Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2011., 16:40   #41
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Koliko se sjećam, SDP je dobio više glasova od HDZ-a, ali se zbog izbornog zakona to svejedno pretočilo u više mandata za HDZ. Izborne jedinice, izborni zakon, a bogme i višestruko glasanje zahvaljujući nesređenim popisima i pravilima.
Dakle, ne, nisu hrvatski građani izabrali HDZ. Barem ne u onom omjeru u kojemu on sudjeluje u vlasti.
slabo se sjećaš.

hdz 834.297 glasova
sdp 776.690 glasova

razlika 57.607 glasova. bez dijaspore.
osim ako ne misliš na broj 'osvojenih' izbornih jedinica. onda jest 'pobjeda' sdpa - 6:4 u rh.
Old 21.07.2011., 16:47   #42
Quote:
sci fi kaže: Pogledaj post
još jedan megauspjeh Jadranke Kosor i HDZ-a. rekordi se ruše na svim frontovima.

OD DANAS je Hrvatska izdala domaće obveznice te se dodatno zadužila za 5,8 milijardi kuna. Izdane su kunske obveznice u iznosu od 1,5 milijardi kuna s dospijećem 2016. godine, te obveznicu uz valutnu klauzulu u iznosu od 600 milijuna eura s dospijećem od 2022. godine.

Samo ove godine kroz tri tranše obveznica zadužili smo se za novih 19,54 milijarde kuna.

S ovim zaduženjem Kosor je definitivnno apsolutni rekorder po zaduživanju s obzirom da je odavno preskočila 33,1 milijardi kuna duga u četiri godine mandata Ivice Račana, kao i Sanaderovih 40 milijardi kuna u sedam godina.

Još jedno pitanje za kraj. Koliko onda su nas zadužili Kosor i Sanader zajedno? Pa, zadužili su nas do groba, nikad im nećemo moći dovoljno zahvaliti, i nikad nećemo moći taj dug otplatiti. Živi i zdravi bili! Još 10 mandata! Živjela stranka boraca za bankrot Hrvatske!

link
Kao što vidimo, HDZ puleni koji su donedavno ponosno blentavili da se dug ne povećava, samo preskaču najsvježije činjenice. Manevarski prostor sužen, sreišnjica nije poslala memo, a oni polako u panici.
Bilikantun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 21:26   #43
nakon tri nula u prvom poluvremenu jedino vam ostaje poslati čestitku jedinoj stranci Hrvatica i Hrvata ...
klap
tetrijeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 01:09   #44
Da, svi se slažemo da vladajući ne zaslužuju ta mjesta, nisu kompetentni, kradu, bla, bla, ali biste li vi zaista glasali za mlade ljude? Kako da se ti mladi i perspektivni probiju do vrha? Znam da je malo offtopic.
debussy<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 14:05   #45
Quote:
tetrijeb kaže: Pogledaj post
nakon tri nula u prvom poluvremenu jedino vam ostaje poslati čestitku jedinoj stranci Hrvatica i Hrvata ...
klap
Koja je to stranka?
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 16:55   #46
HDZ je paradoks neviđen u povijesti.

On je stranka koja osvaja izbore isključivo zato da "crveni ne dođu na vlast" a maltene nam je Pupovac premijer.

To je stranka u kojoj su maltene svi veći igrači osumnjičeni za korupciju,dok je za manji dio tek sumnja.

To je stranka koja u 2 mandata nije učinila ništa osim zapošljavala ljude u državnim službama i zaduživala se da to financira.

To je stranka koja je uništila našu budućnost i mora otići pa makar nakon nje dođu Somalski gusari.

Netko je izračunao štetu ovog potresa nedavno u Japanu i 2 mandata HDZ-a,neću vam otkriti koja je veća
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 20:18   #47
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Cilj ove teme jest, da čujemo razloge zašto HDZ zaslužuje još mandat. Nisam još ništa pročitao što ide u prilog HDZ-u.
Evo ja ću reći prva što HDZ-u ide u prilog. To je SDP s Milanovićem na čelu. Na prošlim izborima svi su oko mene govorili, pobjeđuje premočno SDP. Ja sam bila uvjerena da ne će. Naime, uvijek naslutim pobjedu. Vozila sam se u taksiju, u vrijeme prvih neslužbenih rezultata(radio 19h). Objavljena pobjeda. E, kažem sebi, ovaj put nisi pogodila. I onda sjednem pred televizor, i malo, po malo, obratno.
Naime, kad sam prvi put čula Milanovića, bila sam ugodno iznenađena. Kako je vrijeme odmicalo, on mi je postajao sve dosadniji. Taj čovjek ne smije voditi tu stranku. Ako ovaj put ne pobijede, onda je to, isključivo, njegova zasluga. On stvarno svima ide na živce.
Recite iskreno, kome on ne ide na živce?
Izaći ću na izbore, ali ću dobro razmisliti. Ne bih htjela da mi glas propadne, ali ovaj sastav koji vidim na Saboru i Skupštini grada, porazan je.
Ne znam da li ste pratili događanja u gradu. Ja dva puta. Sabor je milina. U gradu je užas. To je prosipanje riječi bez ikakvog smisla, a tek poze i glumatanje, pa smiješenje osobnim duhovitostima. Jesmo li mi to stvarno birali? Pojedine osobe me zanesu svojom gestikulacijom, tako da zaboravim da oni nešto i govore. Zaslužujemo? Ne zaslužujemo?
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 01:40   #48
Ovaj narod je 91. bio upozoren o kakvoj se stranci radi. Nije poslušao, već dva desetljeća glasao za HDZ. Sad smo tu gdje jesmo ! Bi li bilo pošteno da bilo koja druga stranka primi na sebe teret kritike i protesta, koji će neminovno uslijediti prema novoj vlasti, jer će oporavak, ako ga bude, biti dug i mukotrpan? Ne, po meni neka to bude i dalje HDZ. Ovaj ga narod zaslužuje, jer i dalje nije spreman za katarzu, priznanje vlastitih zabluda, nije spreman raditi, štediti, odricati se danas za bolje sutra. Ne, narod želi sve, odmah i sada, a to im nitko na planeti ne može pružiti. Samo obećati, pružiti lažne iluzije. ZNA SE tko !
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 11:11   #49
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Ovaj narod je 91. bio upozoren o kakvoj se stranci radi. Nije poslušao, već dva desetljeća glasao za HDZ. Sad smo tu gdje jesmo ! Bi li bilo pošteno da bilo koja druga stranka primi na sebe teret kritike i protesta, koji će neminovno uslijediti prema novoj vlasti, jer će oporavak, ako ga bude, biti dug i mukotrpan? Ne, po meni neka to bude i dalje HDZ. Ovaj ga narod zaslužuje, jer i dalje nije spreman za katarzu, priznanje vlastitih zabluda, nije spreman raditi, štediti, odricati se danas za bolje sutra. Ne, narod želi sve, odmah i sada, a to im nitko na planeti ne može pružiti. Samo obećati, pružiti lažne iluzije. ZNA SE tko !
Kad ovako postaviš... možda ja ipak HDZ-u dam po prvi put svoj glas
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 15:36   #50
HDZ je stranka koja je zbog ulaska u EU popljuvala sve svetinje u Hrvatskoj!
Old 13.08.2011., 00:11   #51
Poslušajte...

http://rnz.hrt.hr/index.php
--------
Treći program Hrvatskog radija
Emisija "Kultura demokracije"
HDZ - 20 godina poslije
--------
Dobra analiza HDZ-a.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 16:25   #52
Novi Sabor HDZ-a?

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...u-u-Areni.html
-----
DEMONSTRACIJA MOĆI
15.000 ljudi na HDZ-ovom derneku u Areni?
--------------
Baš me zanima kako će Sabor HDZ-a izgledati.

Posjećam kako je to izgledalo 2007.
Cijeli HDZ kliče svom Ivi:
http://www.youtube.com/watch?v=OUu-P0Lysv0
http://www.youtube.com/watch?v=maCdR...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=9I-Ee...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Fwrzp...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=OzniSrdWZTk
http://www.youtube.com/watch?v=Mva4fUDeu6s
http://www.youtube.com/watch?v=xg6OS...eature=related - od 6:00 pa nadalje

Zadnje uređivanje DJTcro : 19.08.2011. at 16:31.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 16:44   #53
Bojim se budućnosti ako HDZ dođe na vlast.Fakat je pitanje tko će glasati za njih..Ma ne,to uvijek kažem.U ovoj zemlji ima dovoljno budala,naivaca i zgubidana,pa nek glasaju za lopove..Ako ponovo dođu na vlast,to će biti još jedna prazna stranica u knjizi"Desetljeća kriminala"
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 19:41   #54
Gospodarska situacija je izrazito loša, i počela se kotrljati nizbrdo. Potrebna su strašna sredstva da bi se zaustavilo nešto što klizi prema dolje.

Kako popraviti omjer zaposleni:umirovljenici? Ili još gore, omjer stvaraju dodanu vrijednost:na trošak proračuna su?

I tu u RH, državi s ogromnim proračunskim deficitom?

HDZ će rasprodati i vlastitu djecu samo da ostane na vlasti. SDP tu i tamo nešto prižuga, tek toliko da opravda pojam "oporba".

Tko je od stanovnika RH spreman odreći se bilo čega? Koliko posto građana je svjesno u kojoj situaciji se zemlja nalazi?

Čak i da ljudi odluče ponovo izabrati HDZ, uz razlog da ne pobjegnu s vlasti kad su doveli državu u ponor, to neće ništa dobrog donijeti iz 2 jednostavna razloga: njih ni najmanje ne sekira nezadovoljstvo ljudi ili prosvjedi; imaju još Hrvatske za rasprodati.
Old 20.08.2011., 00:26   #55
Pogledaj rezultate ankete: Zaslužuje li HDZ novi mandat?
Da 7 7.45%
Ne 87 92.55%

Brojke sve govore
Old 20.08.2011., 00:31   #56
Quote:
MGJ kaže: Pogledaj post
Pogledaj rezultate ankete: Zaslužuje li HDZ novi mandat?
Da 7 7.45%
Ne 87 92.55%

Brojke sve govore
Ove brojke ništa ne govore. Ovdje nemamo mnogo HDZovih birača. Oni su više na portalu VL ili 24 sata.
Neka ljudi izađu na izbore. Samo velika izlaznost birača spašava Hrvatsku od HDZ-a.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 10:33   #57
http://www.jutarnji.hr/banski-dvori-...m-i-porucuju--
crvena-hrvatska--necemo-je-izbjeci-ako-ne-zaustavimo-ivu-josipovica/967208/
--------
Banski dvori u ratu s Pantovčakom: Nećemo izbjeći 'crvenu Hrvatsku' ako ne zaustavimo Josipovića
---------
Je.em HDZ-u i njenim glasačima sve što im je sveto (fotelja i novce)!
Ma koga će ti oni plašiti od crvene Hrvatske?
Ma koga je briga što je Josipović agnostik?

Ljut sam i motiviran dati glas SDP-u.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 11:36   #58
Pita jucer Jaca novinare zar vi mislite/hocete reci da je svatko tko je clan HDZ-a nesposoban/nepodoban za bilo koju duznosnicku funkciju u RH?

Bojim se kako bi se iznenadila koliko bi joj ljudi rekla da.
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 12:11   #59
Hdz ne zaslužuje novi mandat ,ali njihovo formalno ,zapravo lažno ,beskorisno...(zaklinjanje u ) domoljublje je ipak puno više hrvatstva nego mi nudi projugoslavenska kukuriku opcija.

Možda ću glasati za hdz samo da Jugoslaveni ne dođu na vlast ,ali valjda će se neka prohrvatska opcija nametnuti i neću opet morati glasati za lopovsko podaničku bratiju još poznatu i kao hdz.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 12:16   #60
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Hdz ne zaslužuje novi mandat ,ali njihovo formalno ,zapravo lažno ,beskorisno...(zaklinjanje u ) domoljublje je ipak puno više hrvatstva nego mi nudi projugoslavenska kukuriku opcija.

Možda ću glasati za hdz samo da Jugoslaveni ne dođu na vlast ,ali valjda će se neka prohrvatska opcija nametnuti i neću opet morati glasati za lopovsko podaničku bratiju još poznatu i kao hdz.
de malo razmisli o tome što si napiso prijatelju...radije ćeš glasati i za kako sam kažeš lopove i podaničku bratilju nego za one koji su kako kažeš"jugoslaveni" označeni od ovih prvih...voliš li ti Hrvatsku?
kreso33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.