Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2013., 08:17   #6121
Ja sam se opet farbala i stavila sam opet više 7.44 u plavu. Sve je super ispalo, ali ja bih htjela da mi je kosa sad više kričavija, ali ne tamnija. Ako stavim više 7.44 biti će malo tamnija. Ja želim da je iste svjetline, samo da je jači narančasti pigment.
Mislila sam možda počet miješati neku kričavo crvenu sa plavom? što mislite?
znači najsvijetlija plava + jako malo crvene. ali malo me strah tako eksperimentirat

Kad sam prvi put išla u strawberry frizerka mi je miješala plavu, smeđu i crvenu... Ali kad sam pitala kako da si sama smješam rekla je plavu + malo narančaste

ima li netko neku ideju?
__________________
There are people who have money and people who are rich - CC
Mer girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 14:22   #6122
pozdrav!

evo mene u crvenkaste vode nakon dugih godina blajhano plavih pramenova na prirodno tamnoplavoj! nakon što su mi silna pramenovanja jako oštetila kosu, odlučila sam preći na tople plave boje i usput probala bakreno crvenu iliti strawberry blonde predivna nijansa




na izrast keune 9.3 i 6% i na sve keune semi color 9.43.

fizerka mi je stavila preljev jer mi sa blajha sve sklizne pa da se vlas napuni s tim da će mi se ispirat dok se malo ne uhvati boja. a zlatna devetka jer mi ona fino izvuče na zlatno plavu pa se onda bakrena kad se ispire, ispire se na zlatno a ne na kenjkavo kako se inače ispere.
eto, ako nekoj blajhuši pomogne da pređe... kosa mi izgleda puno zdravije i skroz je fina promjena a opet 'tu negdje' s plavom, dovoljno je svijetla a i ispere se brzo ako se predomislite.

edit. vidim da mi je fotić malo pojeo boju, uživo je crvenija, mislim, jači je pigment, ide više na riđe, ovakva kao na slikama vjerojatno će biti nakon prvog pranja.

Zadnje uređivanje forestfairy83 : 31.10.2013. at 14:30.
forestfairy83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 16:19   #6123
Quote:
ruby707 kaže: Pogledaj post
jel bi mogla staviti kakvu sliku kose?
pm

@forestfairy, super strawberry blonde boja.

mene hvata da odem malo na neku bakrenu lana del reyovsku, a znam da ću odmah požaliti
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 17:15   #6124
Evo mene opet!
Pokušavam se ponovno klasificirati u crvenokose nakon tragičnog šestomjesečnog crnog perioda

Narucila sam s neta Colour B4 skidač boje i stavila ga danas, pa sam dobila bakrenu gore pri tjemenu i tamno smeđu dolje. Nisam baš presretna, već sam ga prije koristila i skinuo je svu boju ikad, ali neke druge marke je bio i ne sjećam se više koje. Sad zbog toga patim
Usto, sva sam se osula od njega po rukama. Čini se da lagano prolazi i to

Sad idem napravit blajh kupku, pa mi držite fige ako boga znate, a onda ide boja i naaadam se da ću dobiti neki lagani ginger kakva sam prije bila.

Usto- ne farbajte se u crno, bit će suza kao kod mene
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 17:15   #6125
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
pm

@forestfairy, super strawberry blonde boja.

mene hvata da odem malo na neku bakrenu lana del reyovsku, a znam da ću odmah požaliti
Uff, to je divna boja, i super opisana, lana del reyovska
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 18:23   #6126
So...
Nakon blajh kupke je crna. Ko noć. I shit you not.

Sad računam, kad je oksidirala i izdovoljila se, da stavim još jednu blajh kupku pa šta bude? Bojim se ići džonom i blajhat. Ili da odustanem i zauvijek budem crnokosa/ošišam se na ćelavo?

__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 02:52   #6127
Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post
So...
Nakon blajh kupke je crna. Ko noć. I shit you not.

Sad računam, kad je oksidirala i izdovoljila se, da stavim još jednu blajh kupku pa šta bude? Bojim se ići džonom i blajhat. Ili da odustanem i zauvijek budem crnokosa/ošišam se na ćelavo?

To je zato što skidač boje nije do kraja obavio pos'o.
Nemoj blajhat, radije stavi skidač boje opet. Treba ti SVE izvuć do neke svijetlo smeđe.
A onda provjeri na pramenu, stavi blajh kupku opet i ako opet počne tamnit, nije dobro...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 12:50   #6128
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
pm

@forestfairy, super strawberry blonde boja.

mene hvata da odem malo na neku bakrenu lana del reyovsku, a znam da ću odmah požaliti
Tako nesto ja imam sada (tamnije bakrena )

Ali ona mi opcenito ima divne smede/strawberry/bakrene boje,,, I imala je svakakve nijanse i sve su mi dobre!

Ja sam htjela nestio tamnije i vise smede pa sam pokazala ovu sliku:


Nije ispalo bas tako
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 17:17   #6129
Quote:
forestfairy83 kaže: Pogledaj post
pozdrav!

evo mene u crvenkaste vode nakon dugih godina blajhano plavih pramenova na prirodno tamnoplavoj! nakon što su mi silna pramenovanja jako oštetila kosu, odlučila sam preći na tople plave boje i usput probala bakreno crvenu iliti strawberry blonde predivna nijansa




na izrast keune 9.3 i 6% i na sve keune semi color 9.43.

fizerka mi je stavila preljev jer mi sa blajha sve sklizne pa da se vlas napuni s tim da će mi se ispirat dok se malo ne uhvati boja. a zlatna devetka jer mi ona fino izvuče na zlatno plavu pa se onda bakrena kad se ispire, ispire se na zlatno a ne na kenjkavo kako se inače ispere.
eto, ako nekoj blajhuši pomogne da pređe... kosa mi izgleda puno zdravije i skroz je fina promjena a opet 'tu negdje' s plavom, dovoljno je svijetla a i ispere se brzo ako se predomislite.

edit. vidim da mi je fotić malo pojeo boju, uživo je crvenija, mislim, jači je pigment, ide više na riđe, ovakva kao na slikama vjerojatno će biti nakon prvog pranja.
divna ti je boja

baš tu ja sad želim. moja je za nijansu tamnija, ali ima manje crvenog pigmenta.

koja je ta farba? mislim da nisam vdijela taj broj kad kupujem...
__________________
There are people who have money and people who are rich - CC
Mer girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 18:02   #6130
Quote:
Galadriel kaže: Pogledaj post
Tako nesto ja imam sada (tamnije bakrena )

Ali ona mi opcenito ima divne smede/strawberry/bakrene boje,,, I imala je svakakve nijanse i sve su mi dobre!

Ja sam htjela nestio tamnije i vise smede pa sam pokazala ovu sliku:


Nije ispalo bas tako
da, sve su njene super, osim crne ja bi da se vidi da je crvena, ali nekakva jesenska, bakrena, to je u biti blisko mojoj prirodnoj boji kose, ima full zlatan ton u sebi. ništa, uzeti ću farbu na slijepo, a možda mi lupi pa odem i do frizerke.



Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 18:55   #6131
Quote:
Mer girl kaže: Pogledaj post
divna ti je boja

baš tu ja sad želim. moja je za nijansu tamnija, ali ima manje crvenog pigmenta.

koja je ta farba? mislim da nisam vdijela taj broj kad kupujem...
oprala sam kosu i dosta mi se isprala boja, kako sam i očekivala. na izrastu je ostala zlatasto bakrenasta a sa blajha je dosta skliznula. morat ću ić svaka 2 tjedna na preljev da se 'uhvati'!

ovako, keune 9.3 ima svuda za kupiti, u dmu, bipi, itd. a semi color mi je stavila frizerka i mislim da toga nema za kupiti u slobodnoj prodaji. to je polutrajna boja odnosno preljev bez amonijaka, ali ima keune 9.43 baš farba, sa lejlom šehović na kutiji pa možeš od nje napraviti preljev sama

meni nije farbala s njom izrast jer mi je rekla da se ispire 'na ružno' pa mi je stavila 9.3 jer će mi se onda 9.43 ispirat na zlatno.
forestfairy83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 19:56   #6132
uf, prekomplicirano mi to zvuči

bit će da nisam vidjela jer sam se vrtila samo oko nijanse 6 i 7.

mislim da ću ipak ostati na svom mixu, plava + malo crvene ili narančaste.
hvala svejedno
__________________
There are people who have money and people who are rich - CC
Mer girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 20:32   #6133


Majirel 6.35 Dark Golden Mahogany Blonde

Mislim da je ovo boja slična kakvu ima teta del Rey na mnogim fotkama...Sad ne znam dal' bi na meni ispala čisto smeđa ili auburn.

http://topstil.com.hr/17-boje-za-kosu
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 20:34   #6134
Lijepa mi je boja
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 20:59   #6135
Želim probati Biokap Nutricolor, mislim da ću uzeti ovu, 7.4(auburn plava)

Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 20:36   #6136
Cure kako vi "sprjecavate" ispiranje boje??
Ja sam se farbala u crveno prije 16 dana i danas preljev vec stavila..nakon samo 2 pranja (bila sam plavuša sa blajh pramenovima)
Super je boja ali do pranja hahaha....Frizerka kaze da tako ce biti do sljedeceg farbanja i dok folikul ne poprimi tu crvenu boju 100 %

Kupila bih neku profi farbu bez amonijaka pa da se onda 1-2x mjesečno doma farbam jer mi je odlazak frizeru preskup (preljev 80 kn duga kosa)
Preko frizerke mogu neku talijansku po 40 kn tuba (2 tube pa mixam i imam ih na 2x) sto je jeftinije cini mi se nego ici kod nje na farbanje...
Imam problem sa prhuti (seboreja) koji sampon, maska....sta mi predlazete?
Kosa mi je ispod ramena
cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 09:38   #6137
Quote:
cipelić kaže: Pogledaj post
Cure kako vi "sprjecavate" ispiranje boje??
Ja sam se farbala u crveno prije 16 dana i danas preljev vec stavila..nakon samo 2 pranja (bila sam plavuša sa blajh pramenovima)
Super je boja ali do pranja hahaha....Frizerka kaze da tako ce biti do sljedeceg farbanja i dok folikul ne poprimi tu crvenu boju 100 %

Kupila bih neku profi farbu bez amonijaka pa da se onda 1-2x mjesečno doma farbam jer mi je odlazak frizeru preskup (preljev 80 kn duga kosa)
Preko frizerke mogu neku talijansku po 40 kn tuba (2 tube pa mixam i imam ih na 2x) sto je jeftinije cini mi se nego ici kod nje na farbanje...
Imam problem sa prhuti (seboreja) koji sampon, maska....sta mi predlazete?
Kosa mi je ispod ramena
nažalost to će ti trajati jako dugo.
ja sam iz blajhane prešla u narančastu. prva tri mjeseca sam se farbala svaka 2 tjedna pa svaka 3. najveći problem je bio kada mi je kosa izrasla 10-15 cm. moja kosa bi lijepo ulovila, ali blajhani dio se je nenormalno ispirao. nema tome pomoći. sad mi se puno manje ispire jer je kosa već ulovila crveni pigment a i zato jer sam sad strawberry. na početku sam krenula od najtamnije nijanse 7-ice pa sve do 7.44. sa svakom je bilo isto...
__________________
There are people who have money and people who are rich - CC
Mer girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 17:38   #6138
kako kaže mer, nema tome pomoći, ali neke farbe se ispiru brže od drugih. ako se ipak odlučiš za farbu sa amonijakom, ali kvalitetnu, preporučam ti rolland ili alfaparf(potonja mi se drži odlično na donjem blajhanom/poroznom dijelu, ali kosa bude lijepša od rollanda).

sad bi trebalo skinut barem 5 cm, a tako mi je žao kose, taman kad je na idealnoj dužini.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 22:38   #6139
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
To je zato što skidač boje nije do kraja obavio pos'o.
Nemoj blajhat, radije stavi skidač boje opet. Treba ti SVE izvuć do neke svijetlo smeđe.
A onda provjeri na pramenu, stavi blajh kupku opet i ako opet počne tamnit, nije dobro...
Ma joj... Znam, radila sam već s tim samo nije bio ovog proizvođača već neki drugi koji je očito bolje radio. Kupila sam dva za svaki slučaj, i taj ponovni nastup crne je bio nakon dva skidača (i alergijske reakcije)
Usto, to sam naručila preko ebaya, novi bi opet cekala 2 tjedna (i platila 20 funti...)

Nije vas bilo, pa sam okinula jos jednu blajh kupku na pola sata (bojala sam se više da ne zapalim kosu), osisala 5 cm, obojila s Keune 9.43 dužinu i izrast kod tjemena istim Keuneom pomiješanim s Palette 667 (jer je bio puuuno svijetliji). Samo sam zadnjih 5 minuta farbanja sve pomijesala, i ovu gornju i donju boju i trljala.

E sad majke mi ne znam KAKO mi je to uspjelo nakon svih gluposti koje sam nabacala na nju, ali sva je iste boje, ujednačena, i nije zapaljena- osim onih 5cm ošišanih sva je iste kvalitete kao prije A nije bas ni kratka- do pola leđa negdje..

Ovakva je:


Edit: ne znam jesam li spomenula, poslije prve blajh kupke sam strusila bocu vina u pola sata i onda išla napravit drugu. Od tuge i grozote. Ljuljala sam se ko na brodu u kupaoni, sreća da sam bila sama
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 08:49   #6140
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
kako kaže mer, nema tome pomoći, ali neke farbe se ispiru brže od drugih. ako se ipak odlučiš za farbu sa amonijakom, ali kvalitetnu, preporučam ti rolland ili alfaparf(potonja mi se drži odlično na donjem blajhanom/poroznom dijelu, ali kosa bude lijepša od rollanda).

sad bi trebalo skinut barem 5 cm, a tako mi je žao kose, taman kad je na idealnoj dužini.
meni su se prirodne milk shake farbe od frizerke punooo brže ispirale od keune

Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post
Edit: ne znam jesam li spomenula, poslije prve blajh kupke sam strusila bocu vina u pola sata i onda išla napravit drugu. Od tuge i grozote. Ljuljala sam se ko na brodu u kupaoni, sreća da sam bila sama
đizs
__________________
There are people who have money and people who are rich - CC
Mer girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.