Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2011., 19:39   #1
Thumbs up Ultimate Frisbee i drugi sportovi sa frizbijem

Ovaj forum zaslužuje jednu temu o frizbiju!

Koliko ste dobri bacači frizbija? Znate li baciti backhand, onaj standardni, "roštiljski"? A forehand? Hammer? Gdje igrate? Na travi, pjesku ili u plićaku?

Znate li što je Ultimate Frisbee?

Ako ne znate, prvo zaboravite svaku vezu sa laganim dobacivanjem i rekvizitom za igru sa psima

Paz'ovo: http://www.youtube.com/watch?v=uq3pg0JcJSI

Ovo je timski sport uz koji trebaš trčati u tekmama od 30min do 90min (ovisno jel se igra na pjesku, dvorani ili travi), dobiješ koji "grass skin burn" od hvatanja layout-om te neovisno o tome jesi pobjedio ili izgubio na kraju igre stisneš ruke igračima iz suprotnog tima, zahvališ se na igri i sjedneš na pivu Nedavno su spustili kriterije za Ultimate igrače, sad primaju i one koji piju radler.

Ultimate u fokus: timovi imaju obično 7 igrača (nekad 5 ako je u dvorani ili pjesku), nema kontakta (teoretski), a cilj igre je uhvatiti disk (promjera 27cm i težine 175 grama) u protivničkoj gol zoni. S diskom nije dozvoljeno trčati, te je potrebno proslijediti disk suigraču unutar deset sekundi. Dozvoljeno je kretanje diska u bilo kojem smjeru. U slučaju netočnog dodavanja (tj. kada disk padne na pod, izađe izvan granica terena ili ga presretne igrač suprotne momčadi), obrana preuzima disk i postaje napad. Službeno se ultimate frizbi igra na igralištu dimenzija 37 x 64 metara (pola nogometnog), s dvije gol zone duboke 18 metara.

E i jako dobra stvar zbog čega je super zabavan sport: igra se mješovito, cure s dečkima, samo je pravilo da je omjer spolova isti u oba tima.

Jeste li čuli za Ultimate, vidjeli tekmu? Biste li volili probati?

Aj pišite malo gdje i kako bacate frizbi, znam da nije stanje kao na američkim kampusima, ali me baš zanima interes u Hrvatskoj.

I ako me forumski šefovi ne saspu drvljem i banovima, škicnite malo i link www.frizbi.hr.
ChicksWithDiscs is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 11:27   #2
pa ja sam osobno dosta igro frizbač u ultimate varijanti, pogotov na raznima sportskim kapovima s djecom i mladima koje smo organizirali. Moram priznat da je sport predobar, al treba bit dobra ekipa. Jer sam vidio i one koji se samo nabacuju i trče ko klinci na nogometu, napucaj i lovi. Al bilo je par ekipa amera i engleza s kojima smo baš pravo haklali!
I naravno, umreš na kraju tekme.
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 19:00   #3
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
pa ja sam osobno dosta igro frizbač u ultimate varijanti, pogotov na raznima sportskim kapovima s djecom i mladima koje smo organizirali. Moram priznat da je sport predobar, al treba bit dobra ekipa. Jer sam vidio i one koji se samo nabacuju i trče ko klinci na nogometu, napucaj i lovi. Al bilo je par ekipa amera i engleza s kojima smo baš pravo haklali!
I naravno, umreš na kraju tekme.
O tome pričam!! Gdje si igrao?? Negdje vani, vjerojatno.

Teško je prenijeti ljudima pravi doživljaj sa turnira i kampova, kad igraš protiv ekipa kod kojih je taj sport jako popularan i raširen.
Osim toga, u Hrvatskoj je frizbi jos relativno nov i neistražen sportski rekvizit, iako se ljudi jako brzo navuku na njega kad imaju priliku, jer je savršen za druženja u prirodi.

Ima li ljudi koji bi svratili na neku tekmu Ultimatea i igrali s nama??
Gradovi Zagreb, Karlovac, Rijeka, Split, Zadar.

Naravno da nitko na početku ne zna dobro bacati, treba ipak proći nekih 15 min obuke da nauči kvalitetno baciti i hvatati frizbi. Usudite se?

http://www.youtube.com/watch?v=85ZsHszCggE

I tak, jel posjedujete frizbi? Koliko ste nedužnih prolaznika pogodili njime do sad

(DNx, imaš PM)
ChicksWithDiscs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 15:54   #4
Ma nisam igrao vani...igrao sam tu kod nas, al skoro svako ljeto imam ekipu koja dođe ili iz US ili UK jer dolaze kao voditelji na kampove (al ne na frizbi kampove, da ne bude zablude)pa se nađe fantazista. Al nismo ti mi neki profići, niti smo trenirali niti znamo više nego bacit na 2-3-4 načina. Malo sam gledao na tjubu, pa tu ima taktika i raznih čuda i finesa kod pravila.

U svakom slučaju, sumnjam da bih vam bio od neke pomoći kod treninga, pretpostavljam da i sami znate više od mene...al onaj feeling kad u trku gledaš frizbač kak ravno leti, ili onako malo cimne ko da ima turbolencije, pa ga na kraju i uloviš..fakat je zakon.

ja sam neki dan ovo poslo ekipi na FB-u:
http://www.youtube.com/watch?v=uq3pg0JcJSI
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 20:42   #5
Exclamation

DNx i ostali koji ste pogledali temu, imate pozivnicu:
http://www.kupime.hr/ponuda/kamp-fri...enje-party/765

(vrijedi do petka, samo mi pošaljite pm ako imate pitanja)



ChicksWithDiscs is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 07:14   #6
Thumbs up Dođite na treninge Ultimate frizbija!

Ok, Ultimate frizbi se treba igrati, ne samo čitati o njemu

Drago mi je vidjeti da ovaj podforum podupire promociju sporta i da su dopušteni linkovi i pozivi na treninge. Bravo moderatori, a vi rekreativci, iskoristite to!

Mi vas opet zovemo da igrate Ultimate s nama!


Sljedeća 2 tjedna (12.-21.7.) održavamo besplatne treninge Ultimate frizbija namjenjene početnicima.

Prijaviti se mogu sve osobe starije od 16 godina.
Datumi održavanja treninga: 12., 14., 19. i 21. 07. (uto i čet tokom dva sljedeća tjedna).
Vrijeme održavanja treninga: 17.30 do 20h -> okupljanje do 18h, trening: 18-20h.
Treninzi će se odvijati u Zagrebu, na travnjaku ispred NSB-a.
Nije potrebno imati iskustva sa bacanjem frizbija, pošto je trening uglavnom za početnike.
Treninzi su besplatni.

Za prijavu i ostale info klinknite OVDJE


Ako ništa dođite svladati backhand, forehand, hammer, scober, blade i druge načine bacanja, da vam igre s frizbijem budu zabavnije.
ChicksWithDiscs is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 14:22   #7
Ima li u Rijeci nešto slično, neki klub? Ja i par frendova bi voljeli probat... Ajde nek se nešto organizira..
Sharkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 22:24   #8
Quote:
Sharkie kaže: Pogledaj post
Ima li u Rijeci nešto slično, neki klub? Ja i par frendova bi voljeli probat... Ajde nek se nešto organizira..
Aj mi pošalji svoj mejl na pm, pa ćemo dogovoriti bar jedan trening. Naš trener trenutno radi u Rijeci pa nije problem to organizirati.
Osim toga dosta upita dobivam u vezi Ultimatea u Rijeci i bilo bi super da se napokon zainteresirani Riječani okupe na takvom treningu.

Postoji klub Rio Frizbi (Rijeka), ali je još uvijek u povojima

A ima li zainteresiranih Zadrana?

P.S. Zagreeeeeeeeb!
ChicksWithDiscs is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 11:39   #9
Evo još prilika da se upoznate sa Ultimateom ako ste u Zagrebu:
jesenski treninzi (pick-ups) svakog četvrtka na livadi pored NSB-a.

Prijava

www.frizbi.hr
ChicksWithDiscs is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 13:08   #10
video iz prvog posta je precool.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 10:06   #11
Ćiksice!!!!

Pozivamo sve cure od 16 do 97 godina koje žele vidjeti kako izgleda Ultimate da nam se pridruže na jednom treningu u Zagrebu.

Sve info na:
http://www.cvvd.hr/clanovi.php

ChicksWithDiscs is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 10:01   #12
WANTED!

Naš ženski ultimate frizbi tim u potrazi je za novim članicama. Dresovi koje vidite na slici već su spremni, pa ako želite zaigrati s nama samo dođite na trening u Zagrebu i okušajte se u igri. Bez obaveza i bez obzira jeste li već bacali leteći disk ili se po prvi puta nalazite na ultimate terenu. Prijavite se, provjerite kad su treninzi i pridružite nam se. Svi ste dobrodošli i čekamo vas...

(klik na sliku ->)


www.cvvd.hr/prijava_clanova.php

www.cvvd.hr
ChicksWithDiscs is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 21:54   #13
Napokon tema o Ultimate F.-u! :klap:
Obožavam ga igrati, ali naravno, uvijek je potrebno sakupiti ekipu, što nije baš jednostavno.
Ljudi obično misle, kad se spomene ultimate frizbi da je u pitanju obični, statični frizbi koji možeš odigrati i sa psom na livadi.
No nemaju pojma koliko se varaju i koliko su neinformirani.
Osobno, imam iskustva sa sportovima, od nogometa i košarke do juda itd., no tek je ultimate uspiješno zaokružio sportsku cjelinu u mom životu.
Nevjerovatno kako jedan sport može ponuditi toliku dozu adrenalina i u isto vrijeme imati za glavno načelo nenasilje i promicanje jednakosti. Većina današnjih sportova koji pune stadione i arene, grade imidž upravo na nasilju ili na sirovoj kompetitivnosti i to je jedina karta uzbudljivosti.
Ultimate frizbi je zato pravo osvježenje. Bez sudaca i prekršaja, a duh sporta i adrenalin i dalje ostaju...ma morate ga voljeti!! ))

Moj igrački staž i nije neki, imam problema sa backhandom, forehand mi je ok, a ostala bacanja tek učim i moram reći da je tako super feeling kad nešto novo naučim i uspijem primijeniti u igri(a to je obično teži dio).
Također mi još uvijek cut-ovi i stackovi nisu baš najjasnija priča, ali naučit ću)
(hej kolege s iskustvom, koji dobar savjet?)

Evo da i ja zakačim link, moj omiljeni kanal na YTu ), presuper je!!!
http://www.youtube.com/user/brodiesmith21
Nneka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 11:33   #14
Cure nemojte da vas ovo uplasi, od sljedece subote (3.3.2012.) pocinjemo s treninzima za pocetnike. Dovoljno je samo znati kako frizbi izgleda Za pocetak cemo vas naucit kako ga drzat (nije bas isto kao kad ga bacate dok u drugoj ruci drzite pivu uz rostilj), bacit i ulovit. Nakon toga neka osnovna pravila igre, par vjezbi i na kraju mozemo probat zaigrat.

Svidjet cemo vas se sigurno!

Jos jednom, link na Web stranicu naseg kluba je www.cvvd.hr, a ukoliko se zelite prijaviti na nase treninge upisite se ovdje: http://cvvd.hr/prijava_clanova.php

Samo dodite i naravno povedite frendicu, sestru, baku, ujnu i bilo koga tkoje zenskog roda
ChicksWithDiscs is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 09:34   #15
Super za početak od početka, dođem svakako!
Nekad je malo zeznuto kad si loš u tehnici, a igra se mix i dečki nameću opak tempo....makar je super izazov
Zato sigurno dolazim na novo učenje!
Nneka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 18:18   #16
U ultimate frizbiju postoji vise kategorija: open, mixed i women. U open kategoriji moze igrati tko zeli, ali u pravilu se taj tim sastoji samo od deckiju. U mixed kategoriji pola tima su cure pola decki, dok je women naravno samo zenska kategorija. Ponekad imamo mixed treninge, ali trenutno se zelimo fokusirati na zenski dio kluba, i jos jednom pozivamo sve nove cure da nam se pridruze svake subote tocno u podne ispred NSB-a.
ChicksWithDiscs is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 21:13   #17
Oj ej svima!

Imamo izvrsne vijesti za sve vas!

Od sljedećeg tjedna imamo treninge svakog utorka i četvrtka od 17.30 na livadi ispred NSB-a. Termin subotom u 12 ispred NSB-a ostaje, ali samo do Uskrsa nakon čega ćemo ga pomaknuti na 13 sati na teren iza DIF-a. Ti treninzi subotom će biti tzv. mixed treninzi, dakle mješano cure i dečki.

Osim iskusnih, malobrojnih veteranki, pozvamo i sve Vas koje se žele okušati u ovom novom sportu.

I još podsjećam da se ove subote najnormalnije igramo ispred NSB-a u 12! Pa dođite u što većem broju jer što nas je više to je veselije :-)

Ukoliko imate kakvih pitanja slobodno nas kontaktirajte na [email protected].
ChicksWithDiscs is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 17:48   #18
dižem ovo iz prašine, znam Jel se igra još šta? trenira u ZG?
rhythm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.