Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service
Korisničko ime
Lozinka

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2011., 20:36   #1
fooZy
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2011.
Acer Aspire 7750ZG - problem s drajverima

ovako, prije par dana sam kupio laptop Acer Aspire 7750ZG Intel i3 core B940 (2.01 GHz) s grafičkom AMD Radeon HD 6650M 1GB RAM i 4GB DDR3 RAM.
Instalirao sam win7 posto sam u uputama procito da je najbolje instalirati win 7 na taj laptop...uglavnom sve sljaka kak treba osim graficke...naime problem je u tome sto mi svugdje pise da je u laptopu vec navedena graficka cak i na naljepnici na laptopu tamo gdje se drze ruke, ali mi u device manageru stoji Intel HD Graphics Family i ispod toga sa onim usklicnikom Standard VGA Driver nesto...probo sam sve moguce od deinstalacije tih intel hd drivera, skidanja najnovijih drivera za amd radeon 6650m, ali nista ne radi nego uvijek stoji ta intel hd graphic u device manageru.
Znaci deinstaliram intel hd, skinem drivere za tu radeonku instaliram i resetiram...dogodi se to da su navodno driveri instalirani a catalyst control centra nigdje. pogledam u device manager stoji standard vga driver...pokusam update drivers i opet mi nadje i skine drivere za intel hd graphics family...
poludio sam skroz s tim i neznam vise sta da napravim...
pls ako netko zna sta i kako da to rjesim, ako je netko imao slican slucaj, pls pomozite jer mi je mozak ispario s tim a tlak je u tih par dana narasto na 1000
fooZy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 22:12   #2
Fosna
Moderator

Fosna Avatar

Registracija: Jun 2005.
Drivere skidaš sa Acerovog weba -> http://www.acer.hr/ac/hr/HR/content/drivers

Nađeš svoj model laptopa i skineš sve drivere...inače taj model ima i AMD i Intel verziju grafike, oba drivera imaš na stranici za download, ti si očito uzeo model sa Intelovom grafikom.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 22:18   #3
fooZy
Registrirani korisnik

skido sam sve s njihove stranice i bas je u tome stos sto sam gledo da skinem drivere za amd a ne za intel...medjutim ne radi, pokuso sam i s drugih stranica na kojima su driveri bas za taj laptop i skino opet samo za amd, izbriso stare instaliro nove i opet ista stvar
fooZy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 22:53   #4
Tigrov friend
User Vulgaris

Tigrov friend Avatar

Registracija: Aug 2008.
pogledaj sa everest-om koju grafičku imaš, ako imaš intelovu nemreš instalirati za amd
Odgovori s citatom

Old 18.06.2011., 00:36   #5
fooZy
Registrirani korisnik

everest kaze da je intel grafa, ali zar to ne ovisi o tome sta imas instalirano pa ti on po tome prepozna....i u biti zasto bi mi svugdje bilo naznaceno da je radeonka integrirana i na naljepnici na laptopu cak, ako nemogu instalirat drivere??
fooZy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 09:34   #6
Cilim
Moderator - Righteous

Cilim Avatar

Registracija: Jul 2007.
Ocito je kriva naljepnica na laptopu, ako si trazio sa AMD-ovom grafikom a dobio Intelovu, vrati tamo gdje si kupio neka ti zamjene laptop.
Old 18.06.2011., 10:04   #7
fooZy
Registrirani korisnik

neznam stvarno jer mi u BIOS-u pise VGA Bios Intel v2098 a ispod toga VGA Bios (PEG) ATI Whistler PRO verzija ta i ta a kolko sam cito na netu Whistler PRO je naziv cipa za tu AMD Radeon HD 6650M koju bi ja trebo imat u laptopu...tak da pretpostavljam da bi trebo imat tu radeonku integriranu...zna netko u cem je problem mozda??
fooZy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 10:11   #8
Cilim
Moderator - Righteous

Cilim Avatar

Nazovi tamo gdje si kupio pa iznesi problem, subota je sigurno rade do 14.00 sati.
Old 18.06.2011., 11:06   #9
Fosna
Moderator

Fosna Avatar

Registracija: Jun 2005.
Quote:
fooZy kaže: Pogledaj post
neznam stvarno jer mi u BIOS-u pise VGA Bios Intel v2098 a ispod toga VGA Bios (PEG) ATI Whistler PRO verzija ta i ta a kolko sam cito na netu Whistler PRO je naziv cipa za tu AMD Radeon HD 6650M koju bi ja trebo imat u laptopu...tak da pretpostavljam da bi trebo imat tu radeonku integriranu...zna netko u cem je problem mozda??
Probaj instalirati Intelov driver za grafiku, ak se instalira bez problema onda imaš Intelovu grafiku nutra, a ne Radeonku.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 13:22   #10
fooZy
Registrirani korisnik

evo skino intelov driver za graficku sa acerove stranice i pokrenem setup i izbaci error: This computer does not meet the minimum requirements for installing the software. xDD
al glavno da mi windows update nadje na netu Intel Corporation - Display - Mobile Intel(R) HD Graphics neki driver od 40 MB, koji sam dakle imo instaliran cijelo vrijeme posto sam kako sam vec reko pokuso instalirat ovaj od radeonke al nije islo pa sam u device manageru napravio update driver i onda mi je skinulo i instaliralo isti taj koji mi sad nudi za instalaciju windows update
fooZy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 13:39   #11
Tigrov friend
User Vulgaris

Tigrov friend Avatar

Pa odnesi lap gdje si ga kupio i objasni im to, i to, rekao ti je Cilim, kupio si lap zbog radeonke a ne zbog intelove, sad je subota poslijepodne, vjerovatno kasno, odnesi ga u ponedjeljak, ovako tu možemo piliti mjesec dana, jer nemamo taj lap ispred sebe
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 14:15   #12
fooZy
Registrirani korisnik

evo ekipa zahvaljujem se na savjetima i javljam da je sve rijeseno...odnio sam laptop u ducan di sam ga kupio i lik mi je sredio na licu mjesta sve, ispo sam ja glup jako jer nisam pokuso sve drivere instalirat koje sam dobio na driver dvdu nego samo one gdje je pisalo whistler pro, a na kraju je ispalo da sam trebo instalirat neke seymore...uglavnom sad sve radi sve stima...pozz
fooZy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 14:28   #13
Cilim
Moderator - Righteous

Cilim Avatar

E ok, i na kraju koju grafu imas u lapu.
Old 22.06.2011., 14:38   #14
Tigrov friend
User Vulgaris

Tigrov friend Avatar

Intel 6650M

šala, a valjda ima radeonku ako sve štima
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 12:30   #15
fooZy
Registrirani korisnik

obadvije imam, intel hd i amd radeon 6650m xD
fooZy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 12:40   #16
skeyo
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2008.
zao mi je sto se nisam ukljucio ranije u temu, imam acer 8935g, taj sistem sa 2 grafe su poceli prakticirati prije 2-3 godine, jedna je high preformance (ati ili nvidia) druga je power saver(intel), trebao bi nakon instalacije pravih drivera sa acerovog site-a da ima automatsko prebacivanje na vadjenje adaptera, ili imas dugme na laptopu.
skeyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 00:17   #17
fooZy
Registrirani korisnik

da, jedna je za power saving, dakle intel, a amd-ova je za performance, al ne kuzim bas ovaj dio za automatsko prebacivanje na vadjenje adaptera ...gumb na laptopu za tak nest nemam
fooZy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 11:47   #18
skeyo
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2008.
Quote:
fooZy kaže: Pogledaj post
da, jedna je za power saving, dakle intel, a amd-ova je za performance, al ne kuzim bas ovaj dio za automatsko prebacivanje na vadjenje adaptera ...gumb na laptopu za tak nest nemam

Evo originalnih drivera, imas u aplikacijama epower management, instaliraj ukoliko zelis da ti baterija duze traje, i da automatski prebacuje!
skeyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 19:36   #19
fooZy
Registrirani korisnik

zahvaljujem! bas cu probat to da vidim kak funkcionira
fooZy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 12:39   #20
daniyel
Registrirani korisnik

daniyel Avatar

Registracija: Dec 2006.
Ja sam imao isti problem kao i fooZy, zanima me kako znam koja grafička mi je trenutno aktivna, može li se to igdje vidjet.

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja