Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2011., 13:54   #1
Da li Bog može uslišati "negativne" molitve?

Upravo čitam knjigu: Derek Prince - Blagoslov ili prokletstvo
To je jedan evanđelistički pastor, pandan našemu don Milivoju Bolobaniću. Derek Prince me je malo zbunio u jednim svojim primjerima iz života.
Radi se o djelovanju molitve na ispunjavanje želje. A molitvu (normalno) uslišava Bog, a ne Sotona. Možda i Sotona može uslišati molitvu, ali se onda moramo moliti vragu a ne Bogu.
Slučaj je ovakav: Jedan evanđelistički pastor ima kćer za udaju. Ona je našla momka koji je po vjeroispovijedi grčki pravoslavac. Evanđelisti i pravoslavci imaju slične kršćanske postavke (svećenici se žene, ne priznaju Papu, imaju Sveto trojstvo). Razlike su u principu beznačajne. Taj pastor ipak smatra da mu se kći ne smije oženiti za člana drukčije kršćanske vjeroispovijedi. On stoga počinje moliti Boga, da mu se kći ne uda za pravoslavca. Uskoro se počinju manifestirati posljedice molitvi: nekakav razdor ulazi u vezu pastorove kćeri i njezinog momka. Počinju se svađati oko svake sitnice. Poslije par mjeseci prekidaju zaruke te svatko odlazi svojim putem. Ako je pastor molio Boga, zašto je on uslišao molitvu na tako bolan način? Što nije Bog uzvišeno dobro? Kako je Bog onda prouzrokovao svađe između budućih supružnika? Tako nešto bi bilo za očekivati da se taj evanđelistički svećenik molio vragu.
On se molio Bogu, a Boga ga je uslišao na vrlo bolan način. Bolan po buduće supružnike.
Kako je to muguće!?

Inače je komentar Derecka Princea: moramo se Bogu oprezno moliti. Jer on uslišava svake molitve !!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 15:01   #2
Evo par stvari koje mi padaju na pamet:

1. bog je u biti protestant, i to član upravo te pastorove denominacije, pa pošto dečko njegove (pastorove) kćeri u stvari živi u zabludi, njena konverzija na istu je zlo, a molitva koja bi to zlo spriječila ne može i sama biti zla.

2. cura i dečko su jednostavno kroz interakciju došli do zaključka da nisu jedno za drugo. Možda je njegovo grčko pravoslavlje i bilo glavni predmet razdora, no to, naravno ne znamo. Bilo kako bilo, molitva je bila prije svega beskorisna, ne nužno i zlonamjerna.

3. Možda je i sam pastor imao (nesvjesnu) ulogu u njihovom razdvajanju. Nije nerazumno pretpostaviti da čovjek koji s čak i bogu moli za takvo nešto svoje nezadovoljstvo tom vezom iskazuje i pred svojom kćerkom. Možda se ova upravo zbog "sugestije" njenog oca zamislila i odustala od svega.
Outmind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 15:05   #3
A sto da su oboje ili netko od njih poginuo u prometnoj nesreci ili da su ne znam oboje postali katolici? Za to bi se isto reklo Bog je uslisao molitvu? To bi bilo realno kad bi Bog stvarno uslisavao svaku molitvu. Ali u bibliji kaze 'nece svatko tko mi govori Gospodine,gospodine uci u kraljevstvo nebesko' i 'Kad molite, ne blebećite kao pogani. Misle da će s mnoštva riječi biti uslišani'. da bog sprijecava da netko iz bilo koje religije prijeđe u neku drugu onda nam ne bi dao slobodnu volju. Inace Bog moze uslisati bilo koju molitvu ako misli da je ispravna. Ili ne mora ako misli da ce nam stetiti iako se nama cini korisna taj tren.
Vesela Ćonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 15:35   #4
Mislim da je odgovor jasan sam po sebi - u ovom slučaju Bog niti nije trebao uslišati molitvu, jer je razdor sam po sebi postojao i za vrijeme kada je dvoje golupčića bilo sretno, samo su se manifestirali kasnije. Pošto su oboje pripadnici kršćanske vjere (i pretpostavljam odgajani u tom duhu), samo je bilo pitanje vremena kada će do razdora doći. Kršćanska vjera ne tolerirali drugačije, pa čak i kad je to drugačije skoro pa potpuno isto - to se lijepo vidi iz same molitve: njen otac moli boga da se njegovo kršćansko dijete ne uda za drugog kršćanina. Pametnome dosta. Razdor je posijan prije dvije tisuće godina.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 16:49   #5
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Mislim da je odgovor jasan sam po sebi - u ovom slučaju Bog niti nije trebao uslišati molitvu, jer je razdor sam po sebi postojao i za vrijeme kada je dvoje golupčića bilo sretno, samo su se manifestirali kasnije. Pošto su oboje pripadnici kršćanske vjere (i pretpostavljam odgajani u tom duhu), samo je bilo pitanje vremena kada će do razdora doći. Kršćanska vjera ne tolerirali drugačije, pa čak i kad je to drugačije skoro pa potpuno isto - to se lijepo vidi iz same molitve: njen otac moli boga da se njegovo kršćansko dijete ne uda za drugog kršćanina. Pametnome dosta. Razdor je posijan prije dvije tisuće godina.
Pastor Derek Prince je uvjeren da je to Bog uslišao njegovog kolegu pastora, kada se ovaj molio da mu se kći ne uda za pravoslavca. Ali se kasnije tome pastoru dogodila kazna. Naime , kći mu je nakon prekida upoznala jednog agnostika i ubrzo se udala jer je ostala u drugom stanju. Otac se ovaj put nije stigao moliti, jer su ga doveli pred svršen čin. Bio je dugo deprimiran i žalostan. Derek Prince smatra da ga je to Bog kaznio , jer e ovaj njemu molio na nepromišljen način. To je meni sve skupa čudno: Bog ti najprije usliša molitvu, ali na račun da drugi pati. A onda i sam moraš patiti jer si molio Boga da ti usliša krivu molitvu !?

Osim toga ima i jedna druga priča, po njemu istinita. Dva su se pastora posvađala unutar jedne župe oko ponašanje jednog. Naime , jedan se od njih rastavio i ponovo oženio, što je drugi smatrao teškim prekršajem. Ali se ovaj ponovooženjeni pravdao da mu je žena nabijala rogove. Posljedica te svađe je bila da se i pučanstvo podijelili o dva tabora, podijelili su imovinu crkve i svako je osnovao svoju crkvu sa svojim pastorom (uobičajena američka priča ). Ali to nije bilo sve. Ovi koji su smatrali da ih je pastor-rastavljač kriv za raskol u crkvi, počeli su moliti Boga da ga kazni zbog toga što se rastavio, ponovo oženio mnogo mlađu ženu i raspolovio crkvu na dva dijela. U slijedećih par godina, pastorova mlada žena je imala nekoliko spontanih abortusa. Derek Prince je došao tu kao miritelj, te je zaključio da su abortusi posljedica krive i sebične molitve. Jer osveta pripada samo Jahveu, a ne čovjeku. On je uspio donekle pomiriti dvije crkve, barem da jedna drugu ne mrze, i ne mole za kaznu. I stvarno, nakon godinu dana je pastorova žena rodila zdravo dijete. I još djece u slijedećem godinama. Derek Prince smatra da je on uspio skinuti Božje proklestvo koje su izazvali budalasti vjernici koji su se molili.
Opet se javlja teološki problem: što stvarno Bog može nekogu napraviti zlo ako se neki od vjernika za to moli jer je taj vjernik uvjeren da se moli za nešto dobro.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 19:37   #6
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Pastor Derek Prince je uvjeren da je to Bog uslišao njegovog kolegu pastora, kada se ovaj molio da mu se kći ne uda za pravoslavca. Ali se kasnije tome pastoru dogodila kazna. Naime , kći mu je nakon prekida upoznala jednog agnostika i ubrzo se udala jer je ostala u drugom stanju. Otac se ovaj put nije stigao moliti, jer su ga doveli pred svršen čin. Bio je dugo deprimiran i žalostan. Derek Prince smatra da ga je to Bog kaznio , jer e ovaj njemu molio na nepromišljen način. To je meni sve skupa čudno: Bog ti najprije usliša molitvu, ali na račun da drugi pati. A onda i sam moraš patiti jer si molio Boga da ti usliša krivu molitvu !?

Osim toga ima i jedna druga priča, po njemu istinita. Dva su se pastora posvađala unutar jedne župe oko ponašanje jednog. Naime , jedan se od njih rastavio i ponovo oženio, što je drugi smatrao teškim prekršajem. Ali se ovaj ponovooženjeni pravdao da mu je žena nabijala rogove. Posljedica te svađe je bila da se i pučanstvo podijelili o dva tabora, podijelili su imovinu crkve i svako je osnovao svoju crkvu sa svojim pastorom (uobičajena američka priča ). Ali to nije bilo sve. Ovi koji su smatrali da ih je pastor-rastavljač kriv za raskol u crkvi, počeli su moliti Boga da ga kazni zbog toga što se rastavio, ponovo oženio mnogo mlađu ženu i raspolovio crkvu na dva dijela. U slijedećih par godina, pastorova mlada žena je imala nekoliko spontanih abortusa. Derek Prince je došao tu kao miritelj, te je zaključio da su abortusi posljedica krive i sebične molitve. Jer osveta pripada samo Jahveu, a ne čovjeku. On je uspio donekle pomiriti dvije crkve, barem da jedna drugu ne mrze, i ne mole za kaznu. I stvarno, nakon godinu dana je pastorova žena rodila zdravo dijete. I još djece u slijedećem godinama. Derek Prince smatra da je on uspio skinuti Božje proklestvo koje su izazvali budalasti vjernici koji su se molili.
Opet se javlja teološki problem: što stvarno Bog može nekogu napraviti zlo ako se neki od vjernika za to moli jer je taj vjernik uvjeren da se moli za nešto dobro.
ne vjerujem da je bog uopće bio umješan u tu igru.
osim toga ako je tu netko žrtva ili kažnjen, onda je to ona i onaj njen "nesudjeni" muž, a ne njen otac.

ne vjerujem da bi se bog tako poigravao njihovim osjećajima, a sve samo da bi kaznio njenog oca zbog neprimjerene molitve.

prije će biti da je kćer ljuta na oca koji je, tko zna kakvim sve smicalicama još (osim molitve) doprineo njenom raskidu sa ovim prvim, i spanđala se s prvim koji je naišao da se osveti ocu, a možda se i iskreno zaljubila.
samo što su se događaji poklopili što slučajno, što namjerno, pa se njima čini da je to bog organizirao.
to injima zgleda tako jer žele vjerovati da je tako.

a moguće da je bilo i kako @Outmind kaže-
"2. cura i dečko su jednostavno kroz interakciju došli do zaključka da nisu jedno za drugo. Možda je njegovo grčko pravoslavlje i bilo glavni predmet razdora, no to, naravno ne znamo. Bilo kako bilo, molitva je bila prije svega beskorisna, ne nužno i zlonamjerna."

ovaj drugi dio mi se čini kao Big Brother
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 20:53   #7
Sve ovo što si prepričao(dakle sadržaj te "dubokoumne knjige") mogu uzeti samo kao komediju!
Počev već od toga koji "sluga božji"ima toliku protekciju kod Boga,pa do tumačenja uslišenja i djelovanja istog.
Ovo dvoje iz prvog slučaja vjerojatno su bili pod pritskom kako oca tako i okoline,te je to jednostavno na njih djelovalo pa su pokolebani i dokazali da im osječaji nisu dovoljno čvrsti i razišli se!Cura je konačno shvatila što joj je otac i udala se za onog kojeg je htjela...makar bio i ateist.
I s cijelom tom pričom Bog nema nikakve veze,niti je ispunjavao sebičnu i zlu želju,već pustio ljude da čine po vlastitom izboru..
Pastor-otac mislim da bi mogao dobiti vlastitu posudicu za kuhanje u paklu...
U drugom slučaju se ponovno oženjeni pomamio za mladim mesom,te još i oblatio bivšu suprugu,te počinio više grijeha(osobito nakon razdiobe pastve)no cjelokupna pastva zajedno,a spontani pobačaji mogli su uslijediti ne kao kazna,već milošću Božjom,koji nije želio da takav čovjek koji je dušu prodao vragu ... dobije potomstvo koje će poći njegovim putem,a mogli su uslijediti i jednostavno uslijed psihološkog ili fiziološkog faktora drage mu, mlade glupače-supruge!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 20:58   #8
općenito odgovor na naslov teme,..
može, zašto ne bi mogao, ali ja vjerujem da neće iako on bolje zna koje su negativne a koje ne.
mnogi ljudi mole za svašta, od toga da dobiju na lotu, ili da susjedu crkne krava, a neki samo da im dijete ozdravi.
oni koji slučajno i dobiju na lotu, mogu to vrlo lako pripisati božjoj intervenciji, isto kao i oni čije je dijete ozdravilo.
a ako ne dobiju, ili dijete ne ozdravi, onda je to isto "božja volja", ali je tada bog za njih nepravedan.

logično je da vjernik moli za ozdravljenje svog djeteta, ali koliko takvih molitvi ima trebalo bi da se čuda događaju stalno.
nepravedno je (s naše točke gledišta) da jedne ozdravi,a druge ne.
mislim da bog uopće ne intervenira na takav način, pogotovo ne, za neprimjerene molitve, ili da se zadrmava sa ljubavnim jadima pojedinaca i njihovih kapricioznih roditelja.
ako i intervenira, vjerovatno to čini tako da ljudi ne mogu prepoznati njegovu umješanost, i da ne mogu to pripisivati u zaslugu "posrednicima" kao što su popovi ili razni vidoviti Milani.
sve drugo je ljudska mašta.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 21:18   #9
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Upravo čitam knjigu: Derek Prince - Blagoslov ili prokletstvo
To je jedan evanđelistički pastor, pandan našemu don Milivoju Bolobaniću. Derek Prince me je malo zbunio u jednim svojim primjerima iz života.
Radi se o djelovanju molitve na ispunjavanje želje. A molitvu (normalno) uslišava Bog, a ne Sotona. Možda i Sotona može uslišati molitvu, ali se onda moramo moliti vragu a ne Bogu.
Slučaj je ovakav: Jedan evanđelistički pastor ima kćer za udaju. Ona je našla momka koji je po vjeroispovijedi grčki pravoslavac. Evanđelisti i pravoslavci imaju slične kršćanske postavke (svećenici se žene, ne priznaju Papu, imaju Sveto trojstvo). Razlike su u principu beznačajne. Taj pastor ipak smatra da mu se kći ne smije oženiti za člana drukčije kršćanske vjeroispovijedi. On stoga počinje moliti Boga, da mu se kći ne uda za pravoslavca. Uskoro se počinju manifestirati posljedice molitvi: nekakav razdor ulazi u vezu pastorove kćeri i njezinog momka. Počinju se svađati oko svake sitnice. Poslije par mjeseci prekidaju zaruke te svatko odlazi svojim putem. Ako je pastor molio Boga, zašto je on uslišao molitvu na tako bolan način? Što nije Bog uzvišeno dobro? Kako je Bog onda prouzrokovao svađe između budućih supružnika? Tako nešto bi bilo za očekivati da se taj evanđelistički svećenik molio vragu.
On se molio Bogu, a Boga ga je uslišao na vrlo bolan način. Bolan po buduće supružnike.
Kako je to muguće!?

Inače je komentar Derecka Princea: moramo se Bogu oprezno moliti. Jer on uslišava svake molitve !!
Sad sam skužio da si dao link na Riječ Života čiji je osnivač išao u Švedsku čekati Sudnji dan, a inače je SAM SEBE proglasio apostolom.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 21:56   #10
Odgovor leži u pitanju koji si svaki vjernik kršćanin (pošto je ovdje o njima riječ) postavlja: u kakvoga boga vjerujem? Staro- i novozavjetni spisi (a spisi se prostiru na oko tisućljeće) nude više starozavjetnih bogova (namjerno kažem više) i jednog novozavjetnog. Zašto više starozavjetnih bogova? Zato jer su se starozavjetnom bogu pripisivale osobine kako je puhao vjetar, tj. kako je proticalo vrijeme i što je trenutno "bilo u modi". Imamo tu jednog boga koji doslovce razgovara sa ljudima koje je stvorio, daje im upute, ljuti se na njih zbog nečega što su učinili (a znao je da će to učiniti, jer on sve zna, pa i budućnost), kažnjava ih. Taj bog je dosta sličan grčkim polubogovima. Onda imate jednog boga kojega se ne smije ni pogledati, koji s ljudima komunicira znacima, snovima, ili kroz odabrane ljude. Pa imate jednog ratobornog, srditog i ljubomornog boga. Pa onda boga koji je ljudima dao slobodnu volju i koji se ne pača u njihove živote. I na kraju imamo Isusa. Ako vjernik misli da je njegov bog intervencionistički onda itekako vjeruje da je to moguće. Ako ne, onda je sve slučajnost.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 23:11   #11
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Sad sam skužio da si dao link na Riječ Života čiji je osnivač išao u Švedsku čekati Sudnji dan, a inače je SAM SEBE proglasio apostolom.
..........e jebi ga sad. Knjigu mi je uvalio jedan moj poznanik , bivši Te-eMemovac, a sada veliki muzikant u adventističkoj zadarskoj crkvi. Ne znam da li je tko iz ove crkve novopečeni apostol Moj poznanik nije.
A ovu mi je knjigu "uvalio" jer je smatao da je ona mnogo bolja od Bolobanićeva knjige Kako prepoznati zamke zloga. Svećenika moje župe.
Knjiga je mnogo veća, detaljnija i još više otkačenija od bolobanićevog remek-djela.

Poznanik nije mogao odoljeti da mi ne pokaže da je njegov tata mnogo bolji , jači, snažni i pametniji od mojega

Zadnje uređivanje krena : 22.08.2011. at 23:24.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 12:39   #12
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Inače je komentar Derecka Princea: moramo se Bogu oprezno moliti. Jer on uslišava svake molitve !!
On ne uslišava nikakve molitve, nije ga briga za ljude, ljudi sami telepatski svojim molitvama djeluju jedni na druge pa kad se nešto ostvari misle da je to od Boga.
__________________
Svašta pizda rodi i ferata vozi.
Brtulin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 13:42   #13
Quote:
Brtulin kaže: Pogledaj post
On ne uslišava nikakve molitve, nije ga briga za ljude, ljudi sami telepatski svojim molitvama djeluju jedni na druge pa kad se nešto ostvari misle da je to od Boga.
Sada si me razotkrio. Upravo sam ja tako nešto mislio. Ali su me zanimala mišljenja "pravih" vjernika.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 13:54   #14
Ne znam kako bi i pravi vjernici mogli vjerovati u uslišavanje negativnih molitvi. Da je to tome zaista tako, živjeli bismo u totalnom kaosu, osim ako bi postojao neki "filter" kome bog molitve uslišava a kome ne. Mislim da bi ljudska rasa već odavno izumrla da je tome tako. Zadržimo li se na kršćanstvu (a to je ovdje bio primjer) može se primijetiti da za pravog vjernika ustvari i nikada nije bilo bitno koliko je griješio (lagao, krao, ubijao), mnogo je važnija njegova vjera. Slijedeću tu logiku nameće se zaključak koji sam i iznio: već nas odavno ne bi bilo da je tome tako.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 14:18   #15
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ne znam kako bi i pravi vjernici mogli vjerovati u uslišavanje negativnih molitvi. Da je to tome zaista tako, živjeli bismo u totalnom kaosu, osim ako bi postojao neki "filter" kome bog molitve uslišava a kome ne. Mislim da bi ljudska rasa već odavno izumrla da je tome tako. Zadržimo li se na kršćanstvu (a to je ovdje bio primjer) može se primijetiti da za pravog vjernika ustvari i nikada nije bilo bitno koliko je griješio (lagao, krao, ubijao), mnogo je važnija njegova vjera. Slijedeću tu logiku nameće se zaključak koji sam i iznio: već nas odavno ne bi bilo da je tome tako.
Evanđelistički pastor je navalio na tu temu kao gluh na telefon. On ozbiljno vjeruje u tu svoju teoriju da moramo biti oprezni u molitvi. Meni je ta teorija malo bedasta, ako uzmemo da postoji Bog koji voli svoja stvorenja i koji uslišava molitve onih koji ga vole, cijene i koji mu se klanjaju.
U stvari sam ja uzeo ponovo u ruke tu knjigu te je malo detaljnije proučavam.
Ali sam uzeo i popularnu knjigu "Tajna". Skupa sa "Kako prepoznati zamke zloga". Uz to proučavam i knjige od Slavinskog "Psihička magija". I još neke za kršćane heretičke knjige ().
To sam ja sve skupusio i stavio u svoj blog. Tako da će mi sada jeb.... mater i vjernici i ateisti.

Sve se dakle svodi na poznati problem teologije: kako sotonisti uspijevaju moliti Sotonu i on im uslišava molitve !?
Vjernici smatraju da Sotona ima dozvolu od Boga. Nije mi to baš logično, jer je onda Bog indirektni sudionik u zlu ,što ga je preko molitve napravio sotonist koji je molio sotonu !??!
Ne bi bilo loše pročitati i knjigu: http://www.mvinfo.hr/najnovije-knjig....php?ppar=3721
https://www.forum.hr/showthread.php?t=96735

Zadnje uređivanje krena : 23.08.2011. at 14:35.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 15:19   #16
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Evanđelistički pastor je navalio na tu temu kao gluh na telefon. On ozbiljno vjeruje u tu svoju teoriju da moramo biti oprezni u molitvi. Meni je ta teorija malo bedasta, ako uzmemo da postoji Bog koji voli svoja stvorenja i koji uslišava molitve onih koji ga vole, cijene i koji mu se klanjaju.
U stvari sam ja uzeo ponovo u ruke tu knjigu te je malo detaljnije proučavam.
Ali sam uzeo i popularnu knjigu "Tajna". Skupa sa "Kako prepoznati zamke zloga". Uz to proučavam i knjige od Slavinskog "Psihička magija". I još neke za kršćane heretičke knjige ().
To sam ja sve skupusio i stavio u svoj blog. Tako da će mi sada jeb.... mater i vjernici i ateisti.
Pročitao sam ti blog i slažem se sa svim što si napisao. Čitao sam i ja Tajnu i Slavinskog, a "Kako prepoznati zamke zloga" jednostavno nisam mogao do kraja pročitati, jednostavno nemam želudac za takvo što.

Što se tiče molitve ja sam svojim bližnjima za koje sam znao da se mole za mene to zabranio. Rekao sam im da je njihova molitva za mene miješanje u moju privatnost koju ja ne želim.
__________________
Svašta pizda rodi i ferata vozi.
Brtulin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 15:34   #17
Quote:
Brtulin kaže: Pogledaj post
Pročitao sam ti blog i slažem se sa svim što si napisao. Čitao sam i ja Tajnu i Slavinskog, a "Kako prepoznati zamke zloga" jednostavno nisam mogao do kraja pročitati, jednostavno nemam želudac za takvo što.
A kako bi tek onda čitao toga pastora Princea.
Taj je još luđi od Bolobanića. Bacio je u kantu kip nekog kineskog zmaja kojeg je bio donio njegov djed iz Kine.
Da je to simbol krivog Boga, a uz to je zmaj Sotona u bibliji.
Quote:
Što se tiče molitve ja sam svojim bližnjima za koje sam znao da se mole za mene to zabranio. Rekao sam im da je njihova molitva za mene miješanje u moju privatnost koju ja ne želim.
Ja svojoj pokojnoj babi nisam bio ništa zabranio. Ona je molila 5-6 krunica dnevno. Za djecu, unuke, prunuke
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 23:18   #18
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Vjernici smatraju da Sotona ima dozvolu od Boga. Nije mi to baš logično, jer je onda Bog indirektni sudionik u zlu ,što ga je preko molitve napravio sotonist koji je molio sotonu !??!
ako kažeš neki vjernici, onda u redu, možda neki tako misle.
a ovakva tvrdnja zvuči da svi vjernici tako misle.
nije tako, i normalno da ti to nije logično.

sotona stvarno ima "dozvolu" od boga, ali kakvu ?

on može utjecati direktno na one koji ga prizivaju i prihvaćaju (izričito žele vezu s njim, i predali su mu se)

ne može direktno utjecati na one koji ga odbacuju i imaju čvrstu vjeru u boga.
mada može indirektno utjecati i na ljude koji ga odbacuju,(kroz razne poroke koji su primamljivi pojedincu i slično)
to može sam ili preko anđela koji su njemu odani, pa i na poticaj molitve koja je upućena njemu (sotoni) od strane njemu odane osobe.

ali i u tom slučaju je njegov utjecaj samo onoliko, koliko mu određena osoba "dopusti" (ukoliko netko ima jaku vjeru u boga stvoritelja, i svojim životom, i molitvom to održava, neće biti dopušten preveliki sotonin utjecaj na njega )

sve se svodi na to, da je bog sotoni dozvolio određeni utjecaj na sve ljude, ali ne toliki da ga ljudi ne mogu svjesno odbaciti od sebe.

tu dozvolu je dobio na određeno vrijeme, da ima priliku dokazati svoju tvrdnju kako može navesti kompletno čovječanstvo da odbaci božji autoritet, i pod njegovom "vladavinom" živjeti bolje i neovisno od boga.

možda se nekom može učiniti kao da su se "kladili" bog i sotona tko će biti u pravu, ali nije tako.
u igri su i mnogobrojni anđeli a ne samo ljudi, i to ne samo oni koji su krenuli za sotonom.
već i oni koji su ostali vjerni bogu trebaju imati priliku vidjeti tko će biti u pravu.
da je bog odmah uništio sotonu zbog neposluha, ovi bi mogli imati sumnju da bi možda sotona mogao biti u pravu da je imao priliku dokazati svoju tvrdnju.

znači, bez obzira na sotonin utjecaj, čovjek svojom slobodnom voljom ima "moć" odbaciti ga, ili prihvatiti, jer mu bog ne dozvoljava da pređe granicu čovjekove slobodne volje.

u tolikoj mjeri je i jaka molitva, bez obzira kome je upućena.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 17:05   #19
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Upravo čitam knjigu: Derek Prince - Blagoslov ili prokletstvo
To je jedan evanđelistički pastor, pandan našemu don Milivoju Bolobaniću. Derek Prince me je malo zbunio u jednim svojim primjerima iz života.
Radi se o djelovanju molitve na ispunjavanje želje. A molitvu (normalno) uslišava Bog, a ne Sotona. Možda i Sotona može uslišati molitvu, ali se onda moramo moliti vragu a ne Bogu.
Slučaj je ovakav: Jedan evanđelistički pastor ima kćer za udaju. Ona je našla momka koji je po vjeroispovijedi grčki pravoslavac. Evanđelisti i pravoslavci imaju slične kršćanske postavke (svećenici se žene, ne priznaju Papu, imaju Sveto trojstvo). Razlike su u principu beznačajne. Taj pastor ipak smatra da mu se kći ne smije oženiti za člana drukčije kršćanske vjeroispovijedi. On stoga počinje moliti Boga, da mu se kći ne uda za pravoslavca. Uskoro se počinju manifestirati posljedice molitvi: nekakav razdor ulazi u vezu pastorove kćeri i njezinog momka. Počinju se svađati oko svake sitnice. Poslije par mjeseci prekidaju zaruke te svatko odlazi svojim putem. Ako je pastor molio Boga, zašto je on uslišao molitvu na tako bolan način? Što nije Bog uzvišeno dobro? Kako je Bog onda prouzrokovao svađe između budućih supružnika? Tako nešto bi bilo za očekivati da se taj evanđelistički svećenik molio vragu.
On se molio Bogu, a Boga ga je uslišao na vrlo bolan način. Bolan po buduće supružnike.
Kako je to muguće!?

Inače je komentar Derecka Princea: moramo se Bogu oprezno moliti. Jer on uslišava svake molitve !!
Bog nam je dao Slobodnu Volju.
I Bog če nam dati sve sto zelimo i molimo od Njega, no dali je to dobro za nas?
A poanta je da se mi uzdamo u Boga imamo Vjere u Njega i slusamo Njegove zapovjedi. A ne da se okrenemo nasim zeljama i strastima. jer gdje nas to vodi
No na nama je dali cemo ih slusati i pridrzavati.

To je isto kao ova prica!
Frendica se vozila u autu kroz ratom opustosena podrucja, i suvozac u soku pa gledaj ti ovo Sto nam je to Bog ucinio, sto nas je kaznio.. a frendica se okrene MOLIM to nam nije Bog ucinio to samo si mi sami ljudi medusobno ucinili okrenuvsi se od Boga.

prica iz prve ruke.
logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 10:35   #20
Quote:
logicar kaže: Pogledaj post
Bog nam je dao Slobodnu Volju.
I Bog če nam dati sve sto zelimo i molimo od Njega, no dali je to dobro za nas?
A poanta je da se mi uzdamo u Boga imamo Vjere u Njega i slusamo Njegove zapovjedi. A ne da se okrenemo nasim zeljama i strastima. jer gdje nas to vodi
No na nama je dali cemo ih slusati i pridrzavati.

To je isto kao ova prica!
Frendica se vozila u autu kroz ratom opustosena podrucja, i suvozac u soku pa gledaj ti ovo Sto nam je to Bog ucinio, sto nas je kaznio.. a frendica se okrene MOLIM to nam nije Bog ucinio to samo si mi sami ljudi medusobno ucinili okrenuvsi se od Boga.

prica iz prve ruke.

Izgleda da je Bog veliki sadist. Čovjek moli za neki sebičan čin i Bog ga usliša. I onda mu se Bog sa neba smije: "Ala sam ga zeznuo".

Znam jednu ženu na forumu koja je molila Boga da joj uspije medicinski podpomognuta oplodnja. Po mjerilima crkve, to je jedna tipična negativna molitva.
Ona se molila da joj uspije njezin grijeh !??
Da li je to nešto loše? Za nju nije, ali crkvenjaci to smatraju grijehom.

Zadnje uređivanje krena : 26.08.2011. at 10:46.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:11.