Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2011., 12:21   #1
Lightbulb Odnosi između braće i sestara u astrologiji

Evo, mene zanima koji su planeti/polja/aspekti u sinastriji važni za promatranje odnosa između braće i sestara? Pretpostavljam da se sinastrija ne koristi isključivo za promatranje ljubavno-bračnih odnosa...
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 23:27   #2
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
Evo, mene zanima koji su planeti/polja/aspekti u sinastriji važni za promatranje odnosa između braće i sestara? Pretpostavljam da se sinastrija ne koristi isključivo za promatranje ljubavno-bračnih odnosa...
Da naravno...sinastrija se koristi za sve odnose od poslovnih, prijateljskih, bračnih, ljubavnih do porodičnih.

Odnos između braće i sestara se promatra na isti način kao i ostala sinastrija dakle tako da se izrade pojedinačne karte i promatra stupanj sklada/nesklada koji postoji u njihovim karakterima. Također u osobnoj natalnoj karti 3. polje opisuje naše odnose u prirodnoj najbližoj okolini gdje spadaju braća/sestre - odnos i stav prema njima.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 09:32   #3
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da naravno...sinastrija se koristi za sve odnose od poslovnih, prijateljskih, bračnih, ljubavnih do porodičnih.

Odnos između braće i sestara se promatra na isti način kao i ostala sinastrija dakle tako da se izrade pojedinačne karte i promatra stupanj sklada/nesklada koji postoji u njihovim karakterima. Također u osobnoj natalnoj karti 3. polje opisuje naše odnose u prirodnoj najbližoj okolini gdje spadaju braća/sestre - odnos i stav prema njima.
A koji bi se planeti uzimali kao pokazatelji? Znam da se promatraju svi planeti, ali od ovoga što sam čitala o recimo ljubavnim vezama, bitni su aspekti Venere i Marsa. Je li za odnose među braćom i sestrama na takav način bitan položaj Merkura, s obzirom da je on prirodni vladar 3. polja?
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 12:54   #4
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
A koji bi se planeti uzimali kao pokazatelji? Znam da se promatraju svi planeti, ali od ovoga što sam čitala o recimo ljubavnim vezama, bitni su aspekti Venere i Marsa. Je li za odnose među braćom i sestrama na takav način bitan položaj Merkura, s obzirom da je on prirodni vladar 3. polja?
Mislim da je ovdje potrebno razlučiti dvije stvari:

  • Jedna je sinastrija, dakle metoda usporedbi dviju natalnih karata (osobnosti) na osnovi koje se procjenjuje stupanj sklada i vrsta prilagođavanja koja će biti/ne biti potrebna da bi određeni odnos zadovoljavajuće funkcionirao.

    Kada promatramo onos između braće/sestara on jednako kao i drugi odnosi može biti prijateljski i suradnički, pun razumjevanja i sklada ili pak obilježen rivalitetom i stalnim svađama. Braća ili sestre jako su važne osobe u našim životima zato jer s njima dijelimo iste korijene i roditelje (IC) i na taj način oni uvelike utječu na cjelokupni razvoj naše osobnosti. Uz njih učimo dijeliti (blizanac) a karakterne osobine poput razumijevanja i tolerancije na različitost stječu i oblikuju se u obiteljskim odnosima s braćom i sestrama u najranijem djetinjstvu. One ostaju trajne i u odrasloj dobi, utječu na prilagođivanje i uspješnost u društvenom i privatnom životu.

    U društvu se odnos braće i sestara često idealizira diže u nebesa, kako vele na jednom sajtu gotovo se smatra svetim. Tako se npr. vjernici obraćaju jedni drugima s braćo i sestre, što sugerira duboku duhovnu povezanost, lojalnost i požrtvovnost koja ne priznaje neprijateljstva i sukobe. Međutim, u svakodnevnom životu u obitelji odnosi među braćom i sestrama često su mnogo složeniji i daleko su od idealnih.

    Nerijetko se braća/sestre krve poput najžešćih neprijatelja...psiholozi i psihijatrijska istraživanja imali su na tu temu dosta stvari ispisati. No u osnovi radi se o tome da je za bratske/sestrinske odnose karakteristično to što u sebi sažimaju kombinaciju suprotnih osjećaja - s jedne strane tu su snažni osjećaji privrženosti i povezanosti, a s druge isto tako snažni suprotni osjećaji rivaliteta i "drugačijeg". To istovremeno postojanje suprotnih osjećaja (ambivalencija) inače je prisutna i u drugim međuljudskim odnosima, no kod bratsko/sestrinskih odnosa ona je umnogome naglašenija. I upravo to jest jedan od razloga zašto taj odnos može biti tako dvojak (blizanac). Može biti pun ljubavi i pažnje, ali može biti i krajnje neprijateljski na način da je opterećen rivalstvom baš kao što znak blizanca predstavlja difuziju i spoj različitosti... predstavlja značajku polarnosti i nepostojanosti jer sadrži dva istovremeno suprostavljena i komplementarna principa.


    U sinastiji svaka planeta ima svoj značaj i istu energiju bez obzira o kakvom se odnosu radilo. Pa je tako osnovni princip Venere potencijal za uspostavljanje harmonije, pa se ona (i njeni relacijski odnosi) kao takva promatra u svim odnosima. Ili pak Merkur koji govori o "misaonom sklopu", pokazuje kakva je komunikacija u nekom odnosu. Ili pak Mjesec čiji odnosi pokazuju kako instinktivno reagiramo na ljude, koliko smo u stanju biti bliski, itd...


  • Druga stvar jest kada se iz pojedinačne natalne karte procjenjuje odnos i naš unutrašnji stav prema braći/sestrama. On se promatra kroz stanje 3. polja, njegova vladara i prirodnog vladara Merkura. Jer Merkur jest naš "arhetipski dvojnik" baš kao što je naš brat/sestra ustvari naš "korijenski dvojnik".

    Merkur je onaj iskonski dio naše osobnosti koji nam pomaže oblikovati relacijske uzorke tijekom cijelog našeg života. Dakle isto kao što se kod bračnih veza promatra 7. polje i prirodni vladar Venera tako se kod bratsko/sestrinskih odnosa promatra Merkur kao temeljni potencijal za prihvaćanje čovjekove dvojne prirode a u nekom širem smislu ljudsku mnogostranost.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 14:29   #5
Nisam našla prikladniju temu...
Mene puno više od odnosa braće i sestara zbunjuje pitanje spola braće/sestara.
Jasno mi je da je to komplicirano, ali teško mi je shvatiti kako netko kod koga su u pogledu 3. kuće, planeta i aspekata, toliko dominantni ženski znakovi, Mjesec, Venera itd. može imati samo brata.

Istina, ta "ženskasta", osjetljiva priroda bi bila karakteristična za tog brata, pa bi ga ipak opisivala ta 3. kuća, ali opet, kako možemo vidjeti da se ipak radi o bratu, a ne o sestri?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 14:56   #6
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Nisam našla prikladniju temu...
Mene puno više od odnosa braće i sestara zbunjuje pitanje spola braće/sestara.
Jasno mi je da je to komplicirano, ali teško mi je shvatiti kako netko kod koga su u pogledu 3. kuće, planeta i aspekata, toliko dominantni ženski znakovi, Mjesec, Venera itd. može imati samo brata.

Istina, ta "ženskasta", osjetljiva priroda bi bila karakteristična za tog brata, pa bi ga ipak opisivala ta 3. kuća, ali opet, kako možemo vidjeti da se ipak radi o bratu, a ne o sestri?
Spol se iz natalne karte ne vidi, niti naš niti braće i sestara.

Ono što se vidi iz natalne karte jest odnos s njima i upravo o tome govori serija 3. (Merkur) koja općenito opisuje naše najbliže odnose s okolinom. Jedan od najranijih odnosa u našem životu upravo je onaj s braćom/sestrama, odnos koji je obojan "žemskim planetama" je nježniji, teži spajanju dok onaj muški teži rivalitetu no to je naravno pobliže opisano utjecajem pojedinih tijela. Npr. ako je ta serija (odnos) obojan Venerinim utjecajem onda teži biti lijep, harmoničan, skladan, ugodan (ovo naravno ovisi i o aspektima koje ista prima), ako je pod utjecajem Mjeseca onda je podložan, brižan, sve do granice zavisnosti, dok obojan muškim tijelima npr. Marsom ukazuje na rivalitet, svađe, borbe, s Saturnom na hladan, dalek, formalan odnos, ponekada je odnos i prekinut, itd...

Također braću (dakle muški spol) osim preko serije 3. gledamo i kroz Mars a sestru kroz Veneru.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 15:07   #7
Ok, a promatraju li se i polubraća/polusestre kroz 3. kuću?
Mislim da Imširagić kaže kako su polubraća s očeve strane predstavljena 8. kućom u ženskoj karti, a s majčine drugom, i obratno.
Dakle, obuhvaća li 3. i polubraću? Vide li se kroz nju i odnosi s njima?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 15:11   #8
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Ok, a promatraju li se i polubraća/polusestre kroz 3. kuću?
Mislim da Imširagić kaže kako su polubraća s očeve strane predstavljena 8. kućom u ženskoj karti, a s majčine drugom, i obratno.
Dakle, obuhvaća li 3. i polubraću? Vide li se kroz nju i odnosi s njima?
Da serija 3. je uvijek primarana za braću/sestre pa bili oni i polu.

Odnosno to da imamo polubrata/polusestru živi također u seriji 3.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 15:40   #9
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da serija 3. je uvijek primarana za braću/sestre pa bili oni i polu.

Odnosno to da imamo polubrata/polusestru živi također u seriji 3.
Hvala.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 21:52   #10
zanimljivo je ovo, meni je treca kuca u blizancima, blizanci vladaju merkurom a merkur mi je u strijelcu..blizanac je zracni a strijelac vatreni znak, i imam dvije sestre lav (vatreni) i blizanac ( zracni)...da li to ima nekakve veze sa time?? i kako se mi kao sestre slazemo, a venera mi je u vagi, opet zracni..
blackscorpioVL is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 09:05   #11
Braća i sestre u natalnoj karti

Pozdrav

nadam se da sam pitanje postavila na pravoj temi i da već nije bilo ako je molim vas da me netko uputi na kojoj temi da gledam.Zanima me u koja kuća predstavlja stariju braću ili sestre npr. kako se gleda prvi najstariji brat a kako drugi stariji brat ili sestra/sestre.Da li postoji razlika između muške i ženske natalne karte ili je to općenito?I koja kuća predstavlja prvog mlađeg brata/sestru i drugoga mlađeg brata/sestru?Hvala puno na bilo kakvim informacijama...
mali fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 11:11   #12
Quote:
mali fikus kaže: Pogledaj post
Pozdrav

nadam se da sam pitanje postavila na pravoj temi i da već nije bilo ako je molim vas da me netko uputi na kojoj temi da gledam.Zanima me u koja kuća predstavlja stariju braću ili sestre npr. kako se gleda prvi najstariji brat a kako drugi stariji brat ili sestra/sestre.Da li postoji razlika između muške i ženske natalne karte ili je to općenito?I koja kuća predstavlja prvog mlađeg brata/sestru i drugoga mlađeg brata/sestru?Hvala puno na bilo kakvim informacijama...
Pa u biti je vec gore Fish dala odgovor. Braca i sestre se gledaju kroz trecu kucu, znaci kroz vlasnika od trece, planete u trecoj i aspekte koje imaju planete u trecoj kuci ili i vlasnik trece kuce, itd.
Ako imamo slucajno Saturna u 3 kuci znaci da je moguce dacemo imati starije
brace/sestre ali to moze i pokazati da cemo imati brata/sestru koja djeluje ozbiljno ili starije. venera moze pokazati na sestru ali i na brata koji je venerin tip.Dvotjelesni znak na spici trece kuce moze ukazivati na vise brace/sestre ali nikad na spol jer se u horoskopu ne vidi spol.
U svakom slucaju astrologija nije porodicni imenik gdje sve crno na bjelo pise.
Pozdrav, stelanova
stelanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 11:34   #13
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da serija 3. je uvijek primarana za braću/sestre pa bili oni i polu.

Odnosno to da imamo polubrata/polusestru živi također u seriji 3.
Ja recimo imam 3.kuću praznu a imam dva starija brata???
Negdje ranije je pisano da se starija braća ili sestre gledaju kroz 11.kuću?
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 15:02   #14
Quote:
mike1623 kaže: Pogledaj post
Ja recimo imam 3.kuću praznu a imam dva starija brata???
Negdje ranije je pisano da se starija braća ili sestre gledaju kroz 11.kuću?
Ja jedino sto mogu da ti kazem je da ako ti je 3 kuca prazna, onda gledas vladara 3 kuce i kakve aspekte gradi. To bi trebalo da ti opise brata
Etna 911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 15:31   #15
Quote:
Etna 911 kaže: Pogledaj post
Ja jedino sto mogu da ti kazem je da ako ti je 3 kuca prazna, onda gledas vladara 3 kuce i kakve aspekte gradi. To bi trebalo da ti opise brata
3.kuća u djevici vl.merkur u 10.kući koji radi 180 na PL u 4.kući...je da je orbis malo veći ali je 180..
Odnos moje braće i mene je kako kada često sam im podrška i vodilja a ja sam na njih jako osjetljiva kao na djecu ( oba starija od mene)....oni mene baš ne doživljavaju previše kao i sva braća...
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 16:32   #16
Moj Saturn u 3. zapravo opisuje ne baš bliske odnose između mene i brata. Imamo prilično hladan odnos. Nema nekog posebnog razloga zašto je tako.
Kod njega se to vidi kroz vladara 3. Merkura u Jarcu, i Mjesec u 3. kvadriran Saturnom...
Zanima me može li se vidjeti, i po čemu, da se radi o mlađem ili starijem bratu?
Jer moj je mlađi, a sve nešto puno Saturna.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 17:14   #17
Kod mene vrh 3. kuće u Lavu, nema planeta unutar 3. kuće, a dispozitor je Sunce u 5. kući u Škorpionu u konjukciji s Plutonom, kvadratu s Mjesecom, trigonu s Marsom.. pa eto opet do sad je moj odnos sa sestrom bio više nego dobar, valjda će takav i ostati..
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 20:02   #18
Pozdrav i hvala stelanovi na odgovoru.
Možda sam krivo postavila pitanje jer je moje pitanje bilo upućeno baš na razlike u odnosima između braće ili sestara.Znači možda moj odnos sa braćom ili sestrama može biti općenito opisa kroz 3 kuću i konkretno znaku raka koji se nalazi u njoj.Kuća je prazna a vladar mjesec je u prvoj kući i radi jako puno aspekata kako skladnih tako i onih teških.Isto tako rak u 3 kući može dati tešku i otežanu komunikaciju sa braćom(u mome slučaju to je istina) ali ipak se razlikuje odnos pa tako ne mogu imati istu komunikaciju,povezanost sa svom braćom.Zato sa i pitala da li postoje kuće ili znakovi,planeti koji ukazuju na različite odnose u slučaju da nositelj karte ima više braće/sestru.Ja sam mislila da prvog najstarijeg brata predstavlja 9 kuća pa sljedećeg po redu 11 itd.Mlađa braću mi više predstavlja 3 kuća.Naravno s obzirom na moje nepoznavanje astrologije moguće je da sam nešto krivo i pročitala,zaključila...A već kad smo kod konkretnih primjera (iako o tome ne volim pisati), recimo moj najstariji brat je izričito sebičan i verbalno agresivan.Užasno je frustrirani što mora dijeliti stvari pa će se tako rado koristi manipulacijom da bi došao do onoga što želi ako mu to ne uspije onda ima verbalno agresivne ispade.Inače od sebe ima potrebe raditi žrtvu kojoj je uvijek nanesena teška nepravda i uopće mu nije nepoznato da pred svim i svakim ocrnjuje članove svoje vlastite obitelji da bi se prikazao kao žrtva.Mislim da se do sada nije oporavio što ima mlađu braću i ponaša se kao da na sve materijalno ima pravo zato jer "najstariji".Naravno za ovakav stav je važna obitelj i sami odnosi unutar obitelji i daleko od toga da je samo on "crna i zla" ovca u obitelji jer svatko od nas ima svoje mane i svoje slabosti.Nažalost u obitelji je prisutna natjecateljska atmosfera ali ne ona pozitivna koja potiče nego ona koja destabilizira odnose i to jedan član nikad nije kriv već sami složeni i kompleksni odnosi unutar obitelji.Htjela sam reći da moji odnosi sa braćom bez obzira koliko slični bili ne mogu biti jednaki sa svima.Navela sam primjer najstarijeg brata jer bez obzira što imamo komunikaciju ovaj odnos je sve samo ne dobar i nažalost u njega nisam nikad imala povjerenja i bezbroj puta mi je u životu dokazao da mu ne mogu vjerovati.
mali fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 22:51   #19
a kako je sa braćom / sestrama blizancima ?
kako se gledaju njihove karte ako je razlika par minuta?
zametak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 22:58   #20
Quote:
zametak kaže: Pogledaj post
a kako je sa braćom / sestrama blizancima ?
kako se gledaju njihove karte ako je razlika par minuta?
O tome imamo zasbnu temu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.