
čoksi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je: 18:47.