Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2004., 16:35   #1
Question da li je Papa ikada ovo izjavio...

Čuo sam po nekim novinama da je za vreme rata 91-95 Papa izjavio "Srbe treba bombardovati"

Malo mi je čudno da jedan vjerski poglavar takvo šta kaže,pa sam sa nevjericom primio vjest.Da li ste vi išta čuli o tome,imate li neke informacije??

pozdrav
__________________
grad Doboj - http://doboj.awardspace.com
srbinxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 18:03   #2
Nije.
Ali je kardinal Kuharić 1991. izjavio ovo: "Ako je moj protivnik spalio moju kuću, ja neću zapaliti njegovu! Ako je razorio moju crkvu, ja neću ni dirnuti njegovu, dapače, čuvat ću je. Ako je napustio svoj dom, ja neću ni igle uzeti iz njegova! Ako je ubio moga oca, brata, sestru, ja neću vratiti istom mjerom nego ću poštivati život njegova oca, brata, sina, sestre! To je Evanđelje, možda teško razumljivo pogaženom i poniženom čovjeku, pogaženom i poniženom narodu, ali to je Evanđelje zalog pobjede. To moraju biti naša načela. To moraju biti naši postupci jer u protivnom i mi bismo bili žrtve Zmaja."
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 18:25   #3
Re: da li je Papa ikada ovo izjavio...

Quote:
srbinxp kaže:
Čuo sam po nekim novinama da je za vreme rata 91-95 Papa izjavio "Srbe treba bombardovati"

Malo mi je čudno da jedan vjerski poglavar takvo šta kaže,pa sam sa nevjericom primio vjest.Da li ste vi išta čuli o tome,imate li neke informacije??

pozdrav
Vjerojatno nije al trebao je, korov treba unistavat. Milosrdje nesmije ic na ustrb necije vece patnje. Da se srbe na vrijeme zbombalo napravili bi manje sranja i na kraju bi to rezultiralo majom stetom. Da su ih potpuno izbrisali s lica planete bila bi ona ljepse mjesto za zivot pa bi to u stvari tek bila prava krscanska ljubav i milosrdje prema cijelom ostatku covjecanstva.
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 18:27   #4
Sta ti radis na religiji?
A ono, ljubiti svoje neprijatelje?
swaschta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 18:31   #5
Quote:
swaschta kaže:
Sta ti radis na religiji?
A ono, ljubiti svoje neprijatelje?
Pa ljubim ja njih. A ljubim i ostatak covjecanstva. Posto oni, ostatak covjecanstva i ljubav ne idu zajedno onda ostaje ili oni ili ostatak covjecanstva da bi bila ljubav. Kako je ostatak covjeanstva ipak puno veci (i bolji) iz ljubavi ih je bolje eliminirat. Nista osobno.
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 18:37   #6
A sto da ti kazem a da se ne ponavljam?
Hvala Bogu da On nije takve ljubavi poput tebe!
swaschta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 18:38   #7
Quote:
ravana kaže:
Nista osobno.

Ništa osobno?
Daj molim te..
Pa ti si Sazdan od osobnog
(čitaj se malo bolje, kad već ne znaš pisati)
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 18:41   #8
Quote:
swaschta kaže:
A sto da ti kazem a da se ne ponavljam?
Hvala Bogu da On nije takve ljubavi poput tebe!
Si siguran da nije? Procitaj malo bibliju, sto taj nije sve pobio nema mu ravne

E faca je to, nema s njim zafrkancije ko s nama rvatima koji svakog pustimo da nas prca u mozak. Ko ovi slovenci. I jos se nesto raspravljamo i cmarimo EU. "vidi kako smo dobri, primite nas mooolimo vaaas". I popnemo se na straznje nogice sa vlaznjikavim pogledom i brzomasucim repicem. To se zove bit glup a ne dobar. Vojski im poslat i opalit ih po toj umisljenoj slovenskoj njuski, pa da visis kako se i ta beskorisna evropa pocet postovat.
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 18:43   #9
Quote:
Elysium kaže:

Ništa osobno?
Daj molim te..
Pa ti si Sazdan od osobnog
(čitaj se malo bolje, kad već ne znaš pisati)
E na to mislim. Zbog takvih emotivnih bljuvatora koji svoju slabost i kukavicluk maskiraju dobrotom i duhovnoscu nam se sranja i dogadjaju. Spusti se na zemlju, nije ti ovo bajka o crvenkapici ni pamflet jehovinih svjedoka.
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 18:44   #10
Da gubim vrijeme na tebe ili ne, pitanje je sad?
Ma, mozda neki drugi put. Mozda netko ima vise vremena na bacanje.
swaschta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 18:51   #11
Da, kad ne postoje argumenti, a krutost napamet naucenih ideoloskih postavki ne ostvlja mogucnost prihvacanja logicne i ocite istine, obicno stizu ovakve izjave.
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 18:55   #12
Da, protiv tvog stava zbilja nema argumenata. Mislim, sto da ti sada kazem? Citiram Bibliju? Ne zanima te. Nesto drugo? Fucka ti se.

Srecom pa ti nisam susjed. Da ti se ne svidjam, mozda bi i mene rado koknuo, jer ti je ima vise onih koje volis.

Ako netko pati od nedostataka argumentacije onda si to definitivno ti. Jer, za argumente protiv tvog stava nije potreban nikakav dodatka do li zdrav razum.
swaschta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 18:57   #13
Quote:
swaschta kaže:
Da, protiv tvog stava zbilja nema argumenata. Mislim, sto da ti sada kazem? Citiram Bibliju? Ne zanima te. Nesto drugo? Fucka ti se.

Srecom pa ti nisam susjed. Da ti se ne svidjam, mozda bi i mene rado koknuo, jer ti je ima vise onih koje volis.

Ako netko pati od nedostataka argumentacije onda si to definitivno ti. Jer, za argumente protiv tvog stava nije potreban nikakav dodatka do li zdrav razum.
Ne ako se ti meni ne svidjas nego ako ugrozavas vecinu oko sebe. A to je sasvim dobar argument. I da mi je do tebe vise stalo nego do te vecine bilo bi podlo i nehumano od mene da zbog svoje sklonosti/ljubavi zrtvujem vecinu radi jedne budale koja to ne zasluzuje.
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 19:06   #14
Dakle, za tebe su svi Srbi smece koje treba pobiti?
swaschta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 19:09   #15
Uvijek postoji kolateralna steta.

Ako je neko napravio neki zlocin treba ga zatvorit, smaknut ili sto vec. Ponekad se osude nevini al da bi ljudsko drustvo opstalo treba postajat sistem "ugovorne represije" koji se sprjecavat pojedince da uniste drustvo i stete mu. Zasto ti je onda nelogicno da se sankcionira u globalu narod koji je napravio i vjerojatno ce i delje radit tolko problema?
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 19:22   #16
Quote:
ravana kaže:
Uvijek postoji kolateralna steta.
Takvi poput tebe su puno više od kolateralne štete..
Obožavam mudre tupavce koji s vremena na vrijeme nauče kakvu učenu riječ, shvate kako im savršeno ide na mlin (a o logici tog "savršenstva" ni ne želim trošiti riječi) i potom razvijaju teoriju kojoj bi i Hitler dignuo s ponosom zdravicu..
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 19:23   #17
a sto se Biblije tice (bar S.Z.), no ofens al to je najgora klaonica u nekom duhovnom spisu. Po njoj je svaki narod koji je zasmetao zidovima Bog uklonio. Ali to je ionako jedna obicna plemenska religija, nist posebno, samo se prenapuhalo (dobrim djelom zaslugom krscanstva).
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 19:25   #18
Quote:
Elysium kaže:
Takvi poput tebe su puno više od kolateralne štete..
Obožavam mudre tupavce koji s vremena na vrijeme nauče kakvu učenu riječ, shvate kako im savršeno ide na mlin (a o logici tog "savršenstva" ni ne želim trošiti riječi) i potom razvijaju teoriju kojoj bi i Hitler dignuo s ponosom zdravicu..
ja naucila lijepa rijec ja jako pametna da da. Ja imati velika mambo - djambo.


Nista konkretno nisi odgovorio osim osobnog napada.

A Hitler je imao dobre ideje, da je zadrzao hladnu glavu i nije se zaletavao (npr s Rusijom) iz nekih neracionalnih ufura mogo je napravit dobar posao. U svakom slucaju komunjare su bile puno gori izbor od fasista, satrli su svaku duhovnost i onostranost sto ovi nisu radili, a to je najgore.
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 19:27   #19
Quote:
ravana kaže:
E na to mislim. Zbog takvih emotivnih bljuvatora koji svoju slabost i kukavicluk maskiraju dobrotom i duhovnoscu nam se sranja i dogadjaju. Spusti se na zemlju, nije ti ovo bajka o crvenkapici ni pamflet jehovinih svjedoka.
To što si osoba s desničarskim duševnim pečatom, ipak mi nije dovoljno da mi mažeš oči svojim proklamatorskim stavovima i pozivima na uređenje.
Sit sam tih koji "uređuju.."
Ma, svi vi prvo sebi uredite šupak, hranite sami svoju glad za opijenu egoizmom, a tek onda pogledate na nekog pored sebe..
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 19:30   #20
Quote:
ravana kaže:

Nista konkretno nisi odgovorio osim osobnog napada.
Da se razumijemo, proziran si čovječe!
Daj, jebote, rasplači se! Jel sam te jako povrijedio?

Pišeš takve monstruozne gluposti, a onda cmizdriš..
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:36.